« 1 2 3 4 5 »

Starachowice pozyskały środki na usuwanie azbestu

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w roku bieżącym Gmina Starachowice realizuje „Program usuwania wyrobów zawierających azbest”. Na ten cel corocznie zabezpieczane są środki w budżecie Gminy. O dodatkowe środki Gmina występuje do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
W tym roku planowany całkowity koszt zadania wynosi 45.986,40 zł. Gmina Starachowice uzyskała dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 39.088,44 zł, na którą składają się środki z...

Dodano: 30.07.16 więcej »

Wakacyjne zabawy i konkursy ze Spółdzielczym Domem Kultury

Ostatnia już Środa Sportowa ze Spółdzielczym Domem Kultury w miesiącu lipcu odbyła się na osiedlu ,,Skarpa”. Mimo niesprzyjającej pogody, pochmurnego nieba i deszczu, w pomieszczeniach Spółdzielczego Domu Kultury  zebrała się grupa dzieci oczekujących na nową porcję zabaw i konkursów. 
Mimo, iż ograniczała nas powierzchnia największej sali w SDK, odbyło się wiele konkursów i zabaw. Rozpoczęliśmy konkurencją „rzut na bramkę”, w którym zwyciężyli: pretendujący do miana mistrza...

Dodano: 30.07.16 więcej »

Zdrowe żywienie w ZSZ nr 1 z rządowym wsparciem

Niespełna 13,5 tys. zł na wdrożenie zasad prawidłowego żywienia młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach dostanie Powiat Starachowicki. Zadanie będzie finansowane z rządowego programu  na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
Wniosek złożony przez Powiat Starachowicki w odniesieniu do Technikum Nr 1 przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach w związku z ogłoszonym konkursem na wykonanie zadań w ramach realizacji rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna...

Dodano: 30.07.16 więcej »

Kolejna inwestycja na Michałowie

Ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej pod nazwą „Remont ulicy Fryderyka Lempe w Starachowicach”. Termin składania ofert na realizację inwestycji na osiedlu Michałów mija 2 sierpnia.
- Inwestycja ta będzie polegać na przebudowie drogi i utwardzeniu jej na odcinku 600 metrów od miejsca, w którym „kończy się” asfalt aż do ulicy Wschodniej – wyjaśnia prezydent Marek Materek.
Realizacja tej inwestycji będzie możliwa do zrealizowania najwcześniej w przyszłym roku.
- Gmina...

Dodano: 29.07.16 | komentarze (1) więcej »

Zawyją syreny

1 sierpnia o godz. 17.00 zawyją syreny alarmowe w powiecie starachowickim. Będzie to wyraz naszej pamięci o Powstańcach Warszawskich i ich bohaterskiej walce o wyzwolenie stolicy.
W związku z obchodami 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy, że w poniedziałek, 1 sierpnia 2016 o godz. 17.00 na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie powiatu starachowickiego. Tradycja związana z włączaniem syren alarmowych jest wyrazem pamięci i uhonorowania poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich z 1944 r.
Źródło:...

Dodano: 29.07.16 więcej »

Skwer obok hufca jak nowy

Już w tym roku zostanie zagospodarowany Skwer imienia Harcmistrzów Ludmiły i Stefana Mazurkiewiczów znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku hufca ZHP na ulicy Harcerskiej. Oferty na realizację tej inwestycji oferenci mogą składać do 11 sierpnia.
Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie skweru znajdującego się na ulicy Harcerskiej. W ramach przewidzianych prac planowane jest wykonanie utwardzeń placu, chodników oraz miejsc postojowych w tym rejonie. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania inwestycyjnego...

Dodano: 28.07.16 | komentarze (8) więcej »

Uczestnicy wakacji z „Wanacją” na kolejnej wycieczce [zdjęcia]. Program zajęć

W ubiegłym tygodniu  uczestnicy wakacji  z Klubem Spółdzielczym „Wanacja” brali udział w II wakacyjnej wycieczce , tym razem do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach.
Młodzi podróżnicy  podzieleni na dwie grupy  zobaczyli akwaria Oceaniki, w których znalazły się ryby z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świat, podzielone według miejsca ich występowania, a także zwierzęta wodne, które już nie występują w warunkach naturalnych. W każdym zbiorniku odtworzony...

Dodano: 28.07.16 więcej »

Pięć osób z zarzutami w sprawie umowy pomiędzy gminą Starachowice a spółką Almax

W związku z toczącym się postępowaniem w sprawie umów na odbiór śmieci ze Starachowic przez spółkę Almax, postawiono zarzuty pięciu osobom. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa z Ostrowca Świętokrzyskiego. 
Przypomnijmy, że postępowanie dotyczy umowy, którą miasto podpisało na 10 lat z firmą Almax w 2006 roku oraz późniejszych zawieranych do umowy aneksów. Uwagi do umowy miała Regionalna Izba Obrachunkowa, a w 2013 roku dokumentom przyjrzeli się członkowie starachowickiej Komisji Rewizyjnej...

Dodano: 27.07.16 | komentarze (51) więcej »

Budowa bioelektrowni / biogazowi. Dokumenty udostępnione są w Urzędzie Miejskim, można składać uwagi i wnioski

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek ogłasza konsultacje w sprawie realizacji inwestycji dotyczącej budowy bioelektrowni / biogazowni w Starachowicach. Termin na zapoznanie się z dokumentacją sprawy i składanie ewentualnych uwag mija 12 sierpnia.
Prezydent Miasta Starachowice działając na podstawie art. 33 ust. 1, w związku z art 79 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tj. Dz. U. z 2013r. poz....

Dodano: 27.07.16 | komentarze (7) więcej »

Szybki internet dla szkół w Starachowicach

Jest szansa na ponad 65 tys. zł dotacji dla Powiatu Starachowickiego na podłączenie szerokopasmowego dostępu do internetu w trzech szkołach: Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i 2, a także w III LO. Środki pochodzić będą z rezerwy celowej budżetu państwa. Pozwolą na wykonanie łączy o większej przepustowości, bezawaryjnych i tanich pod względem ich utrzymania.
Powiat Starachowicki wystąpił z wnioskiem do wojewody o dofinansowanie podłączenia szerokopasmowego internetu dla wszystkich starachowickich szkół ponadgimnazjalnych tj. I LO,...

Dodano: 27.07.16 | komentarze (4) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie