« 1 2 3 4 5 »

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Prezydent Miasta Marek Materek uczestniczył w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego. Wykład inaugurujący wygłosił profesor Andrzej Kominek, wykładowca Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego.Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Nauczycielski Chór Kameralny Concentus.
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku to aktywne osoby imponujące, pomimo upływającego czasu, ogromną ciekawością świata i chęcią zdobywania...

Dodano: 06.10.15 więcej »

Czy obwodnicę Starachowic uda się połączyć z obwodnicą Wąchocka?

Starosta starachowicki Dariusz Dąbrowski, prezydent miasta Marek Materek oraz burmistrz Wąchocka Jarosław Samela wystosowali pismo do Marszałka Województwa Adama Jarubasa w sprawie przedłużenia projektowanej północno-zachodniej obwodnicy Starachowic od obecnej drogi krajowej nr 42 do projektowanej obwodnicy Wąchocka. 
- Jesteśmy po rozmowach ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. W ubiegły piątek odbyliśmy spotkanie z Krzysztofem Strzelczykiem zastępcą dyrektora oddziału GDDKiA w Kielcach. Podczas spotkania...

Dodano: 02.10.15 więcej »

Tańsze powierzchnie handlowe w „Galerii Skałka”

O 20 procent obniżone zostały, miesięczne stawki dotychczasowego czynszu za wynajem lokali handlowych w „Galerii Skałka” informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska.
Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta miesięczna stawka została obniżona o 20 procent od dotychczasowego czynszu najmu netto za 1 m2 powierzchni wolnych lokali handlowych znajdujących się na I piętrze budynku „GALERIA SKAŁKA”. Lokalne mogą być wynajmowane z przeznaczeniem na prowadzenie w nim działalności handlowej lub usługowej.
Na I piętrze...

Dodano: 02.10.15 więcej »

Narodowa Loteria Paragonowa

1 października 2015 r. rusza nowatorska w naszym kraju loteria – zainicjowana przez Ministerstwo Finansów – Narodowa Loteria Paragonowa. Ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Wszyscy, którzy na specjalnej stronie internetowej zarejestrują dowód zakupu za minimum 10 zł, wezmą udział w losowaniu cennych nagród, w tym samochodów, tabletów i laptopów.
„Wybraliśmy taką nazwę,...

Dodano: 01.10.15 więcej »

Starachowice miastem placów zabaw? Wnioski radnych z wrześniowej sesji Rady Miasta

Podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miasta, radni złożyli wnioski i zapytania do prezydenta Marka Materka.
Radny Sylwester Kwiecień pytał prezydenta jakie są plany wobec budynku przy ul. Krywki (była siedziba MOPS) oraz na jakim etapie są prowadzone rozmowy ze Starostą Starachowickim w sprawie odzyskania budynku przy ul. Mrozowskiego 9. Ponadto radny Kwiecień miał kilka pytań dotyczący działalności Zakładu Energetyki Cieplnej.
- W nawiązaniu do nowej działalności spółki komunalnej ZEC w zakresie sprzedaży opału, proszę o odpowiedź...

Dodano: 01.10.15 więcej »

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2015. Listy kandydatów

Poniżej przedstawiamy listy kandydatów na posłów w zbliżających się  wyborach parlamentarnych. Głosowanie odbędzie się w niedzielę 25 października br. 
Dane statystyczne w całym kraju:
Liczba kandydatów na posłów: 7944
Mężczyzn: 4579
Kobiet: 3365
Średni wiek kandydatów: 42
Średni wiek kobiet: 42
Średni wiek mężczyzn: 43
Dane statystyczne, okręg wyborczy w wyborach do Sejmu nr 33:
Liczba kandydatów na posłów: 323
Mężczyzn: 187
Kobiet: 136
Średni wiek kandydatów: 42...

Dodano: 30.09.15 więcej »

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach zajmie się sprawą pojawiającego się brzydkiego zapachu w mieście. Z początkiem przyszłego roku

Radny Krzysztof Różycki podniósł podczas piątkowej [25.09.2015r.] sesji Rady Miasta, kwestię nieprzyjemnego odoru, który pojawia się w mieście.
Na sesji obecna była m.in. Urszula Suchenia z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach. Radny Różycki postanowił zgłosić fakt pojawiającego się w mieście brzydkiego zapachu. - Od pewnego czasu nasiliły się sygnały od mieszkańców Osiedla Młynówka, bloków przy Alei Najświętszej Marii Panny czy ulicy Górnej, których...

Dodano: 29.09.15 więcej »

Legenda STARa. Motozabytków pożegnanie lata [zdjęcia, video]

Mimo deszczowej pogody w sobotę 26  września br. w Starachowicach odbyła się impreza pn. „Legenda STARa. Motozabytków pożegnanie lata”.
W sumie do Starachowic zajechało 7 motocykli oraz ponad 30 samochodów. Był jeden warunek, pojazdy musiały być wyprodukowane przed 1983 rokiem. Samochody i motocykle przejechały ulicami miasta, a następnie można je było oglądać na placu przy ulicy Na Szlakowisku.
Komisja w składzie starosta Dariusz Dąbrowski, przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona oraz dyrektor Muzeum Przyrody i...

Dodano: 28.09.15 więcej »

Radni uchwalili Regulamin Konsultacji Społecznych w Starachowicach

W Starachowicach będzie obowiązywał Regulamin Konsultacji Społecznych. Taki dokument uchwalili radni podczas piątkowej [25.09.2015r.] sesji Rady Miasta.
Jak zapisano w uzasadnieniu do uchwały: „Zgodnie z art. 5a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym w sprawach ważnych dla gminy mogą być przeprowadzone  konsultacje z jej mieszkańcami w trybie i na zasadach ustalonych uchwałą Rady Gminy. Celem wprowadzenia Regulaminu Konsultacji Społecznych jest przyjęcie czytelnych zasad ich przeprowadzania. Uchwała ma zapewnić...

Dodano: 28.09.15 więcej »

KORWiN przedstawił swoich kandydatów

Starachowicki oddział partii KORWiN zorganizował w czwartek 24 września br. konferencję prasową na starachowickim Rynku, gdzie zostali przedstawienie liderzy partii z naszego okręgu w wyborach do Sejmu RP. 
Na konferencji obecny był Prezes Regionu Świętokrzyskiego a jednocześnie lider listy Dawid Lewicki oraz m.in. Krzysztof Basiaga i Jakub Wzorek. Wszyscy zgodnie przekonywali, że wiedzą co trzeba zrobić, żeby polepszyć sytuację społeczno-gospodarczą w kraju. Oddzielenie państwa od gospodarki, likwidacja zbyt dużej ilości...

Dodano: 28.09.15 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie