« 1 2 3 4 5 »

Europejska jakość w kształceniu praktycznym uczniów CKP w Starachowicach

9695.th

Europejska jakość w kształceniu praktycznym uczniów CKP w Starachowicach to tytuł projektu programu ERASMUS+ realizowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach w latach 2016 -2018. W jego ramach w dniach 4-17.03.2018r. uczniowie przebywali na zagranicznych praktykach zawodowych w Hannowerze, stolicy niemieckiego kraju związkowego Niedersachsen (Dolna Saksonia).
W wyjeździe uczestniczyło 16 uczniów CKP Starachowice:  uczących się w zawodzie w zawodzie technik budownictwa: Krystian Faliszewski, Dawid Jabłoński,...

Dodano: 19.03.18 więcej »

„Akcja PIT” w Urzędzie Miejskim w Starachowicach

9693.th

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach informuje, że w ramach współpracy z Prezydentem Starachowic organizuje tymczasowy punkt przyjmowania zeznań rocznych w siedzibie Urzędu Miasta w Starachowicach.  
Oddelegowani pracownicy urzędu skarbowego będą do dyspozycji podatników w dniu 21 marca 2018 r.  (środa) w godzinach:  8.00-12.00  (Biuro Obsługi Mieszkańca) 
Podczas dyżuru:
• prowadzony będzie instruktaż elektronicznego przesyłania zeznań przy wykorzystaniu aplikacji e-deklaracje oraz...

Dodano: 19.03.18 więcej »

Gmina Brody w aplikacji mobilnej

9692.th

Najważniejsze informacje, alarmy, ostrzeżenia z terenu gminy Brody już mogą być dostępne w twoim telefonie. Szybkie i bezpłatne powiadamianie możliwe jest też poprzez wiadomości sms oraz e-mail. Przy rejestracji nie trzeba podawać danych osobowych.
Poprzez aplikację „Blisko”, przesyłane będą komunikaty m. in. o: zagrożeniach pogodowych, awariach, utrudnieniach w ruchu drogowym podatkach, wywozie śmieci, a także dane o jakości powietrza. Jest to wygodny sposób, by mieszkańcy mogli jak najszybciej dowiedzieć się np. o...

Dodano: 19.03.18 więcej »

Stowarzyszenie chce rozmów z powiatem o usprawnieniu ruchu drogowego w naszym mieście

9691.th

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” wystąpiło z pismem do Starosty Starachowickiego Danuty Krępy wnioskując o zwołanie konsultacji społecznych z mieszkańcami, w świetle konfliktu jaki jest między powiatem a miastem oraz wykonywaniem inwestycji, które nie są koordynowane przez obie strony, co skutkuje rozwiązaniami utrudniającymi ruch dla mieszkańców. Przykładem bubel-rondo ul. Iglasta - napisali w liście do naszej Redakcji. 
Treść pisma:
Stowarzyszenie...

Dodano: 18.03.18 | komentarze (17) więcej »

Włamania i kradzieże

9690.th

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do wielu włamań na terenie powiatu starachowickiego informuje w komunikatach zespół prasowy KWP w Kielcach. 
W Wąchocku, w nocy z niezamkniętego budynku gospodarczego nieznany sprawca dokonał kradzieży około 150 litrów oleju napędowego o wartości 660 zł i podkaszarki spalinowej o wartości 300 zł na szkodę 56-letniej kobiety. 
W Starachowicach w nocy nieznany sprawca dostał się do wnętrza garażu i dokonał kradzieży pilarki spalinowej o wartości 500 zł wraz z bańkami i pojemnikami...

Dodano: 18.03.18 więcej »

Pijani, odurzeni często kończą na SORze. Jest pomysł na nowe miejsce docelowe

9689.th

Radny Rady Powiatu Paweł Lewkowicz złożył w styczniu 2018r. podczas sesji Rady Powiatu interpelację w sprawie utworzenia w Starachowicach miejsca/hostelu dla osób nietrzeźwych czy odurzonych po zażyciu narkotyków.
Jak informował radny w swoim piśmie, osoby pijane lub z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi hospitalizowane są na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, albo zatrzymywane w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, gdzie w ostatnich trzech latach „pijani” stanowili największą liczbę zatrzymanych. W 2015...

Dodano: 18.03.18 | komentarze (7) więcej »

List Prezydenta Miasta Marka Materka z wyjaśnieniami na temat Szlakowiska

9688.th

Drodzy Mieszkańcy Szlakowiska
Za pośrednictwem niniejszego listu chcę przekazać Państwu najważniejsze informacje o planach dotyczących Waszego osiedla.
Od początku mojej kadencji starałem się uregulować kwestie własności terenu przy Szlakowisku. Część terenu (oznaczona kolorem żółtym na załączonej mapie) należała do prywatnych właścicieli, przez co Gmina nie mogła organizować w tym miejscu imprez miejskich, a miejska infrastruktura z roku na rok ulegała zniszczeniu. Gdy objąłem urząd Prezydenta Miasta nawiązałem kontakt z...

Dodano: 17.03.18 | komentarze (69) więcej »

Starachowickie muzeum zaprasza na wystawę

9687.th

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza do zwiedzenia wystawy „Ostatnie gąski. Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach”.
Wystawa będzie czynna do 8 kwietnia br. Wstęp jest bezpłatny. Do obejrzenia są zdjęcia wydrukowane na dużych formatach opowiadające czasy kiedy muzeum było zakładem pracy. W piątek odbył się wernisaż wystawy. Niektórzy zwiedzający znaleźli na zdjęciach kogoś z rodziny. Były miłe wspomnienia o autorze zdjęć, a w gablotach np. 43 numer gazety BUDUJEMY SAMOCHODY z...

Dodano: 17.03.18 | komentarze (2) więcej »

Lokalna polityka i oświadczenia do oświadczeń

9686.th

Od jakiegoś czasu trwa wymiana zdań/pism między samorządem gminnym a samorządem powiatowym. Samorządowcy mówią, że nie ma konfliktu, a za chwilę na skrzynce mailowej mamy oświadczenie do oświadczenia do wypowiedzi. Wygląda na to, że dla naszych lokalnych polityków ważne chyba jest czyje oświadczenie będzie „na wierzchu”.
Poniżej zamieszczamy oświadczenie radnych z klubu „Razem dla Mieszkańców” w Radzie Powiatu:
Z ogromnym zdumieniem przyjmujemy słowa Prezydenta Miasta Starachowice Pana Marka Materka...

Dodano: 17.03.18 | komentarze (5) więcej »

Nastąpił zapowiadany pogodowy armagedon

9685.th

Od godzin popołudniowych wszystkie służby mają wiele pracy w powiecie starachowickim. Na wielu drogach ze względu na intensywne opady śniegu przejazd był/jest utrudniony. Samochody ciężarowe w wielu miejscach miały problem z podjechaniem pod górę.
Około godziny 14.00 doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 42 w Wielkiej Wsi. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.
Również około godziny 14.00 na wiadukcie w Starachowicach doszło do zderzenia samochodu osobowego i...

Dodano: 16.03.18 | komentarze (8) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie