« 1 2 3 4 5 »

Problem dotyczy niemal wszystkich głogów rosnących na terenie miasta

Nie milkną echa kwestii pielęgnacji roślin na odnowionych przez miasto skwerach w 2019 roku za ponad 6 milionów złotych. Czytelnicy portalu Starachowice-Net.pl pytają, co miasto ma zamiar zrobić z uschniętymi drzewkami w szpalerze wzdłuż wiaduktu? Co z uschniętymi sadzonkami lawendy po drugiej stronie jezdni? 
Jak się okazuje, sprawa jest bardziej skomplikowana i dotyczy całego miasta.
- Głogi zostały porażone przez chorobę grzybową: zgorzel podstawy pnia, jak i plamistość liści głogu. Problem ww. chorób nie dotyczy tylko...

Dodano: 04.07.22 więcej »

Absolutoryjna sesja Rady Powiatu. O spłacie zadłużenia, braku inwestycji i oku prezesa

Zarząd Powiatu otrzymał na ostatniej sesji Rady Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium. To wyraz uznania dla jego działań oraz sposobu wykonania zeszłorocznego budżetu. Choć nie wszyscy radni byli obecni podczas obrad i nie wszyscy obecni byli za. 
Wotum zaufania to wyrażenie poparcia dla działań Zarządu i przyjęcia Raportu o stanie Powiatu. Jest to obszerny dokument, liczący w tym roku 135 stron, który podsumowuje pracę Zarządu, Rady Powiatu, Starostwa Powiatowego i wszystkich jednostek organizacyjnych, pokazując czy i w jakim...

Dodano: 04.07.22 więcej »

Padła kwota, by kolejka wąskotorowa stała się atrakcją turystyczną na miarę XXI wieku

Elementem promocji powiatu starachowickiego jest Starachowicka Kolej Wąskotorowa, funkcjonująca na dwóch niezależnych od siebie odcinkach. Przez zdewastowane i uszkodzone torowisko brak jest połączenia pomiędzy Starachowicami oraz Iłżą. 
Iłża - Marcule
W związku z budową obwodnicy Iłży od 2019 roku kolejka nie jeździła. Na chwilę obecną roboty zostały zakończone i jest szansa, że jeszcze w lipcu kolejka wyruszy. 
Starachowice-Lipie
W ubiegłym roku wykonano 35 kursów rozkładowych i 3 czarterowe przewożąc około...

Dodano: 04.07.22 więcej »

Agata Wojtyszek szefową nowego okręgu PiS

Prawo i Sprawiedliwość zmienia partyjne struktury. W miejsce 41 okręgów są 94. Decyzje zaakceptował z początkiem tygodnia komitet polityczny partii. Zmiany obowiązują od 1 lipca.
Głównym powodem zmian jest zbliżenie partyjnych struktur do podziału kraju na okręgi senackie. Do tej pory odpowiadały one okręgom sejmowym. Nowy podział na okręgi ma lepiej przygotować partię do zbliżających się wyborów.
Dla każdego województwa zostali także powołani opiekunowie, którzy będą nadzorować rozwój i zmiany...

Dodano: 02.07.22 więcej »

Uczniowie ZSZ nr 1 będą projektować miejskie i powiatowe zieleńce

Powiat podpisał porozumienie o partnerskiej współpracy na rzecz lokalnej polityki edukacyjnej z Gminą Starachowice, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Spółdzielnią Socjalną „Starachowiczanka”. Ma ono na celu włącznie uczniów technikum, kształcących się na kierunkach architektury krajobrazu i geodezji w działania związane z praktyczną nauką zawodu w przestrzeni miejskiej. Będą oni projektować, a później wykonywać miejskie zieleńce.
Porozumienie zostało zawarte na okres 3 lat. Będzie obowiązywać...

Dodano: 02.07.22 więcej »

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Starachowicach. Budowę firmy wyceniły na ponad 5 milionów złotych

Urząd Miejski otworzył oferty w przetargu na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Starachowicach. Złożone przez firmy oferty znacznie przekraczają założone przez miasto pieniądze w budżecie. Gmina zamierzała przeznaczyć nieco ponad 3,2 mln złotych na inwestycję przy pozyskanym dofinansowaniu w wysokości 2,7 mln złotych. 
W przetargu wpłynęło siedem ofert. Najtańsza na kwotę nieco ponad 5 milionów złotych, a najdroższa w wysokości 7,3 mln złotych. Czy Urząd Miejski unieważni postępowanie czy może zostaną dołożone...

Dodano: 01.07.22 więcej »

Przygotowania do obchodów 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika

Za nami drugie z cyklu, spotkanie organizacyjne związane z wielkimi obchodami 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Trwają intensywne przygotowania do tego szczególnego dla miasta Starachowice wydarzenia.
Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Marcin Gołębiowski, podczas środowego spotkania przedstawił szereg inicjatyw zaplanowanych przez władze miasta z okazji obchodów 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Koncept zakłada m.in. Stworzenie "Słownika biograficznego Starachowiczan" i biografii...

Dodano: 01.07.22 więcej »

„Żelazny Pierścień”. Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego. ZGŁOSZENIA

Rusza IV edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, która jest wyróżnieniem przyznawanym za szczególny wkład  w rozwój Powiatu Starachowickiego. Ma ona na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich do rozwoju, promocję ich innowacyjnych dokonań oraz zwiększanie konkurencyjności pomiędzy przedsiębiorstwami.
Nagrodę stanowi statuetka żelaznego pierścienia, nawiązująca do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e....

Dodano: 01.07.22 więcej »

Starachowice wyróżnione w „Planie Działań dla Miast”

Prezydent Starachowic Marek Materek wziął udział w roli delegata w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich, które odbyło się przy okazji Światowego Forum Miejskiego WUF11 w Katowicach.
Zgromadzenie zorganizowane zostało wspólnie dla delegatów ZMP oraz członków Rady Unii Metropolii Polskich. Spotkanie w całości poświęcono ogłoszonej dzień wcześniej Krajowej Polityce Miejskiej. Podczas spotkania samorządowcy mieli pierwszą możliwość sformułowania swoich komentarzy do tego dokumentu i zadania pytań...

Dodano: 30.06.22 więcej »

Remonty ulic: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa. To powinno się udać!

Urząd Miejski otworzył oferty na remonty trzech ulic w Starachowicach: Słonecznej, Śląskiej i Duboisa. Mieszkańcy są już o wiele bliżej celu, ponieważ firmy drogowe wyceniły realizację zadań na takim poziomie, iż mieszczą się w zakładanych przez miasto pieniądzach w budżecie. 
Część 1 : „Remont ul. Słonecznej”; miasto zamierza przeznaczyć 1,76 mln zł. 
• etap 1 - „Remont ul. Słonecznej od ul. Skalistej do ul. Kościelnej na długości odcinka przeznaczonego do remontu około 469 m, wykonanie nowej...

Dodano: 30.06.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie