« 1 2 3 4 5 »

PUP przeznacza dodatkowe środki na aktywizację bezrobotnych. Do podziału 451 000 zł

Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach informuje, że pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy z Rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 451 000 zł z przeznaczeniem na aktywizację osób bezrobotnych do 30 roku życia posiadających ustalony profil pomocy uprawniający do skorzystania z danej formy wsparcia.
W związku z tym Powiatowy Urząd Pracy ogłasza dodatkowy nabór wniosków na niżej wymienione formy wsparcia:
Forma wsparcia: staż
Kwota do dyspozycji: 74 400 zł
Liczba osób: 29
Forma wsparcia: prace...

Dodano: 15.09.14 więcej »

Harmonogram działań związanych z wdrożeniem Budżetu Obywatelskiego w Starachowicach

Po raz pierwszy mieszkańcy Starachowic otrzymają do dyspozycji określoną pulę pieniędzy, dokładnie 1 milion 200 tysięcy złotych i w ramach Budżetu Obywatelskiego zdecydują o ich przeznaczeniu. Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień zakończył spotkania z mieszkańcami, prowadzone w ramach konsultacji społecznych informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Iwona Ogrodowska.
Rada Miejska na posiedzeniu 27 czerwca przyjęła zgłoszoną przez Prezydenta Miasta Starachowice Sylwestra Kwietnia uchwałę dotyczącą podjęcia działań dotyczących...

Dodano: 15.09.14 | komentarze (1) więcej »

Bezpłatne badania mammograficzne

Mieszkanki Gminy Starachowice zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne organizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.
Badania zostaną przeprowadzone w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym do tego celu. Akcja dotycząca bezpłatnej mammografii prowadzona będzie w Starachowicach na placu Pod Skałkami, w dniach 6-8 października w godzinach od 9.00 do 13.00 oraz od 14.00 do 17.00.
Badaniami objęte zostaną panie w wieku od 50 do 69...

Dodano: 12.09.14 | komentarze (1) więcej »

Nowy chodnik i parking

Trwają prace przy budowie chodnika przy ul. Kopalnianej – I etap oraz parkingu przy ul. Skalistej w Starachowicach informuje rzecznik prasowy magistratu Iwona Ogrodowska. 
Gruntowy plac dotychczas pełniący funkcję placu postojowego zostanie utwardzony i pokryty kostką brukową podobnie jak  i fragment pasażu łączącego plac z ulicą Skalistą. Teren inwestycji to łącznie 430 m.kw. 
- Jest to lokalne przedsięwzięcie realizowane na wniosek mieszkańców z tego osiedla – mówi Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień...

Dodano: 12.09.14 | komentarze (10) więcej »

Przetarg na budowę budynku socjalnego

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na realizację inwestycji pod nazwą „Budowa budynku wielorodzinnego z przeznaczeniem na mieszkania socjalne wraz z zagospodarowaniem terenu”. Termin otwarcia ofert złożonych w przetargu wyznaczono na 24 września br. informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Iwona Ogrodowska. 
Gmina Starachowice dysponuje obecnie blisko 400 lokalami socjalnymi, potrzeby w tym zakresie są jednak znacznie większe.
Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień podjął decyzję o budowie wielorodzinnego budynku socjalnego przy ul....

Dodano: 12.09.14 więcej »

Kampania społeczna „STOP wandalom” w Starachowicach

W środę 10 września w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja dotycząca programu „Starachowice bezpieczne w praktyce”, w ramach którego w mieście zostanie przeprowadzona akcja „STOP Wandalom”. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli prezydent Sylwester Kwiecień, Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach mł. insp. Sławomir Sędybył, Komendant Straży Miejskiej Waldemar Jakubowski, Piotr Ambroszczyk - koordynator projektu oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.
Jak poinformował prezydent Sylwester...

Dodano: 11.09.14 | komentarze (16) więcej »

Administracja podatkowa i Służba Celna będą działać szybciej i skuteczniej

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o Służbie Celnej oraz ustawy o urzędach i izbach skarbowych.
Przewidziano w nim rozwiązania, które znacząco usprawnią oraz poprawią funkcjonowanie służby celnej i administracji podatkowej, a w efekcie poprawią jakość oferowanych usług oraz przyniosą wymierne korzyści przedsiębiorcom i obywatelom mającym kontakt z tymi urzędami. W praktyce ma być mniej barier w kontaktach z organami celnymi i podatkowymi, a prowadzenie działalności gospodarczej powinno być łatwiejsze.
Wprowadzono nowe...

Dodano: 09.09.14 | komentarze (2) więcej »

„Narodowe Czytanie” na starachowickim Rynku

W sobotnie (06.09.2014r.) popołudnie starachowiczanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie-odsłona trzecia” na Rynku głośno czytali „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości - informują koordynatorzy projektu. 
Ta ogólnopolska akcja została zainicjowana przez prezydenta RP Bronisława...

Dodano: 09.09.14 | komentarze (3) więcej »

Szpital ruszył z pilotażem zdalnej opieki kardiologicznej

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach z myślą o pacjentach i rozwoju świadczonej opieki medycznej rozpoczął pilotaż w zakresie Zdalnej Opieki Kardiologicznej.
W dniach 3 i 4 września 2014 roku w starachowickim Szpitalu przeprowadzone zostały szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek pracujących na Oddziale Kardiologicznym przez przedstawicieli krakowskiego Centrum Medycznego iMed24, którzy zaprezentują platformę telemedyczną Comarch e-Care, oraz wyposażą personel medyczny w wiedzę niezbędną do jego obsługi.
Kadra Oddziału...

Dodano: 08.09.14 więcej »

Marek Materek z poparciem ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w Starachowicach spotkał się z przedsiębiorcami. Podczas wizyty poparł kandydującego na urząd prezydenta miasta niezależnego Marka Materka. 
- Wizyta Pana Ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza ma dla mnie znaczenie, także dlatego, że moi kontrkandydaci wypominają mi młody wiek a Pan Minister młodo zaczynał swoje urzędowanie – mówił Materek.
- Kiedy zostawałem Ministrem też wielu mówiło, że jestem za młody. Dziś o tym nikt nie mówi. Młodość...

Dodano: 08.09.14 | komentarze (69) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie