« 1 2 3 4 5 »

Powiat wspiera zawodowo osoby niepełnosprawne

18514.th

Ponad 1 mln zł przeznaczył w ubiegłym Powiat Starachowicki na rehabilitację zawodową i zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Dzięki tym środkom 13 osób podjęło pracę, z czego 5 u pracodawców, a pozostali zdecydowali się na samozatrudnienie. 
O tym, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa praca, nie trzeba nikogo dziś przekonywać. W przypadku osób z niepełnosprawnością, wydaje się ona jeszcze większa. Stanowi źródło dochodów, ale też formę terapii i rehabilitacji. To dzięki niej osoba...

Dodano: 24.04.24 więcej »

Czas na rower miejski

18513.th

Już 1 maja oficjalnie rusza starachowicki System Roweru Miejskiego STAR BIKE. 145 rowerów, w tym 90 rowerów z napędem elektrycznym już czeka na pierwszych użytkowników. Miłośników rowerowego szaleństwa zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z jednośladów i pobrania dedykowanej aplikacji Roovee.
- Mieszkańcy Starachowic i turyści odwiedzający nasze miasto odliczają już czas do oficjalnego rozpoczęcia sezonu rowerowego. Tegoroczny sezon będzie wyjątkowy. Wszak to pierwszy sezon, w którym...

Dodano: 24.04.24 więcej »

Kinga Sawicka w oświadczeniu do mediów pisze, że będzie radną niezależną

18512.th

W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, że w Radzie Powiatu zawiązało się porozumienie pomiędzy radnymi wybranmi z listy KW TST oraz radnymi z listy KWW Marka Materka.  
Wtedy też Zarząd Stowarzyszenia TST- TWÓJ SAMORZĄD TERAZ publicznie stwierdził, że był i jest nadal przeciwny zawieraniu porozumień z KWW Marka Materka, zarówno w mieście jak i w powiecie starachowickim. „Współpraca podjęta przez radnych powiatowych wybranych z naszego komitetu jest ich indywidualną decyzją, za którą biorą...

Dodano: 23.04.24 | komentarze (17) więcej »

Bolt uruchomił nowe miasto i wjechał do Starachowic

18511.th

Od 22 kwietnia starachowiczanie i starachowiczanki mogą korzystać z nowego środka transportu do szybkiego i wygodnego poruszania się po mieście. W Starachowicach dostępne są już usługi przewozu taksówkami, zamawianymi przez europejską superapllikację Bolt. Na początek i dla ułatwienia zapoznania się z nową usługą, mieszkańcy dostają 50% zniżki na 5 pierwszych przejazdów.  
Od 22 kwietnia br. Bolt umożliwił użytkownikom w Starachowicach proste i wygodne zamawianie przejazdów taksówką za pomocą...

Dodano: 23.04.24 | komentarze (6) więcej »

Piotr Ambroszczyk opuścił struktury Marka Materka

18510.th

We wtorek 23 kwietnia br. lokalne media otrzymały komunikat od starosty Piotra Ambroszczyka. Poniżej treść przesłanego oświadczenia. 
W lokalnych mediach pojawiły się informacje o tym, że Prezydent Marek Materek desygnuje na stanowisko Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego lub Piotra Ambroszczyka. Pragnę poinformować Państwa, iż ta informacja jest nieprawdziwa, gdyż w ubiegłą środę zakończyłem polityczną współpracę z panem Markiem Materkiem. Jednym z powodów mojej decyzji była odmowa desygnowania mojej osoby do...

Dodano: 23.04.24 | komentarze (60) więcej »

Przemysław Cecherz trenerem Staru

18509.th

W minioną środę, z powodów osobistych zakończył, swoją blisko dwuletnią pracę trener I drużyny Staru Starachowice Tadeusz Krawiec. W poniedziałek 22 kwietnia na konferencji prasowej został przedstawiony następca ostrowieckiego szkoleniowca – z dniem 22 kwietnia trenerem trzecioligowego zespołu seniorów Staru został Przemysław Cecherz.
Przemysław Cecherz, to znane nazwisko kibicom piłkarskim, nie tylko w naszym regionie.  W bogatym CV 51-letniego szkoleniowca możemy znaleźć takie marki jak Widzew Łódź, Wieczysta...

Dodano: 23.04.24 | komentarze (5) więcej »

Starachowicki Szpital wciąż liderem TOP10 w Polsce

18508.th

Starachowicki Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Salą Porodową nie schodzi z pierwszego miejsca na podium rankingu „Rodzić po Ludzku” przez cały pierwszy kwartał 2024 roku. Zadecydował o tym #GłosMatek, czyli wynik ogólnopolskiej ankiety prowadzonej wśród rodzących przez Fundację Rodzić po Ludzku.
Najwyższa pozycja starachowickiego Szpitala w styczniu, lutym i marcu tego roku świadczy o wysokim poziomie opieki okołoporodowej udzielanej w starachowickim Szpitalu zgodnie ze standardami i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia,...

Dodano: 23.04.24 | komentarze (2) więcej »

Igor Wargas z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 osiągnął ogromny sukces

18507.th

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku uczeń Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Igor Wargas, z klasy 3- technik informatyk wziął udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o  III RP. 
Opiekunem olimpijczyka z „Maja” był Pan Sławomir Gwardyś. Organizatorem Olimpiady jest białostockie stowarzyszenie COPTIOSH i Uniwersytet w Białymstoku. 
Celem głównym Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy na temat współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej– między innymi jej konstytucji, ustroju, systemu politycznego,...

Dodano: 23.04.24 więcej »

Wiadukt nabiera realnych kształtów

18506.th

21 kwietnia br. rozpoczął się montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu czyli stalowych łuków, które zwieńczą jego konstrukcję. Prace trwać będą 3 dni. W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest zamkniecie ruchu na linii kolejowej nr 25 i montaż ostatnich elementów łukowych. 
Wykonawcą prac jest firma Trakcja, która rozpoczęła montaż stalowych łuków już w niedzielę z rana. W pierwszej kolejności zamontowane zostały 2 elementy po stronie południowej obiektu, bezpośrednio przy jego podporze.
22...

Dodano: 22.04.24 więcej »

Uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Policyjnej i zdobył indeks. Może podjąć studia w Akademii Policji w Szczytnie

18505.th

W piątek 19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XV edycji ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej”, organizowanej przez Akademię Policji w Szczytnie,  objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.  
Celem Olimpiady jest zachęcenie uczniów szkół średnich do pogłębiania wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. 
W tegorocznej edycji Olimpiady, w etapie pierwszym i drugim, udział wzięło 95 uczestników z 33...

Dodano: 22.04.24 więcej »

Wykonawcy remontów ulic: Cichej, Cmentarnej i Sąsiedzkiej wybrani

18504.th

To nie koniec dobrych wiadomości drogowych dzisiaj dla mieszkańców Starachowic. W piątek 19 kwietnia 2024 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego zamieszczone zostały kolejne rozstrzygnięcia przetargów, co oznacza, że niebawem zostaną podpisane umowy z wykonawcami inwestycji  we wschodniej części miasta. 
Chodzi o remonty dróg na Osiedlu Brazylia, czyli ulic: Cichej, Cmentarnej i Sąsiedzkiej. Są to drogi częściowo gruntowe, które zyskają nawierzchnię utwardzoną, a dodatkowo powstaną miejsca...

Dodano: 22.04.24 więcej »

Firmy wybrane. Remonty ulic, czas – start!

18503.th

Ulica Lenartowska, odcinek ul. Podlesie i ul. Chopina w Starachowicach przejdą remont. Miasto jest w trakcie finalizacji wszystkich procedur i przekazania terenów budów. Zadania powinny zakończyć się na początku 2025 roku.
25 marca 2024 roku gmina podpisała umowę z wykonawcą remontu ulicy Lenartowskiej, firmą „BUDROMOST – STARACHOWICE”. Nastąpiło już także przekazanie terenu budowy. Przewidywany termin realizacji wynosi 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Wartość umowna inwestycji wynosi nieco ponad 2,1 miliona...

Dodano: 22.04.24 | komentarze (3) więcej »

Robert Janus wygrywa wybory samorządowe w mieście i gminie Wąchock

18502.th

Państwowa Komisja Wyborcza podała 100% wyniki w miasta i gminy Wąchock. Kandydat Robert Janus został wybrany w II turze głosowania na burmistrza miasta i gminy Wąchock. Frekwencja wyniosła 55,11% i była niższa niż dwa tygodnie wcześniej, kiedy do urn poszło 62,14% osób uprawnionych do głosowania. 
W II turze wyborów samorządowych: 
- na Robert Janusa zagłosowało 1625 osób (54,70%). 
- na Sebastiana Staniszewskiego zagłosowało 1346 osób (45,30%).
„Szanowni Państwo, Pragnę serdecznie...

Dodano: 22.04.24 | komentarze (6) więcej »

Dachowanie na leśnym odcinku drogi zakończone mandatem dla kierowcy

18500.th

Na leśnym odcinku drogi pomiędzy ulicami Warszawka a Zgodną po godzinie 16 doszło do dachowania samochodu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Poza tym, że mocno ucierpiało jego auto i portfel, ponieważ policjanci nałożyli na młodego kierowcę mandat karny.
Jak informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach mł.asp. Paweł Kusiak, 23-letni kierowca jechał samochodem marki Honda od ulicy Warszawka w kierunku Starachowic. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował. Mężczyzna był...

Dodano: 21.04.24 | komentarze (2) więcej »

Chciała sprzedać rower. Straciła blisko 20 tysięcy złotych

18499.th

Policja apeluje o rozwagę przy dokonywaniu wszelkich transakcji w Internecie. Należy zaznaczyć, iż niebezpieczne dla naszych finansów może być nie tylko dokonywanie zakupów w „sieci”, a także sprzedaż niepotrzebnych nam przedmiotów za pośrednictwem ogłoszeniowych portali. O takiej sytuacji w miniony piątek przekonała się 43-letnia mieszkanka Starachowic. Kobieta chciała sprzedać rower, lecz ostatecznie straciła blisko 20000 złotych. 
Przestępczość w „sieci” przybiera różne formy,...

Dodano: 21.04.24 | komentarze (1) więcej »

Czasowe zamknięcie drogi

18498.th

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku 22 kwietnia do piątku 26 kwietnia br. zamknięta zostanie dla ruchu droga powiatowa 0618T - od skrzyżowania z drogą w kierunku Lipia do skrzyżowania z drogą Starachowice – Lubienia. 
Jest to związane z koniecznością położenia ostatniej warstwy bitumicznej nawierzchni jezdni.   Wymaga tego technologia robót. Przepraszamy za wynikłe z tego tytułu utrudnienia.
Jednocześnie przypominamy, że dojazd do willi Rosochacz oraz obiektów zlokalizowanych w tym rejonie, odbywać się...

Dodano: 21.04.24 więcej »

Poprawa dostępności w Urzędzie Miejskim

18497.th

Starachowicki Urząd Miejski dostosowuje swoją przestrzeń do obsługi osób o specjalnych potrzebach. W ramach projektu finansowanego ze środków norweskich wykonano nowe tabliczki informacyjne, postawiono specjalne plany typograficzne, a także zamontowano nakładki kierunkowe na poręcze schodów. Wszystko po to, aby dostęp do urzędowych spraw był prostszy i łatwiejszy.
Urząd Miejski w Starachowicach to przestrzeń administracji publicznej dostosowywana do obsługi osób o specjalnych potrzebach.
- W ramach projektu "Kierunek...

Dodano: 21.04.24 więcej »

Czy budowa tych rond usprawni ruch w Starachowicach?

18496.th

Do remontu drogi wojewódzkiej nr 744 biegnącej przez Starachowice daleka droga, ale prezydencka administracja z prezydentem Markiem Materkiem na czele wykonuje kolejny krok w przód zamawiając opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej rozbudowy drogi wojewódzkiej DW 744 – alei Armii Krajowej oraz odcinka ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starachowicach.
W ramach ogłoszonego postępowania na wybór firmy, która zajmie się tym zadaniem wpłynęło cztery oferty na wartość od blisko 900 tysięcy...

Dodano: 21.04.24 | komentarze (21) więcej »
Tagi:

Jakie pomysły na rozwój turystyki ma prezydent miasta Marek Materek?

18495.th

O pomysłach na rozwój turystyki w Starachowicach mówił na antenie Radia Rekord prezydent miasta Marek Materek. Po zakończonych i dobiegających końca takich projektach, jak Lubianka czy Pasternik, prezydencka administracja zmierzy się m.in. ze zmianami nad zbiornikiem Piachy, a projekt daleko wybiegający w przyszłość, to rozwój kolejki wąskotorowej oraz szlaków pieszo-rowerowych. 
- Spokojnie patrzę w przyszłość. Za mną już spotkania organizacyjne na temat tego z jakich programów będziemy chcieli skorzystać...

Dodano: 20.04.24 | komentarze (19) więcej »

Powiat chce rewitalizować Starachowicką Kolej Wąskotorową

18494.th

Powiat rozpoczął przygotowania do sięgnięcia po duże środki na rewitalizację Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Na najbliższej sesji Rady Powiatu zabezpieczone zostaną fundusze na przygotowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego, który będzie niezbędny by aplikować do szwajcarskiego mechanizmu finansowego. 
O tym, jak dużą atrakcją jest podróż Starachowicką Koleją Wąskotorową, nie trzeba nikogo dziś przekonywać. Linia została oddana do użytku w roku 1950. Była wykorzystywana przez PKP do przewozów...

Dodano: 20.04.24 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie