« 1 2 3 4 5 »

KONKURS „Twoje zdjęcie” na Kalendarzu Mieszkańca Powiatu Starachowickiego 2020

Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji konkursu „Kalendarz Mieszkańca Powiatu Starachowickiego”. W tej edycji, podobnie jak w poprzednich, ze wszystkich nadesłanych zdjęć wylosujemy zdjęcie/zdjęcia, które pojawią się na kalendarzu!
Każdy kto chce, aby jego zdjęcie, jego rodziny lub przyjaciół znalazło się na Kalendarzu Mieszkańca Powiatu Starachowickiego 2020 powinien wziąć udział w tym konkursie.
Kalendarze (jednoplanszowe, ścienne)  rozdamy bezpłatnie mieszkańcom pod koniec grudnia 2019r.
Aby wziąć...

Dodano: 17.11.19 więcej »

Prawie 9,5 miliona będzie kosztowała budowa nowego odcinka ulicy Moniuszki

Urząd Miejski przeprowadził przetarg na budowę nowego odcinka ulicy Moniuszki, który ma usprawnić wyjazd z południowej części miasta. Przypomnijmy, że gmina Starachowice otrzymała 50% dofinansowanie do tego zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
W przetargu na budowę drogi udział wzięły trzy firmy:
TRAKT S.A., Górki Szczukowskie 1, Piekoszów - oferta na: 10.916.897,98 zł
 
STAR BUDOWA Karol Cieśla,  Chybice 77, Pawłów - oferta na: 9.561.878,19 zł
„BUDROMOST-STARACHOWICE” Sp. z...

Dodano: 17.11.19 więcej »

Nieważne głosy w internetowym głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miejski wyjaśnia

Na 40 tysięcy 853 uprawnionych do głosowania wyborców tylko 2945 osób wzięło udział w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego 2020. Przez internet glosowało 2567 osób, a tradycyjnie 378. Była też duża liczba głosów nieważnych, 291 głosów w głosowaniu internetowym, a 12 w sposób tradycyjny.
O wynikach w 4 okręgach portal informował we wrześniu 2019r. [czytaj więcej]. W między czasie otrzymaliśmy kilka wiadomości od Czytelników z pytaniami, jak to możliwe, że w głosowaniu internetowym...

Dodano: 17.11.19 więcej »

Mikroinwestycje posłużą mieszkańcom. Listopad 2019

Nowe chodniki, miejsca parkingowe, wyremontowane schody to mikroinwestycje stanowiące odpowiedź władz miasta na potrzeby mieszkańców starachowickich osiedli. O przedsięwzięcia te wnioskują sami starachowiczanie w ramach programów takich jak Budżet Obywatelski i Starachowickie Podwórka.
Nowy chodnik z kostki brukowej i schody przed blokiem przy ul. Kościelnej 45. Potrzebę realizacji tej inwestycji mieszkańcy zgłosili w ramach programu Starachowickie podwórka. Koszt wymienionych prac to 45 740,00 zł.

A tak było przed...

Dodano: 17.11.19 więcej »

MDK + SCK = PARK KULTURY

Pół roku będzie trwało łączenie dwóch placówek kultury. Młodzieżowego Domu Kultury oraz Starachowickiego Centrum Kultury. Powstanie PARK KULTURY. Na taki pomysł wpadli prezydent miasta Marek Materek oraz starosta starachowicki Piotr Babicki. Proces ma zakończyć się w połowie 2020 roku. 
Nowa jednostka będzie instytucją gminną, ale powiat na mocy odpowiednich porozumień będzie dokładał do jej działalności około 300 tysięcy złotych rocznie. Po połączeniu jednostek nikt nie straci pracy.
Mówili o tym dzisiaj...

Dodano: 15.11.19 | komentarze (41) więcej »

Miasto sprzedało nieruchomość przy ulicy Wojska Polskiego. Nie ma chętnych na nieruchomość przy ul. Kieleckiej

Wczoraj 14 listopada br. odbył się drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości po dawnej szkole społecznej przy ulicy Wojska Polskiego w Starachowicach.
Cena wywoławcza wynosiła 1 milion 900 tysięcy złotych plus niecałe 100 tysięcy złotych za służebność. 
Jak informuje Izabela Wrona z Urzędu Miejskiego, miasto sprzedało nieruchomość za 2 miliony złotych. Był tylko jeden oferent.
Nieruchomość kupiła firma BIN-DOM z Warszawy. 
Przypomnijmy, że był to drugi przetarg na ten teren i budynek. W pierwszym przetargu, kiedy magistrat...

Dodano: 15.11.19 | komentarze (10) więcej »

Rewitalizacja zieleni miejskiej zmierza ku końcowi. Za dużo ławek, nie mieszczą się w poziome wydatków

Ku końcowi zmierzają prace w ramach rewitalizacji zieleni miejskiej w Starachowicach. Wartość projektu w ramach, którego gmina Starachowice przeprowadza prace w pięciu strefach to około 7 milionów 700 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 6 milionów 300 tysięcy złotych, co oznacz, iż z budżetu miejskiego będzie wydane około 1 milion 400 tysięcy złotych. Dokładne rozliczenie,  ile kosztowała rewitalizacja każdej ze stref, poznamy po zamknięciu projektu. 
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej...

Dodano: 15.11.19 | komentarze (16) więcej »

Miasto planuje dwa kilkunastomilionowe kredyty. Prezydent wyjaśnia dlaczego? Budżet Starachowic 2020

Zaprojektowany został budżet miasta na 2020 rok. W dokumencie, który będą przyjmowali - bez zmian lub ze zmianami - radni Rady Miejskiej, zapisane są m.in. ważne dla mieszkańców inwestycje. Dochody miasta wyniosą 241 milionów 621 tysięcy złotych, natomiast wydatki 272 miliony 182 tysiące złotych. Planowane są dwa kredyty. W 2020 roku miasto będzie chciało wziąć kredyt w wysokości 17 milionów złotych, a w 2021 roku gmina planuje pożyć 18,5 miliona złotych. 
O projekcie budżetu mówił na dzisiejszej...

Dodano: 14.11.19 | komentarze (26) więcej »

Butelkomat w nowym miejscu

Urząd Miejski informuje, że na wniosek mieszkańców, 20 listopada automat przyjmujący plastikowe butelki i puszki zostanie przeniesiony z budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Radomskiej 45 do Galerii Skałka (parter) przy al. Armii Krajowej 28.
W związku, iż automat cieszy się dużą popularnością, dlatego aby udogodnić mieszkańcom oddawanie butelek zdecydowaliśmy o przeniesieniu automatu do centrum miasta, gdzie każdy będzie mógł z niego korzystać.
Przypominamy, że butelkomat przyjmuje plastikowe butelki i puszki po napojach,...

Dodano: 14.11.19 | komentarze (1) więcej »

Wigilia dla osób samotnych w Starachowicach

- Wspólnie z Caritas Diecezji Radomskiej organizujemy Wigilię dla osób samotnych i najuboższych – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. Świąteczne spotkanie odbędzie się 24 grudnia, o godz. 10.00 przy Parafii Św. Trójcy. Patronat nad wigilijnym spotkaniem objęli Biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.
- Dziękuję, że miasto Starachowice jest otwarte na współpracę z Caritas Diecezji Radomskiej. Diecezja Radomska to nie tylko Radom to także okręg Starachowice,...

Dodano: 14.11.19 | komentarze (4) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie