« 1 2 3 4 5 »

Już można zgłaszać przedsięwzięcia rewitalizacyjne!

Urząd Miejski w Starachowicach, zaprasza do zgłaszania przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które będą częścią Gminnego Programu Rewitalizacji. Wszystkie zaproponowane działania muszą rozwiązywać problemy społeczne na obszarze rewitalizacji w Starachowicach.
Co to są przedsięwzięcia rewitalizacyjne?
Przedsięwzięcia rewitalizacyjne to wszystkie działania, które będą przeciwdziałać pogłębianiu kryzysu i przyczynią się do jego zażegnania. Mogą to być działania społeczne i kulturalne, które odbudują wzajemne...

Dodano: 29.09.16 więcej »

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Starachowicach

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach rozpoczyna  modernizację części osadowo – biogazowej oczyszczalni ścieków. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 27 i pół miliona złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2019 roku.
- Planowana inwestycja dotyczy części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków, która dotychczas nie była modernizowana. Inwestycja ta wymaga dużych nakładów finansowych, których spółka nie chciała ponosić z...

Dodano: 29.09.16 więcej »

Czy drogi na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach zyskają nazwy?

W piątek 30 września br. na sesji Rady Miejskiej radni zdecydują m.in. czy drogi wewnętrzne na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach zyskają nazwy.
W przygotowanym projekcie uchwały zapisano: 
„Obszar Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, Podstrefa Starachowice położony jest między innymi na terenie dawnego „Zakładu Górnego” Fabryki Samochodów Ciężarowych „STAR”. Na obszarze tym znajduje się kilkadziesiąt firm, do których przypisane są dwa adresy dawnych...

Dodano: 28.09.16 więcej »

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Starachowicach

W poniedziałek 3 października br. na starachowickim Rynku odbędzie się Ogólnopolski Strajk Kobiet. 
Na facebooku utworzone zostało wydarzenie, gdzie organizatorki napisały: „Przyłączmy się do reszty Polek walczących o prawo człowieka do wyboru. Godzina 14-ta, starachowicki Rynek w Wierzbniku.
Proszę, udostępniajcie wydarzenie. Nie pozwólmy zrobić z nas inkubatorów. Dla naszych córek, sióstr, sąsiadek, dla nas samych. Miejmy siłę, bądźmy razem.”
Wszelkie informacje na temat strajku można...

Dodano: 28.09.16 więcej »

Starosta zwołał sztab kryzysowy w sprawie pożarów na Elaboracji

Starosta starachowicki Dariusz Dąbrowski zwołał wczoraj 27 września br. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Powodem był drugi już pożar zakładu, zajmującego się recyklingiem przy ulicy Elaboracji w Wąchocku i ewentualne skażenie, jakie mógł spowodować. W świetle zebranych informacji, powiat będzie domagał się od Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wydania decyzji nakazującej natychmiastowe wstrzymanie działalności zakładu, w obawie przed dalszym niekontrolowanym zagrożeniem. ...

Dodano: 28.09.16 więcej »

Nowy kierunek kształcenia w Starachowicach

Trwają rozmowy w sprawie utworzenia nowego kierunku kształcenia w Starachowicach. Chodzi o zawód kierowca – mechanik, który miałby się znaleźć w ofercie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1, działającej w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Władze powiatu myślą też o umożliwieniu zdobycia dodatkowych kwalifikacji uczniom Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.
Spotkanie w tej sprawie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.  Obok starosty...

Dodano: 28.09.16 więcej »

Pierwsze spotkanie w sprawie zmian nazw ulic w Starachowicach

W miniony poniedziałek 26 września br. z inicjatywy Prezydenta Miasta Marka Materka odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie zmiany nazewnictwa ulic w związku z wejściem w życie tzw. „ustawy dekomunizacyjnej”.
Mieszkańcy ulic: Hanki Sawickiej, Marcelego Nowotki, Juliana Marchlewskiego i Janka Krasickiego zostali zaproszeni przez prezydenta do wspólnej dyskusji. Prezydent przystępując do realizacji założeń „ustawy dekomunizacyjnej” podkreślił, że przed przedstawieniem radnym Rady Miejskiej projektu...

Dodano: 28.09.16 więcej »

Nowa droga i schody przy ul. Nadrzecznej

Zakończono prace prowadzone przy modernizacji nawierzchni drogi dojazdowej do posesji przy ul. Nadrzecznej Nr 29-37 w Starachowicach. 
- W ramach inwestycji nawierzchnię gruntową zastąpiono nową - wykonaną z kostki brukowej, betonowej na powierzchni około 310 m.kw. Wybudowano także schody terenowe z bloczków betonowych z balustradą. - informuje prezydent Marek Materek - Oto prosili rodzice dzieci uczęszczających tą drogą do Szkoły Podstawowej nr 1. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa warunków życia mieszkańców tej...

Dodano: 25.09.16 więcej »

Weź paragon ze sobą – startuje akcja informacyjna Ministerstwa Finansów

Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się niewydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i niezabieranie ich ze sobą, kiedy je otrzymują. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.
Ministerstwo Finansów analizując mechanizmy występujące w szarej strefie odnotowuje coraz częstsze sygnały o nadużyciach występujących na stacjach paliw. 
Jedną z najczęstszych...

Dodano: 25.09.16 więcej »

Koncert zespołu estradowego „Patrol” na Świętym Krzyżu

W niedzielę 11 września  w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu wystąpił zespół estradowy „Patrol” działający w  Klubie  Spółdzielczym „Wanacja”.  
Tegoroczne uroczystości odpustowe przeżywane były w duchu wdzięczności za dar chrztu naszej Ojczyzny. W rocznicę  1050-lecia chrztu zespół estradowy „Patrol” pod kierunkiem Henryka Bartosika w swoim koncercie „Bóg- Honor-Ojczyzna” nawiązał do tej ważnej karty z historii...

Dodano: 25.09.16 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie