« 1 2 3 4 5 »

WEEKEND WOLNOŚCI w Alter Ego Cafe

Jak co roku pamiętamy o Święcie Wolności 4 czerwca w rocznicę wyborów z 1989 roku, w wyniku których jesteśmy Wolnymi Ludźmi. Święto Wolności to święto radości! Proponujemy Wam jak co roku wspólną zabawę. W Alter Ego przy ul. Kochanowskiego 5 zaczynamy świętować już od środy. U nas zaczyna się wtedy Weekend Wolności! 
Na finał zapraszamy 4 Czerwca w sobotę. Wzniesiemy Toast za Wolność oraz odbędzie się koncert Arka Zawilińskiego, artysty kochającego Wolność, góry i opowiadającego historię...

Dodano: 25.05.16 więcej »

Tańsze ciepło czy więcej inwestycji w mieście?

O 400 000 zł będzie więcej w budżecie gminy. Pieniądze pochodzą z wypracowanego przez Zakład Energetyki Cieplnej zysku. Zdaniem radnego Sylwestra Kwietnia pieniądze te powinny zostać w ZEC-u i stawka za ciepło, którą płacą starachowiczanie powinna zostać obniżona. Zdaniem prezydenta Marka Materka, w mieście potrzebne są inwestycje i stąd decyzja o wypłacie przez ZEC dywidendy.
Kwestia czy niższa stawka za ciepło, czy inwestycje została poruszona podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej. - 400 000 złoty dywidendy z kieszeni...

Dodano: 25.05.16 więcej »

Zapomniane miejsca. Świętokrzyskie

„Zapomniane miejsca. Świętokrzyskie” to przewodnik, w którym przedstawiono 113 obiektów, o których zazwyczaj milczą popularne informatory turystyczne. Zamieszczono w nim informacje o dworach, ruinach zamków i pałaców, opuszczonych kościołach, zborach, starych cmentarzach, wysiedlonych wsiach, młynach, budynkach fabrycznych oraz zabytkach techniki położonych z dala od popularnych szlaków turystycznych. 
W przewodniku znajdziecie garść ciekawostek o wartych odwiedzenia, nieznanych szerzej...

Dodano: 25.05.16 więcej »

Likwidacja Straży Miejskiej w Starachowicach. Oficjalne stanowisko Fundacji Green Dog

W związku z informacjami dotyczącymi możliwości likwidacji Straży Miejskiej, Zarząd Fundacji Green Dog z siedzibą w Starachowicach, pragnie przedłożyć swoje oficjalne stanowisko w niniejszej sprawie.
Mając na uwadze dobro zwierząt oraz wypełnianie swoich zadań statutowych, Fundacja Green Dog sprzeciwia się potencjalnym planom likwidacji Straży Miejskiej w Starachowicach. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wielokrotnie swym działaniem pokazali swoje zaangażowanie w obronę praw zwierząt, m. in. aktywnie współpracując z Fundacją, jej...

Dodano: 25.05.16 więcej »

Automaty, dopalacze, narkotyki…

Radna Elżbieta Kucy podczas majowej sesji Rady Miejskiej zabrała głos w sprawie punktów z nielegalnymi maszynami hazardowymi w Starachowicach. Do radnej miały dojść słuchy, że gimnazjaliści mają w takich „salonach gier” miejsca spotkań, do których dostają się na zasadzie powiedzenia hasła i ma w nich rzekomo dochodzić do handlu dopalaczami oraz narkotykami. Zdaniem radnej to bardzo poważny problem w mieście, którego rozwiązaniem powinny zająć się odpowiednie służby.
Informację o nielegalnych automatach do...

Dodano: 24.05.16 więcej »

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

W niedzielę 22 maja br. starachowiccy strażacy zorganizowali powiatowe obchody Dnia Strażaka połączone z obchodami 110-lecia straży pożarnej w Starachowicach i wręczeniem sztandaru dla Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.
O godzinie 13.30 przed komendą powiatową uroczyście odsłonięto i poświęcono figurę świętego Floriana – patrona strażaków. Figurę z piaskowca wykonał miejscowy artysta – Sylwester Kiełek. Umieszczona została przed budynkiem na specjalnym postumencie....

Dodano: 24.05.16 więcej »

Otwarcie Domu Polskiego w Barze na Ukrainie

Delegacja Powiatu Starachowickiego w składzie Dariusz Dąbrowski - Starosta Starachowicki, Bożena Wrona - Przewodnicząca Rady Powiatu i Jan Pocheć - Członek Zarządu Powiatu wzięli udział w uroczystym otwarciu Domu Polskiego w Barze na Ukrainie. Ponadto, delegacja spotkała się z władzami Rejonu Barskiego na czele ze Starostą Barskim Włodzimierzem Sowuljukiem.
21 maja w Barze odbyło się otwarcie Domu Polskiego, jednego z najnowocześniejszych centrów kultury polskiej na terenie Ukrainy.
Uroczystości zaczęły się od Mszy świętej w...

Dodano: 24.05.16 więcej »

Czy w Starachowicach dojdzie do likwidacji Straży Miejskiej? Zawiązał się komitet w jej obronie

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców pojawiła się dzisiaj w Urzędzie Miejskim podczas sesji Rady Miejskiej. Mieszkańcy ci przyszli w związku z informacją, która się pojawiła a dotyczyła likwidacji Straży Miejskiej w Starachowicach.
Piotr Nowaczek zapytał podczas sesji prezydenta Marka Materka czy to prawda, że jest projekt uchwały, aby Straż Miejska w Starachowicach została zlikwidowana? - Spotkałem się z przewodniczącymi klubów Krzysztofem Różyckim (Spółdzielcy i Wspólnoty Mieszkaniowe) oraz Tomaszem...

Dodano: 20.05.16 więcej »

„Wiarusy” wyśpiewały III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lublińcu

5 maja 2016 roku, Zespół Estradowy „Wiarusy” LOK  Starachowice, wziął  udział  w „XI Ogólnopolskim  Festiwalu Piosenki Żołnierskiej” w Lublińcu. Tegoroczne hasło brzmiało: „Czym dla wojska jest piosenka”. 
Organizatorem festiwalu był Klub Jednostki Wojskowej Komandosów oraz Fundacja „Tutaj Przyszłość ”. W zmaganiach artystycznych udział wzięło 90 uczestników, w sześciu kategoriach wiekowych. Zespół „Wiarusy” występował w...

Dodano: 20.05.16 więcej »

Zaproszenie do udziału w Konsultacjach Społecznych

24.05.2016 roku (wtorek) o godz. 16.00 w Sali Olimpia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miasta na temat projektu uchwały w sprawie wyznaczenia na terenie Gminy Starachowice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.
Projekt uchwały wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej miasta w zakładce rewitalizacja, w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy [kliknij] oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca.
Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji jest niezbędne w celu opracowania...

Dodano: 20.05.16 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie