« 1 2 3 4 5 »

Marcin Pocheć w drugiej turze!

We wtorek i środę, został przeprowadzony przedwyborczy sondaż. Pytano Starachowiczan „Na kogo zagłosuje Pan/Pani w wyborach na prezydenta Starachowic?”. Duża część ludzi odpowiadała, że nie pójdzie głosować bo to nie ma sensu, inni zaś od razu wymieniali nazwisko kandydata, szyld partii politycznej, lub co zaskoczyło, deklarowali oddanie swojego głosu na kandydata bezpartyjnego, nie popieranego przez żadną z partii politycznych. 
Dwaj kandydaci osiągnęli ex aequo podobny wynik zajmując czołowe miejsca w sondażu -...

Dodano: 24.04.14 więcej »

Sprzątali tereny wokół Lubianki

Stowarzyszenie Nasze-Starachowice zorganizowało w ubiegłym tygodniu akcję „sprzątanie miasta”. 
Tym razem przedmiotem naszego zainteresowania były, jak widać na zdjęciu, bardzo zaniedbane tereny rekreacyjne Starachowic, położone wokół zalewu Lubianka. Usunęliśmy duże ilości śmieci, a przy okazji udało nam się potwierdzić, że większość terenów w Starachowicach wymaga generalnego sprzątania mówi Marcin Pocheć – wiceprezes stowarzyszenia, kandydat na fotel prezydenta w przedterminowych wyborach....

Dodano: 23.04.14 więcej »

„Drzewko za makulaturę” już w czwartek

Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego zaprasza starachowiczan z makulaturą, która zostanie wymieniona na sadzonki drzewek w ramach akcji promującej zbieranie surowców wtórnych pn. „Drzewko za makulaturę”. 
Spotykamy się w czwartek na plac parkingowy przy Urzędzie Miejskim w godzinach 10:00 – 16:00 informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Iwona Ogrodowska-Ogórek.
Akcja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Ziemi. Współorganizator - Nadleśnictwo Starachowice...

Dodano: 23.04.14 więcej »

Beata Stąpor - Kandydatka na urząd Prezydenta Starachowic

Kandydatka na urząd Prezydenta Starachowic Beata Stąpor ma 40 lat. Jest rodowitą starachowiczanką. Ma męża Tomasza i córkę Martynę. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku ekonomia. Od 17 lat razem z mężem prowadzi rodzinną firmę budowlaną. Jest członkinią Amnesty International. Jej pasją są podróże. W wolnym czasie uprawia sport i słucha muzyki. Kocha zwierzęta.  
Takie będą „Starachowice bez układów”.
- Koniec z korupcją i kumoterstwem. Pora wziąć się do roboty i...

Dodano: 22.04.14 więcej »

Zarządzanie polega na odpowiedzialności

Rozmowa z byłym Zastępcą Prezydenta Miasta Sylwestrem Kwietniem.  
Pracował Pan nad przygotowaniem projektu budżetu Gminy Starachowice na rok 2014 i doprowadził do jego uchwalenia przez Radę Miejską. Czy jest to budżet dobry dla mieszkańców?
- Myślę, że tak. W roku 2014 w Gminie Starachowice nie wzrosły podatki nie wzrosły ceny wody i opłaty za odprowadzanie ścieków, obniżono o blisko 4 procent ceny ciepła. Pieniądze wydatkowano w sposób racjonalny i przemyślany.  Dobiegają końca rozpoczęte inwestycje. Miasto...

Dodano: 22.04.14 więcej »

Starachowice – bezpieczne w praktyce

Gmina Starachowice w ramach konkursu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych otrzyma dofinansowanie na realizacje projektu „Starachowice - bezpieczne w praktyce”. Wkład własny gminy to 30 tys. zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 100 tys. zł. 
Projekt „Starachowice - bezpieczne w praktyce” jest projektem dwu etapowym, nastawionym na ograniczanie i eliminację zagrożeń związanych z przestępczością pospolitą i wybrykami chuligańskimi oraz patologiami społecznymi w wybranych miejscach publicznych na terenie miasta Starachowice....

Dodano: 22.04.14 więcej »

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – informator

Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska przygotował nowy informator, który dotyczy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). 
Informacje w nim zawarte ułatwią mieszkańcom Starachowic korzystanie z PSZOK-u.
Informator ten będzie rozprowadzany wśród właścicieli nieruchomości zamieszkałych.Kliknij na ulotkę, żeby powiększyć.
Info: UM Starachowice 

Dodano: 19.04.14 więcej »

Włoscy stażyści w Polsce

Pełniąca Funkcję Prezydenta Miasta Bożena Szczypiór gościła w Urzędzie Miejskim stażystów z Włoch. Grupa sześciu osób to uczestnicy projektu realizowanego przez włoską organizacją Salezjanów z Regionu Piemont. Partnerem ze strony Polskiej jest Międzynarodowe Centrum Szkoleń „Karol”. Koszty związane z realizacją projektu pokrywa Europejski Fundusz Społeczny informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Iwona Ogrodowska-Ogórek. 
Celem projektu jest wsparcie absolwentów uczelni i...

Dodano: 19.04.14 więcej »

Przetarg na budowę „Sahary” rozstrzygnięty

Gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na „Budowę boiska treningowego (tzw. Sahary) przy ul. Szkolnej w Starachowicach. Na początku kwietnia Gmina Starachowice zawarła umowę z wybranym wykonawcą, którym została firma „Florena” z Kolbuszowej informuje rzecznik Urzędu Miejskiego Iwona Ogroowska-Ogórek. 
Przypomnijmy, otwarcie ofert miało miejsce 20 marca. Do przetargu przystąpiło 5 oferentów z terenów całego kraju. Rozpiętość cenowa ofert wyniosła od ponad 199 tysięcy złotych do ponad 541...

Dodano: 18.04.14 więcej »

Młodzież ze starachowickiego Centrum Kształcenia Praktycznego na praktykach we Włoszech

„Doskonalenie umiejętności zawodowych na praktykach zagranicznych” to tytuł projektu realizowanego od września 2013r. przez Centrum Kształcenia Praktycznego, który daje uczniom szansę odbycia zagranicznego stażu i poznania kultury kraju przyjmującego.  Pomysłodawcą  i koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Gębura.  
W dniach 30.03. – 12.04. grupa 16 uczniów odbywających kształcenie praktyczne w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych -  Rafał Barszcz, Damian Chochół,...

Dodano: 17.04.14 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie