« 1 2 3 4 5 »

Nowa kawiarnia w Starachowicach. Zapraszamy do „BOHEMY” (zdjęcia)

Na mapie Starachowic zaistniała nowa Kawiarnia. Otworzyli ją właściciele Baru Mlecznego MIŚ. Mieści się przy ulicy Mickiewicza 1a w budynku Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego, na poziomie -1,  a nazywa się Bohema.
Uroczyste otwarcie, któremu towarzyszyła wystawa zdjęć dwóch Pań Magdaleny Gorzkowskiej i Danuty Duszyńskiej oraz koncert zespołu VIA Family odbyło się z początkiem października b.r. Właściciele już wtedy obiecali nie stronić od organizacji wystaw czy koncertów oraz spotkań z kabaretem. W planach są...

Dodano: 23.10.14 więcej »

Zniszczono banery kandydata na prezydenta Starachowic. Marek Materek zaprosił kontrkandydatów do merytorycznej debaty

W Starachowicach niszczone są materiały reklamowe kandydata na prezydenta miasta Marka Materka. Sprawy zgłoszone zostały na policję. Podczas konferencji prasowej Marek Materek zaprosił kontrkandydatów do debaty o programie dla Starachowic. 
- Myślałem, że są zasady. Myślałem, że ludzie myślą normalnie. Myślałem, że wybory to walka na programy. Szkoda, że niektórzy niszczą moje banery. Zniszczono banner przy moim domu oraz na ul. Mrozowskiego, Alei Wyzwolenia, ul. 6go Września, ul. Batalionów Chłopskich, czyli 1/3...

Dodano: 23.10.14 | komentarze (34) więcej »

Zabezpieczyli nielegalne wyroby alkoholowe i tytoniowe

Starachowiccy policjanci znaleźli u 39-letniego mężczyzny i 66-letniej kobiety, mieszkańców naszego miasta, nielegalne wyroby alkoholowe i tytoniowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 6 litrów wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia, blisko 450 gramów tytoniu oraz ponad 20 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach podejrzewali, że na jednym z osiedli w kilku miejscach może dochodzić do handlu...

Dodano: 23.10.14 | komentarze (1) więcej »

Ogólnomiejska debata Młodzieży pn. „Młodzież mówi STOP wandalom!”

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie miejskim w Starachowicach odbyła się debata młodzieży zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Starachowice oraz Zespół Zarządzający projektu „Starachowice – bezpieczne w praktyce!”.
Młodzież reprezentowała niemal wszystkie szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne ze Starachowic. Obecny był także Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach. Każda z uczestniczących w debacie szkół delegowała na spotkanie swoich przedstawicieli, którzy mieli okazję...

Dodano: 23.10.14 | komentarze (2) więcej »

Lista kandydatów na wójtów, burmistrza i prezydenta w powiecie starachowickim

Minął już termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów w nadchodzących wyborach samorządowych. Poniżej przedstawiamy kandydatów na te urzędy w powiecie starachowickim. 
Wszyscy zainteresowani zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wszelkie statystyki mogą śledzić na stronie internetowej: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/ 
W powiecie starachowickim uprawnionych do głosowania jest 77166 osób, w samych Starachowicach 43127.
Zarejestrowani kandydaci w...

Dodano: 20.10.14 | komentarze (22) więcej »

Zaproszenie na spotkanie w sprawie bezpieczeństwa w Starachowicach

Prezydent Miasta Starachowice – Sylwester Kwiecień zaprasza na spotkanie w dniu 29.10.2014 r. o godz. 16.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5. Spotkanie związane jest z realizacją przez Gminę Starachowice projektu pn. „Starachowice – bezpieczne w praktyce” współfinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.
Tematyka spotkania obejmie:
-bezpieczeństwo w mieście w statystykach Policji i Straży...

Dodano: 20.10.14 | komentarze (11) więcej »

Kompleksowa przebudowa ulic w południowej części Starachowic

Jednym z najważniejszych, największym i najbardziej kosztownym zadaniem inwestycyjnym,  jakie gmina Starachowice będzie realizować przy udziale środków unijnych w nowej perspektywie 2014-2020, jest kompleksowa przebudowa ulic w południowej części miasta Starachowice. 
W ramach tego przedsięwzięcia wykonana zostanie wgłębna kanalizacja burzowa wraz z separatorami oczyszczającymi ścieki deszczowe oraz przebudowane będą pasy drogowe wraz ze wzmocnieniem podbudowy nowych chodników, zjazdów z posesji itp. 
Wprawdzie...

Dodano: 18.10.14 | komentarze (28) więcej »

Wąskotorówka atrakcją kampanii komitetu Marka Materka

Kolejka Wąskotorowa stała się jedną z atrakcji kampanii wyborczej przed wyborami, które odbędą się 16 listopada. Marek Materek z kandydatami do Rady Miasta zaprasza do bezpośredniego kontaktu także w najbliższą sobotę od 9.00 do 17.00. 
W środę 15 października otwarto kolejną galerię w Starachowicach(Centrum Galardia). W jej pobliżu stanął skład Kolejki Wąskotorowej wynajęty przez Komitet Marka Materka. 
- Przez cały dzień, mieliśmy okazję do spotykania się z mieszkańcami Starachowic i rozmawiania o naszym programie...

Dodano: 17.10.14 | komentarze (59) więcej »

Jubileuszowe Rodzinne Igrzyska Wodne

W listopadzie br. odbędzie się piąta edycja Rodzinnych Igrzysk Wodnych. Już 15 listopada (sobota) emocjonować się będziemy rodzinną rywalizacją na Krytej Pływalni. Czekamy na zgłoszenia rodzin.
To już piąta odsłona Rodzinnych Igrzysk Wodnych, czyli niezwykle emocjonujących rodzinnych zmagań sportowo-rekreacyjnych. Kryta Pływalnia zamieni się w tym dniu w miejsce rywalizacji kilkudziesięciu zespołów rodzinnych. Dla uczestników zawodów nie jest jednak wówczas najważniejsze zwycięstwo i walka o atrakcyjne nagrody.
-...

Dodano: 17.10.14 | komentarze (1) więcej »

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zamknięty będzie przejazd kolejowy w Wąchocku

Starostwo Powiatowe informuje, że w związku z remontem przejazdu kolejowo-drogowego kategorii „A” w ciągu drogi powiatowej nr 0563T ul. Radomska w Wąchocku przejazd kolejowy będzie zamknięty dla ruchu pojazdów drogowych całodobowo w dniach od 20.10.2014r. od godziny 9.00 do 23.10.2014r. do godziny 20.00. 
Objazd oraz sygnalizowanie będzie odbywało się zgodnie z opracowanym, zaopiniowanym i zatwierdzonym „projektem czasowej zmiany organizacji ruchu”.
Info: Starostwo Powiatowe

Dodano: 17.10.14 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie