« 1 2 3 4 5 »

IV SZALONA LOKOMOTYWA Alter Ego – 8 sierpnia , sobota, g. 20

ZAPRASZAMY wszystkich spragnionych dobrej zabawy oraz muzyki , a to wszystko w otoczeniu pięknej przyrody i starachowickich lasów, na IV edycję Szalonej Lokomotywy Alter Ego !
Wyruszamy w sobotę o g. 16,  8 SIERPNIA ze stacyjki Starachowickiej Kolejki Wąskotorowej w Wierzbniku, przy szlabanie PKP (pod wiaduktem). Wagoniki ciągnięte przez małą lokomotywę, powiozą nas powoli i majestatycznie przez piękne leśne tereny do Lipia. 
W tej edycji Muzycznej Kolejki, która zapewne będzie ostatnią w tym sezonie letnim, przewidujemy...

Dodano: 31.07.15 więcej »

Gmina Starachowice kupuje dwie nieruchomości

Pierwsza działka została już zakupiona. Jest to nieruchomość przy skrzyżowaniu ulicy Jeleniej z ulicą Pastwiska. Na posesji znajdował się dom popadający z roku na rok w ruinę. Miasto nabyło tę działkę poprzez zamianę na inną z dopłatą. Właściciel posesji z Jeleniej otrzymał działkę przy ulicy Długiej i dopłacił jeszcze 18 000 zł. Cała wartość transakcji wyniosła ponad 76 000 zł.
Jak informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska, nieruchomość przy ulicy Jeleniej zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego...

Dodano: 30.07.15 więcej »

Wakacje w Klubie Spółdzielczym „Wanacja” z cyklu „Mój pomysł jest najlepszy” [zdjęcia]

Podczas tegorocznych wakacji w Klubie Spółdzielczym „Wanacja”  dużym powodzeniem  cieszą się zajęcia z cyklu „Mój pomysł jest najlepszy” informuje kierownik klubu Pani Halina Kępińska.
W ramach tego cyklu w poniedziałek 27 lipca dzieci przygotowały wakacyjny  pokaz mody . Na specjalnie przygotowanym  wybiegu dzieciaki prezentowały się w trzech kategoriach: szyk i elegancja, strój sportowy, z fantazją i na luzie. W pokazie brali udział: Karolina Pocheć, Sandra Cheda, Magdalena Śliwa,...

Dodano: 29.07.15 więcej »

Śniadanie na trawie w Starachowicach

Letni Klub Śniadaniowy, nieformalna grupa z Kielc, organizuje w najbliższą niedzielę 2 sierpnia piknik na trawie w Starachowicach.
Zapraszamy na kolejną edycję śniadania na trawie, tym razem w Starachowicach! Zabierzcie koce, kosze z jedzeniem, dzieci, przyjaciół i dobry nastrój i zjedzcie razem z nami śniadanie! Kiedy ostatnio leżeliście na trawie? Kiedy byliście na prawdziwym pikniku?
Przypomnijmy sobie, jak przyjemnie jest spędzić czas w miłym towarzystwie, w otoczeniu natury! Oprócz wspólnego śniadania, będzie...

Dodano: 28.07.15 więcej »

Narodowy Dzień Pamięci o Powstaniu Warszawskim. Obchody w Starachowicach

1 sierpnia przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie, w tym dniu przez jedną minutę zawyją w Starachowicach syreny, żeby przypomnieć o tragedii ludności Warszawy. Prezydent Miasta apeluje do mieszkańców Starachowic o zatrzymanie się wówczas i chwilę zadumy. O godzinie 18.00 zaś zostanie w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy na osiedlu Wierzbnik odprawiona Msza Święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego, miasta i Ojczyzny.
Władze miasta w imieniu mieszkańców Gminy zapalą również...

Dodano: 28.07.15 więcej »

Zakaz korzystania z placu „NIVEA”

Przypominamy, że obowiązuje zakaz korzystania z urządzeń zamontowanych na rodzinnym placu zabaw NIVEA przy Al. Armii Krajowej informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska.
W związku z faktem, że wszelkie prace betoniarskie związane z osadzeniem urządzeń na placu zabaw wymagają czasu, teren nie został przekazany do użytku.
W przypadku złamania zakazu i użytkowania niezabezpieczonych urządzeń może dojść do wypadku lub do ich uszkodzenia.
O terminie przekazania placu zabaw do użytku poinformujemy mieszkańców.
Info: UM...

Dodano: 27.07.15 więcej »

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

W ostatnim czasie w Polsce, i w naszym województwie także, odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Nie wszystkim niestety udało się pomóc i zmarły. 
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Numery telefonów, poradniki, kampanie społeczne 
Apeluję do uczniów i proszę, aby dla swojego bezpieczeństwa nie kupowali i nie zażywali takich substancji !!!
Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się wyłącznie zyskiem, za nic mają TWOJE...

Dodano: 27.07.15 więcej »

Artystyczny Tydzień w Spółdzielczym Domu Kultury [zdjęcia]

Kolejny tydzień w SDK upłynął pod znakiem artystycznych i twórczych działań.
Poniedziałek Artystyczny obfitował w wiele muzycznych atrakcji. Młodzi wokaliści próbowali swoich sił na scenie. W repertuarze wielu znanych i lubianych artystów, prezentowali swoje umiejętności estradowe. Oryginalność i walory prezentacji wzbudzały wiele  salw śmiechu i pochwał instruktora. Tradycyjnie wtorek w Kolorowej pracowni plastycznej kredki poszły w ruch. Młodzi artyści mieli nie lada wyzwanie. na czystej białej kartce tworzyli...

Dodano: 27.07.15 więcej »

W „Skałce” powstanie Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów. Program Senior -Wigor w Starachowicach

Gmina Starachowice otrzymała certyfikat „Starachowice Gmina Przyjazna Seniorom” oraz najwyższe w województwie dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 262 tysiące złotych na realizację  rządowego programu „Senior – Wigor” na lata 2015 – 2020.  Dzięki wsparciu z budżetu państwa w Starachowicach powstanie Dom Dziennego Pobytu dla  Seniorów informuje rzecznik magistratu Iwona Ogrodowska.
W miniony czwartek 23 lipca br. Prezydent Miasta Marek Materek uczestniczył...

Dodano: 27.07.15 więcej »

Nowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 12

Dobra wiadomość dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach. Teren wokół szkoły nie tylko przestanie straszyć swoim wyglądem, ale w końcu zostanie zagospodarowany zgodnie z oczekiwaniami społeczności szkolnej. 
- Podpisałem umowę z wykonawcą, który wykona na tym terenie boisko do gry w piłkę nożną, dwa boiska do gry w koszykówkę, boisko do siatkówki, kort tenisowy oraz dwie bieżnie. – Mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Prezydent Miasta Marek Materek...

Dodano: 25.07.15 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie