« 1 2 3 4 5 »

Starachowice, tu jest przyszłość

Starachowice to miasto, które zapewni mieszkańcom godne warunki życia, pracy i wypoczynku na zasadzie współdziałania społeczności lokalnej, a przedsiębiorcom warunki do inwestowania. Miasto, w którym żyją pracowici i szczęśliwi ludzie, do którego wraca wykształcona młodzież. Wierzę, że jest to możliwe realizując niżej przedstawiony program mówi kandydat na prezydenta miasta Sylwester Kwiecień.
I. Gospodarka.
Aktywizacja inwestorów, wspieranie przedsiębiorczości, małych i średnich...

Dodano: 26.11.14 więcej »

W starachowickim szpitalu ruszy Poradnia Osteoporozy

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał kontrakt z NFZ na świadczenia w zakresie leczenia osteoporozy.
Wyniki Ogłoszenia o postępowaniu w ww. zakresie (dla grupy powiatów: opatowski, ostrowiecki, sandomierski i starachowicki) opublikowane zostały w piątek 21 listopada 2014 r. przez Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. Zgodnie z założeniami postępowania konkursowego kontrakt na Poradnię Osteoporozy został zawarty na okres od 1 grudnia 2014 roku do końca czerwca 2016 roku. 
Warto dodać, że...

Dodano: 26.11.14 więcej »

Andrzej Sendecki oraz Sławomir Rymarczyk wsparli kandydaturę Sylwestra Kwietnia na prezydenta Starachowic

W poniedziałek 24 listopada br. na konferencji prasowej kandydata na prezydenta Starachowic Sylwestra Kwietnia, pretendenci na fotel szefa miasta w I turze Andrzej Sendecki i Sławomir Rymarczyk, wsparli go jako kandydata II tury, w której zmierzy się on z Markiem Materkiem.
Podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Sendecki powiedział, że doświadczenie jakie posiada Sylwester Kwiecień, daje poczucie bezpieczeństwa i gwarancji, że cele dotyczące miasta założone w programie mogą być zrealizowane. - Te założenia dają poczucie, że będę...

Dodano: 25.11.14 | komentarze (106) więcej »

Starachowice jako jedne z pierwszych sięgnęły po unijne fundusze

Gmina Starachowice w roku 2004 decyzją Komisji Europejskiej otrzymała dofinansowanie z Funduszu Spójności na realizację projektu „Wodociągi, kanalizacja i oczyszczanie ścieków w Starachowicach”. W ówczesnym czasie był to jedyny projekt z regionu świętokrzyskiego, a także jedna z 22 pierwszych inwestycji w Polsce realizowanych w ramach Funduszu Spójności.
- Było to niezwykle ważne przedsięwzięcie dla miasta i okolicznych gmin – mówi Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień – Po pierwsze byliśmy...

Dodano: 24.11.14 więcej »

Marek Materek z poparciem Andrzeja Prusia

Kandydat na prezydenta Starachowic Marek Materek uzyskał oficjalne poparcie byłego kandydata z Prawa i Sprawiedliwości który uzyskał 3 wynik w pierwszej turze. Andrzej Pruś zaapelował do swoich wyborców o oddanie głosów na Marka Materka 30 listopada.
Marek Materek podziękował wszystkim starachowiczanom, którzy wzięli udział w wyborach 16 listopada. Szczególne podziękował wszystkim wyborcom, którzy swoim głosem wyrazili sprzeciw dla dotychczasowej polityki i rządów Sylwestra Kwietnia.
Podkreślił,...

Dodano: 22.11.14 | komentarze (225) więcej »

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” popiera Marka Materka, jako kandydata na prezydenta Starachowic

Przedstawiamy oświadczenie Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych   „NASZE MIASTO”
OŚWIADCZENIE
Stowarzyszenie „Nasze Miasto” na wspólnym posiedzeniu Zarządu i Komisji Rewizyjnej podjęło jednogłośną decyzję w sprawie poparciu w II turze wyborów na Prezydenta Miasta Starachowice niezależnego kandydata – MARKA MATERKA.
DLACZEGO?
1) Ponieważ, Jego program jest zgodny z naszymi celami statutowymi i zdecydowaną większością programu wyborczego, Komitetu Wyborczego...

Dodano: 21.11.14 | komentarze (118) więcej »

Stowarzyszenie Nasze-Starachowice popiera kandydaturę Marka Materka na prezydenta Starachowic

Przedstawiamy treść oświadczenia Stowarzyszenia Nasze-Starachowice.
Szanowni mieszkańcy Starachowic - Przyjaciele!
Starachowice potrzebują pilnych zmian i lepszej przyszłości dla swoich mieszkańców. Bez zmiany stylu i sposobu zarządzania miastem, bez transparentności samorządu - nie da się skutecznie budować dobrej przyszłości dla Naszego Miasta. Niskie zarobki i bezrobocie można zwalczyć jedynie nowymi inwestycjami i pozyskiwaniem inwestorów, otwarciem się Naszego Miasta na Polskę i Świat. Konieczny jest powiew świeżości,...

Dodano: 21.11.14 | komentarze (48) więcej »

Twój kandydat nie dostał się do Rady Powiatu? Sprawdź ile miał głosów. WYNIKI OFICJALNE

Poniżej przedstawiamy listę osób, które kandydowały do Rady Powiatu Starachowickiego w wyborach samorządowych oraz ich oficjalne wyniki.
Okręg nr 1 – Starachowice
KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Agata Wojtyszek - 724 głosy
2. Maria Salwa - 291 głosów
3. Artur Anduła - 197 głosów
4. Agata Kowalska-Murzyn - 88 głosów
5. Jarosław Jaros - 74 głosy
6. Dorota Nowakowska-Boska - 198 głosów
7. Krzysztof Wysocki - 42 głosy
8. Danuta Borycka - 51 głosów
9. Kamil Nowak - 65 głosów
10....

Dodano: 20.11.14 | komentarze (2) więcej »

Skład nowej Rady Powiatu Starachowickiego

Przedstawiamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych w powiecie starachowickim, do Rady Powiatu. Uprawnionych do głosowania było 77 226 osób. Głosów ważnych podczas wyborów zostało oddanych  33256.  6312 głosów było nieważnych. Najwięcej głosów otrzymał Marek Materek – 1088.
Według oficjalnych już wyników wyborów samorządowych do Rady Powiatu wejdą:
 
 
Okręg nr 1
2 mandaty dla KW PSL: Marek Materek (1088 głosów), Aldona Adamczyk (223 głosy)
2 mandaty...

Dodano: 20.11.14 | komentarze (14) więcej »

Twój kandydat nie dostał się do Rady Miasta? Sprawdź ile miał głosów. WYNIKI OFICJALNE

Poniżej przedstawiamy oficjalne już wyniki wyborów samorządowych do Rady Miasta w Starachowicach.
Okręg nr 1 (1 Maja, Adama Mickiewicza, Botaniczna, Daleka, Dobra, Doktorska, Dolna, Działkowa, gen. Józefa Bema, Klonowa, Łąkowa, Malinowa, Marii Curie-Skłodowskiej, Mieszała, Miła, Nasienna, Nauczycielska, Nowa, Perłowa, Piastowska, Piesza, Pochyła, Pogodna, Przechodnia, Przekopowa, Spokojna, Stalowa, Stanisława Duboisa, Stroma, Strzelnicza, Szaszki, Szeroka, Wąchocka, Wąwóz, Wylotowa, Zdrojowa, Źródlana, Żurawia)...

Dodano: 19.11.14 | komentarze (63) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie