« 1 2 3 4 5 »

KONKURS. Weź udział i wygraj zaproszenie na spektakl Cyrku Arena w Starachowicach

Z nowym, międzynarodowym spektaklem sezonu 2016 wystąpi w Starachowicach nasz regionalny, najpiękniejszy polski Cyrk Arena. Spektakl odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 17:00 przy ul. Szkolnej /Stadion/. 
Wystąpią najlepsi artyści z Ukrainy, Rosji, Czech, Niemiec i Polski.
W programie zobaczymy m.in.: wielbłądy, lamy charty afgańskie, border collie, pudelki, alpaki, osiołki, konie, kucyki a także: akrobacje na drążkach, ewolucje na perszach, zapierający dech w piersi występ akrobatów na batucie, gimnastykę w sieciach,...

Dodano: 22.10.16 więcej »

Kolejne pieniądze na drogi

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Mirzec. Powiat dostanie ponad 320 tys. zł od wojewody na rozszerzenie zadania „Rozbudowa drogi powiatowej nr 0570T Osiny - Mokre Niwy - Krupów - Trębowiec Duży - gr. woj. Świętokrzyskiego”. Dzięki dofinansowaniu wykonany zostanie dodatkowo ponad kilometrowy odcinek nawierzchni o szerokości 5,5 m wraz z poboczami oraz rowami. Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli jeździć już nie po nawierzchni żwirowej a bitumicznej, i to  na całym odcinku drogi od Trębowca do Osin.
W wyniku...

Dodano: 22.10.16 więcej »

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla seniorów

W związku z realizacją projektu „Starachowice - bezpieczne w praktyce III” w Dziennym Domu Senior-WIGOR „Manhattan”, prowadzone będą bezpłatne konsultacje indywidualne  i rodzinne w zakresie poradnictwa i pomocy psychologicznej dla seniorów. 
Terminy konsultacji: każdy poniedziałek w okresie od 24.10.2016r. do 19.12.2016r. Zapisy pod numerem telefonu 668-216-211, e-mail seniorzy@starachowice.eu lub osobiście w Dziennym Domu Senior-WIGOR „Manhattan” przy al. Armii Krajowej 28 (I piętro). 
Info: UM...

Dodano: 22.10.16 więcej »

Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania propozycji inwestycji

Rewitalizacja to hasło, które od pewnego czasu stale towarzyszy wielu działaniom władz miejskich. Aby rewitalizacja była prowadzona sprawnie i skutecznie potrzebny jest szczegółowy plan oraz strategia działań. Planem dla Starachowic będzie przygotowywany obecnie Gminny Program Rewitalizacji. Nikt inny jak mieszkańcy nie zna lepiej potrzeb oraz możliwości miejsc, w których żyją, pracują, uczą się i spędzają wolny czas. 
W związku z powyższym Urząd Miejski w Starachowicach, zaprasza do zgłaszania przedsięwzięć...

Dodano: 21.10.16 więcej »

Starachowice rozpoczynają walkę z nielegalnym hazardem

Po skutecznej likwidacji sklepu prowadzącego sprzedaż dopalaczy Prezydent Miasta Marek Materek wraz z Policją, Izbą Celną, Urzędem Skarbowym, Strażą Miejską i Prokuraturą Rejonową w Starachowicach rozpoczyna walkę z nielegalnym hazardem. Do akcji włączyli się także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, przedstawiciele Zarządu Powiatu Starachowickiego: Wicestarosta Agata Gałka - Bernacka i Członek Zarządu Lidia Dziura oraz grupa radnych Rady Miejskiej: Elżbieta Kucy, Paweł Kępa i Zygmunt Andrejas.
W środę, 19 października z inicjatywy...

Dodano: 21.10.16 więcej »

Środowiskowy Dom Samopomocy rośnie w oczach

Wre praca przy adaptacji dawnego magazynu materiałów łatwopalnych na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Z zewnątrz widać już jego bryłę, w środku zaś wydzielane są pomieszczenia na poszczególne sale i gabinety. 
Wicestarosta Agata Gałka – Bernacka i członek Zarządu Powiatu Lidia Dziura sprawdzały w czwartek 20 października br. postępy prac. Są one imponujące, jak zgodnie przyznały podczas spotkania z dziennikarzami. Od czasu, kiedy gościła tu wojewoda, tj. w przeciągu niespełna miesiąca,...

Dodano: 21.10.16 więcej »

Blok socjalny przy ul. Kościelnej szybko nie powstanie

Kilka miesięcy temu przy okazji oddawania do użytku bloku socjalnego przy ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach, prezydent Starachowic Marek Materek mówił o planach gminy i budowie następnego bloku, który miał wzmocnić zasoby mieszkaniowe gminy. Budynek miał powstać przy ul. Kościelnej w miejsce istniejącego tam obecnie baraku socjalnego. Budowa była uzależniona wtedy od wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego. Miała ruszyć w przyszłym roku i w ciągu dwóch lat kolejny obiekt miał zostać oddany do użytku mieszkańców....

Dodano: 20.10.16 więcej »

„Bonusowe” pieniądze od wojewody

Ponad 410 tys. zł z rezerwy budżetu państwa trafiło do naszego powiatu. Będą to dodatkowe środki na adaptację budynku dla potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy typu C dla osób z zaburzenia psychicznymi, jaki powstaje w pobliżu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.
O przekazaniu funduszy wojewoda Agata Wojtyszek poinformowała osobiście, podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Starachowicach. Będą to dodatkowe środki z rezerwy budżetu państwa. Pierwotnie miały zostać wykorzystane przez samorządy w innym...

Dodano: 19.10.16 więcej »

Dzień Seniora w Klubie Spółdzielczym „Wanacja”

W piątek 14 października w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” dziewięćdziesiąt osób brało udział w  uroczystym „Dniu Seniora 2016”. 
Wśród zaproszonych gości byli wiceprezydent Starachowic Ewa Skiba, Stanisław Bzymek - prezes Zarządu SMLW „Wanacja”, Bogdan Kosowski - przewodniczący Rady Nadzorczej SMLW , pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej z Alicją Bębas, seniorzy z koła „Jesienny liść” z SSM z przewodniczącą Haliną Jabłońską oraz współorganizatorzy...

Dodano: 19.10.16 więcej »

Wyniki konkursu spotted.TST

spotted.TST dziękuje wszystkim za udział w konkursie z Kinem Helios, gdzie do rozdania było 4 podwójne bilety na seans w kinie.
Zaproszenia wygrali: Bożena Kowalik, Karolina Kiczor, Marcin Borowiec, Diana Hanc.  
Zwycięzcom gratulujemy.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które już wkrótce ogłosimy na łamach portalu Starachowice-Net.pl

Dodano: 18.10.16 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie