« 1 2 3 4 5 »

Kolejny LIDL w Starachowicach

Kilka dni temu rozpoczęła się rozbiórka budynku po dawnym dyskoncie Plus, zlokalizowanym przy ulicy Radomskiej obok Urzędu Miejskiego w Starachowicach.
Jak informuje Patrycja Kamińska z Biura Prasowego Lidl Polska rozpoczęcie budowy nowego obiektu sieci Lidl w Starachowicach planowane jest w sierpniu br. Natomiast otwarcie placówki przewidujemy pod koniec tego roku mówi rzeczniczka.
Na razie jeszcze nie wiadomo ile osób znajdzie zatrudnienie. - Aktualnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby podać dokładną ilość nowych miejsc...

Dodano: 28.07.14 | komentarze (4) więcej »

Podróże kształcą. Wycieczka do Łodzi w ramach „Wakacji 2014” z Klubem Spółdzielczym Wanacja

W ubiegłym tygodniu 45 osób brało udział w wycieczce autokarowej do Łodzi, który zorganizował dla dzieci Klub Spółdzielczy Wanacja informuje kierownik klubu Halina Kępińska.
Dzieci miały okazję podziwiać rośliny w palmiarni, których jest ponad 4500 okazów z ponad tysiąca gatunków i odmian. Tropikalne palmy, piękne storczyki, kaktusy, paprocie i wiele innych. Również ryby i żółwie.
Kolejnym punktem wycieczki był pałac z  połowy XIX wieku  Karola Scheiblera „króla...

Dodano: 28.07.14 więcej »

Powiatowy Rzecznik Konsumentów zaprasza

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Starachowicach Marek Kamiński serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu starachowickiego do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie, które odbędzie się w dniu 8 sierpnia (piątek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
Rzecznik zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą uzyskać wiedzę i którzy nie chcą dać się oszukać przy zmianie operatora usług telekomunikacyjnych.
Wstęp bez żadnych opłat.
Info:...

Dodano: 27.07.14 | komentarze (1) więcej »

Rzutki na medal

Bartłomiej Seweryn i Michał Wysocki to dwaj kolejni medaliści trenujący na co dzień w Świcie Starachowice. Obaj wywalczyli swoje medale we Wrocławiu. Gratulujemy!
Sportowe sukcesy Świtu Starachowice to nie tylko medalowe występy trójki aktualnych stypendystek Gminy Starachowice. Do grona tegorocznych medalistów dołączyli tym razem nasi „rzutkarze”.
Srebrny i brązowy medal to dorobek podopiecznych Małgorzaty Wadowskiej oraz Adam Gregorczyka w rozgrywanych we Wrocławiu zawodów rangi Mistrzostw Polski. Stolica Dolnego...

Dodano: 26.07.14 więcej »

Gospodarka odpadami. Dbajmy o otoczenie altan

Podczas prowadzenia kontroli przez pracowników Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, w ramach nadzoru nad systemem gospodarki odpadami komunalnymi w naszym mieście, stwierdzono duże ilości odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów remontowych w postaci gruzu, które to składowane są w niekontrolowany sposób przy altanach śmietnikowych. Sprawia to wrażenie bałaganu i braku dbałości o estetykę miejsc gromadzenia odpadów komunalnych.
Prosimy mieszkańców, aby wystawiali odpady...

Dodano: 26.07.14 | komentarze (9) więcej »

Nasza czytelniczka interweniuje w sprawie starachowickich fontann

Nasza czytelniczka napisała do nas maila z prośbą o interwencję w sprawie starachowickich fontann i kąpiących się w nich dzieciach.  
W mailu czytamy:
„W Starachowicach są dwie fontanny. Jedna na ul. Armii Krajowej, druga przy placu w rynku. Od dawna już w dni słoneczne można spotkać rodziców, którzy zabierają swoje dzieci ubrane w stój kąpielowy, z ręcznikiem właśnie na fontannę na ul. Armii Krajowej, po czym rodzice siadają na ławkach i rozmawiają z kimś, lub po prostu co chwile zerkają na dzieci. Dzieci te...

Dodano: 25.07.14 | komentarze (29) więcej »

Wakacje z Lewicą 2014

Podobnie jak roku ubiegłym, w tym roku również przedstawiciele starachowickiej lewicy postanowili zorganizować niedzielne spotkania z mieszkańcami Starachowic. 
Akcja ruszyła w połowie lipca przy ul. Armii Krajowej. Mieszkańcy mogli porozmawiać na temat obecnej sytuacji w naszym mieście. Dla najmłodszych były przygotowane słodycze oraz co sprawiło największe zadowolenie na twarzach dzieciaków – darmowa trampolina, z której mogły korzystać bez ograniczeń informują organizatorzy. 
Akcja będzie kontynuowana w...

Dodano: 25.07.14 | komentarze (10) więcej »

CELSIUM – nowa marka w energetyce

Energetyka Cieplna miasta Skarżysko-Kamienna Sp. z o.o., dostarczająca ciepło na terenie Skarżyska-Kamiennej, Starachowic, Sokółki, Grójca i Drzewicy właśnie zmieniła nazwę na Celsium Sp. z o.o. Poprzednia nazwa była mało funkcjonalna i nie przystająca do dzisiejszej pozycji firmy, która obecnie dostarcza ciepło na terenie czterech województw.
„Chcielibyśmy, aby Celsium było marką, na której można polegać, która kojarzy się z nami w sposób pozytywny, zapewniając klientom komfort cieplny...

Dodano: 25.07.14 więcej »

Wakacyjny pokaz mody w Klubie Spółdzielczym „Wanacja”

W ramach cyklu wakacyjnego pod hasłem „Mój pomysł jest najlepszy” w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” odbył się pokaz wakacyjnej mody w następujących kategoriach: na luzie, na lato, na wieczorny spacer, na sportowo, elegancko. W pokazie uczestniczyło 12 dziewczynek w dwóch grupach wiekowych: od 7 do 9 lat (grupa młodsza) i od 10 do 13 lat (grupa starsza).
Wakacyjny pokaz mody oceniała komisja w składzie Zuzia Stryjek, Kornelia Dąbrowska, Aleksandra Kaczmarek (uczestniczki zajęć w klubie) oraz Kierownik Klubu...

Dodano: 25.07.14 więcej »

Rynek najmu mieszkań – aktualne ceny z 20 polskich miast [raport]

Lipiec jest jednym z najatrakcyjniejszych miesięcy dla poszukujących mieszkań do wynajęcia. Z końcem czerwca wielu studentów decyduje się na zwolnienie zajmowanych lokali i wyjazd z miast akademickich do domów rodzinnych lub na wakacje - z tego względu na rynku pojawia się wiele atrakcyjnych ofert. Portal nieruchomości Domy.pl sprawdził, jak kształtują się obecnie ceny najmu mieszkań w dwudziestu miastach będących jednocześnie ośrodkami akademickimi.
W Warszawie średnia kwota, jaką trzeba przeznaczyć na wynajem kawalerki wynosi...

Dodano: 24.07.14 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie