« 1 2 3 4 5 »

Kiedy z głównych ulic zniknie pozimowy piach?

17240.th

Przez Starachowice przebiega droga wojewódzka nr 744. Są to ulice: Kardynała Wyszyńskiego, Aleja Armii Krajowej, ul Bankowa i ul. Jadwigi Kaczyńskiej oraz Radomska /od 1-go Maja – do granic miasta/. Kiedy Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza rozpocząć pozimowe sprzątanie ulic w Starachowicach?
„Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach uprzejmie informuje, że przetarg dla zadania pn.: „Sprzątanie pozimowe i letnie ulic, ścieżek rowerowych oraz sprzątanie pozimowe...

Dodano: 31.03.23 | komentarze (5) więcej »

Przejście między basenem a szpitalem utwardzone

17239.th

W mediach społecznościowych, co rusz pojawiały się apele, o jakiekolwiek wyremontowanie przejścia pomiędzy basenem a szpitalem. Właścicielem tej działki nr 9/89, po której mieszkańcy chodzą „na skróty” jest powiat starachowicki. Natomiast ma się to zmienić, ponieważ tą działkę i inne w pobliżu kupi miasto. W ubiegłym roku miasto i powiat ustaliły cenę w wysokości 3 milionów złotych [czytaj więcej]. 
- Działki nr 9/89, 9/90 i 9/91 stanowią nadal własność Powiatu Starachowickiego. Rada Powiatu w...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (2) więcej »

Z konferencji Stowarzyszenia na temat budowy „spalarni śmieci”: „Gmina Starachowice będzie miała potężny problem z tym „kukułczym jajem”

17238.th

„Gmina Starachowice będzie miała potężny problem z tym „kukułczym jajem”. Inwestycja ta jest absolutnie zbędna, niepotrzebna. Nieulokowana w systemie gospodarki odpadami. Nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Nie ma sensu lokalizacja tej inwestycji. Jednym słowem można to określić. To jest eko ściema” - takimi słowami po raz kolejny podsumował budowę Instalacji Odzysku Energii w Starachowicach prezes Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic (SIDS) Sławomir Celebański. Stowarzyszenia, które mówi...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (15) więcej »

Bondarowicz laureatem kolejnej nagrody Silver Prize na festiwalu

17237.th

Marcin Bondarowicz otrzymał nagrodę Silver Prize na międzynarodowym festiwalu rysunkowym FreeCartoonWeb International organizowanym w Chinach.
Dla przypomnienia w poprzedniej edycji tego konkursu  Bondarowicz zdobył złoty medal. I choć festiwal w kolejnych edycjach: 18th FreeCartoonWeb International Cartoonet Festival i 19th FreeCartoonWeb International Cartoonet Festival ogłoszony był kolejno w 2019 i 2020 roku to ze względu na pandemie covid-19 oficjalne wyniki ogłoszone zostały dopiero w roku bieżącym. I tak wyniki obu edycji festiwalu...

Dodano: 30.03.23 więcej »

„Od razu widać, które są spółdzielcze, a które wspólnotowe”. Spółdzielnia odpowiada na zarzuty mieszkańców

17236.th

Z Redakcja Starachowice-NET.pl skontaktowała się osoba w sprawie elewacji wieżowca z ul. Granicznej 5 w Starachowicach. W swojej wiadomości opisała z czym mieszkańcy muszą się borykać. Padły też pytania o malowanie bloków spółdzielczych. 
„Elewacja połowy frontu jakiś czas temu ocieplonego wieżowca na Granicznej 5, jak widać gołym okiem, jest popękana. Czarne „pająki” widać z daleka. Ewidentnie firma remontująca frontową elewację trzeciej i czwartej klatki wieżowca odwaliła tandetę, za którą my...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (19) więcej »

Sesja Rady Powiatu. Tematem m.in. sytuacja finansowa Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

17235.th

Dzisiaj 30 marca br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 10.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv Poniżej publikujemy porządek obrad. 
Porządek obrad LI sesji Rady Powiatu w dniu 30 marca 2023, godz. 10:00
1. Otwarcie sesji Rady Powiatu
2. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian w porządku obrad.
3. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Starachowicach o stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego w Powiecie...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (3) więcej »

Niebezpieczne manewry na drodze krajowej. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej

17234.th

Wczoraj 28 marca br. wieczorem policjanci ze starachowickiej drogówki, na drodze krajowej 42 ujawnili dwoje kierujących, którzy wyprzedzali w miejscu niedozwolonym. W obu przypadkach było to przekroczenie linii podwójnej ciągłej podczas manewru wyprzedzania. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli mandaty karne.
Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 42 w gminie Wąchock, policjanci pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator ujawnili dwoje kierujących, którzy podczas wyprzedzania nie...

Dodano: 29.03.23 więcej »

Wiele firm zainteresowanych wykonaniem tego wyburzenia

17233.th

Miasto ogłosiło przetarg na wyburzenie starych budynków zlokalizowanych na terenie Inkubatora przy ul. Zgodnej w Starachowicach. W ramach postępowania zgłosiło się 12 firm chętnych wykonać to zadanie. Część ofert mieści się w założonej przez urząd kwocie.
Przypomnijmy, że miasto miało przeznaczone na ten cel 240 tysięcy złotych. Ofert jest 12. Najtańsza, firmy z Wrocławia na kwotę 119.305,92 zł. Najdrożej wyceniła realizacją firma z Radomia, na ponad 700 tysięcy złotych. W sumie 7 ofert mieści się w założonym przez miasto...

Dodano: 29.03.23 | komentarze (3) więcej »

Centrum Kształcenia Zawodowego. Kursy - kwiecień 2023

17232.th

Centrum Kształcenia Zawodowego serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Szkolenia zakończone egzaminem nadającym kwalifikacje. Uczestnicy podczas szkolenia otrzymują niezbędne materiały szkoleniowe, słodki poczęstunek, a także stypendium szkoleniowe ! 
W swojej ofercie posiadamy również:
• KURS OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGO
• KURS OPERATORA SUWNIC
• KURS OPERATORA HDS
• KURS ELEKTRYKA DO 1 kV
• SZKOLENIA SPERSONALIZOWANE NA...

Dodano: 29.03.23 więcej »

Czy w Starachowicach sprawdzi się „rower miejski”?

17231.th

Na Platformie Zakupowej Urząd Miejski szacuje ile będzie kosztował system roweru miejskiego. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostawy, montażu, wdrożenia i testowania Systemu Roweru Miejskiego w Mieście Starachowice. 
Realizacja Systemu Roweru Miejskiego w Starachowicach przewidziana jest w ramach projektu „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego – etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze...

Dodano: 29.03.23 | komentarze (13) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie