« 1 2 3 4 5 »

Biomed Lublin: mamy pierwszy na świecie skuteczny lek na Covid-19

Lubelska spółka biotechnologiczna poinformowała, że z sukcesem zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na COVID-19. Lek wytworzony w wyniku frakcjonowania osocza ozdrowieńców lub tych, którzy przeszli COVID-19 bezobjawowo trafi teraz do badań klinicznych.
Spółka Biomed Lublin deklaruje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek "neutralizujący wirusa".
W środę Biomed Lublin S.A. zakończył produkcję...

Dodano: 23.09.20 | komentarze (1) więcej »

Ruszają zapisy do czwartej edycji Pchlego Targu!

Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, to zapraszamy 10 października (sobota) na starachowicki Rynek. Od godziny 10.00 do ostatniego klienta (jednak nie dłużej niż do 18.00) będzie można bezpłatnie skorzystać z miejsca wystawienniczego - jeśli masz jakieś rzeczy, które chcesz oddać, sprzedać lub się wymienić to jest to świetna okazja!
Zgłoszenia na Pchli Targ prosimy przesyłać na adres mailowy: m.kowalczyk@parkkultury.eu, podając imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail, a także rodzaj asortymentu (ubrania / książki / płyty /...

Dodano: 23.09.20 więcej »

W piątek sesja Rady Miejskiej. O podwyżce opłaty za śmieci, o sytuacji w miejskich spółkach, o tzw. „spalarni śmieci”

Porządek sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 25 września 2020 r. – godz. 9.00 Sesja odbędzie się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach.
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad.
4. Spółki gminne – informacja z działalności za I półrocze 2020 r. oraz aktualna sytuacja:
1) Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” Sp. z o.o. - zapytania do wystąpienia,
2) Przedsiębiorstwo...

Dodano: 23.09.20 | komentarze (9) więcej »

Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach zatrudni elektryka

Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach zatrudni elektryka. Miejsce zatrudnienia: Starachowice
Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za:
• wykonywanie przeglądów urządzeń, 
• bieżącą kontrolę pracy i stanu technicznego urządzeń w czasie produkcji,
• wykrywanie oraz usuwanie bieżących usterek i awarii urządzeń,
• rozwiązywanie problemów na ciepłowni zakładu
Wymagania:
• doświadczenie na stanowisku elektryka, elektromechanika lub pokrewnych,
• ogólne umiejętności związane...

Dodano: 23.09.20 więcej »

Dwa gminne lokale użytkowe na sprzedaż

Miasto wystawiło na sprzedaż dwa lokale użytkowe zlokalizowane przy ulicy Czerwonego Krzyża w Starachowicach. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej [kliknij].
Lokal użytkowy o powierzchni 74,32 m2 usytuowany na parterze w budynku mieszkalnym nr 1.
Składa się z trzech pomieszczeń usługowych i z WC. Wyposażony w instalacje wewnętrzne:  wodnokanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną. W całym lokalu ściany i sufity malowane farbami emulsyjnymi. Posadzki z płytek ceramicznych. Drzwi wejściowe metalowe, drzwi...

Dodano: 23.09.20 | komentarze (2) więcej »

Zbierał grzyby, znalazł wysyp… granatów

Choć od zakończenia II wojny światowej minęło 75 lat nadal można natchnąć się na niewypały lub niewybuchy pochodzące z tamtego okresu. Od wczoraj suchedniowscy policjanci zabezpieczali dwa granaty odnalezione w kompleksie leśnym w okolicach Suchedniowa. Dziś okazało się, że pocisków było aż 34. Niebezpieczne znalezisko przejęli saperzy.
W poniedziałek dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w suchedniowskim lesie odnaleziono dwa granaty. Na pociski natknął się mieszkaniec...

Dodano: 22.09.20 więcej »

UWAGA! Jajka z Fermy Drobiu w Tychowie Nowym wycofane ze sprzedaży

W partii jaj z Fermy Drobiu w Tychowie Nowym wykryta została salmonella. Produkt został wycofany ze sprzedaży, a ci którzy kupili jajka z tej partii, mogą je zwrócić. Poniżej oświadczenie zakładu. 
W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne naszych konsumentów zdecydowaliśmy o wycofaniu produktu z rynku z powodu zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego.
Wycofanie dotyczy produktu:
- nazwa: jaja spożywcze
- termin przydatności/nr partii: od 30.09.2020 do 06.10.2020
- kod producenta: 3PL26111313
Jeśli zakupiliście Państwo ten...

Dodano: 22.09.20 | komentarze (2) więcej »

Będzie kolejny „skate park” w Starachowicach

Na placu „pod skałkami” przy Alei Armii Krajowej w Starachowicach powstanie skate park. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Plac „pod skałkami” jest rozległy i jeszcze nie zapadła decyzja, co do konkretnego miejsca. Jak powiedział na konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek, lokalizacja skate parku musi być w takim miejscu, aby w przyszłości była możliwość jego rozbudowy o kolejne urządzenia, czego nie można zrobić w przypadku skate parku przy ul. Pustowójtówny. 
- Skate...

Dodano: 21.09.20 | komentarze (25) więcej »

„Góra złota dla Złotego”. Zbierane są monety: 1, 2, 5-cio groszówki

Marcin Cieśla. 35-latek ze Starachowic potrzebuje finansowej pomocy. Pieniądze zbierane są na nierefundowane leki. W związku z tym ruszyła kolejna akcja dla niego, tym razem pod hasłem „Góra złota dla Złotego”.
Zbierane są monety 1, 2, 5-cio groszówki. Pieniądze można dostarczać do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim oraz do koordynatora akcji Aleksandry Krzos, tel. 796 005 753. Zbiórka trwa do końca 2020 roku. Więcej informacji w mediach społecznościowych, w grupie: „Zdążyć przed Panem...

Dodano: 21.09.20 więcej »

Co dalej z remontami ulic na Osiedlu Orłowo? Prezydent odpowiada radnemu

Przewodniczący Rady Miejskiej, radny Michał Walendzik w sierpniu 2020 r. wystąpił z interpelacją do prezydenta miasta Marka Materka w sprawie remontów ulicy na Osiedlu Orłowo w Starachowicach. 
„Po raz kolejny zwracam się z wnioskiem o budowę nawierzchni ulic na terenie osiedla Orłowo. Zgodnie z inwestycją nr 7 „Programu przebudowy dróg lokalnych” oraz odpowiedzią z dn. 26.08.2015 r. na moją interpelację nr 1 z 06.08.2015 r. wśród ulic przewidzianych do modernizacji znajdują się m.in. ul. Wąchocka,...

Dodano: 20.09.20 | komentarze (18) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie