« 1 2 3 4 5 »

Ministerstwo Zdrowia: 11 483 nowe zakażenia koronawirusem; zmarły 283 osoby

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 11 483 osób; zmarło 283 chorych – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 985 075 przypadków COVID-19, zmarło 17 029 chorych.
Według danych resortu zdrowia, nowe przypadki zakażenia pochodzą z województw: wielkopolskiego (1574), mazowieckiego (1413), pomorskiego (978), śląskiego (977), łódzkiego (838), dolnośląskiego (781), zachodniopomorskiego (780), kujawsko-pomorskiego (623), warmińsko-mazurskiego...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Stan Marcina Cieśli ze Starachowic mocno się pogarsza

Stan Marcina Cieśli ze Starachowic mocno się pogarsza. Badania wykazały znaczną progresję choroby. Ostatnim ratunkiem jest nierefundowane leczenie, warte pół miliona złotych.
- Wciąż trwa akcja „Góra złota dla Złotego” - złote monety można dostarczać do Biura Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim, bądź do mnie. Urna jest już niemalże w połowie wypełniona. Zachęcam Was do zbierania „złociaków” dla Marcina. Jest to jedna z form pomocy.” - pisze administratorka grupy „Zdążyć przed...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Starachowicach. Nabór na wolne stanowisko

W Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) starachowickiego magistratu zamieszczone zostało ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko „Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Starachowicach.” Praca na pełen etat, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2021 roku. Dokumenty należy składać do 10 grudnia 2020 r. 
Wymagania konieczne (obligatoryjne):
− posiadanie obywatelstwa polskiego
− wykształcenie wyższe drugiego stopnia – magisterskie w zakresie ekonomii, prawa, administracji publicznej         ...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Jest praca w Urzędzie Miejskim. Inspektor w Referacie Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska

W Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Miejskiego zamieszczone zostało ogłoszenie o pracę na stanowisko „Inspektora w Referacie Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.” Praca na pełen etat. Dokumenty należy składać do 10 grudnia 2020 r.
Wymagania konieczne (obligatoryjne):
a) wykształcenie wyższe techniczne, preferowany kierunek: budownictwo,
b) doświadczenie zawodowe: min. 5 lat stażu pracy,
c) posiadanie obywatelstwa polskiego,
d) pełna zdolność do czynności prawnych...

Dodano: 29.11.20 więcej »

Porządek obrad XXVI sesji Rady Powiatu w Starachowicach

30 listopada br. odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną posiedzenie zostało zwołane w trybie zdalnym. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00, będą transmitowane na żywo na stronie [kliknij].
Porządek obrad prezentujemy poniżej. 
Porządek obrad XXVI sesji Rady Powiatu w Starachowicach
1. Otwarcie sesji Rady Powiatu.
2. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian w porządku obrad.
3. Podjęcie uchwał w sprawie:
a) w sprawie zmian w budżecie Powiatu Starachowickiego na 2020 rok....

Dodano: 28.11.20 | komentarze (1) więcej »

Przetarg na wybór firmy świadczącej usługę przewozu pasażerów

Gmina Starachowice w 2022 roku przeprowadzi przetarg na wybór firmy, która będzie świadczyła usługę przewozu pasażerów komunikacją miejską. Podmiot wybrany w konkurencyjnej procedurze przetargowej, który zaoferuje najniższą stawkę za wozokilometr, zgodnie z planami, rozpocząłby świadczenie usługi od 1 stycznia 2023 r. Działanie to, ma doprowadzić do tańszej komunikacji miejskiej oraz więcej pieniędzy na inwestycje w mieście.
Analizując rozstrzygnięcia przetargów na świadczenie usług komunikacyjnych w...

Dodano: 27.11.20 | komentarze (39) więcej »

To jest skandal, że szpital mając miliony na koncie wyciąga rękę po pieniądze do przedsiębiorców - mówią radni Prawa i Sprawiedliwości

To jest skandal mówią radni Prawa i Sprawiedliwości z Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej, oceniając postępowanie starachowickiego szpitala w sprawie szukania sponsorów do zakupu chłodni na przechowywanie ciał.  
- Na koniec września na rachunkach bankowych i w kasie szpitala jest 31 milionów 818 tysięcy złotych. Szpital w Starachowicach jest doskonale zaopiekowany. W obliczu takich pieniędzy i pomocy [płynącej do szpitala - przypis red.] skandalem jest wystosowywanie apelu do przedsiębiorców o 30 czy 40 tysięcy...

Dodano: 27.11.20 | komentarze (13) więcej »

Ministerstwo Zdrowia: 16 310 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 579 osób

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 16 310 osób; zmarło 579 chorych – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 957 666 przypadków COVID-19. Zmarło 16 147 chorych.
Według danych resortu zdrowia nowe przypadki zakażenia pochodzą z województw: mazowieckiego (1984), wielkopolskiego (1964), śląskiego (1465), dolnośląskiego (1309), kujawsko-pomorskiego (1308), pomorskiego (1206), warmińsko-mazurskiego (1016), łódzkiego (925), zachodniopomorskiego...

Dodano: 27.11.20 więcej »

Podsumowanie drugiego roku pracy Zarządu Powiatu w Starachowicach

Walka z COVID – 19, wdrażanie oszczędnościowej polityki finansowej oraz inwestycje na drogach – to główne kwestie, którym podporządkowane były w tym roku działania Zarządu Powiatu w Starachowicach. Od pierwszego dnia trwania epidemii Powiat realizuje zadania w ramach swoich ustawowych obowiązków i sukcesywnie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację wsparcia na rzecz mieszkańców. 
Jednym z większych problemów, jakie Zarząd Powiatu rozwiązuje od początku kadencji, jest poprawa trudnej sytuacji...

Dodano: 27.11.20 więcej »

Starachowicki Park Miejski z większym dofinansowaniem

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zwiększył o 1 400 000 zł dotację przyznaną dla Gminy Starachowice na przebudowę Parku Miejskiego. Co to oznacza dla miasta? Jak informuje Prezydent Starachowic Marek Materek - jest to decyzja niesamowicie ważna dla samorządu lokalnego, środki, które zasilą gminny budżet będziemy mogli przeznaczyć na wydatki dotyczące funkcjonowania starachowickiej oświaty.
Podczas konferencji zorganizowanej w Parku Miejskim, Prezydent Marek Materek, na ręce przewodniczącego sejmiku Andrzeja Prusia, przekazał...

Dodano: 27.11.20 | komentarze (28) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie