« 1 2 3 4 5 »

Obchody XXXVI rocznicy Sierpnia 80'

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach zaprasza władze miasta i powiatu, osoby zasłużone i związane z Solidarnością, mieszkańców Starachowic na uroczyste spotkanie upamiętniające  36 rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.
Uroczystość odbędzie się w dniu 31 sierpnia w środę o godzinie 17.00 w Starachowicach przy symbolicznym „kamieniu” obok Ronda Solidarności. To z tego miejsca w drugą rocznicę podpisania Porozumień Gdańskich, 31...

Dodano: 25.08.16 | komentarze (1) więcej »

Wyprawka szkolna tylko dla uczniów niepełnosprawnych

Zmieniły się zasady korzystania z Rządowego Programu Wyprawka Szkolna w roku 2016/2017. Program pomocy dla uczniów zakłada wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego przez dofinansowanie zakupu podręczników. Do korzystania z tej formy pomocy uprawnieni są tylko uczniowie niepełnosprawni.
Program przewiduje m.in. wsparcie w zakresie zakupu materiałów edukacyjnych dla: uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, oraz uczniów z niepełnosprawnościami...

Dodano: 24.08.16 | komentarze (2) więcej »

Mogę mieć wszystko. Tylko co, jeśli nie wszystko działa?

Mieszkam w bloku, korzystam aktywnie z Internetu, mam konta na portalach społecznościowych, pracuję, wysyłam maile, oglądam filmy na youtube.com, gram online. Lubię też obejrzeć interesujący program w telewizji. Dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez tych mediów. Dobrze, jeśli ich jakość jest na wysokim poziomie, a cena nie drąży zbytnio kieszeni. Wiadomo, jak każdy, nie lubię przepłacać. Co zatem mam do wyboru w bloku, gdzie mieszkam? 
Mogę wziąć kablówkę od jednego z ogólnopolskich operatorów i korzystać z...

Dodano: 23.08.16 więcej »

Sierpniowa sesja Rady Miejskiej

Poniżej przedstawiamy porządek obrad sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 26 sierpnia 2016 r. – godz. 9.00
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad. 
4. Przyjęcie Protokołu Nr VII/2016 z sesji Rady Miejskiej w dniu 24 czerwca 2016 r.
5. Przyjęcie Protokołu Nr VIII/2016 z sesji Rady Miejskiej w dniu 7 lipca 2016 r.
6. Informacja Prezydenta Miasta z prac między sesjami:
a) zapytania do wystąpienia.
7. Sprawozdanie z działalności...

Dodano: 23.08.16 więcej »

Szkoły czekają na uczniów

Dobiegają końca remonty w większości szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Starachowicki. Nowy rok szkolny młodzież rozpocznie w odnowionych salach i często z nowym wyposażeniem, co kosztowało łącznie ponad 204 tys. zł. Niespełna 130 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu. 
Wakacje dobiegają końca. Młodzież wykorzystała ten okres na regenerację sił i przygotowania do kolejnego roku wytężonej nauki. Tymczasem w szkołach, prowadzonych przez Powiat Starachowicki, trwały remonty.
- Okres wakacyjny jest jednym z...

Dodano: 23.08.16 więcej »

Protesty w sprawie powstania w Starachowicach biogazowni

Mieszkańcy Starachowic, firmy, instytucje oprotestowały budowę w Starachowicach przy ul. Radomskiej biogazowni i bioelektrowni. W sumie do Urzędu Miejskiego, w ramach przeprowadzonych ponownych konsultacji wpłynęło 18 pism w tej sprawie. 
Jeszcze w lutym 2013 roku Spółka Bioelektrownie Świętokrzyskie formalnie przejęła działkę po byłych Zakładach Drzewnych w Starachowicach. Przypomnijmy, że działka przy ulicy Radomskiej została sprzedana za około 3 miliony złotych. Na terenach pozyskanych przez spółkę miała powstać...

Dodano: 22.08.16 | komentarze (10) więcej »

Zalew Lubianka – naturalna szansa dla rozwoju społeczno-gospodarczego Starachowic

Gmina Starachowice wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział Kielce, ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu wokół zalewu Lubianka w ramach planowanej inwestycji pn. „Zalew Lubianka – naturalna szansa dla rozwoju społeczno-gospodarczego Starachowic”. 
Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej najlepszej pod względem funkcjonalno-użytkowym i kompozycyjnym, z uwzględnieniem kontekstu istniejącego zagospodarowania...

Dodano: 22.08.16 | komentarze (7) więcej »

Niepokojące wyniki badań w starachowickich szkołach

97 procent uczniów klas III w starachowickich podstawówkach ma problemy z wadami postawy co wymaga udziału w zajęciach korekcyjnych, u części konieczna jest już konsultacja ortopedyczna. To wyniki badań przeprowadzonych przez nauczycieli Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w starachowickich szkołach.
W maju i czerwcu br. pracownicy prowadzili badania przesiewowe mające na celu wykrycie wad we wczesnej fazie i dzięki temu umożliwienie wczesnej interwencji. Nauczyciele badali u dzieci: asymetrię barków i...

Dodano: 20.08.16 | komentarze (2) więcej »

Przebudowa ulicy Radomskiej, budowa obwodnicy Starachowic przesuwają się w czasie…

Od początku kadencji obecnych władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich była mowa o ważnych dla Starachowic remontach dróg i budowie północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Planowano budowę kolejnych rond na ulicy Radomskiej m.in.  w miejscu skrzyżowania z Batalionów Chłopskich, a także jej poszerzenie na odcinku od ulicy Szkolnej do Batalionów Chłopskich.
Jak poinformował podczas konferencji prasowej prezydent Marek Materek, rozmowy trwają… Przypomnijmy, że początkowo zakładano, że droga...

Dodano: 19.08.16 | komentarze (20) więcej »

Zmiany w ruchu podczas Dni Starachowic

W dniach 27 i 28 sierpnia z okazji obchodów święta miasta pn. „Dni Starachowic” wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na terenie starachowickiego Rynku oraz ulic przyległych.
27 sierpnia już od godz. 14.00 zamknięty zostanie ruch kołowy na terenie Rynku i ulic przyległych: Niskiej, Krętej, Krótkiej, oraz na ul. Kościelnej na odcinku od parkingu przy kościele pw. Świętej Trójcy do Rynku.
Wyłączone z ruchu będą przystanki przy ul. Niskiej, w ich zastępstwie dodatkowe przystanki staną przy ul....

Dodano: 19.08.16 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie