« 1 2 3 4 5 »

Usługi społeczne dla mieszkańców

Gmina Starachowice pozyskała kolejne środki finansowe na rozwój usług społecznych w mieście. Od czerwca do listopada 2026 roku będziemy realizować w Starachowicach kolejny Program Usług Społecznych, w którego ofercie znajdzie się cały wachlarz usług dla naszych mieszkańców.
- Wszystko dzięki ponad 6,7 milionowemu dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Nasz projekt pozwoli na...

Dodano: 28.05.24 więcej »

Powiat nie jest już wolny od ASF

Starosta Piotr Babicki zwołał 27 maja br. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z potwierdzonym ogniskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu. Wirus nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ale może powodować duże straty ekonomiczne w przypadku gospodarstw hodowlanych i zakładów przetwórczych. Potwierdzony przypadek dotyczy padłego dzika. 
ASF czyli afrykański pomór świń to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa, ale na szczęście tylko u świń...

Dodano: 27.05.24 więcej »

Jaki przebieg będzie miała obwodnica Starachowic? Kto zrobi remont głównych ulic miasta?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Marek Materek informował radnych o sytuacji związanej z drogami wojewódzkimi i drogą krajową przebiegającą przez miasto. Inną wizję na sieć dróg ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z ministerstwem, a inną gmina Starachowice wraz z Urzędem Marszałkowskim.
Przez Starachowice przebiega droga krajowa nr 42 będąca w zarządzie GDDKiA (ulica Kielecka, al. Niepodległości, ul. Ostrowiecka po Osiedle Michałów). Przez Starachowice przebiega droga...

Dodano: 27.05.24 | komentarze (18) więcej »
Tagi:

Co się stało z rowerami miejskimi?

W długi majowy weekend w Starachowicach ruszył system roweru miejskiego STAR BIKE. Tylko przez pierwsze pięć dni maja dokonano 2020 wypożyczeń rowerów miejskich. Największą popularnością cieszyły się „elektryki”. W sumie rower elektryczny wypożyczono wtedy ponad 1700 razy.
Od jakiegoś czasu stacje dla rowerów są praktycznie puste. Nie oznacza to, że wszystkie rowery są w użyciu. Wręcz przeciwnie. Do wypożyczenia są tylko tradycyjne rowery, a gdzie jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym? 
- Pojawił się...

Dodano: 26.05.24 | komentarze (9) więcej »

ZAKAZ sprzedaży alkoholu nocą w Starachowicach? Radni Rady Miejskiej zdecydują

Taka dyskusja w Starachowicach już była. Jednak wróci. Radni Rady Miejskiej nowej kadencji zdecydują czy w Starachowicach zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. 
Przypomnijmy, że w 2018 roku miasto przeprowadziło ankiety wśród mieszkańców Starachowic dotyczące wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Udział wzięło blisko 600 starachowiczan. Odbyło się także spotkanie z przedsiębiorcami. Ostatecznie mieszkańcy, którzy wzięli czynny udział w tym procesie nie chcieli zmian w dotychczasowym...

Dodano: 24.05.24 | komentarze (24) więcej »

Zmiana organizacji na „wahadle” w ciągu ulicy Radomskiej

Od poniedziałku 27 maja br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Chodzi o odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 42, gdzie od kilku tygodniu ruch odbywa się wahadłowo. 
Zostanie on utrzymany, z tą tylko różnicą, że będzie się teraz odbywał po nowej jezdni po stronie wschodniej ulicy (pas od strony sklepu). Jezdnia po stronie zachodniej (od strony Pasternika), która była dotychczas wykorzystywana, zostanie od poniedziałku zamknięta.
Ruch regulować będzie tak jak...

Dodano: 24.05.24 | komentarze (2) więcej »

Uprawnienia wyborców z niepełnosprawnością w wyborach do Parlamentu Europejskiego

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 r. Informujemy o uprawnieniach, z jakich mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnością.
Głosowanie przez pełnomocnika
Niektórzy wyborcy ze względu na stan zdrowia mogą potrzebować wsparcia innej osoby, aby móc zagłosować. Dla nich przewidziano możliwość głosowania przez pełnomocnika.
Z tego prawa mogą skorzystać wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej...

Dodano: 24.05.24 więcej »

Miasto chce wziąć kredyt w wysokości 11,5 miliona złotych. Z przeznaczeniem na co?

Banki chętne udzielić kredytu gminie Starachowice w wysokości 11,5 miliona złotych mają czas do 2 lipca 2024 roku na złożenie ofert. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 11,5 miliona złotych z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 5.972.667,52 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 5.527.332,48 zł. 
Jak informuje Skarbnik Miasta Starachowice Główny Księgowy Budżetu Beata Pawłowska w odpowiedzi na pytania Redakcji...

Dodano: 23.05.24 | komentarze (25) więcej »

Mostek na rzece Kamiennej. Wraca po 14 latach od powodzi

Dobiegają końca prace nad zagospodarowaniem terenu w Dolnych Starachowicach nad rzeką Kamienną, gdzie powstaje kolejne miejsce na rekreacyjnej mapie miasta. Koszt realizacji inwestycji wynosi blisko 10 milionów złotych, a projekt jest dofinansowany w 95% ze środków zewnętrznych.
Wybudowane zostały ciągi pieszo-rowerowe, pomosty przy zbiorniku wodnym. Ponadto plac zabaw, na którym znajdują się urządzenia dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w tym dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich....

Dodano: 22.05.24 | komentarze (7) więcej »
Tagi:

80. rocznica śmierci Bolesława Papiego

Powiatowa Rada Pamięci w Starachowicach oraz Związek Harcerstwa Polskiego- Hufiec Starachowice zapraszają do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 80. rocznicy zamachu, na inspektora radomskiego Gestapo Ericha Schütze, dokonanego przez żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu  „Wola” (Starachowice).
Uroczystość odbędzie się w dniu 25 maja (sobota) 2024r. na Placu Rynek przy głazie z tablicą upamiętniającą to wydarzenie. Rozpoczęcie zaplanowane zostało na godz. 13.00.
W programie przewidziano  m.in.: 
- gawęda...

Dodano: 21.05.24 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie