« 1 2 3 4 5 »

Setne urodziny Pani Reginy

Pani Regina Odemska ze Starachowic świętowała setne urodziny. W tym wyjątkowym dniu jubilatkę odwiedzili Zastępca Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych Ewa Skiba oraz Pełnomocnik Wojewody Andrzej Pruś.
- Serdecznie gratuluję tak pięknego jubileuszu – mówiła wręczając bukiet kwiatów oraz list gratulacyjny Zastępca Prezydenta Miasta  Ewa Skiba - Rzadko zdarza się, aby w tak dobrym zdrowiu obchodzić tak piękne urodziny. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych lat w zdrowiu.
W tym wyjątkowym dniu pani Reginie towarzyszyły...

Dodano: 19.08.17 więcej »

„Środa Sportowa” na osiedlu SKARPA

Pierwsze takty tanecznej muzyki obwieściły „Sportową środę”  na osiedlu  Skarpa. Akcesoria do gier i zabaw na świeżym powietrzu wzbudziły prawdziwe zainteresowanie u dzieci, które chętnie pomagały przy ich instalowaniu. Powróciły konkurencje, których dawno nie było, czyli rzuty na bramkę oraz Ygolf a nawet kręgle.
Lekko zacieniony parking przy SSM stał się na chwilkę placem zabaw i miejscem rywalizacji sportowych. Była miła zabawa, szczypta rywalizacji oraz smak zwycięstwa dla najlepszych. W rzucie...

Dodano: 19.08.17 więcej »

Sportowa Środa ze Spółdzielczym Domem Kultury na Osiedlu Majówka [zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu odbył się kolejny festyn sportowo – rekreacyjny  „Środa Sportowa”, ponownie odwiedziliśmy osiedle Majówka. Organizatorem imprezy był Spółdzielczy Dom Kultury. 
Pomimo upału dzieci świetnie się bawiły podczas sportowej rywalizacji. Atrakcją, która przyciągnęła niemal wszystkie dzieci z osiedla, był kolorowy tunel, który dzieci pokonywały na czas. Zwyciężyły jednak dwie osoby: Piotr Turbiarz i Jan Kubicki. Maluchy natomiast ożywiły plac pięknymi rysunkami. W...

Dodano: 16.08.17 | komentarze (1) więcej »

Budżet Obywatelski Gminy Starachowice - zakończono weryfikację wniosków. Dwa odrzucone

Zakończono weryfikację wniosków zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Na 49 zgłoszonych projektów komisja, złożona z pracowników merytorycznych Urzędu Miejskiego oraz radnych Rady Miejskiej, pozytywnie zaopiniowała 47, dwa wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych.
Do końca lipca starachowiczanie zgłaszali propozycje inwestycji i przedsięwzięć do realizacji w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Wpłynęło 49 wniosków. Najbardziej oczekiwane...

Dodano: 16.08.17 | komentarze (10) więcej »

Poseł Krzysztof Lipiec o rządowym programie „Za życiem”

Rządowy program „Za życiem” ruszył w styczniu br. Jego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, począwszy od zapewnienia dostępu do wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wspomagania rozwoju dziecka. W 2017 r. na realizację programu zaplanowano 511 mln zł. W latach 2017-2021 na program zostanie przeznaczonych łącznie 3,7 mld zł.
Program „Za życiem” przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym...

Dodano: 14.08.17 | komentarze (28) więcej »

„Okno życia” wróci w Starachowicach?

Z pomysłem utworzenia ponownie w Starachowicach „okna życia” zwrócą się do prezydenta miasta Marka Materka radni miejscy z klubu Prawa i Sprawiedliwości.
„Okno życia” jest miejscem, w którym matki nie mogące opiekować się swoim noworodkiem mogą go bezpieczne zostawić. Takie okno istniało w Starachowicach w budynku „starego szpitala” od 2007 do 2009 roku. Nigdy nie zostało wykorzystane. Jednak, gdy szpital zmienił siedzibę, okno nie zostało przeniesione. W tamtym czasie mówiono, że w nowym...

Dodano: 14.08.17 | komentarze (5) więcej »

Uczestnicy wakacyjnych zajęć w klubie „Wanacja” nie mogą narzekać na nudę [zdjęcia]. Plan zajęć na VII tydzień wakacji

Uczestnicy zajęć z Klubu Spółdzielczego „Wanacja” w ostatnim tygodniu brali udział w wielu interesujących zajęciach. 
8  sierpnia uczestniczyli w zajęciach sportowo –rekreacyjnych w Stajni pod Dębem. Były przejazdy konne, gry i zabawy sportowe, zjazdy ze zjeżdżalni- zamek. Dzieci bawiły się również na placu zabaw i mogły zobaczyć mini ZOO. Był czas na ognisko i wspólny posiłek. Impreza sfinansowana ze środków Spółdzielni Mieszkaniowej „Wanacja”.
9 sierpnia w Klubie...

Dodano: 14.08.17 więcej »

Zmiany na osiedlu Łazy

Trwają prace przy budowie miejsc postojowych na starachowickim osiedlu Łazy. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. W planach na najbliższe tygodnie są jeszcze budowa łącznika przy Alei Najświętszej Maryi Panny oraz montaż siłowni plenerowej.
- Wspólnie z Parafią Matki Boskiej Częstochowskiej budujemy miejsca postojowe w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. Koszt wykonania około 400 m.kw. parkingu to blisko 60 tysięcy złotych. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach...

Dodano: 13.08.17 | komentarze (3) więcej »

Wyniki sierpniowego konkursu z Kinem Helios

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie z Kinem Helios, gdzie do rozdania mieliśmy pięć podwójnych zaproszeń do kina.  
Zaproszenia wygrali: 
Karolina Nowak, Robert Pluta, Paweł Sobczak, Ernest Chojnacki, Monika Sieczka. 
Zwycięzcom gratulujemy. W sprawie odbioru biletów skontaktujemy się na Facebooku. 
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które już wkrótce ogłosimy na łamach portalu                              ...

Dodano: 13.08.17 więcej »

Nowe parkingi, monitoring i droga na os. Skałka

Blisko 50 miejsc parkingowych powstaje przy ulicach Leśnej i Glinianej. Kolejnym zadaniem zaplanowanym w tej części miasta jest budowa monitoringu miejskiego. Jednak niewątpliwie największym przedsięwzięciem, do którego realizacji przygotowuje się Gmina Starachowice, będzie przebudowa ul. Kościelnej.
- Trwają prace związane z budową miejsc postojowych przy ul. Glinianej 1 jak również przy blokach Leśna 14 i Leśna 16 – są to zadania, które mamy wpisane do Budżetu Miasta między innymi za sprawą radnej z tego okręgu...

Dodano: 12.08.17 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie