« 1 2 3 4 5 »

Ponad 13 000 podpisów na liście poparcia dla Andrzeja Dudy w powiecie starachowickim

W piątek 27 marca br. podczas krótkiej konferencji prasowej zorganizowanej na starachowickim Rynku, poseł PiS Krzysztof Lipiec wraz z sekretarzem PiS w województwie świętokrzyskim Andrzejem Prusiem za pośrednictwem mediów podziękowali wszystkim, którzy poparli kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta Polski i złożyli swój podpis na listach jego poparcia.
W województwie świętokrzyskim mieszkańcy złożyli 103 750 podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. W powiecie...

Dodano: 28.03.15 | komentarze (18) więcej »

Marcin Pocheć prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach

Podczas dzisiejszej (26.03.2015r.) konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek poinformował o wynikach konkursu na stanowisko prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej. Po rozstrzygnięciu konkursu prezesem ZEC został Marcin Pocheć, były radny dwóch kadencji Rady Miasta. - Do konkursu przystąpiło 18 kandydatów, z 16 osobami zostały przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne. Następnie z tego grona wybrano cztery osoby, spośród których wybraliśmy i zdecydowaliśmy się na powierzenie funkcji prezesa Panu Marcinowi Pocheciowi,...

Dodano: 26.03.15 | komentarze (121) więcej »

Organizacja komunikacji miejskiej w trzech miastach: Skarżysku Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Starachowicach

Organizacja komunikacji miejskiej w trzech miastach: Starachowicach, Skarżysku Kamiennej oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim była tematem wiodącym spotkania prezydentów: Marka Materka, Konrad Kröniga oraz Jarosława Górczyńskiego. Spotkanie samorządowców odbyło się wczoraj 25 marca br. w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.
- Przed nami ważna decyzja dotycząca formy organizacji komunikacji miejskiej – mówił podczas wspólnej konferencji prasowej Prezydent Miasta Marek Materek – Wspólnie z radnymi...

Dodano: 26.03.15 | komentarze (7) więcej »

Mgr inż. Ewa Skiba zastępcą prezydenta ds. gospodarczych

Podczas dzisiejszej (25.03.2015r.) konferencji prasowej, prezydent miasta Marek Materek przedstawił swojego zastępcę ds. gospodarczych. Została nim mgr inż. Ewa Skiba. - Chciałem, żeby osoba na tym stanowisku była przygotowana merytorycznie i dała wsparcie w zarządzaniu miejskimi inwestycjami. Taką osobą jest z pewnością Pani Ewa Skiba - tymi słowami prezydent przedstawił swoją zastępczynię.
Następnie Ewa Skiba opowiedziała pokrótce o sobie. - Jestem absolwentką Politechniki Łódzkiej na wydziale Budownictwa i Architektury....

Dodano: 25.03.15 | komentarze (72) więcej »

Starachowice gminą „nie na piątkę”. Potencjalni inwestorzy nie otrzymali nawet odpowiedzi na wiadomości

Studenci Szkoły Głównej Handlowej już po raz kolejny stworzyli ranking pn. „Gmina na piątkę! Dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców”. Badaniem objęto ponad 650 gmin z całej Polski, w tym 13 z województwa świętokrzyskiego. Do badania zostały wybrane gminy o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej według Instytutu Przedsiębiorczości PAI. W sumie gminy mogły zdobyć 45 punktów w trakcie oceny, Starachowice zdobyły 12,5. 
Przeprowadzone badanie składało się z dwóch części. Po pierwsze...

Dodano: 25.03.15 | komentarze (34) więcej »

SCK zaprasza na koncert zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada” - „Plejada Show”

Starachowickie Centrum Kultury  serdecznie zaprasza na koncert  zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”  pod nazwą „Plejada Show”. 
Koncert odbędzie się 15 kwietnia (środa) 2015 r. o godz. 10.00 , w sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury. 
Zespół „PLEJADA” podczas koncertu zaprezentuje swój kilkunastoletni dorobek. 
W programie zostaną przedstawione tańce towarzyskie, dyskotekowe, funky, show dance, JFH, hip – hop i inscenizacje taneczne. Gościnnie podczas...

Dodano: 25.03.15 więcej »

Są kolejne pieniądze na walkę z bezrobociem w powiecie starachowickim

Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach informuje, że pozyskał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 3 882 200  zł na realizacje projektu: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie starachowickim”.
W ramach posiadanych środków Powiatowy Urząd Pracy będzie dokonywał naboru wniosków na niżej wymienione formy wsparcia w następujących terminach:
Forma wsparcia: staż
Termin naboru wniosków: 01.04.-10.04.2015. Kwota do dyspozycji 2 613 000 zł. Liczba osób:...

Dodano: 24.03.15 | komentarze (4) więcej »

W piątek sesja Rady Miasta. Porządek obrad

Poniżej przedstawiamy porządek sesji Rady Miejskiej w Starachowicach. 27 marca 2015 r. – godz. 9.00
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad. 
4. Przyjęcie Protokołu Nr II/2015 z sesji Rady Miejskiej w dniu 27 lutego 2015 r. 
5. Informacja Prezydenta Miasta z prac między sesjami
a) zapytania do wystąpienia.
6. Informacja na temat aktualnego stanu budowy biogazowni w Starachowicach.
a) zapytania do wystąpienia.
7. Aktualna sytuacja na rynku...

Dodano: 24.03.15 | komentarze (3) więcej »

Pierwsze miejsce uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Starachowicach w konkursie „Faces of America”

13 marca 2015 r., podczas Drzwi Otwartych UMCS, został rozstrzygnięty Konkurs „Faces of America”, zorganizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Biuro Promocji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Miał on na celu propagowanie wśród młodzieży języka angielskiego oraz kultury obszaru krajów anglojęzycznych.
Konkurs składał się z trzech etapów. Najpierw zgłoszone drużyny przygotowały pracę pisemną w języku angielskim,...

Dodano: 24.03.15 więcej »

VI sesja Rady Powiatu w Starachowicach

Przewodnicząca Rady Powiatu w Starachowicach Bożena Wrona informuje, że kolejna VI sesja Rady Powiatu w Starachowicach odbędzie się w dniu 26 marca 2015 roku. Sesja rozpocznie się o godz. 9,00 w sali konferencyjnej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach ul. Radomska 70 (pok.202).
W porządku obrad sesji przewidziano w szczególności: Informacje Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach oraz Zarządu Dróg Powiatowych w...

Dodano: 22.03.15 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie