« 1 2 3 4 5 »

Kiedy z głównych ulic zniknie pozimowy piach?

Przez Starachowice przebiega droga wojewódzka nr 744. Są to ulice: Kardynała Wyszyńskiego, Aleja Armii Krajowej, ul Bankowa i ul. Jadwigi Kaczyńskiej oraz Radomska /od 1-go Maja – do granic miasta/. Kiedy Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza rozpocząć pozimowe sprzątanie ulic w Starachowicach?
„Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach uprzejmie informuje, że przetarg dla zadania pn.: „Sprzątanie pozimowe i letnie ulic, ścieżek rowerowych oraz sprzątanie pozimowe...

Dodano: 31.03.23 | komentarze (5) więcej »

Przejście między basenem a szpitalem utwardzone

W mediach społecznościowych, co rusz pojawiały się apele, o jakiekolwiek wyremontowanie przejścia pomiędzy basenem a szpitalem. Właścicielem tej działki nr 9/89, po której mieszkańcy chodzą „na skróty” jest powiat starachowicki. Natomiast ma się to zmienić, ponieważ tą działkę i inne w pobliżu kupi miasto. W ubiegłym roku miasto i powiat ustaliły cenę w wysokości 3 milionów złotych [czytaj więcej]. 
- Działki nr 9/89, 9/90 i 9/91 stanowią nadal własność Powiatu Starachowickiego. Rada Powiatu w...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (2) więcej »

Z konferencji Stowarzyszenia na temat budowy „spalarni śmieci”: „Gmina Starachowice będzie miała potężny problem z tym „kukułczym jajem”

„Gmina Starachowice będzie miała potężny problem z tym „kukułczym jajem”. Inwestycja ta jest absolutnie zbędna, niepotrzebna. Nieulokowana w systemie gospodarki odpadami. Nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Nie ma sensu lokalizacja tej inwestycji. Jednym słowem można to określić. To jest eko ściema” - takimi słowami po raz kolejny podsumował budowę Instalacji Odzysku Energii w Starachowicach prezes Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic (SIDS) Sławomir Celebański. Stowarzyszenia, które mówi...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (16) więcej »

„Od razu widać, które są spółdzielcze, a które wspólnotowe”. Spółdzielnia odpowiada na zarzuty mieszkańców

Z Redakcja Starachowice-NET.pl skontaktowała się osoba w sprawie elewacji wieżowca z ul. Granicznej 5 w Starachowicach. W swojej wiadomości opisała z czym mieszkańcy muszą się borykać. Padły też pytania o malowanie bloków spółdzielczych. 
„Elewacja połowy frontu jakiś czas temu ocieplonego wieżowca na Granicznej 5, jak widać gołym okiem, jest popękana. Czarne „pająki” widać z daleka. Ewidentnie firma remontująca frontową elewację trzeciej i czwartej klatki wieżowca odwaliła tandetę, za którą my...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (19) więcej »

Sesja Rady Powiatu. Tematem m.in. sytuacja finansowa Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

Dzisiaj 30 marca br. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 10.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv Poniżej publikujemy porządek obrad. 
Porządek obrad LI sesji Rady Powiatu w dniu 30 marca 2023, godz. 10:00
1. Otwarcie sesji Rady Powiatu
2. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian w porządku obrad.
3. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Starachowicach o stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego w Powiecie...

Dodano: 30.03.23 | komentarze (3) więcej »

Wiele firm zainteresowanych wykonaniem tego wyburzenia

Miasto ogłosiło przetarg na wyburzenie starych budynków zlokalizowanych na terenie Inkubatora przy ul. Zgodnej w Starachowicach. W ramach postępowania zgłosiło się 12 firm chętnych wykonać to zadanie. Część ofert mieści się w założonej przez urząd kwocie.
Przypomnijmy, że miasto miało przeznaczone na ten cel 240 tysięcy złotych. Ofert jest 12. Najtańsza, firmy z Wrocławia na kwotę 119.305,92 zł. Najdrożej wyceniła realizacją firma z Radomia, na ponad 700 tysięcy złotych. W sumie 7 ofert mieści się w założonym przez miasto...

Dodano: 29.03.23 | komentarze (3) więcej »

Centrum Kształcenia Zawodowego. Kursy - kwiecień 2023

Centrum Kształcenia Zawodowego serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Szkolenia zakończone egzaminem nadającym kwalifikacje. Uczestnicy podczas szkolenia otrzymują niezbędne materiały szkoleniowe, słodki poczęstunek, a także stypendium szkoleniowe ! 
W swojej ofercie posiadamy również:
• KURS OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGO
• KURS OPERATORA SUWNIC
• KURS OPERATORA HDS
• KURS ELEKTRYKA DO 1 kV
• SZKOLENIA SPERSONALIZOWANE NA...

Dodano: 29.03.23 więcej »

Czy w Starachowicach sprawdzi się „rower miejski”?

Na Platformie Zakupowej Urząd Miejski szacuje ile będzie kosztował system roweru miejskiego. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostawy, montażu, wdrożenia i testowania Systemu Roweru Miejskiego w Mieście Starachowice. 
Realizacja Systemu Roweru Miejskiego w Starachowicach przewidziana jest w ramach projektu „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego – etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze...

Dodano: 29.03.23 | komentarze (13) więcej »

Kiedy nastąpi remont ul. Podlesie?

Wiele uliczek zostało wyremontowanych w ostatnich latach na Osiedlu Lubianka. Wiele remontów prowadzonych jest w tym sezonie. O remont ulicy Podlesie pytają jej mieszkańcy. 
Redakcja Starachowice-NET.pl poprosiła Urząd Miejski o przedstawienie bieżącej informacji dotyczącej możliwości remontu ulicy Podlesie. 
- W pierwszej kolejności, na przełomie stycznia i lutego Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na budowę kanału deszczowego w ulicy Podlesie na odcinku od ul. Południowej do ul. Kpt. Mariańskiego. W postępowaniu wpłynęły...

Dodano: 29.03.23 | komentarze (5) więcej »
Tagi:

Sukces młodych starachowiczan na Wielkim Boju Planszówkowym

W miniony weekend 25-26 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach miał miejsce 7 Wielki Bój Planszówkowy. Podczas imprezy sale spokojnej na co dzień biblioteki wypełniły się miłośnikami gier planszowych. To wydarzenie przyciągnęło uwagę ponad 300 gości, od najmłodszych po seniorów, od amatorów po doświadczonych graczy.  
Atrakcjami były nie tylko setki wspaniałych gier, ale także turnieje z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Tegorocznymi grami turniejowymi były m.in. Skubane Kurczaki,...

Dodano: 29.03.23 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie