« 1 2 3 4 5 »

Weekend pełen imprez dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w Starachowicach w ciągu weekendu odbędzie się wiele imprez. 
Już dzisiaj Galeria Kamienna zaprasza na zabawy z ciastoliną czy budowanie kartonowych zamków.  Atrakcje dla dzieci zaplanowano w godzinach od 10.00 do 16.00 (kliknij po szczegóły).
Kino Helios zaprasza na pełen emocji Weekend Dnia Dziecka (kliknij po szczegóły).
Dzisiaj i jutro na terenie Muzeum Przyrody i Techniki będzie miał miejsce XVI Jarmark u Starzecha (kliknij po szczegóły).
Starachowickie Centrum Kultury organizuje jutro...

Dodano: 30.05.15 więcej »

„Kocham Cię Mamo”- uroczysty Dzień Matki 2015 w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” [zdjęcia]

Dzieci z zespołów wokalno-tanecznych z Klubu „Wanacja” zaprezentowały się wspaniale w przygotowanym programie artystycznym dla swoich  mam mówi kierownik klubu Pani Halina Kępińska. 
Spotkanie rozpoczęły solistki Maja Sprzączka i Karolina Pocheć piosenką „Uściskam mamę”. Wiersze recytowały Wiktoria Iwoła oraz Julka i Wiktoria Prześrut. Pięknie prezentowały się najmłodsze dzieci w tańcu „Balet”. Dla mam zaśpiewały również Maja Peryt i Weronika Grudzień. Były  tańce w...

Dodano: 30.05.15 więcej »

„IV Festiwal Nauki” w starachowickim muzeum

2 czerwca 2015 r. w godz. 9:00 – 14:00 na terenie naszego Muzeum obędzie się „IV Festiwal Nauki”. Organizatorami wydarzenia oprócz Muzeum są I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Nasza Jedynka. Impreza skierowana jest do uczniów szkół średnich z terenu naszego miasta. Impreza odbywać się będzie pod patronatem Starosty Starachowickiego – Pan Dariusza Dąbrowskiego. 
Głównym celem organizowania festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród...

Dodano: 29.05.15 więcej »

Nowa dyrekcja starachowickiego MOPS-u

Danuta Krępa wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach. Do konkursu na wymienione stanowisko przystąpiły cztery osoby informuje rzecznik magistratu Iwona Ogrodowska. 
Pani Danuta Krępa ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, na kierunku pedagogika opiekuńcza, oraz Studia Podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania w Pomocy Społecznej w Świętokrzyskiej Szkole Wyższej w Kielcach. 
Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Przez wiele lat pracowała jako pedagog szkolny w...

Dodano: 29.05.15 | komentarze (38) więcej »

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego w starachowickim Szpitalu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Diagnosty zapraszamy mieszkańców miasta i powiatu na bezpłatne badania krwi.
Diagności będą czekać na Państwa w dniu 6 czerwca 2015 roku w godzinach od 8:00 do 11:00 w Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej zlokalizowanej na I piętrze Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej.  Na miejscu będą wykonywane badania poziomu cholesterolu krwi oraz pełna morfologia krwi (24 parametry metodą cytometrii przepływowej). Ponadto będzie można skorzystać z konsultacji Diagnostów laboratoryjnych w zakresie...

Dodano: 29.05.15 więcej »

Konsultacje z mieszkańcami w sprawie Budżetu Obywatelskiego

Prezydent Miasta Marek Materek od poniedziałku prowadził konsultacje z mieszkańcami w czterech okręgach Budżetu Obywatelskiego. Na spotkaniach przedstawiony został Regulamin BO  na rok 2016 informuje rzecznik magistratu Iwona Ogrodowska. 
- Do rozdysponowania w ramach budżetu jest kwota milion 200 tys. zł.  Zgodnie z nowymi wytycznymi maksymalny koszt zgłaszanego projektu nie może przekroczyć kwoty 200.000 zł. - informował Prezydent Marek Materek. - Ograniczenie kwotowe wprowadziliśmy po to, aby dać szansę realizacji także mniejszym...

Dodano: 28.05.15 | komentarze (7) więcej »

Inauguracja projektu profilaktycznego

We wtorek 26 maja br. w Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyła się inauguracja projektu profilaktycznego „Starachowice – bezpieczne w praktyce! Etap II”, współfinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.
W spotkaniu uczestniczył Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, Pełnomocnik Wojewody Świętokrzyskiego ds. ograniczania przestępczości i aspołecznych...

Dodano: 28.05.15 | komentarze (7) więcej »

Szkolenie w PUP. Kwalifikacja wstępna – przewóz rzeczy

Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach, ul. Radomska 76 organizuje nabór na szkolenie dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Starachowicach w zakresie: Kwalifikacja wstępna – przewóz rzeczy.
1. Liczba uczestników/uczestniczek szkolenia: 10 osób
2. Liczba godzin szkolenia: 140
3. Miejsce i termin szkolenia: EL-TRANS ul. Hutnicza 1/207 w Starachowicach od 22 czerwca 2015 r. do 31 lipca 2015 r .
4. Charakterystyka osób: osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP Starachowice, które uzyskały uprawnienie...

Dodano: 27.05.15 więcej »

Dzień Dziecka na Krytej Pływalni oraz piknik

Kryta Pływalnia i Prezydent Starachowic zapraszają 31 maja (niedziela)2015 wszystkie dzieci i młodzież do odwiedzenia basenu w Starachowicach informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska.
Z okazji Dnia Dziecka  na ten dzień przygotowaliśmy specjalnie dla Was mnóstwo atrakcji. Na wszystkich odwiedzających w tym dniu miejski basen, organizatorzy przygotowali gry i zabawy w wodzie połączone z elementami profilaktyki, prowadzone przez ratowników WOPR. Wstęp na basen (7.00-22.00) w promocyjnej cenie 1zł / 1godz.(do 25 roku...

Dodano: 27.05.15 | komentarze (3) więcej »

Podpisano porozumienie o realizacji projektu „e-Geodezja - cyfrowy zasób geodezyjny…”

Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski wspólnie z Wicestarostą Starachowickim Panią Agatą Wojtyszek i Skarbnik Powiatu Starachowickiego Panią Ewą Bzinkowską oraz przedstawicielami 13 samorządów powiatowych województwa świętokrzyskiego i miasta Kielce podpisali porozumienie o realizacji projektu „e-Geodezja - cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego”.
Podpisanie porozumienia odbyło się 21 maja br. w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Wszystkie powiaty z województwa świętokrzyskiego...

Dodano: 27.05.15 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie

 • Nowa dyrekcja... 13:25:27 | 30-05-2015

  pani aneto,niech pani wystrzega się...

 • Nowa dyrekcja... 12:39:49 | 30-05-2015

  ja też jestem strasznie zawiedziona...

 • Nowa dyrekcja... 12:32:38 | 30-05-2015

  moi kochani daliście się omamić...

 • Nowa dyrekcja... 12:07:14 | 30-05-2015

  ja właśnie dzięki takiej władzy i układom...

 • Nowa dyrekcja... 11:44:45 | 30-05-2015

  a na mieście się mówi,że wszystkim...