« 1 2 3 4 5 »

Obojętni zabijąją. LIST CZYTELNIKA

14.12.2017 po zmroku wracałem z pracy gdy na na środku prawego pasa ul. Żytniej spostrzegłem na ulicy wpółsiedzącą Kobietę. Przede mną jechało 5 samochodów, które nieco zwalniając puszczając przezornie kierunkowskaz ominęło „przeszkodę”. Gdy zatrzymałem się i podszedłem w tym samym czasie dwie pary przeszły na druga stronę patrząc delikatnie kątem oka w kierunku kobiety. Było ok. 0 stopni. Zadzwoniłem po pomoc, dopiero sygnały służb zwabiły głodnych sensacji bezczynnych gapiów. Tragedią jest to,...

Dodano: 15.12.17 | komentarze (5) więcej »

Drugi Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy [zdjęcia]

Biciem rekordu Polski w liczbie osób jedzących jabłka jednocześnie rozpoczął się Drugi Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Dotychczasowy rekord, który padł w hotelu Józefowie w ilości 622 osoby został pobity. W Starachowicach dzisiaj w południe jednocześnie jabłka jadło 783 osoby. 
Na placu pod skałkami przy Alei Armii Krajowej pojawili się już pierwsi sprzedawcy. Do kupienia są bombki, ozdoby, choinki, miody, sery, pierniki i wiele innych. Jarmark potrwa do niedzieli.
Organizatorzy przewidzieli jeszcze:
Sobota 16...

Dodano: 15.12.17 | komentarze (6) więcej »

Historyczne odznaczenia w Pałacu Prezydenckim

Starosta Danuta Krępa uczestniczyła w uroczystym wręczeniu odznaczeń państwowych dla zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej, jakie odbyły się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W gronie tych zacnych osób znalazł się również ksiądz prałat Bogdan Lipiec, który został uhonorowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta (PR) to drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za...

Dodano: 14.12.17 | komentarze (4) więcej »

Zaginęła. Ma chorą prawą tylną łapkę

W nocy z 13 na 14 grudnia  zaginął pies  -  mieszaniec owczarka niemieckiego. Ostatni raz był widziany na ulicy Pasternik.  Ma obrożę koloru brązowego. Ma chorą prawą tylną łapkę. Jest psem średnim,  ma gęstą sierść. Wabi się Mela.
Każdy kto zobaczy takiego psa, proszony jest o natychmiastowy kontakt na nurem telefonu 791 022 187 lub 791 024 730.
Ogłoszenie nadesłane

Dodano: 14.12.17 | komentarze (1) więcej »

Łańcuch Ludzi, Łańcuch Światła. Grupa Starachowice dla Demokracji zaprasza

Sejm właśnie skończył prace nad niekonstytucyjnymi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, równocześnie obraduje nad ordynacją wyborczą, przekazującą kontrolę nad organizacją i zatwierdzaniem wyników wyborów w ręce partii rządzącej. Już trafiły do Senatu, a stamtąd wprost na biurko Prezydenta Dudy. 
W lipcu tysiące osób w całej Polsce wyszły z zapalonymi świeczkami pod Sąd Najwyższy, Sejm, Pałac Prezydencki oraz sądy w setkach miast i miasteczek. Niesamowita mobilizacja...

Dodano: 13.12.17 | komentarze (15) więcej »

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Elaboracji i Radomskiej

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Elaboracji i Radomskiej w Starachowicach.
Do wypadku doszło o godzinie 12.15, zderzyły się Ford Focus i BMW.
- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 83-letni kierowca Forda Focusa podczas skręcania w lewo nie zachował należytej ostrożności. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące BMW, którym kierował trzeźwy 65-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego – powiedziała Monika Kalinowska, rzecznik prasowy starachowickich policjantów.
Do szpitala z obrażeniami zabrany został...

Dodano: 13.12.17 | komentarze (1) więcej »

Świąteczna paczka dla zwierzaczka

Lemon Star Fitness Klub organizuje świąteczną zbiórkę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Rudniku.
Szczegółowe informacje dostępne są w wydarzeniu utworzonym na Facebooku, gdzie organizatorzy napisali: 
Kochani, wiemy, że macie dobre serca i nie jest Wam obojętny los bezdomnych zwierząt. Pomagamy zwierzaczkom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku, niedaleko Starachowic. Potrzebujemy dla piesków suchej karmy, puszek, kocyków, smyczy, dużych misek !!!. Przynieś do Lemona prezencik dla piesków....

Dodano: 12.12.17 więcej »

„Mikrobus” dla Środowiskowego Domu Samopomocy oficjalnie przekazany

Nowy samochód Ford Custom Kombi już trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach.. Samochód został zakupiony przez Gminę Starachowice w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III - dla obszaru D 2017". Gmina Starachowice zabezpieczyła w tegorocznym budżecie kwotę 50 tyś zł na wkład własny do programu. 80 tyś zł pozyskano ze środków PFRON, który za pośrednictwem Powiatu Starachowickiego dofinansował zakup mikrobusa 9-cio miejscowego, specjalnie przystosowanego do przewozu...

Dodano: 12.12.17 | komentarze (6) więcej »

22 grudnia i 2 stycznia starostwo będzie nieczynne

Ważna informacja dla petentów Starostwa Powiatowego w Starachowicach. 2 stycznia 2018 r. (wtorek) urząd będzie NIECZYNNY. Jednocześnie przypominamy o zamknięciu starostwa także 22 grudnia br. (piątek). Za utrudnienia przepraszamy.
Zgodnie z Zarządzeniem nr 68/2017 Starosty Starachowickiego z dnia 27 października 2017 r. dzień wolny został ustalony w zamian za święto 11 listopada, przypadające w dzień wolny od pracy. Jednocześnie informujemy, że punkty nieodpłatnej pomocy prawnej będą w tym dniu dostępne dla petentów.
Dniem...

Dodano: 11.12.17 więcej »

Budżet Gminy Starachowice na rok 2018 przyjęty jednogłośnie. Sprawdź jakie inwestycje są w planach

Radni Rady Miejskiej podczas piątkowej [8.12.2017r.] sesji jednogłośnie uchwalili Budżet Gminy Starachowice na rok 2018. W nowym roku nie przewiduje się wzrostu obciążeń podatkowych dla osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Zapisano natomiast wiele przedsięwzięć inwestycyjnych, które będą finansowane z budżetu gminy oraz przy wsparciu funduszy zewnętrznych.
To co mieszkańców może najbardziej interesować, to jakie inwestycje zostały zaplanowane na 2018 rok. Wiele zależy od tego, czy...

Dodano: 10.12.17 | komentarze (6) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie