« 1 2 3 4 5 »

Kolejne dwie osoby z powiatu starachowickiego z koronawirusem

12632.th

W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano dziś 7 nowych zakażeń - informuje rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska w wieczornym komunikacie. 
- O pierwszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało w porannym komunikacie, w ciągu dnia potwierdzono 6 kolejnych przypadków. W sumie w gronie 7 nowych pacjentów znaleźli się: starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu skarżyskiego, starsza kobieta z powiatu szydłowieckiego (woj. mazowieckie),...

Dodano: 02.04.20 więcej »

Raport, 2 kwietnia 2020 r. #koronawirus w powiecie i województwie

12631.th

Rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska poinformowała dziś przed godz. 19.00, że na terenie województwa świętokrzyskiego: 
-  57 osób jest hospitalizowanych,
- 4264 osoby są poddane kwarantannie, 
- 106 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.
Przed godziną 21.00 o aktualnej sytuacji w naszym szpitalu poinformował starosta starachowicki Piotr Babicki:
W szpitalu przebywa obecnie 47 pacjentów:
27 oczekuje na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania),
20 osób z potwierdzonym zakażeniem...

Dodano: 02.04.20 | komentarze (1) więcej »

Istnieje szansa na zakupy na targu jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi

12630.th

- Pracujemy nad tym, aby od 9 kwietnia umożliwić handel na Targowisku Miejskim dla artykułów rolno - spożywczych. Trudne wyzwanie w obliczu coraz to większych ograniczeń - poinformował dziś w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek. 
Poniżej treść zamieszczonej przez prezydenta informacji: 
Ciągłe rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Decyzje i zalecenia wydawane przez Rząd oraz GIS są coraz bardziej restrykcyjne i dotyczą w...

Dodano: 02.04.20 | komentarze (9) więcej »

Porozumienie w MAN podpisane

12629.th

W czwartek 2 kwietnia 2020 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi i Zarządem MAN w sprawie uregulowania czasu pracy w obecnej, kryzysowej, sytuacji - informuje przewodniczący związkowców Jan Seweryn na stronie internetowej „solidarności”.
Poniżej treść komunikatu:  
W firmie od 1 kwietnia będzie przestój, który potrwa przynajmniej do 17 kwietnia (limit godzin przestojowych to 160).
Pracownicy spawalni, lakierni, magazynu i obróbki mechanicznej przebywający na przestoju...

Dodano: 02.04.20 więcej »

Remont ul. Krańcowej oraz budowa nowego odcinka ulicy Moniuszki. Potrzeba więcej pieniędzy

12627.th

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zgodzili się na zmiany w budżecie i przekazanie dodatkowych pieniędzy na dwie toczące się w Starachowicach inwestycje drogowe. Przebudowa ul. Krańcowej w Starachowicach - plus 350 tysięcy złotych. Budowa odcinka ul. Moniuszki, od ul. 6 Września do ul. Kieleckiej w Starachowicach - plus 200 tysięcy złotych. 
Redakcja portalu zapytała magistrat czym spowodowane jest zapotrzebowanie na dodatkowe środki. Poniżej wyjaśnienie Referatu Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Starachowicach:
„Na...

Dodano: 02.04.20 | komentarze (8) więcej »

Bank Pekao wspiera Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

12626.th

Bank Pekao S.A. podejmuje kolejne działania w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Aby wesprzeć polską służbę zdrowia, bank zdecydował o przekazaniu darowizny w wysokości 5 mln zł na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, które podejmują działania przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się COVID-19. Pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących. Wśród nich znalazła się również m.in. placówka z województwa świętokrzyskiego - Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w...

Dodano: 02.04.20 więcej »

Skrzynka pocztowa to obowiązek

12625.th

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa nieczynne są biura obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim oraz w jednostkach miejskich. Kontakt możliwy jest drogą elektroniczną, telefonicznie oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
Podstawową formą komunikacji pomiędzy urzędem i jednostkami miejskimi a mieszkańcami i przedsiębiorcami pozostaje tradycyjna korespondencja pocztowa. Aby ta korespondencja mogła być realizowana w należyty sposób konieczne jest zaopatrzenie wszystkich nieruchomości w...

Dodano: 02.04.20 więcej »

Na strzelnicy spisano protokół odbioru końcowego. Koszt wykonania wyższy o dwa miliony złotych niż zakładano

12624.th

W listopadzie 2017 roku gmina Starachowice rozpoczęła modernizację obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach. Wartość inwestycji szacowano wtedy na 5 milionów złotych, a prace miały się zakończyć w lipcu 2019 roku. Wykonawcą inwestycji wybrana została w przetargu firma Przedsiębiorstwo Budowlane „Rystal-Bud” z Kielc. Tyle na papierze. Rzeczywistość okazała się zgoła inna.
„Dokładna kwota, jaką zamknie się koszt remontu, zostanie określona w wyniku rozliczenia kosztorysowego całości prac w terminie do...

Dodano: 02.04.20 | komentarze (24) więcej »

Szpital czeka na odpowiedź z banku w sprawie podwójnego przelewu

12623.th

Z początkiem marca na sesji Rady Powiatu pojawiła się informacja, że pracownicy szpitala otrzymali podwójne wynagrodzenie za luty. Kwestię podniosła radna z klubu PiS Agnieszka Kuś. 
Robert Sowula - nieetatowy członek Zarządu Powiatu wyjaśniał wtedy, że z informacji przekazanych przez dyrektora szpitala Grzegorza Kaletę wynika, iż podwójny przelew to nie była wina pracowników PZOZ, a awaria systemu. Podczas sesji informowano wtedy, że szpital zwróci się z pismem do banku. „Dyrektora zobowiązałem, żeby w...

Dodano: 02.04.20 | komentarze (4) więcej »

Raport, 1 kwietnia 2020 r. #koronawirus w powiecie i województwie

12622.th

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska. 
To kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, starsza kobieta z powiatu szydłowieckiego (woj. mazowieckie) oraz dwie starsze kobiety z powiatu skarżyskiego.
Na terenie województwa świętokrzyskiego: 
- 55 osób jest hospitalizowanych,
- 4383 osoby są poddane kwarantannie,
- 141 osób jest pod nadzorem...

Dodano: 01.04.20 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie