« 1 2 3 4 5 »

Lista kandydatów na wójtów, burmistrza i prezydenta w powiecie starachowickim

Minął już termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów w nadchodzących wyborach samorządowych. Poniżej przedstawiamy kandydatów na te urzędy w powiecie starachowickim. 
Wszyscy zainteresowani zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wszelkie statystyki mogą śledzić na stronie internetowej: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/ 
W powiecie starachowickim uprawnionych do głosowania jest 77166 osób, w samych Starachowicach 43127.
Zarejestrowani kandydaci w...

Dodano: 20.10.14 więcej »

Zaproszenie na spotkanie w sprawie bezpieczeństwa w Starachowicach

Prezydent Miasta Starachowice – Sylwester Kwiecień zaprasza na spotkanie w dniu 29.10.2014 r. o godz. 16.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5. Spotkanie związane jest z realizacją przez Gminę Starachowice projektu pn. „Starachowice – bezpieczne w praktyce” współfinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.
Tematyka spotkania obejmie:
-bezpieczeństwo w mieście w statystykach Policji i Straży...

Dodano: 20.10.14 więcej »

Kompleksowa przebudowa ulic w południowej części Starachowic

Jednym z najważniejszych, największym i najbardziej kosztownym zadaniem inwestycyjnym,  jakie gmina Starachowice będzie realizować przy udziale środków unijnych w nowej perspektywie 2014-2020, jest kompleksowa przebudowa ulic w południowej części miasta Starachowice. 
W ramach tego przedsięwzięcia wykonana zostanie wgłębna kanalizacja burzowa wraz z separatorami oczyszczającymi ścieki deszczowe oraz przebudowane będą pasy drogowe wraz ze wzmocnieniem podbudowy nowych chodników, zjazdów z posesji itp. 
Wprawdzie...

Dodano: 18.10.14 więcej »

Wąskotorówka atrakcją kampanii komitetu Marka Materka

Kolejka Wąskotorowa stała się jedną z atrakcji kampanii wyborczej przed wyborami, które odbędą się 16 listopada. Marek Materek z kandydatami do Rady Miasta zaprasza do bezpośredniego kontaktu także w najbliższą sobotę od 9.00 do 17.00. 
W środę 15 października otwarto kolejną galerię w Starachowicach(Centrum Galardia). W jej pobliżu stanął skład Kolejki Wąskotorowej wynajęty przez Komitet Marka Materka. 
- Przez cały dzień, mieliśmy okazję do spotykania się z mieszkańcami Starachowic i rozmawiania o naszym programie...

Dodano: 17.10.14 więcej »

Jubileuszowe Rodzinne Igrzyska Wodne

W listopadzie br. odbędzie się piąta edycja Rodzinnych Igrzysk Wodnych. Już 15 listopada (sobota) emocjonować się będziemy rodzinną rywalizacją na Krytej Pływalni. Czekamy na zgłoszenia rodzin.
To już piąta odsłona Rodzinnych Igrzysk Wodnych, czyli niezwykle emocjonujących rodzinnych zmagań sportowo-rekreacyjnych. Kryta Pływalnia zamieni się w tym dniu w miejsce rywalizacji kilkudziesięciu zespołów rodzinnych. Dla uczestników zawodów nie jest jednak wówczas najważniejsze zwycięstwo i walka o atrakcyjne nagrody.
-...

Dodano: 17.10.14 więcej »

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zamknięty będzie przejazd kolejowy w Wąchocku

Starostwo Powiatowe informuje, że w związku z remontem przejazdu kolejowo-drogowego kategorii „A” w ciągu drogi powiatowej nr 0563T ul. Radomska w Wąchocku przejazd kolejowy będzie zamknięty dla ruchu pojazdów drogowych całodobowo w dniach od 20.10.2014r. od godziny 9.00 do 23.10.2014r. do godziny 20.00. 
Objazd oraz sygnalizowanie będzie odbywało się zgodnie z opracowanym, zaopiniowanym i zatwierdzonym „projektem czasowej zmiany organizacji ruchu”.
Info: Starostwo Powiatowe

Dodano: 17.10.14 więcej »

Ewa Jach i zespół Weekend wystąpili w Starachowicach (zdjęcia)

W środę 15 października w związku z otwarciem w Starachowicach Centrum Galardia, na scenie ustawionej tuż obok obiektu, wieczorem odbył się koncert. Najpierw na scenie pojawiła się starachowiczanka Ewa Jach, a po niej wystąpił zespół Weekend. Wieczorną część programu przygotowaną przez organizatorów poprowadziła Omenaa Mensah. 
W dniu otwarcia Galardii w Starachowicach, od samego rana na mieszkańców przybyłych do centrum czekało wiele atrakcji. Wewnątrz centrum wiele promocji przygotowały sklepy, były konkursy z...

Dodano: 17.10.14 więcej »

Ponad 80 projektów do Budżetu Obywatelskiego

83 projekty zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice na rok 2015. Większość z nich dotyczy inwestycji drogowych, budowy nowych lub remontów już istniejących dróg i chodników. Autorzy kolejnych wnioskują o uruchomienie dodatkowych punktów monitoringu wizyjnego. Kilkanaście projektów zakłada budowę siłowni na powietrzu, ścieżek zdrowia, skwerów z ławkami i placami zabaw miejsc. Jeden projekt zakłada budowę wodospadu na placu pod skałkami przy al. Armii Krajowej informuje rzecznik...

Dodano: 16.10.14 więcej »

Centrum Galardia w Starachowicach otwarte (zdjęcia)

W środę 15 października oficjalnie swoją działalność rozpoczęło Centrum Galardia w Starachowicach. Jeszcze przed godziną 9.00 rano setki osób zgromadziły się przed głównym wejście do centrum. Pierwszą osobą, która przekroczyła próg galerii była starachowiczanka Pani Katarzyna Turbiarz. Została powitana przez dyrektora Galardii Michała Stycznia, który wręczył jej bukiet kwiatów oraz kosz słodyczy. 
Praktycznie wszystkie sklepy przygotowały wiele promocji i obniżek dla klientów....

Dodano: 15.10.14 więcej »

„Jest na kogo głosować”. Marek Materek zaprezentował swoją wyborczą drużynę

Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka zaprezentował w poniedziałek 13 października br. kandydatów do Rady Miasta i na stanowisko prezydenta Starachowic. W konwencji wyborczej wzięło udział ponad 170 osób, w tym marszałek województwa świętokrzyskiego i radna wojewódzka Marzena Marczewska.
Niekonwencjonalnie kampanię wyborczą rozpoczął Komitet Wyborczy Marka Materka. Konwencja rozpoczęła i zakończyła się występem artystycznym. Imprezę rozpoczęła Monika Kowalczyk Kogut a zakończyła swoim występem...

Dodano: 14.10.14 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie