« 1 2 3 4 5 »

Czy park miejski przestanie straszyć? Urząd będzie się konsultował z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania terenu

W połowie czerwca do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, że została zakończona ocena merytoryczna wniosku o dofinansowanie projektu „Zagospodarowanie Parku Miejskiego w Starachowicach”. 
Zaproponowana przez Urząd Marszałkowski kwota dofinansowania wynosi 1.626.092,91 zł, co stanowi 59,33% wydatków kwalifikowanych. Kwota dofinansowania może ulec zwiększeniu do poziomu 85% po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych na pozostałych projektach zgłoszonych do konkursu w ramach działania...

Dodano: 30.06.16 | komentarze (7) więcej »

W sobotę zbiórka krwi

Harcerska Służba Krwi Chorągwi Kieleckiej ZHP, prezydent Marek Materek oraz Starachowicki Klub Śniadaniowy zapraszają w sobotę 2 lipca br. na „Śniadanie Na Trawie”. W trakcie będzie prowadzona zbiórka krwi.
Sobota 2 lipca br., plac pod Skałami od 11.00 do 14.00
 
Informacja nadesłana
Reklama

Dodano: 30.06.16 | komentarze (1) więcej »

Wakacyjne zajęcia z Klubem Spółdzielczym „Wanacja”

„Niech żyją wakacje” - wakacyjne zajęcia  z Klubem Spółdzielczym „Wanacja” dla dzieci z osiedla Południe, od 4 lipca do 19 sierpnia,  od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 13.45.
W programie: 
„Sport to zdrowie” - zajęcia sportowe i rekreacyjne w Klubie i nad zalewem Lubianka
Nauka układów tanecznych.
Aerobik - zajęcia nad Lubianką.
„Śpiewaj z Wanacją” - zajęcia wokalne.
„Zabawa w teatr” - małe scenki teatralne.
„Maluj z nami” - zajęcia...

Dodano: 30.06.16 więcej »

Dogodne połączenie północnej i południowej części miasta ulicą Moniuszki?

W planach remontów ulic w Starachowicach jest ulica Moniuszki. Gmina będzie chciała pozyskać dofinansowanie na remont ulic Miodowej, Jana Pawła II, Smugowej, Żytniej i właśnie Moniuszki. Początkowe plany zakładały, że po uzyskaniu dofinansowania przez miasto, ulica Moniuszki miałaby być remontowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą 6-go Września i Nowowiejską w stronę Lubianki. 
Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali uchwałę i zgodzili się na przekazanie 60 000 złotych na dokumentację techniczną dla...

Dodano: 29.06.16 | komentarze (12) więcej »

Nocna i świąteczna opieka medyczna w Starachowicach w nowym miejscu

Starachowicki szpital informuje, iż z dniem 30 czerwca 2016 roku przestaje obowiązywać umowa zawarta przez Powiatowy Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach ze Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego dotycząca udzielania świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej. 
Wobec powyższego z dniem 1 lipca 2016 roku Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej nie będzie przyjmował pacjentów w tym zakresie.
Jak informuje Urszula Telicka z  Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu...

Dodano: 28.06.16 | komentarze (2) więcej »

Jutro bezpłatne jabłka dla starachowiczan

Skarżyska Fundacja Serce będzie bezpłatnie rozdawała jabłka w Starachowicach.
Jabłka będą rozdawane jutro 29 czerwca od godz. 9.00 w okolicy parkingu przy stadionie w Starachowicach.
- Serdecznie zapraszamy mieszkańców Starachowic i okolic - mówią organizatorzy akcji.
 
 
 
Ogłoszenie płatne

Dodano: 28.06.16 więcej »

Lato w Hucie 2016

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do udziału w letnich warsztatach odbywających się pod hasłem „Lato w Hucie 2016”.
Warsztaty odbywać się będą od 4 lipca do 26 sierpnia 2016 r., od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00 – 12:00, 12:00 – 14:00. W skład zajęć wchodzą dwa różnorodne bloki tematyczne każdego dnia. Proponujemy zajęcia przyrodnicze, archeologiczne, fizyczne a także zajęcia warsztatowe. Będą też zabawy i gry na świeżym powietrzu. Podczas tegorocznej edycji imprezy...

Dodano: 27.06.16 więcej »

„Wiele nieprawidłowości i zaniedbań...” Kontrola na miejskiej pływalni wykazała braki na kwotę 36 000 zł

W piątek 24 czerwca br. podczas sesji Rady Miejskiej radni przyjęli protokół Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli prawidłowości działania Referatu Obsługi Krytej Pływalni. Kontrola trwała dwa miesiące (5.02.2016r. – 8.04.2016r.), obejmowała swoim zakresem sytuację bieżącą obiektu wraz z dokumentacją inwentarzową, kontrolę umów najmu, zakres odpowiedzialności stanowisk kierowniczych oraz dokumentację techniczną obiektu. Kontrolą były objęte lata: od końca 2013 roku do 2016 roku. W tym czasie na basenie było...

Dodano: 27.06.16 | komentarze (19) więcej »

Drugi zlot pojazdów zabytkowych „LEGENDA STARa” w Starachowicach [zdjęcia]

Ponad 40 pojazdów zarejestrowało się wczoraj [25.06.2016r.] w ramach drugiego zlotu pojazdów zabytkowych „LEGENDA STARa” w Starachowicach. Najstarszym samochodem był dwuosobowy MG TD z 1952 roku. Pojazdy można było oglądać na terenie Muzeum Przyrody i Techniki.
Na dzisiaj zaplanowano drugą część imprezy. Od godz. 9.30 samochody będą prezentowały się na placu przy ulicy Na Szlakowisku. Organizatorzy przewidzieli konkursy retro-elegancji i wiedzy o motoryzacji. O godz. 12.00 odbędzie się parada ulicami miasta: Aleją Armii...

Dodano: 26.06.16 więcej »

Nowi dyrektorzy w starachowickich szkołach

Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Jerzy Miśkiewicz podczas konferencji prasowej przedstawił wyłonionych w konkursach nowych dyrektorów starachowickich przedszkoli i gimnazjów.
Konkursy ogłoszono na stanowiska dyrektorów w przedszkolach nr 7 i 10 oraz w gimnazjach nr 2, 3 i 4. Konieczność przeprowadzenia procedury konkursowej w większości przypadków związana była z końcem kadencji dotychczasowych dyrektorów.
Komisja Konkursowa, obradująca w składzie 9 – osobowym, na stanowiska dyrektorów w...

Dodano: 26.06.16 | komentarze (19) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie