« 1 2 3 4 5 »

Starachowicka Karta Seniora 60+ rusza 4 maja

- Do grona przedsiębiorców, którzy ufundowali dla starachowickich seniorów w ramach Programu Starachowicka Karta Seniora 60+ zniżki na swoje produkty i usługi dołączyli kolejni poinformował podczas konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu prezydent Marek Materek.
Aby otrzymać Starachowicką Kartę Seniora 60+ konieczne jest wypełnienie stosownego wniosku i złożenie go w siedzibie Starachowickiej Rady Seniorów znajdującej się na I piętrze w Galerii Skałka. Wydawanie Starachowickich Kart Seniora 60+, jak informuje Wioletta...

Dodano: 02.05.16 więcej »

Od 14 maja nowy rozkład jazdy autobusów w Starachowicach

Podczas piątkowej [29.04.2016r] sesji Rady Miejskiej prezesi gminnych spółek przedstawiali radnym informację na temat aktualnego stanu w jednostkach. Na temat sytuacji w Miejskim Zakładzie Komunikacji mówił prezes Ryszard Staszowski oraz przewodnicząca Rady Nadzorczej Elżbieta Śreniawska, których zdaniem Miejski Zakład Komunikacyjny utrzymuje się w stanie równowagi chwiejnej, choć jeszcze rok temu było gorzej, ponieważ na tamten czas spółka zmierzała w kierunku likwidacji. Ryszard Staszowski mówił o...

Dodano: 30.04.16 | komentarze (11) więcej »

Kolejny fałszywy alarm bombowy na lotnisku. Zatrzymany ten sam 29-letni starachowiczanin

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie ze starachowickimi kryminalnym zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o fałszywy alarm bombowy na lotnisku w Modlinie. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.   
Wczoraj 28 kwietnia br., nieznany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że na lotnisku w Modlinie znajduje się bomba. Informacja ta została przekazana do kierownictwa lotniska oraz Policji.
Służby sprawdzały teren terminali i...

Dodano: 29.04.16 | komentarze (7) więcej »

Budżet Obywatelski Gminy Starachowice 2017. Wszystkie projekty przeszły weryfikację

W ramach Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 47 projektów. Wszystkie projekty zostały zweryfikowane pozytywnie. 
W 8 z 23 okręgów zgłoszono po jednym projekcie i na piątkowej sesji Rady Miejskiej radni będą głosować nad zmianą regulaminu budżetu obywatelskiego dopuszczając możliwość realizacji projektu bez wcześniejszego głosowania.
- Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego  odbędzie się 20, 21, 22 maja /piątek, sobota, niedziela/. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 10.00 do 18.00 powiedział podczas...

Dodano: 29.04.16 | komentarze (7) więcej »

Majowe promocje na basenie

Kryta Pływalnia w Starachowicach dla osób, które w majowy weekend wybiorą czynny wypoczynek na basenie zapewnia atrakcyjne promocje.
30 kwietnia basen czynny będzie od 6.00 do 22.00., natomiast 1 maja w godzinach od 14.00 do 22.00.  W tych dniach  dla mieszkańców przygotowano promocyjne bilety w cenie 7 złotych w ramach akcji „Aktywne Starachowice”. Bilet obejmuje wstęp na basen oraz możliwość korzystania z sauny.   3 maja będzie można skorzystać z pływalni w godzinach od 14.00 do 22.00. W tym dniu...

Dodano: 29.04.16 | komentarze (9) więcej »

Zaplanowano modernizację placu targowego

Poprawę warunków prowadzenia handlu na starachowickim placu targowym zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek. - Gmina Starachowice w najbliższych dniach ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej i uzyskanie pozwolenia na budowę dla modernizacji placu targowiska miejskiego.- informuje prezydent - Chcemy aplikować o środki zewnętrzne na ten cel.
Gmina Starachowice będzie ubiegać się o dotację na realizację inwestycji, która maksymalnie może wynosić milion złotych. Całe przedsięwzięcie, jak wynika z wstępnych...

Dodano: 28.04.16 | komentarze (34) więcej »

Bajkowa „Chatka Puchatka”

W dniach 26-27 kwietnia w Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach odbył się po raz 24 konkurs na Inscenizację Literatury Dziecięcej -Bajkowa Chatka Puchatka. Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych, a celem popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozbudzenie twórczej wyobraźni dzieci. 
W tym roku w konkursie zaprezentowano 10 inscenizacji oraz 1 indywidualne. Wzięło w nich udział  130 wykonawców z przedszkoli miejskich. Prezentacje  oceniane były przez jury w...

Dodano: 28.04.16 więcej »

Ruszają konsultacje w sprawie rewitalizacji miasta

W piątek 29 kwietnia rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Starachowice. Konsultacje mają na celu zebranie od mieszkańców uwag, opinii i propozycji dotyczących konsultowanego dokumentu. Konsultacje potrwają do 31 maja.
- Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji jest niezbędne w celu opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji, który warunkuje proces rewitalizacji. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek -  Działania...

Dodano: 27.04.16 | komentarze (20) więcej »

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach

Zaplanowane na kwiecień obrady Rady Miejskiej w Starachowicach, odbędą się w najbliższy piątek o godz. 9.00. w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego.
W programie obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu Nr III/2016 z sesji Rady Miejskiej w dniu 26 lutego 2016 r.
5. Przyjęcie Protokołu Nr IV/2016 z sesji Rady Miejskiej w dniu 18 marca 2016 r.
6. Informacja Prezydenta Miasta z prac między sesjami:
a)...

Dodano: 27.04.16 więcej »

Jak sprawnie przejść kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku?

18 kwietnia ruszyły nowe loty z Portu Lotniczego RADOM. SprintAir zaoferował podróżnym lecącym z Radomia cztery kierunki: Berlin i Pragę w cenie od 149 zł oraz Gdańsk i Wrocław w cenie od 99 zł. Bilety można nabyć na stronie przewoźnika (www.sprintair.eu), jak i na stronie Portu Lotniczego RADOM. 
Dla wielu osób podróż samolotem oraz sama wizyta na lotnisku wciąż jest stresująca, dlatego warto przyjrzeć się z bliska mechanizmowi portu lotniczego.
Lotnisko jest miejscem szczególnie narażonym na różnego...

Dodano: 26.04.16 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie