« 1 2 3 4 5 »

Ruszają zapisy do czwartej edycji Pchlego Targu!

13626.th

Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, to zapraszamy 10 października (sobota) na starachowicki Rynek. Od godziny 10.00 do ostatniego klienta (jednak nie dłużej niż do 18.00) będzie można bezpłatnie skorzystać z miejsca wystawienniczego - jeśli masz jakieś rzeczy, które chcesz oddać, sprzedać lub się wymienić to jest to świetna okazja!
Zgłoszenia na Pchli Targ prosimy przesyłać na adres mailowy: m.kowalczyk@parkkultury.eu, podając imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail, a także rodzaj asortymentu (ubrania / książki / płyty /...

Dodano: 23.09.20 więcej »

W piątek sesja Rady Miejskiej. O podwyżce opłaty za śmieci, o sytuacji w miejskich spółkach, o tzw. „spalarni śmieci”

13625.th

Porządek sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 25 września 2020 r. – godz. 9.00 Sesja odbędzie się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach.
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad.
4. Spółki gminne – informacja z działalności za I półrocze 2020 r. oraz aktualna sytuacja:
1) Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” Sp. z o.o. - zapytania do wystąpienia,
2) Przedsiębiorstwo...

Dodano: 23.09.20 | komentarze (9) więcej »

Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach zatrudni elektryka

13624.th

Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach zatrudni elektryka. Miejsce zatrudnienia: Starachowice
Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za:
• wykonywanie przeglądów urządzeń, 
• bieżącą kontrolę pracy i stanu technicznego urządzeń w czasie produkcji,
• wykrywanie oraz usuwanie bieżących usterek i awarii urządzeń,
• rozwiązywanie problemów na ciepłowni zakładu
Wymagania:
• doświadczenie na stanowisku elektryka, elektromechanika lub pokrewnych,
• ogólne umiejętności związane...

Dodano: 23.09.20 więcej »

Dwa gminne lokale użytkowe na sprzedaż

13623.th

Miasto wystawiło na sprzedaż dwa lokale użytkowe zlokalizowane przy ulicy Czerwonego Krzyża w Starachowicach. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej [kliknij].
Lokal użytkowy o powierzchni 74,32 m2 usytuowany na parterze w budynku mieszkalnym nr 1.
Składa się z trzech pomieszczeń usługowych i z WC. Wyposażony w instalacje wewnętrzne:  wodnokanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną. W całym lokalu ściany i sufity malowane farbami emulsyjnymi. Posadzki z płytek ceramicznych. Drzwi wejściowe metalowe, drzwi...

Dodano: 23.09.20 | komentarze (2) więcej »

Zbierał grzyby, znalazł wysyp… granatów

13621.th

Choć od zakończenia II wojny światowej minęło 75 lat nadal można natchnąć się na niewypały lub niewybuchy pochodzące z tamtego okresu. Od wczoraj suchedniowscy policjanci zabezpieczali dwa granaty odnalezione w kompleksie leśnym w okolicach Suchedniowa. Dziś okazało się, że pocisków było aż 34. Niebezpieczne znalezisko przejęli saperzy.
W poniedziałek dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w suchedniowskim lesie odnaleziono dwa granaty. Na pociski natknął się mieszkaniec...

Dodano: 22.09.20 więcej »

UWAGA! Jajka z Fermy Drobiu w Tychowie Nowym wycofane ze sprzedaży

13620.th

W partii jaj z Fermy Drobiu w Tychowie Nowym wykryta została salmonella. Produkt został wycofany ze sprzedaży, a ci którzy kupili jajka z tej partii, mogą je zwrócić. Poniżej oświadczenie zakładu. 
W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne naszych konsumentów zdecydowaliśmy o wycofaniu produktu z rynku z powodu zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego.
Wycofanie dotyczy produktu:
- nazwa: jaja spożywcze
- termin przydatności/nr partii: od 30.09.2020 do 06.10.2020
- kod producenta: 3PL26111313
Jeśli zakupiliście Państwo ten...

Dodano: 22.09.20 | komentarze (2) więcej »

Świadków zdarzenia policja prosi o pomoc

13619.th

W poniedziałek przed godziną 21 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wielka Wieś w gminie Wąchock doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem srebrnego koloru potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. 20-latek biorący udział w zdarzeniu w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. 
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach proszą o pomoc świadków zdarzenia, do którego doszło w dniu 21 września 2020 roku kilkanaście minut przed godziną 21 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wielka Wieś w...

Dodano: 22.09.20 więcej »

Śmiertelny wypadek. Nie żyje młody mężczyzna

13618.th

Przed godziną 21.00 doszło do wypadku w miejscowości Wielka Wieś, droga krajowa nr 42. 
- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w wieku 20 lat, prawdopodobnie został potrącony przez pojazd, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Chłopak w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Droga jest całkowicie zablokowana - na pewno przez kilka godzin na czas wykonywania czynności. Policjanci będą kierowali na objazdy - poinformował po godzinie 22.00 rzecznik starachowickich policjantów sierżant sztabowy Paweł...

Dodano: 21.09.20 | komentarze (1) więcej »

Będzie kolejny „skate park” w Starachowicach

13617.th

Na placu „pod skałkami” przy Alei Armii Krajowej w Starachowicach powstanie skate park. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Plac „pod skałkami” jest rozległy i jeszcze nie zapadła decyzja, co do konkretnego miejsca. Jak powiedział na konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek, lokalizacja skate parku musi być w takim miejscu, aby w przyszłości była możliwość jego rozbudowy o kolejne urządzenia, czego nie można zrobić w przypadku skate parku przy ul. Pustowójtówny. 
- Skate...

Dodano: 21.09.20 | komentarze (25) więcej »

„Góra złota dla Złotego”. Zbierane są monety: 1, 2, 5-cio groszówki

13616.th

Marcin Cieśla. 35-latek ze Starachowic potrzebuje finansowej pomocy. Pieniądze zbierane są na nierefundowane leki. W związku z tym ruszyła kolejna akcja dla niego, tym razem pod hasłem „Góra złota dla Złotego”.
Zbierane są monety 1, 2, 5-cio groszówki. Pieniądze można dostarczać do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim oraz do koordynatora akcji Aleksandry Krzos, tel. 796 005 753. Zbiórka trwa do końca 2020 roku. Więcej informacji w mediach społecznościowych, w grupie: „Zdążyć przed Panem...

Dodano: 21.09.20 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie