« 1 2 3 4 5 »

Radni wprowadzili zmiany w budżecie, by zorganizować wkład finansowy na remont ulic Polnej, Przeskok i Zaułek

Podczas piątkowej (24.04.2015r.) sesji  Rady Miasta radni przyjęli uchwałę, w której zdecydowali o zdjęciu kilku z zaplanowanych już na ten rok zadań, by dysponować w ten sposób wkładem własnym i móc skorzystać z dofinansowania na remont ulic Polnej, Przeskok i Załuek. Mimo, że radni SLD mieli obiekcje co do rezygnacji z remontu podłogi na hali  sportowej przy ulicy Jana Pawła II, to ostatecznie uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Przypomnijmy, że wniosek Gminy Starachowice o dofinansowanie zadania...

Dodano: 27.04.15 | komentarze (9) więcej »

Sytuacja w Zakładzie Energetyki Cieplnej. Informacja prezesa Marcina Pochecia

Podczas piątkowej (24.04.2015r.) sesji Rady Miasta radni wysłuchali sprawozdania na temat aktualnej sytuacji poszczególnych spółek miejskich. O sytuacji, finansach i perspektywach Zakładu Energetyki Cieplnej opowiedział prezes Marcin Pocheć. 
- 26 marca br. podpisałem umowę o zarządzaniu przedsiębiorstwem Zakładem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Zanim przejdę do działań jakie już podjąłem i jakie podejmę w najbliższym czasie omówię najpierw bardzo skrótowo stan spółki w jakim ją zastałem - powiedział...

Dodano: 26.04.15 | komentarze (33) więcej »

Plac zabaw od Nivea w Starachowicach? Ostatnie dni głosowania na zwycięską 20-tkę

Gmina Starachowice uczestniczy w akcji „Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw”.  Miasto ma szansę, aby powstał w nim jeden z 40 placów zabaw. Do 30 kwietnia br. trwa głosowanie i pierwsze 20 miast w rankingu to zwycięskie lokalizacje, w których Nivea wybuduje plac zabaw. Miasta z pozycji 21-40 będą nadal brały udział w głosowaniu.
Jeszcze kilka dni temu Starachowice plasowały się w okolicy szóstego, piątego miejsca. Dzisiaj (26.04.2015r.) rano było już to miejsce 14. Utrzymanie się w pierwszej 20-tce...

Dodano: 26.04.15 | komentarze (48) więcej »

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 szturmem zdobywają niemiecki rynek pracy

Dopiero co ruszyła nowa tura projektów unijnych na lata 2014 – 2020 a  już 16 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach  wyruszyło zdobywać  nowe doświadczenia na zachodnich rynkach pracy. 
W dniach 12–25 kwietnia 2015r przebywali oni w Niemczech w miejscowości Wittenberge  w Brandenburgii ramach projektu „Staże zawodowe uczniów w europejskich przedsiębiorstwach” realizowanego na zasadach programu Erasmus +. Stażyści doskonalili swoje umiejętności w zawodach:...

Dodano: 26.04.15 | komentarze (1) więcej »

Naukowe wsparcie starachowickiej energetyki

Porozumienie trójstronne pomiędzy przedstawicielami Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie a Zakładem Energetyki Cieplnej oraz Gminą Starachowice podpisane.
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jest inicjatorem wdrażania Inteligentnych Technologii w ramach prac badawczo-rozwojowych, współdziałania przedsiębiorców i nauki w celu poprawy innowacyjności oraz zdobycia przewagi konkurencyjnej wytwórców na rynku krajowym i europejskim....

Dodano: 24.04.15 | komentarze (6) więcej »

Cztery kontenery makulatury

Ponad 4 tysiące sadzonek drzewek i krzewów wydano podczas tegorocznej akcji „Drzewko za makulaturę”, której organizatorami byli Urząd Miejski, Nadleśnictwo Starachowice oraz firma Tonsmeier Wschód  Sp. z o.o.
Akcja skierowana była wyłącznie do mieszkańców Starachowic i placówek oświatowych z terenu miasta. W zależności od ilości dostarczonej makulatury uczestnicy otrzymywali pakiety sadzonek drzew i krzewów ozdobnych. Pakiety przyznawano w zależności od ilości dostarczonej makulatury: do 10...

Dodano: 24.04.15 | komentarze (1) więcej »

Jest firma, która posprząta Starachowice

Rozstrzygnięto przetarg na „Oczyszczanie ulic, placów i innych terenów w mieście Starachowice w 2015 r.”. Było to drugie podejście do znalezienia firmy mającej zająć się sprzątaniem miasta. W pierwszym przetargu, który został rozstrzygnięty i unieważniony pod koniec marca, wystartowały dwie firmy, z czego wartość najkorzystniejszej oferty wyniosła 918 000 zł a miasto ma na ten cel przeznaczone 425 000 zł.
W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty drugi przetarg, wygrała firma ze Starachowic F.U.H....

Dodano: 22.04.15 | komentarze (59) więcej »

Sesja Rady Miasta w najbliższy piątek. Porządek obrad

Porządek sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w dniu 24 kwietnia 2015 r. – godz. 9.00
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Powołanie sekretarza sesji.
3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian porządku obrad. 
4. Przyjęcie Protokołu Nr III/2015 z sesji Rady Miejskiej w dniu 27 marca 2015 r.
 
5. Informacja Prezydenta Miasta z prac między sesjami:
a) zapytania do wystąpienia.
6. Spółki gminne - aktualna sytuacja poszczególnych spółek. Finanse i perspektywy działania.
1. Miejski Zakład...

Dodano: 20.04.15 | komentarze (51) więcej »

Powiat Starachowicki prezentował się na Targach AGROTRAVEL 2015

W dniach 10 - 12 kwietnia 2015 odbyły się VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2015 w Kielcach na terenie Targów Kielce.  Powiat Starachowicki w ramach członkowstwa w Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego prezentował ofertę  gospodarstw agroturystycznych z terenu naszego powiatu.
Jednocześnie odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" w Starachowicach oraz Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Stoiska targowe obsługiwali pracownicy...

Dodano: 18.04.15 | komentarze (1) więcej »

Stawiają na rozwój szkolnictwa zawodowego

W piątek 17 kwietnia br. w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 w Starachowicach podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Powiatem Starachowickim reprezentowanym przez Starostę Starachowickiego Dariusza Dąbrowskiego, a Firmą MAN Bus Sp. z o.o. Oddział w Starachowicach reprezentowaną przez Kierownika Zakładu Stanisława Ziętkiewicza oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Cezarego Tkaczyka.
Partnerzy porozumienia wyrażają wolę rozpoczęcia...

Dodano: 18.04.15 | komentarze (6) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie