« 1 2 3 4 5 »

Las nad Lubianką do wycinki. 3 hektary w pień

Od ulicy Myśliwskiej w Starachowicach jest droga w las, którą można dojechać do harcówki. Jadąc tą drogą po prawej stronie jest zbiornik Lubianka a po lewej las. Las, w którym pojawił się kornik ostrozębny. Szkodnik ten i jego praca zostały zauważone już wiosną tego roku, kiedy leśnicy odnotowali usychające korony około 80-letnich sosen. Przyczyną jego obecności jest susza i obniżenie poziomu wody w zbiorniku Lubianka.
– Jest nam niezmiernie przykro, ponieważ jest to miejsce urokliwe. To jest otoczenie zalewu...

Dodano: 21.08.18 | komentarze (6) więcej »

Kandydat na prezydenta miasta: Marek Materek. Wkrótce poznamy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej i Rady Powiatu

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dzisiaj 21 sierpnia br. na placu na Szlakowisku obecnie urzędujący prezydent Marek Materek zapowiedział swój start w jesiennych wyborach samorządowych.
Na wstępie podziękował wszystkim tym, którzy głosowali na niego w 2014 roku. – Chciałem podziękować za zaufanie, którym zostałem przez państwa obdarzony 4 lata temu podczas wyborów samorządowych. Wtedy powierzyliście mi państwo misję sprawowania funkcji prezydenta miasta Starachowice – powiedział Materek po czym...

Dodano: 21.08.18 | komentarze (16) więcej »

Najpierw utrudnienia i za chwilę otwarcie ronda na ulicy Radomskiej

Dobiega końca budowa ronda na zbiegu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich. Za tydzień, 28 sierpnia prace zostaną zakończone i rondo zostanie oddane do użytku. Przez najbliższe kilka dni kierowców czekają jeszcze utrudnienia. Poniżej szczegóły. 
Zamknięty wjazd na ul. Batalionów Chłopskich od strony ul. Radomskiej, od środy 22 sierpnia do wtorku 28 sierpnia:
Dojazd do Szpitala, Hotelu i firm możliwy będzie przez nowy łącznik prowadzący od ul. Szkolnej. Przez tydzień niestety pod szpital nie wjadą autobusy...

Dodano: 21.08.18 więcej »

Grobla oddana do użytku spacerowiczów i wędkarzy

Dobiegły końca prace prowadzone przy modernizacji przerwanej grobli na starachowickim zalewie Pasternik.
- Zakończyliśmy pierwszy etap prac, zmodernizowany został 400 metrowy odcinek. Wykonawcą był Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Łukasza Misztala – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Koszt tego przedsięwzięcia to około 300 tys zł. W ramach zadania oprócz naprawy grobli, dosypania ziemi po obydwu jej stronach i udrożnienia przejścia dla pieszych i rowerzystów, wykonano stanowiska dla wędkarzy, zamontowano kosze na...

Dodano: 20.08.18 | komentarze (1) więcej »

Szwedzka policja potwierdza. Zidentyfikowano ciało

Z początkiem lipca br. starachowiczanin Dariusz Łebek wyjechał do pracy do Szwecji. Początkowo wyjazd przebiegał bez zakłóceń, a mężczyzna kontaktował się normalnie z rodziną. 4 lipca w nocy około godz. 2.40 dzwonił do rodziny, jednak wtedy było coś nie tak. „Miał omamy. Mówił, że jadł jakieś jagody przy drodze na zjeździe bądź parkingu, a samochód schował.” – informowała rodzina w mediach społecznościowych. 7 lipca br. szwedzka policja odnalazła jego samochód.
Dobrych wieści nie...

Dodano: 20.08.18 więcej »

Coś znowu śmierdzi w Starachowicach

Od niedawna, od miesiąca, może dwóch zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych komentarze starachowiczan na temat nieprzyjemnych zapachów, których sprawcą miałaby być oczyszczalnia ścieków przy ul. Bocznej w Starachowicach. Wypowiadający się mieszkańcy zdają sobie sprawę, że z oczyszczalni ścieków nie będzie pachniało fiołkami, jednak ich zdaniem sytuacja „odorowa” w mieście znacznie się pogorszyła. I jak sugerują internauci, ich zdaniem tym razem sprawcą nie są zakłady...

Dodano: 20.08.18 | komentarze (17) więcej »

Bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe w CKP w Starachowicach. Zapisy

ZDOBĄDŹ NOWY ZAWÓD!!!
Trwa nabór na BEZPŁATNE Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla dorosłych na rok szkolny 2018/2019!
Zdobądź cenne umiejętności w zawodzie:
* TECHNIK RACHUNKOWOŚCI !!!!!
* Sprzedawca
* Technik handlowiec
* SPEDYTOR
* Operator obrabiarek skrawających (CNC), 
* Krawiec
* Technik przemysłu mody
* Elektryk 
* Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
* Betoniarz-zbrojarz
lub w innych ciekawych zawodach. Kursy rozpoczynają się we wrześniu.
Zapraszamy do zapoznania się z całą...

Dodano: 20.08.18 więcej »

Zmarł inż. Antoni Chmielnicki – Główny Konstruktor Fabryki Samochodów Ciężarowych Starachowice

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci inż. Antoniego Chmielnickiego - Głównego Konstruktora Fabryki Samochodów Ciężarowych Starachowice w latach 1965-1969, dyrektora Zakładu Doświadczalnego, a następnie Ośrodka Badawczo - Rozwojowego FSC Starachowice w latach 1969-1982.
Inż. Antoni Chmielnicki kierował pracami konstrukcyjnymi przy samochodach ciężarowych: Star 28 i Star 29, Star 200, Star 244 i Star 266, a także przy wielu pojazdach prototypowych i specjalnych m.in. pierwszym polskim samochodzie z kabiną odchylaną i...

Dodano: 19.08.18 więcej »

3 hektary lasu nad Lubianką do wycięcia. Winny kornik ostrozębny

Od początku roku 2018 w lasach Nadleśnictwa Skarżysko obserwuje się wzmożoną aktywność groźnego chrząszcza - kornika ostrozębnego.  Zagrożenie związane z wysoką liczebnością tych małych owadów niewątpliwie jest związane z osłabieniem drzew sosnowych wynikającym z ekstremalnych warunków pogodowych - susze w ostatnich latach oraz obniżenie poziomu wód gruntowych. Osłabione tymi czynnikami drzewa są doskonałym obiektem ataku dla tego szkodnika.
Nadleśnictwo zmuszone jest do przedwczesnego wyrębu prawie 3 ha lasu w...

Dodano: 17.08.18 | komentarze (9) więcej »

Chińskie Centrum Handlowe w Galerii Kamiennej. Przecena o 50%

Chińskie Centrum Handlowe w Galerii Kamiennej zaprasza na zakupy. Teraz wszystko tańsze o połowę (przy zakupach za minimum 20 zł).
W sklepie do kupienia prawie wszystko. Ubrania damskie, męskie, dziecięce, obuwie, torebki, plecaki, dodatki, kosmetyki, walizki, akcesoria domowe, zabawki i wiele, wiele innych – teraz w rewelacyjnie niskich cenach.
Chińskie Centrum Handlowe zaprasza na zakupy 7 dni w tygodniu. Czynne: poniedziałek – sobota: 9.00 – 20.00, niedziela: 10.00-17.00.
Galeria Kamienna, ul. Kościelna 7.
Jeśli jeszcze nie...

Dodano: 17.08.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie