« 1 2 3 4 5 »

Stan Marcina Cieśli ze Starachowic mocno się pogarsza

14026.th

Stan Marcina Cieśli ze Starachowic mocno się pogarsza. Badania wykazały znaczną progresję choroby. Ostatnim ratunkiem jest nierefundowane leczenie, warte pół miliona złotych.
- Wciąż trwa akcja „Góra złota dla Złotego” - złote monety można dostarczać do Biura Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim, bądź do mnie. Urna jest już niemalże w połowie wypełniona. Zachęcam Was do zbierania „złociaków” dla Marcina. Jest to jedna z form pomocy.” - pisze administratorka grupy „Zdążyć przed...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Starachowicach. Nabór na wolne stanowisko

14025.th

W Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) starachowickiego magistratu zamieszczone zostało ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko „Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Starachowicach.” Praca na pełen etat, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2021 roku. Dokumenty należy składać do 10 grudnia 2020 r. 
Wymagania konieczne (obligatoryjne):
− posiadanie obywatelstwa polskiego
− wykształcenie wyższe drugiego stopnia – magisterskie w zakresie ekonomii, prawa, administracji publicznej         ...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Jest praca w Urzędzie Miejskim. Inspektor w Referacie Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska

14024.th

W Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Miejskiego zamieszczone zostało ogłoszenie o pracę na stanowisko „Inspektora w Referacie Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.” Praca na pełen etat. Dokumenty należy składać do 10 grudnia 2020 r.
Wymagania konieczne (obligatoryjne):
a) wykształcenie wyższe techniczne, preferowany kierunek: budownictwo,
b) doświadczenie zawodowe: min. 5 lat stażu pracy,
c) posiadanie obywatelstwa polskiego,
d) pełna zdolność do czynności prawnych...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Gramy nad Kamienną. Zaprasza Familijny Klub Sportowy Łazy

14023.th

Familijny Klub Sportowy Łazy ze Starachowic organizuje wydarzenie sportowe pod nazwą: Gramy nad Kamienną. Event kierowany jest do klubów zrzeszonych w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. 
Okres jesienno zimowy to okres obniżonej odporności. Jest to także z reguły czas, gdy świętokrzyskie kluby piłkarskie zakończyły już okres rozgrywkowy. Dla utrzymania formy a także integracji środowiska piłkarskiego, Familijny Klub Sportowy (FKS) przygotował propozycję współzawodnictwa sportowego.  
Wydarzenie...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Konkurs plastyczny on-line pt. „Mikołaj na moim osiedlu”

14022.th

Spółdzielczy Dom Kultury (SDK) zaprasza do udziału w plastycznym konkursie on-line pt. „Mikołaj na moim osiedlu”.
„Mikołaj jest jedną z niewielu postaci, na którą się czeka przez cały rok. Czekają na prezenty od niego dzieci i dorośli.  Jedną z niewiarygodnych cech  Mikołaja jest to ,że nie zawsze identycznie  wygląda i  jego osoba mnoży  się tak, aby być u wszystkich dzieci na całym świecie jednocześnie. Czy to nie wspaniała właściwość! A zatem jaki Mikołaj zawita na osiedle...

Dodano: 29.11.20 więcej »

9. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

14021.th

Park Kultury zaprasza wszystkich do udziału w 9. Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych. „Mamy nadzieję, że tak jak my, pomimo tych dziwnych czasów czujecie już w powietrzu magię zbliżających się Świąt. A jak Święta to 9 Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego.” - Czytamy w komunikacie prasowym Parku Kultury. 
Zapraszamy do udziału!
Regulamin:
1. Organizatorem 9...

Dodano: 29.11.20 | komentarze (1) więcej »

Porządek obrad XXVI sesji Rady Powiatu w Starachowicach

14020.th

30 listopada br. odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, będą transmitowane na żywo na stronie [kliknij].
Porządek obrad prezentujemy poniżej. 
Porządek obrad XXVI sesji Rady Powiatu w Starachowicach
1. Otwarcie sesji Rady Powiatu.
2. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian w porządku obrad.
3. Podjęcie uchwał w sprawie:
a) w sprawie zmian w budżecie Powiatu Starachowickiego na 2020 rok....

Dodano: 28.11.20 | komentarze (1) więcej »

Przetarg na wybór firmy świadczącej usługę przewozu pasażerów

14019.th

Gmina Starachowice w 2022 roku przeprowadzi przetarg na wybór firmy, która będzie świadczyła usługę przewozu pasażerów komunikacją miejską. Podmiot wybrany w konkurencyjnej procedurze przetargowej, który zaoferuje najniższą stawkę za wozokilometr, zgodnie z planami, rozpocząłby świadczenie usługi od 1 stycznia 2023 r. Działanie to, ma doprowadzić do tańszej komunikacji miejskiej oraz więcej pieniędzy na inwestycje w mieście.
Analizując rozstrzygnięcia przetargów na świadczenie usług komunikacyjnych w...

Dodano: 27.11.20 | komentarze (39) więcej »

To jest skandal, że szpital mając miliony na koncie wyciąga rękę po pieniądze do przedsiębiorców - mówią radni Prawa i Sprawiedliwości

14018.th

To jest skandal mówią radni Prawa i Sprawiedliwości z Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej, oceniając postępowanie starachowickiego szpitala w sprawie szukania sponsorów do zakupu chłodni na przechowywanie ciał.  
- Na koniec września na rachunkach bankowych i w kasie szpitala jest 31 milionów 818 tysięcy złotych. Szpital w Starachowicach jest doskonale zaopiekowany. W obliczu takich pieniędzy i pomocy [płynącej do szpitala - przypis red.] skandalem jest wystosowywanie apelu do przedsiębiorców o 30 czy 40 tysięcy...

Dodano: 27.11.20 | komentarze (13) więcej »

Blisko 3 promile o godzinie 8.00 rano u 37-letniego starachowiczanina

14017.th

Dzisiaj rano po godzinie 8.00 w okolicy skrzyżowania ulicy Kopalnianej z ulicą Złotą w Starachowicach doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brał pijany starachowiczanin.
- W zdarzeniu udział brały dwa samochody. Kierujący Seatem 50-letni mężczyzna zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Nie zatrzymał się jadący za nim Mazdą 37-latek, w wyniku czego uderzył w tył samochodu go poprzedzającego. Przybyła na miejsce kolizji policja wykonała test trzeźwości u kierowców. 37-letni starachowiczanin prowadził...

Dodano: 27.11.20 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie