« 1 2 3 4 5 »

Dzisiaj kolejne rozmowy związkowców z zarządem MAN Bus

Starachowice polską stolicą zwolnień? Taki tytuł pojawił się w jednym z biznesowych portali. W artykule autor opisuje skalę zwolnień opatrzoną komentarzami m.in. prezydenta miasta Marka Materka i przewodniczącego związków zawodowych w MAN Bus Jana Seweryna.
W Starachowicach nie ma rodziny, która nie pamiętałaby bezrobocia z lat 90-tych XX wieku i chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że ciężkie czasy przed nami, a wiele zależy od cen gazu, energii elektrycznej oraz polityki rządu, która ma wpływ m.in. na to, czy do Polski...

Dodano: 05.12.22 więcej »

Inwestycyjny objazd miasta

Członkowie Starachowickiej Rady Seniorów odbyli w ubiegłym tygodniu inwestycyjny objazd miasta, by zwiedzić i ocenić najważniejsze lokalne inwestycje drogowe, mieszkaniowe i społeczne. Zwieńczeniem inwestycyjnej wycieczki był udział seniorów w konferencji prasowej dotyczącej odbioru kolejnej ścieżki rowerowej w naszym mieście.
Kilka minut po godzinie 9-ej kilkunastoosobowa grupa seniorów wyruszyła w inwestycyjny objazd miasta. Za swoich przewodników nasi seniorzy mieli Zastępcę Prezydenta Miasta do spraw społecznych...

Dodano: 05.12.22 więcej »

Powiat w Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich?

Powiat chce wstąpić do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich. Zgodę na takie działanie wyraziła już Rada Powiatu na sesji, która odbyła się w listopadzie. Ostateczna decyzja należeć będzie do Zarządu Stowarzyszenia, gdzie przesłana została uchwała w tej sprawie. 
Powiat Starachowicki chce współpracować i wstąpić w poczet członków wspierających Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich. Działanie takie nie dziwi, zważywszy że to właśnie na naszym terenie znajduje się zespół...

Dodano: 05.12.22 więcej »

Niesamowite znalezisko sprzed 250 mln lat. Czy to był prehistoryczny krokodyl?

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wzbogaciło się o wyjątkowe znalezisko paleontologiczne - odcisk czaszki nowego, nieopisanego jeszcze rodzaju płaza z grupy kapitozaurów, sprzed 250 mln lat. 
Skamieniałość ta została znaleziona przez pana Karola Kwiatka, mieszkańca gminy Pawłów. Podczas przeglądania materiału skalnego, zakupionego pod budowę domu znalazca zauważył dziwne odciski. Zamieścił ich zdjęcia na forum paleontologicznym, na które zwrócili uwagę naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie....

Dodano: 04.12.22 więcej »

Rodzinny Sylwester w rytmach samby z Edytą Herbuś na Basenach Tropikalnych!

Pierwszy sylwester pod palmami w historii Basenów Tropikalnych – to będzie wyjątkowy wieczór na tropikalnej wyspie. Gwiazdą tego wieczoru będzie Edyta Herbuś.
Tropikalny wachlarz atrakcji:
- zabawa z DJ’em w rytmach latino w godz. 18:00 – 02:00
- strefa KIDS ZONE między innymi: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, strefa wodnych tatuaży, deszcz baniek, beerpong XXL i wiele innych!
- egzotyczne lekcje tańca
- pokazy brazylijskiej Grupy SAMBA ART, która co roku otwiera Karnawał w Rio de Janeiro
- koło fortuny i...

Dodano: 04.12.22 więcej »

Wskazali obszary do realizacji

Za nami kolejne posiedzenie Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. Spotkanie odbyło się tym razem w Ostrowieckim Browarze Kultury.
W posiedzeniu Komitetu oprócz 17 gmin współtworzących MOF, pojawili się także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Pan Jacek Sułek Dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju oraz Pan Tomasz Janusz Zastępca Dyrektora, a także eksperci Związku Miast Polskich Pani Agnieszka Dawydzik i Pan...

Dodano: 03.12.22 więcej »

W starachowickim Szpitalu rusza stomatologia w znieczuleniu dla osób niepełnosprawnych

Miło nam Państwa poinformować, że od najbliższego poniedziałku tj. dnia 5 grudnia 2022 roku w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rusza kolejna poradnia specjalistyczna.
Swoją działalność rozpoczyna Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych. Zarówno kwalifikacja pacjentów, jak i zabiegi stomatologiczne w 100% finansowane będą ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Stosowny kontrakt w tym zakresie został już podpisany. Wykwalifikowana kadra medyczna...

Dodano: 03.12.22 więcej »

Mikołaj, prezenty i świąteczne niespodzianki w CH Galardia

Na grudzień CH Galardia przygotowała mnóstwo świątecznych atrakcji. Zarówno na dzieci jak i dorosłych czekać będzie tu wiele miłych niespodzianek: wizyta Mikołaja, rozdawanie prezentów, konkursy z cennymi nagrodami jak gadżety od youtubowych gwiazd Vito i Bella oraz vouchery do Hotelu Senator, ponadto jarmark bożonarodzeniowy. Pierwsze atrakcje startują już 3 grudnia. 
Przez cały grudzień na klientów CH Galardia czekać będzie wiele miłych niespodzianek, które z pewnością pozwolą wczuć się w...

Dodano: 03.12.22 więcej »

Zarząd Dróg Powiatowych: „Nie jest możliwe posypanie dróg mieszanką piaskowo-solną przed opadem marznącego deszczu”

Ostrzeżenie meteorologiczne o gołoledzi było, natomiast Starachowice od bardzo wczesnych godzin porannych wyglądały dzisiaj, jakby święto obchodzili blacharze samochodowi oraz ortopedzi. Padający deszcze przy minusowej temperaturze spowodował, że wszyscy się ślizgali. Samochody na ulicach, ludzie na chodnikach. 
Doszło do kliku niebezpiecznych zdarzeń drogowych, jeden samochód dachował, na szczęście nikomu nic się nie stało. 
Jak w takiej sytuacji powinni działać służby powiatowe? 
O komentarz portal...

Dodano: 02.12.22 więcej »

Urząd Miejski: „Ze swojej strony robimy wszystko, aby zapewnić Państwu jak najlepsze warunki do bezpiecznej komunikacji w mieście”

Ostrzeżenie meteorologiczne o gołoledzi było, natomiast Starachowice od bardzo wczesnych godzin porannych wyglądały dzisiaj, jakby święto obchodzili blacharze samochodowi oraz ortopedzi. Padający deszcze przy minusowej temperaturze spowodował, że wszyscy się ślizgali. Samochody na ulicach, ludzie na chodnikach. 
Doszło do kliku niebezpiecznych zdarzeń drogowych, jeden samochód dachował, na szczęście nikomu nic się nie stało. 
Jak w takiej sytuacji powinni działać służby miejskie?
O komentarz portal Starachowice-NET.pl...

Dodano: 02.12.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie