« 1 2 3 4 5 »

Komu potrzebne jest zamieszanie wokół wręczenia honorowego obywatelstwa Krystynie Jandzie?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta, radni zdecydowali o przyznaniu honorowego obywatelstwa pochodzącej ze Starachowic aktorce Krystynie Jandzie. W ubiegłą niedzielę 26 października br. prezydent miasta Sylwester Kwiecień wręczył tytuł Krystynie Jandzie, w Warszawie po jej spektaklu.
W poniedziałek 27 października br. Krystyna Janda zapisała w swoim internetowym dzienniku „Wczoraj po spektaklu „32 Omdlenia” wręczono mi honorowe obywatelstwo miasta Starachowice, gdzie się urodziłam. Była liczna delegacja ze Starachowic, miłe słowa,...

Dodano: 31.10.14 | komentarze (31) więcej »

Kwesta na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków na starachowickich cmentarzach

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Starachowic informuje, że w dniach 1 i 2 listopada bieżącego roku w godzinach 10.00 – 16.00 Towarzystwo przeprowadzi w Starachowicach zbiórkę publiczną do puszek pod nazwą „Kwesta na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków na starachowickich cmentarzach”. 
Zbiórka odbędzie się na terenie pięciu starachowickich cmentarzy: parafialnego przy ulicy Zgodnej, komunalnego przy ulicy Polnej, parafialnego przy ulicy Iłżeckiej, parafialnego na Bugaju oraz komunalnego na Bugaju w...

Dodano: 31.10.14 | komentarze (1) więcej »

Jest odpowiedź z kancelarii prezydenta RP na list Stowarzyszenia „Nasze-Starachowice”

Pod koniec września br. Stowarzyszenie „Nasze-Starachowice” wystosowało do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego list otwarty w sprawie obronności kraju. Pod listem podpisali się wtedy dwaj starachowiccy radni Marcin Pocheć i Robert Sowula (czytaj więcej).
Jak informują, otrzymali odpowiedź, której treść przedstawiamy poniżej. 
Pan Robert Sowula - Prezes Stowarzyszenia
Nasze-Starachowice                                 
Szanowny Panie...

Dodano: 31.10.14 | komentarze (17) więcej »

Róża Thun w Starachowicach promowała swoją książkę

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach odbyła się promocja książki „Róża”. Z czytelnikami spotkała się autorka Róża Thun. Spotkanie poprowadził Marek Materek. 
- Napisałam książkę "Róża", bo chciałam pokazać jak zmieniła się Polska w moim życiu. Pisałam z nadzieją, że czytelnik będzie miał wrażenie, że siedzi razem ze mną przy herbacie i rozmawiamy - wyznała Róża Thun.
Spotkanie było rozmową autorki książki z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prowadzący...

Dodano: 31.10.14 więcej »

Krystyna Janda odebrała Honorowe Obywatelstwo Miasta Starachowice

Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień, na zaproszenie pani Krystyny Jandy, gościł w Teatrze Polonia, gdzie wręczył pochodzącej ze Starachowic,  aktorce dyplom Honorowego Obywatela Miasta Starachowice informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska. 
Przypomnijmy, uchwała nadająca wybitnej aktorce tytuł Honorowego Obywatela podjęta została przez Radę Miejską w sierpniu. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, tytuł przyznano w uznaniu imponującego dorobku artystycznego, zasług za działalność na rzecz kultury: sztuki, teatru,...

Dodano: 29.10.14 | komentarze (53) więcej »

Rondo przy Centrum Galardia nazwą imieniem Zbigniewa Rafalskiego

Rondo niedaleko centrum handlowego Galardia w Starachowicach zostanie nazwane imieniem Zbigniewa Rafalskiego. 
Podczas Sesji Rady Miasta Starachowic, która odbyła się w piątek 24 października br. podjęto decyzję o nadaniu jednemu ze starachowickich rond imienia zmarłego w zeszłym roku przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Rafalskiego. Nazwa została zaproponowana przez związkowców z "Solidarności". 
Wniosek został przyjęty przez radnych bez sprzeciwów. 
Zbigniew Rafalski urodził się 29 stycznia 1952 w Iłży. W...

Dodano: 28.10.14 | komentarze (19) więcej »

Spotkanie autorskie z Różą Thun w Starachowicach

Zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję książki autorstwa Róży Thun. Wtorek 28.10.2014, godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach.
Ewelina Tondys recenzując książkę „Róża” napisała:
„Róża Thun, a właściwie Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, wpływowa polska polityk, była szefowa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego zdecydowała podzielić się z czytelnikami swoim życiem. Jej...

Dodano: 27.10.14 | komentarze (39) więcej »

Ryszard Kępiński – Kandydat ze Starachowic do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Szanowni Państwo!
Ponad trzydzieści lat służyłem społeczeństwu wykonując zawód inżyniera pożarnictwa. Jako oficer straży pożarnej przyczyniałem się do poprawy bezpieczeństwa, kierowałem akcjami w trakcie dużych pożarów, akcji ratowniczych, także podczas powodzi. W latach 1986 do 2005 pełniłem funkcję Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej. W okresie od 1992 do końca 1998 r....

Dodano: 27.10.14 więcej »

Wojciech Bernatowicz pozostanie w więzieniu

23 października br. Sąd Najwyższy oddalił kasacje wyroku dla byłego prezydenta Starachowic Wojciecha Bernatowicza.
Kasacje w sprawie byłego prezydenta Starachowic wnieśli jego obrońcy. Dokumenty w tej sprawie wpłynęły do sądu w lipcu br. Sąd Najwyższy uznał obie kasacje obrony za „oczywiście bezzasadne”, jako powielające zarzuty apelacji. Według Sądu Najwyższego, skazując prezydenta miasta, nie naruszono prawa materialnego i procedur. Uzasadniając postanowienie, sędzia Krzysztof Eichstaedt zaznaczył, że sądy pierwszej i...

Dodano: 27.10.14 | komentarze (14) więcej »

Konkurs plastyczny na logo programu „Duża Starachowicka Rodzina”

Prezydent Miasta Starachowice zaprasza wszystkich chętnych uczniów starachowickich szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie znaku graficznego – logo Programu „Duża Starachowicka Rodzina” informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska.
W konkursie mogą brać udział uczniowie, którzy zapoznali się z Regulaminem i wypełnili oświadczenie o nieodpłatnym zrzeczeniu się praw autorskich na rzecz Gminy Starachowice.
Termin składania prac konkursowych upływa 20 listopada...

Dodano: 26.10.14 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie