« 1 2 3 4 5 »

Brutalne morderstwo w Starachowicach. Magazyn śledczy Anity Gargas dzisiaj w TVP1

Brutalne morderstwo w Starachowicach. Miasto jest osławione aferą przeciekową, w konsekwencji której skazano na więzienie wiceministra spraw wewnętrznych w rządzie SLD-PSL Zbigniewa Sobotkę. Sobotka został ułaskawiony przez swojego kolegę, ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Czy lokalne układy w Starachowicach funkcjonują do dziś? Czy założenie, że młoda kobieta popełniła samobójstwo było wynikiem niekompetencji śledczych czy celowym działaniem? Czy przymykając oko na wiele faktów policja i...

Dodano: 17.10.17 więcej »

Organizacja Dni Starachowic 2017 kosztowała ponad 240 000 zł

Dni Starachowic 2017 – trzydniowe święto miasta, dawno przeszły już do historii. Tymczasem podczas wrześniowej sesji Rady Miasta, radny Sylwester Kwiecień zwrócił się do prezydenta Marka Materka z wnioskiem o informację na temat kosztów organizacji tej imprezy.
W ubiegłym tygodniu radny Kwiecień otrzymał odpowiedź. Jest ona dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej [więcej], a brzmi następująco:
„W odpowiedzi na Wniosek oznaczony numerem 2 z dnia 29 września 2017 roku dotyczący poniesionych przez Urząd Miejski...

Dodano: 17.10.17 więcej »

Chirurgia naczyniowa w starachowickim szpitalu będzie, jak będą pieniądze

Radni Rady Powiatu zmienili Statut Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Został dopisany nowy oddział i nowa poradnia. Jest to pokłosie zapowiedzi samorządowców i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości o planach utworzenia w starachowickim szpitalu oddziału chirurgii naczyniowej. Sęk w tym, że chirurgia naczyniowa w województwie świętokrzyskim wedle szacunków NFZ,  zapewniona jest na poziomie 240% i w związku z tym Narodowy Fundusz Zdrowia nie ogłosił dodatkowego konkursu na te świadczenia, przez...

Dodano: 17.10.17 więcej »

Kto ma wystąpić na XIX Jarmarku u Starzecha? Ankieta

Małgorzata Ostrowska, Mesajah czy może Rafał Brzozowski?
Po raz pierwszy to mieszkańcy zdecydują, kto wystąpi na najbliższym Jarmarku u Starzecha, który odbędzie się w 2018 r.
Głosować można do niedzieli, 22 października godz. 24.00. Czekamy na Państwa głosy! 
Link do ankiety [kliknij]
Info: Starostwo Powiatowe

Reklama

Dodano: 16.10.17 więcej »

Platforma Obywatelska zaprasza na spotkanie

Spotkanie dyskusyjne z mieszkańcami na temat programu Platformy Obywatelskiej pod nazwą „Polska Obywatelska 2.0” odbędzie się jutro we wtorek 17 października o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach. 
W spotkaniu ze starachowiczanami udział wezmę: Rafał Trzaskowski, Krystyna Sibińska, Leszek Ruszczyk, Grzegorz Raniewicz. 
Tematem rozmów będą bieżące problemy Regionu, Polski i Europy.
Informacja nadesłana 
Reklama

Dodano: 16.10.17 więcej »

Zgłoś swoją propozycję zadania do budżetu miasta na rok 2018

Urząd Miejski uruchomił formularz internetowy i od dzisiaj do 24 października w ramach konsultacji społecznych, mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje zadań do realizacji w budżecie Miasta Starachowice na rok 2018.
Informacja o wynikach konsultacji zostanie podana do wiadomości mieszkańców w terminie 30 dni od ich zakończenia na stronach internetowych: bip.um.starachowice.pl, www.starachowice.eu oraz tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Starachowicach, a także przedstawiona na najbliższej sesji Rady Miejskiej.
Formularz [kliknij]...

Dodano: 16.10.17 więcej »

Pasaż przy ul. Skalistej oddany do użytku mieszkańców

Nowy ciąg pieszo-rowerowy o długości blisko 300 mb, powstał w Starachowicach na odcinku od ul. Skalistej w kierunku do ul. Kopalnianej. Przedsięwzięcie do realizacji wybrali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.
- Zakończyły się prace związane z budową ciągu pieszo – rowerowego zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego przez pana Ryszarda Przybylskiego oraz radnych Rady Miejskiej panią Jadwigę Piątek i pana Marcina Sowulę. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Projekt ten nim został...

Dodano: 14.10.17 więcej »

Nowa droga Na Szlakowisku i chodniki przy ul. Lipowej

Kolejne mikroinwestycje przekazano do użytku mieszkańców, są to wyremontowana droga wewnętrzna  przy Przedszkolu Miejskim nr 15 oraz nowe chodniki przy ul. Lipowej.
- Dobiegł  końca remont drogi wewnętrznej na odcinku od ul. Na Szlakowisku do granicy terenu Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jest to droga, która prowadzi m.in. do Przedszkola Miejskiego nr 15. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Za kwotę 138 tys. zł wykonano tu nową nawierzchnię jezdni, odwodnienie terenu, a dzięki zastosowaniu ...

Dodano: 14.10.17 więcej »

Szkolenie dla pracowników banków dotyczące oszustw metodą „na wnuczka”

Starachowiccy policjanci przeprowadzili szkolenie dla pracowników banków z terenu miasta dotyczące oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”. Przedstawiono również statystyki dotyczącego tego rodzaju przestępczości i sposób działania sprawców.
Wczoraj 13 października br. w sali narad im. por. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” starachowickiej komendy odbyło się szkolenie dla pracowników placówek bankowych z terenu naszego miasta. Tematem spotkania były oszustwa m.in....

Dodano: 14.10.17 więcej »

Komunikat MZK w sprawie objazdów na Osiedlu Południe

Z dniem 17 października 2017r. zostanie oddany do ruchu pojazdów odcinek ulicy Miodowej od skrzyżowania ulic: 6-go Września do Jana Pawła II.
Jednocześnie zostanie zamknięte dla ruchu pojazdów skrzyżowanie ulicy Moniuszki z Jana Pawła II.
 
 
 
W związku z powyższym wyznacza się objazd:
Linia Nr   1 , 10 , B , S
…Św.Jan-Miodowa-JanaPawła/Spółdzielnia/- Żytnia - Południowa
Linia Nr  16 
Nowowiejska - 6go Września - STATOIL - Aleja Niepodległości…
Linia Nr ...

Dodano: 13.10.17 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie