« 1 2 3 4 5 »

Europejska jakość w kształceniu praktycznym uczniów CKP w Starachowicach

Europejska jakość w kształceniu praktycznym uczniów CKP w Starachowicach to tytuł projektu programu ERASMUS+ realizowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach w latach 2016 -2018. W jego ramach w dniach 4-17.03.2018r. uczniowie przebywali na zagranicznych praktykach zawodowych w Hannowerze, stolicy niemieckiego kraju związkowego Niedersachsen (Dolna Saksonia).
W wyjeździe uczestniczyło 16 uczniów CKP Starachowice:  uczących się w zawodzie w zawodzie technik budownictwa: Krystian Faliszewski, Dawid Jabłoński,...

Dodano: 19.03.18 więcej »

„Akcja PIT” w Urzędzie Miejskim w Starachowicach

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach informuje, że w ramach współpracy z Prezydentem Starachowic organizuje tymczasowy punkt przyjmowania zeznań rocznych w siedzibie Urzędu Miasta w Starachowicach.  
Oddelegowani pracownicy urzędu skarbowego będą do dyspozycji podatników w dniu 21 marca 2018 r.  (środa) w godzinach:  8.00-12.00  (Biuro Obsługi Mieszkańca) 
Podczas dyżuru:
• prowadzony będzie instruktaż elektronicznego przesyłania zeznań przy wykorzystaniu aplikacji e-deklaracje oraz...

Dodano: 19.03.18 więcej »

Gmina Brody w aplikacji mobilnej

Najważniejsze informacje, alarmy, ostrzeżenia z terenu gminy Brody już mogą być dostępne w twoim telefonie. Szybkie i bezpłatne powiadamianie możliwe jest też poprzez wiadomości sms oraz e-mail. Przy rejestracji nie trzeba podawać danych osobowych.
Poprzez aplikację „Blisko”, przesyłane będą komunikaty m. in. o: zagrożeniach pogodowych, awariach, utrudnieniach w ruchu drogowym podatkach, wywozie śmieci, a także dane o jakości powietrza. Jest to wygodny sposób, by mieszkańcy mogli jak najszybciej dowiedzieć się np. o...

Dodano: 19.03.18 więcej »

Stowarzyszenie chce rozmów z powiatem o usprawnieniu ruchu drogowego w naszym mieście

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” wystąpiło z pismem do Starosty Starachowickiego Danuty Krępy wnioskując o zwołanie konsultacji społecznych z mieszkańcami, w świetle konfliktu jaki jest między powiatem a miastem oraz wykonywaniem inwestycji, które nie są koordynowane przez obie strony, co skutkuje rozwiązaniami utrudniającymi ruch dla mieszkańców. Przykładem bubel-rondo ul. Iglasta - napisali w liście do naszej Redakcji. 
Treść pisma:
Stowarzyszenie...

Dodano: 18.03.18 | komentarze (17) więcej »

Pijani, odurzeni często kończą na SORze. Jest pomysł na nowe miejsce docelowe

Radny Rady Powiatu Paweł Lewkowicz złożył w styczniu 2018r. podczas sesji Rady Powiatu interpelację w sprawie utworzenia w Starachowicach miejsca/hostelu dla osób nietrzeźwych czy odurzonych po zażyciu narkotyków.
Jak informował radny w swoim piśmie, osoby pijane lub z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi hospitalizowane są na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, albo zatrzymywane w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, gdzie w ostatnich trzech latach „pijani” stanowili największą liczbę zatrzymanych. W 2015...

Dodano: 18.03.18 | komentarze (7) więcej »

List Prezydenta Miasta Marka Materka z wyjaśnieniami na temat Szlakowiska

Drodzy Mieszkańcy Szlakowiska
Za pośrednictwem niniejszego listu chcę przekazać Państwu najważniejsze informacje o planach dotyczących Waszego osiedla.
Od początku mojej kadencji starałem się uregulować kwestie własności terenu przy Szlakowisku. Część terenu (oznaczona kolorem żółtym na załączonej mapie) należała do prywatnych właścicieli, przez co Gmina nie mogła organizować w tym miejscu imprez miejskich, a miejska infrastruktura z roku na rok ulegała zniszczeniu. Gdy objąłem urząd Prezydenta Miasta nawiązałem kontakt z...

Dodano: 17.03.18 | komentarze (69) więcej »

Lokalna polityka i oświadczenia do oświadczeń

Od jakiegoś czasu trwa wymiana zdań/pism między samorządem gminnym a samorządem powiatowym. Samorządowcy mówią, że nie ma konfliktu, a za chwilę na skrzynce mailowej mamy oświadczenie do oświadczenia do wypowiedzi. Wygląda na to, że dla naszych lokalnych polityków ważne chyba jest czyje oświadczenie będzie „na wierzchu”.
Poniżej zamieszczamy oświadczenie radnych z klubu „Razem dla Mieszkańców” w Radzie Powiatu:
Z ogromnym zdumieniem przyjmujemy słowa Prezydenta Miasta Starachowice Pana Marka Materka...

Dodano: 17.03.18 | komentarze (5) więcej »

Polski ambasador w Rosji Włodzimierz Marciniak wezwany. W tle pomnik w Starachowicach

„Polski ambasador w Rosji Włodzimierz Marciniak został wezwany do tamtejszego resortu spraw zagranicznych. Rosjanie wyrazili sprzeciw wobec ekshumacji czerwonoarmistów pogrzebanych w Starachowicach. Ws. Starachowic i przeniesienia zwłok czerwonoarmistów na cmentarz wojenny rosyjski MSZ pisze o cynizmie i wzywa Polskę do powrotu do "cywilizowanych zasad” – informuje portal rmf24.pl
Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami z Biura Informacji i Poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża oraz dokumentami znajdującymi się w...

Dodano: 16.03.18 | komentarze (12) więcej »

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można bezpłatnie zaszczepić dziecko urodzone między 2013 a 2016 r. przeciwko pneumokokom, jak informuje Ministerstwo Zdrowia. Liczba szczepionek  oraz czas trwania akcji są jednak ograniczone.
"Wiosna bez pneumokoków" - pod takim hasłem Ministerstwo Zdrowia będzie prowadzić akcję bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci z roczników 2013 - 2016. Akcja ruszy 20 marca i potrwa do 29 czerwca br.
Szczepienie, jak przypomina w komunikacie do rodziców i opiekunów Minister...

Dodano: 15.03.18 | komentarze (1) więcej »

Czy oni się wreszcie dogadają? [video]

Od jakiegoś czasu trwa wymiana zdań/pism między samorządem gminnym a samorządem powiatowym. 
Zaczęło się od listu prezydenta miasta Marka Materka do wszystkich radnych, aby wzięli udział w spotkaniu i wspólnie wszyscy porozmawiali, jak rozwiązać problemy starachowiczan. Choć już wcześniej miejscy rajcy dopytywali o zaproszenie kogoś z powiatu na sesję miejską, by przedstawił sytuację w starachowickim szpitalu.
Wracając do listu prezydenta. Prezydent Materek zaproponował spotkanie za zamkniętym drzwiami, co skrytykowała część...

Dodano: 15.03.18 | komentarze (6) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie