« 1 2 3 4 5 »

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – informator

Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska przygotował nowy informator, który dotyczy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). 
Informacje w nim zawarte ułatwią mieszkańcom Starachowic korzystanie z PSZOK-u.
Informator ten będzie rozprowadzany wśród właścicieli nieruchomości zamieszkałych.



Kliknij na ulotkę, żeby powiększyć.
Info: UM Starachowice 

Dodano: 19.04.14 | komentarze (3) więcej »

Włoscy stażyści w Polsce

Pełniąca Funkcję Prezydenta Miasta Bożena Szczypiór gościła w Urzędzie Miejskim stażystów z Włoch. Grupa sześciu osób to uczestnicy projektu realizowanego przez włoską organizacją Salezjanów z Regionu Piemont. Partnerem ze strony Polskiej jest Międzynarodowe Centrum Szkoleń „Karol”. Koszty związane z realizacją projektu pokrywa Europejski Fundusz Społeczny informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Iwona Ogrodowska-Ogórek. 
Celem projektu jest wsparcie absolwentów uczelni i...

Dodano: 19.04.14 więcej »

Przetarg na budowę „Sahary” rozstrzygnięty

Gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na „Budowę boiska treningowego (tzw. Sahary) przy ul. Szkolnej w Starachowicach. Na początku kwietnia Gmina Starachowice zawarła umowę z wybranym wykonawcą, którym została firma „Florena” z Kolbuszowej informuje rzecznik Urzędu Miejskiego Iwona Ogroowska-Ogórek. 
Przypomnijmy, otwarcie ofert miało miejsce 20 marca. Do przetargu przystąpiło 5 oferentów z terenów całego kraju. Rozpiętość cenowa ofert wyniosła od ponad 199 tysięcy złotych do ponad 541...

Dodano: 18.04.14 | komentarze (4) więcej »

Młodzież ze starachowickiego Centrum Kształcenia Praktycznego na praktykach we Włoszech

„Doskonalenie umiejętności zawodowych na praktykach zagranicznych” to tytuł projektu realizowanego od września 2013r. przez Centrum Kształcenia Praktycznego, który daje uczniom szansę odbycia zagranicznego stażu i poznania kultury kraju przyjmującego.  Pomysłodawcą  i koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Gębura.  
W dniach 30.03. – 12.04. grupa 16 uczniów odbywających kształcenie praktyczne w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych -  Rafał Barszcz, Damian Chochół,...

Dodano: 17.04.14 więcej »

Marzena Marczewska spotkała się z mieszkańcami

Kandydatka popierana przez lokalne struktury PO i PSL spotkała się z mieszkańcami Starachowic. Zaprezentowała plan działania na najbliższe sześć miesięcy i omówiła wizję rozwoju Starachowic na najbliższe lata.
Marzena Marczewska, kandydująca na prezydenta Starachowic, w ostatnich dniach uzyskała wsparcie w kampanii wyborczej od Posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. W kampanii wsparła ją również szefowa Łódzkiego oddziału NFZ Jolanta Kręcka,...

Dodano: 17.04.14 | komentarze (43) więcej »

Andrzej Szejna o Sylwestrze Kwietniu: „lepszego prezydenta Starachowice nigdy mieć nie będą”

We wtorek 15 kwietnia b.r. do Starachowic przyjechał przewodniczący Sojuszy Lewicy Demokratycznej Leszek Miller w ramach promocji kandydatów do Europarlamentu oraz by poprzeć kandydaturę Sylwestra Kwietnia na prezydenta Starachowic. Towarzyszyli mu kandydaci do Europarlamentu: Andrzej Szejna, Joanna Senyszyn oraz Jerzy Jaskiernia.
Podczas spotkania z dziennikarzami Leszek Miller mówił na temat eurowyborów. -Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują, w którą stronę pójdzie Europa. Czy nadal będzie podążać...

Dodano: 16.04.14 | komentarze (64) więcej »

Kryta Pływalnia w okresie Świąt Wielkanocnych

Szanowni Klienci krytej pływalni informujemy, iż w okresie Świąt Wielkanocnych basen czynny będzie w następujących godzinach: 
19 KWIETNIA (WIELKA SOBOTA) 12.00-20.00
20 KWIETNIA (WIELKANOC) NIECZYNNE
21 KWIETNIA (PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY) 12.00-20.00
Info: UM Starachowice 

Dodano: 16.04.14 więcej »

Jubileusz 100 – lecia urodzin Pani Janiny

Po raz trzeci w tym roku władze miasta wspólnie z mieszkańcami świętują wyjątkowy jubileusz - jakim są setne urodziny. 13 kwietnia taki jubileusz obchodziła kolejna starachowiczanka – Pani Janina Cheda informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Iwona Ogrodowska-Ogórek. 
Niestety ze względu na problemy zdrowotne szacowna jubilatka nie mogła osobiście uczestniczyć w urodzinowym spotkaniu z władzami miasta. W zastępstwie Pani Janiny z Pełniącą Funkcję Prezydenta Miasta Bożeną Szczypiór oraz Sekretarzem Urzędu...

Dodano: 15.04.14 | komentarze (1) więcej »

Wiecha nad Centrum Galardia w Starachowicach (zdjęcia)

Nad Centrum Handlowym Galardia powstającym w Starachowicach zawisła wiecha symbolizująca zakończenie konstrukcji dachu i osiągnięcie stanu surowego zamkniętego obiektu.
Ostatni element konstrukcji dachu nad Centrum Handlowym Galardia, którego powierzchnia najmu wynosi 17 950 m.kw., został położony przez Skanska – generalnego wykonawcę projektu, na początku kwietnia br. W ślad za nim, w jednym ze świetlików dachowych wewnątrz budynku, zawisła wiecha – tradycyjny wieniec utrzymany w kolorystyce charakterystycznej dla...

Dodano: 14.04.14 | komentarze (18) więcej »

Marzena Marczewska zaprasza na spotkania

Kandydatka na prezydenta Starachowic zaprasza mieszkańców na spotkania otwarte. Dr hab. Marzena Marczewska w poniedziałek oficjalnie przedstawi swój program i wizję rozwoju Starachowic. 
Spotkania na, które kandydatka zaprasza mieszkańców odbędą się w poniedziałek 14 kwietnia. Pierwsze z nich rozpocznie się o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5. Kolejne zaplanowano o godz. 18.00 w Świętokrzyskim Centrum Biznesu przy ul. Mickiewicza 1a (Osiedle Orłowo). 
Dr hab. Marzena...

Dodano: 13.04.14 | komentarze (49) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie