« 1 2 3 4 5 »

Powiatowy Urząd Pracy skieruje 112 osób na staż. Od poniedziałku nabór wniosków

W związku z realizacją projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie starachowickim(I)” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach od 6 lipca 2015 r. do odwołania ogłasza nabór wniosków o skierowanie bezrobotnego do odbycia stażu. W ramach niniejszego naboru na staż skierowanych zostanie 112 osób bezrobotnych.
W ramach projektu na staż skierowane zostaną wyłącznie osoby młode w wieku 18–29 lat...

Dodano: 04.07.15 | komentarze (1) więcej »

Konferencja prasowa Prezydenta Marka Materka

Podczas piątkowej (3.07.2015r.) konferencji prasowej Prezydent Miasta Marek Materek przedstawił nowych pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Osoby te zostały wybrane na stanowiska urzędnicze w ogłoszonych konkursach informuje rzecznik magistratu Iwona Ogrodowska.
Do konkursu ogłoszonego na stanowisko Radcy Prawnego przystąpiło siedem osób. Komisja Konkursowa jako osobę, która wykazała się szeroką wiedzą z zakresu przepisów niezbędnych w obsłudze prawnej jednostki samorządu, wskazała panią Martę Woźniak....

Dodano: 04.07.15 | komentarze (9) więcej »

Promocja cen biletów na basen

Do 31 sierpnia obowiązuje nowy cennik biletów na Krytej Pływalni w Starachowicach.
Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Marka Materka w wymienionym okresie obowiązuje promocja "Lato 2015".
Według nowego cennika bilet ulgowy wstępu na basen za 1 godzinę kosztuje 5 złotych, za 2 godziny - 9 złotych.
Za bilet normalny zapłacimy za 1 godzinę - 7 złotych, za 2 godziny - 12 złotych.
Możemy kupić także promocyjny, dwugodzinny bilet wstępu na basen i saunę w cenie 16 złotych.
Ponadto w okresie wakacji strefa odnowy biologicznej czynna będzie...

Dodano: 03.07.15 | komentarze (14) więcej »

Zatrudnienie w ZEC, nabór do klas pierwszych w starachowickich szkołach, koszenie trawy w mieście… Radni złożyli wiele interpelacji podczas sesji

Podczas czerwcowej (26.06.2015r.) sesji Rady Miasta, radni w formie interpelacji złożyli wiele uwag i zapytań do prezydenta Marka Materka.
Poniżej przedstawiamy zapytania radnych wraz z odpowiedziami prezydenta Materka. Nie wszystkie odpowiedzi na pytania padły jeszcze na sesji, ale jak poinformował radnych prezydent, otrzymają je w formie pisemnej.
Radny Bronisław Paluch pytał o remont ulicy Wielkopiecowej: - Ulica ta wymaga od lat pilnie przebudowy. Zeszłoroczna naprawa tylko na jakiś czas poprawiła nawierzchnię. Muzeum Przyrody i Techniki...

Dodano: 03.07.15 | komentarze (34) więcej »

Czy wzrośnie cena za odbiór śmieci w mieście? Radni przyjęli nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Starachowice

W niedługim czasie Urząd Miasta powinien zorganizować i rozstrzygnąć przetarg na odbiór śmieci w Starachowicach. Podczas czerwcowej (26.05.2015r.) sesji Rady Miasta, radni przyjęli „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Starachowice” oraz podjęli uchwałę „w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i gospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczaną opłatę za gospodarowanie odpadami...

Dodano: 02.07.15 | komentarze (11) więcej »

Rusza rekrutacja uczestniczek kursu samoobrony dla kobiet

Gmina Starachowice w ramach realizowanego projektu „Starachowice - bezpieczne w praktyce! Etap II” zaprasza wszystkie Panie chętne do udziału w bezpłatnym kursie samoobrony dla kobiet informuje Piotr Ambroszczyk z Urzędu Miasta. 
Kurs rozpocznie się około 9 września a jego zakończenie planowane jest do 18 grudnia br. Kurs obejmuje 44 godziny zajęć, w tym: 35 godz. treningu technik samoobrony w hali, 5 godz. treningu technik i strategii samoobrony w plenerze (w formie gry terenowej) oraz 4 godz. szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego...

Dodano: 02.07.15 | komentarze (1) więcej »

Ruszyły prace przy przebudowie ul. Wojska Polskiego

Przebudowa ul. Wojska Polskiego między wieżowcami wraz z odwodnieniem to pierwsza z realizowanych inwestycji, które zostały zgłoszone przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 r. informuje rzecznik magistratu Iwona Ogrodowska.
Remontowany odcinek, to droga wewnętrzna o długości 173 mb. biegnąca przez osiedle bloków mieszkalnych Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, łączący główny ciąg ul. Wojska Polskiego z ul. Bajana. 
- Po przebudowie ulica uzyska nową podbudowę i asfaltową...

Dodano: 01.07.15 | komentarze (21) więcej »

Wakacyjna akcja „LATO 2015” w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego

Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnej akcji „LATO 2015”. Poniżej przedstawiamy program na lipiec.
01.07 – 31.07.2015 r. Zajęcia od poniedziałku do piątku godz. 10.00-14.00
01.07/środa - Sportowa Środa  osiedla „MŁYNÓWKA” godz. 16.30-18.30. „DZIEŃ SPÓŁDZIELCZOŚCI 02.07/ czwartek - „DŻUNGLA SZTUKI” Plenerowe warsztaty plastyczne  w  ramach „Dnia Spółdzielczości”
03.07/piątek -  „Wycieczki dalsze i...

Dodano: 30.06.15 więcej »

Porozumienie kieleckie podpisane. „S7. Siedem wyzwań. Milion szans.”

Pięć województw oraz pięć specjalnych stref ekonomicznych podpisało porozumienie w sprawie rozwoju terenów gospodarczych położonych wzdłuż trasy szybkiego ruchu S7. Rozwój tego obszaru spowoduje powstanie nowych miejsc pracy. Skorzystają na tym regiony, a w konsekwencji gospodarka kraju.
Do Kielc przyjechali samorządowcy, przedsiębiorcy, wojewodowie oraz politycy z pięciu polskich regionów, dla których dokończenie budowy trasy S7 jest niezbędnym warunkiem uaktywnienia gospodarczego ich gmin. Jak poinformowano...

Dodano: 30.06.15 | komentarze (13) więcej »

Sylwester Kwiecień: „Już dziś będą wpływać skargi na obecną władzę i tego się boicie, żeby przedstawiciel opozycji nie miał do tego dostępu”

Sylwester Kwiecień odwołany z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
Podczas piątkowej (26.06.2015r.) sesji Rady Miasta grupa radnych złożyła projekt uchwały, którego początkowo nie było w porządku obrad, w którym zapisano: „W § 1 uchwały Nr XVII/4/2014 Rady Miejskiej z 9 grudnia 2014 roku, w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Starachowicach w pkt. 1 wykreśla się zapis w brzmieniu „Sylwester Kwiecień”. 
Pod projektem uchwały podpisało się 11 osób: Elżbieta Kucy, Joanna...

Dodano: 29.06.15 | komentarze (36) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie