« 1 2 3 4 5 »

Mieszkańcy alarmują w sprawie drzew w parku. Urząd Miejski odpowiada

W ostatnim czasie otrzymaliśmy na skrzynkę Redakcji wiele wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców, którzy zauważyli znakowanie drzew m.in. w Parku Miejskim w Starachowicach. Mieszkańcy dopytywali czy oznakowane drzewa są przewidziane do wycinki, co stanie się z drzewami, które zostały ponumerowane.
Odpowiada rzecznik Urzędu Miejskiego Iwona Ogrodowska:
Obecnie na terenie parku trwają prace przygotowawcze w związku z zaplanowaną inwestycją jaką jest Rewitalizacją Parku Miejskiego. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to...

Dodano: 29.03.17 | komentarze (4) więcej »

Centrum Interwencji Kryzysowej powstało w Starachowicach

Uroczyście otwarto Starachowickie Centrum Interwencji Kryzysowej Przystań, które mieści się na I piętrze, w Galerii Handlowej Skałka. Gmina Starachowice, wspólnie z Fundacją „Możesz Więcej” z Bilczy uzyskała ponad milion złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ 2014-2020 na działania związane z rozwojem wysokiej jakości usług społecznych w Starachowicach.
Uroczyste otwarcie zgromadziło wielu gości, oprócz władz gminnych i powiatowych, obecni byli także przedstawiciele służb i instytucji...

Dodano: 29.03.17 | komentarze (2) więcej »

Rondo na skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich jeszcze w tym roku?

W poniedziałek 27 marca br. ulice Moniuszki i Smugowa zostały przekazane wykonawcy do remontu. Podczas zorganizowanej z tego tytułu konferencji prasowej prezydent Marek Materek powiedział również o kolejnych drogowych inwestycjach w mieście. 
Budowa łącznika pomiędzy ulicą Batalionów Chłopskich a ulicą Iglastą. - W Starostwie Powiatowym jest procedowane pozwolenie na realizację inwestycji drogowej. Około 20 kwietnia br. powinniśmy uzyskać zgodę na realizację. Następnie Urząd Wojewódzki będzie wnioskował do...

Dodano: 29.03.17 | komentarze (1) więcej »

Marcowe obrady radnych Rady Miejskiej w piątek

Poniżej przedstawiamy porządek sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 31 marca 2017 r. – godz. 9.00
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad. 
4. Przyjęcie Protokołu Nr II/2017 z sesji Rady Miejskiej w dniu 24 lutego 2017 r. 
5. Przyjęcie Protokołu Nr III/2017 z sesji Rady Miejskiej w dniu 24 lutego 2017 r.
6. Informacja Prezydenta Miasta z prac między sesjami:
a) zapytania do wystąpienia.
7. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia...

Dodano: 28.03.17 | komentarze (5) więcej »

Rusza przebudowa ulic Moniuszki i Smugowej

Ruszają długo wyczekiwane przez mieszkańców osiedla Południe, prace przy przebudowie ulic Moniuszki i Smugowej w Starachowicach. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to 5 mln. 210 tys. zł, uzyskane dofinansowanie wynosi 2,5 mln zł. Wykonawcą prac jest wyłoniona w drodze przetargu, firma BUDROMOST ze Starachowic. Planowany termin zakończenia prac to 30 września 2017 r.
Inwestycja zakłada przebudowę ul. Moniuszki, na...

Dodano: 28.03.17 | komentarze (3) więcej »

Restauracja „Pasternik”? Gmina ogłosi przetarg

Gmina Starachowice w ciągu kilku dni ogłosi przetarg na dzierżawę terenu przy zbiorniku „Pasternik” pod usługi gastronomiczne. Architekt miejski Marcin Bednarczyk przygotował wstępną koncepcję, jakby gmina widziała zagospodarowanie tego terenu przez potencjalnego inwestora. Do wydzierżawienia będzie około 500 mkw. 
Prezydent Materek powiedział podczas poniedziałkowej [27.03.2017r.] konferencji prasowej, że przymierza się do organizacji tzw. przetargu „młotkowego”. Cena wywoławcza wyniesie 1 zł za metr kwadratowy...

Dodano: 28.03.17 więcej »

Radzili na temat muzeum

Przyjęciu rocznego sprawozdania z działalności muzeum oraz ocenie działalności placówki w 2016 roku poświęcone było piątkowe [24.03.2017r.] posiedzenie Rady Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z udziałem starosty Danuty Krępy.
Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Piotra Szreka z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, na temat kolekcji skamieniałości z Wiór – klejnotu w koronie polskiej paleontologii. Potem Rada zajęła się sprawozdaniem z działalności muzeum. Z informacji przedstawionych przez dyrektora...

Dodano: 27.03.17 | komentarze (1) więcej »

Dąb w Klepaczach finalistą konkursu „Drzewo Roku”

Dąb Partyzantów, który rośnie niedaleko leśniczówki w Klepaczach zakwalifikował się do tegorocznego konkursu „Drzewo Roku”. Znalazł się w grupie szesnastu finalistów z całej Polski. O wyborze Jury zadecydowała zapewne ciekawa historia związana z Dębem Partyzantów.
Dęba do konkursu zgłosił Urząd Gminy Brody. Spośród kilkudziesięciu wniosków, wybrano okazałe drzewa które są symbolem lokalnych społeczności, a także częścią naszej kultury. Dąb Partyzantów ma około 350...

Dodano: 25.03.17 więcej »

„Złota packa” w rękach klasy 4bst

III DZIEŃ BUDOWLAŃCA w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 pod hasłem: „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów” – Isaac Newton.
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się III Dzień Budowlańca. Beata Sławińska - Kopyś wicedyrektor szkoły witając uczniów i życząc im powodzenia w konkurencjach, otworzyła  jednocześnie coroczne święto szkolne - IV Dni Technika 2017. 
Dzień Budowlańca - to dodatkowa, atrakcyjna forma zajęć dla...

Dodano: 25.03.17 więcej »

Julia Dudek zdobywczynią 1. miejsca w XXVI Międzynarodowym Festiwalu „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku

W dniach 17-19 marca 2017 w Białymstoku odbył się największy na wschód od Wisły - XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia JARD". Była to jedna z najbardziej prestiżowych imprez wokalnych w skali całego kraju.
W festiwalu wzięła udział rekordowa liczba uczestników, ponad 400 młodych wykonawców w kilku kategoriach wiekowych. Ich występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca - Lidia Trojanowska - dyrygent, pedagog, animator kultury, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie...

Dodano: 24.03.17 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie