« 1 2 3 4 5 »

Komunikat w sprawie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

15168.th

Urząd Miejski informuje, że ze względu na panujące warunki atmosferyczne zaplanowany na dziś drugi dzień obchodów VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zostaje odwołany. 
O kolejnym terminie obchodów poinformujemy osobnym komunikatem.
Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodano: 18.09.21 więcej »

„Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2021”

15167.th

Prezydent Miasta Starachowice oraz Centrum Usług Społecznych zapraszają do udziału w programie „Pakiet rehabilitacyjny dla seniora 2021”. Bezpłatne zabiegi będą dostępne dla mieszkańców Starachowic, którzy ukończyli 60 lat.
Założeniem programu jest zwiększenie dostępności świadczeń rehabilitacji leczniczej dla seniorów. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z zabiegów, jakich potrzebuje, które są odpowiednie dla jego stanu zdrowia i możliwości.
Dostępne pakiety:
Pakiet...

Dodano: 17.09.21 | komentarze (1) więcej »

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa w Starachowicach

15166.th

25 września odbędzie się ogólnopolska akcja Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa.
W Starachowicach tego dnia w sali Olimpia Urzędu Miejskiego inżynierowie budowlani udzielać będą bezpłatnie odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące budowy, eksploatacji i remontów.
Akcja prowadzona jest pod hasłem „Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu – porozmawiaj o tym z inżynierem budownictwa”. Głównym jej celem  jest pomoc indywidualnym inwestorom – przyszłym i obecnym właścicielom budynków i...

Dodano: 17.09.21 więcej »

Pokolenie „Minecrafta” na VIII Festynie Historycznym „Mnisi i Hutnicy” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa [VIDEO, ZDJĘCIA]

15165.th

Mnisi i Hutnicy wraz ze swoimi gośćmi zafundowali dzieciom z terenu gminy Wąchock prawdziwą ucztę. Nie tylko dla duszy, ale także dla ciała, a wszystko w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Motyw Przewodni VIII Festynu Historycznego „Mnisi i Hutnicy”, to „Dziedzictwo Smaków”. 
Mnisi z Opactwa Cystersów Wąchocku otworzyli dzisiaj 17 września br. swoje podwoje dla uczniów z wąchockich szkół i nie tylko, a na dodatek uchylili rąbka tajemnicy pokazując jeden z obrzędów czyli...

Dodano: 17.09.21 więcej »

AWARIA! Nie będzie wody na całym osiedlu Orłowo

15164.th

Poniżej komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowiacach: 
W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej DN 250 w ul. 1-go Maja w Starachowicach Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Starachowicach informuje, że prace naprawcze planowane są na dzień 19.09.2021r. (niedziela) w godzinach od 8.00 do 20.00. W związku z tym mogą wystąpić zakłócenia oraz przerwy w dostawie wody na całym osiedlu Orłowo oraz utrudnienia w ruchu drogowym w ul. 1-go Maja (rejon Szkoły...

Dodano: 17.09.21 | komentarze (1) więcej »

40-letni starachowiczanin usłyszał zarzuty. Zobacz nagranie z momentu wypadku [VIDEO]

15163.th

W sieci pojawiło się nagranie z momentu wypadku, do którego doszło w poniedziałek 13 września na jednej z ulic Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. 
Przypomnijmy, że trzech nietrzeźwych mężczyzn jechało osobową Skodą. Mieli od dwóch do ponad trzech promili. W poniedziałek nie było jeszcze wiadomo, kto kierował. Kierowca Skody najpierw uderzył w cztery zaparkowane na poboczu samochody, a następnie doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Nissanem.
W wyniku tego dwie osoby poszkodowane zostały...

Dodano: 17.09.21 | komentarze (3) więcej »

Grupa CERRAD pobiegła dla tych, którzy nie mogą

15162.th

Dziesiąta edycja Poland Business Run już za nami. Sportowe emocje opadły, więc przyszedł czas na podsumowanie. Wyniki są fantastyczne i robią ogromne wrażenie. Łącznie na wirtualnej mecie stawiło się blisko 28 500 biegaczy. Dzięki nim pomoc trafi do 103 osób z niepełnosprawnością. Dużą cegiełkę dorzuciła Grupa CERRAD, której aż 25 reprezentantów uczestniczyło w tym charytatywnym biegu.
W tym roku do Poland Business Run zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, ponad 28,5 tysiąca. W trosce o zdrowie biegaczy...

Dodano: 17.09.21 więcej »

Dziedzictwo Smaków. Piknik Historyczny „Od Prasłowian do Polaków” [VIDEO]

15161.th

Na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbył się dzisiaj po raz dwunasty Piknik Historyczny „Od Prasłowian do Polaków”. Tym razem motywem przewodnim było dziedzictwo smaków. Uczestnicy mogli wziąć czynny udział w poznawaniu kolejnych elementów życia codziennego w przeszłości.
- W tym roku tematem Dni Dziedzictwa jest dziedzictwo smaków. Każdy z nas jest dziedzicem. Otrzymuje coś od swoich przodków. Jako społeczeństwo dziedziczymy, przejmujemy rzeczy materialne i...

Dodano: 16.09.21 | komentarze (3) więcej »

Uwaga na oszustów! Tym razem senior nie dał się nabrać

15159.th

Wczoraj, do jednego z mieszkańców Starachowic zadzwonił mężczyzna, próbujący oszukać go metodą „na policjanta”. Na szczęście przestępcy nie udało się osiągnąć celu. Przypominamy, że o każdym takim przypadku należy niezwłocznie poinformować Policję.
Wczoraj na numer stacjonarny 79-letniego mieszkańca Starachowic zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz powiedział seniorowi, że jest z nim jego synowa, której następnie przekazał telefon. Kobieta opowiedziała...

Dodano: 16.09.21 więcej »

WAŻNE! Te ulice będą w niedziele wyłączone z ruchu

15158.th

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. – Komunikacja Miejska w Starachowicach informuje, że w związku z biegiem ulicznym „IX MANia Biegania X Półmaraton Starachowicki” w dniu 19 września 2021r. (niedziela) wystąpią utrudnienia na liniach komunikacyjnych. 
W godz. 9:30 – 13:00 zostanie wyłączona z ruchu ul. Armii Krajowej (od ul. Na Szlakowisku do ul. Iłżeckiej), ul. Majówka, Kopalniana, Leśna oraz Kościelna.
Objazd na liniach wykonywany będzie wg poniższego wykazu:
Linia 0:
…A.Krajowej – Na...

Dodano: 16.09.21 | komentarze (14) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie