« 1 2 3 4 5 »

Dwa rajdy nietrzeźwych kierujących

16821.th

Pomimo zaostrzenia kar dla kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie” oraz wielu apeli, nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę znajdując się pod wpływem alkoholu. Podczas minionego weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich miało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy odpowiedzą przed sądem.
W sobotę przed godziną 13:00 na terenie Starachowic kierujący Audi, poruszając się...

Dodano: 05.12.22 | komentarze (4) więcej »

Dzisiaj kolejne rozmowy związkowców z zarządem MAN Bus

16820.th

Starachowice polską stolicą zwolnień? Taki tytuł pojawił się w jednym z biznesowych portali. W artykule autor opisuje skalę zwolnień opatrzoną komentarzami m.in. prezydenta miasta Marka Materka i przewodniczącego związków zawodowych w MAN Bus Jana Seweryna.
W Starachowicach nie ma rodziny, która nie pamiętałaby bezrobocia z lat 90-tych XX wieku i chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że ciężkie czasy przed nami, a wiele zależy od cen gazu, energii elektrycznej oraz polityki rządu, która ma wpływ m.in. na to, czy do Polski...

Dodano: 05.12.22 | komentarze (9) więcej »

Inwestycyjny objazd miasta

16819.th

Członkowie Starachowickiej Rady Seniorów odbyli w ubiegłym tygodniu inwestycyjny objazd miasta, by zwiedzić i ocenić najważniejsze lokalne inwestycje drogowe, mieszkaniowe i społeczne. Zwieńczeniem inwestycyjnej wycieczki był udział seniorów w konferencji prasowej dotyczącej odbioru kolejnej ścieżki rowerowej w naszym mieście.
Kilka minut po godzinie 9-ej kilkunastoosobowa grupa seniorów wyruszyła w inwestycyjny objazd miasta. Za swoich przewodników nasi seniorzy mieli Zastępcę Prezydenta Miasta do spraw społecznych...

Dodano: 05.12.22 więcej »

Powiat w Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich?

16818.th

Powiat chce wstąpić do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich. Zgodę na takie działanie wyraziła już Rada Powiatu na sesji, która odbyła się w listopadzie. Ostateczna decyzja należeć będzie do Zarządu Stowarzyszenia, gdzie przesłana została uchwała w tej sprawie. 
Powiat Starachowicki chce współpracować i wstąpić w poczet członków wspierających Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich. Działanie takie nie dziwi, zważywszy że to właśnie na naszym terenie znajduje się zespół...

Dodano: 05.12.22 | komentarze (4) więcej »

Niesamowite znalezisko sprzed 250 mln lat. Czy to był prehistoryczny krokodyl?

16816.th

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wzbogaciło się o wyjątkowe znalezisko paleontologiczne - odcisk czaszki nowego, nieopisanego jeszcze rodzaju płaza z grupy kapitozaurów, sprzed 250 mln lat. 
Skamieniałość ta została znaleziona przez pana Karola Kwiatka, mieszkańca gminy Pawłów. Podczas przeglądania materiału skalnego, zakupionego pod budowę domu znalazca zauważył dziwne odciski. Zamieścił ich zdjęcia na forum paleontologicznym, na które zwrócili uwagę naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie....

Dodano: 04.12.22 | komentarze (4) więcej »

Srebrna Maja Peryt

16815.th

Reprezentantka KLKS Juventa Cerrad Starachowice dołożyła kolejny medal mistrzowski do swojej bogatej kolekcji trofeów. Podopieczna Dawida Kubca w sobotę sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. 
Maja Peryt już po raz trzeci w tym roku stanęła na podium zawodów Mistrzostw Polski. W lutym starachowiczanka zdobyła srebrny medal halowych Mistrzostw Polski juniorek.
Po sukcesie w Rzeszowie przyszedł czas na medal rozgrywanych latem Mistrzostw Polski.
W Radomiu Maja Peryt okazała się najlepsza w rywalizacji...

Dodano: 04.12.22 więcej »

Rodzinny Sylwester w rytmach samby z Edytą Herbuś na Basenach Tropikalnych!

16814.th

Pierwszy sylwester pod palmami w historii Basenów Tropikalnych – to będzie wyjątkowy wieczór na tropikalnej wyspie. Gwiazdą tego wieczoru będzie Edyta Herbuś.
Tropikalny wachlarz atrakcji:
- zabawa z DJ’em w rytmach latino w godz. 18:00 – 02:00
- strefa KIDS ZONE między innymi: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, strefa wodnych tatuaży, deszcz baniek, beerpong XXL i wiele innych!
- egzotyczne lekcje tańca
- pokazy brazylijskiej Grupy SAMBA ART, która co roku otwiera Karnawał w Rio de Janeiro
- koło fortuny i...

Dodano: 04.12.22 więcej »

79-latek stracił ponad ćwierć miliona złotych

16812.th

Jak to możliwe, że takie historie się zdarzają? W piątek 2 grudnia do Komendy Policji w Starachowicach zgłosił się 79-latek z informacją, że padł ofiarą oszustwa i stracił ponad ćwierć miliona złotych. 
Mężczyzna powiadomił funkcjonariusz policji, że w czasie od września 2022 roku do 23.11.2022 roku poprzez inwestowanie swoich pieniędzy udostępnił nieznanemu sprawcy dostęp do swoich kont bankowych w wyniku czego stracił pieniądze w kwocie 271 500 zł.

Dodano: 03.12.22 | komentarze (8) więcej »

Wskazali obszary do realizacji

16811.th

Za nami kolejne posiedzenie Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. Spotkanie odbyło się tym razem w Ostrowieckim Browarze Kultury.
W posiedzeniu Komitetu oprócz 17 gmin współtworzących MOF, pojawili się także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Pan Jacek Sułek Dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju oraz Pan Tomasz Janusz Zastępca Dyrektora, a także eksperci Związku Miast Polskich Pani Agnieszka Dawydzik i Pan...

Dodano: 03.12.22 więcej »

W starachowickim Szpitalu rusza stomatologia w znieczuleniu dla osób niepełnosprawnych

16810.th

Miło nam Państwa poinformować, że od najbliższego poniedziałku tj. dnia 5 grudnia 2022 roku w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rusza kolejna poradnia specjalistyczna.
Swoją działalność rozpoczyna Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych. Zarówno kwalifikacja pacjentów, jak i zabiegi stomatologiczne w 100% finansowane będą ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Stosowny kontrakt w tym zakresie został już podpisany. Wykwalifikowana kadra medyczna...

Dodano: 03.12.22 | komentarze (7) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie