« 1 2 3 4 5 »

Duży sukces w Małej Lidze

Młodzi zawodnicy Barakudy Starachowice wygrali pierwszą rundę pływackiej Małej Ligi rozgrywanej w ramach Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Kolejne zawody już w kwietniu w Sandomierzu.
Podopieczni Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka udanie rozpoczęli rywalizację w tegorocznej edycji Małej Ligi. Reprezentanci SKP Barakuda w pierwszych zawodach cyklu o punkty walczyli na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Walka zakończyła się sukcesem naszej reprezentacji, która okazała się najlepsza z grona ośmiu świętokrzyskich klubów....

Dodano: 15.03.18 więcej »

Starachowicka Gala Sportu

Prezydent Marek Materek, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminna Rada Sportu zapraszają na „Starachowicką Galę Sportu.
7 kwietnia 2018r., Hotel Europa ul. Radomska 76a, godz. 18.00 – uroczyste podsumowanie dorobku sportowego 2017.
Szczegóły na plakacie.
Info: UM Starachowice

Dodano: 14.03.18 | komentarze (3) więcej »

Bieżnie sportowe powstaną przy starachowickich szkołach

Gmina inwestuje w rozwój sportowy uczniów, kilkutorowe bieżnie powstaną przy trzech starachowickich szkołach podstawowych. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 370 tys. zł, Starachowice na jego realizację uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
- Gmina Starachowice w roku ubiegłym ogłosiła przetarg na budowę bieżni sportowych przy trzech szkołach, są to SP nr 1, SP nr 6 i SP nr 9 – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Szkoły te miały inne obiekty sportowe, ale...

Dodano: 14.03.18 więcej »

Zwycięstwo w Rzeszowie juniorów młodszych Juventy Starachowice

Juniorzy młodsi Juventy Starachowice udanie rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Mariusza Wójcika pokonali w wyjazdowym meczu Resovię Rzeszów 2:0.
Ruszyła runda wiosenna rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Starachowickich kibiców najbardziej interesuje oczywiście rywalizacja w grupie D. O awans do dalszej fazy Mistrzostw Polski rywalizuje w niej osiem drużyn. Reprezentują one cztery województwa: małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie. Ziemię Świętokrzyską...

Dodano: 13.03.18 więcej »

Jedną nogą w trzeciej lidze

SMS Absolwenci Starachowice pokonali w Masłowie miejscowy MSS 3:1 i w finałowej rywalizacji objęli prowadzenie. Do awansu do trzeciej ligi nasz zespół potrzebuje zwycięstwa w najbliższy czwartek.
„Trzecia liga, trzecia liga, SMS” – takim dopingiem wspierała naszych siatkarzy grupa sympatyków starachowickiej drużyny, która w piątkowy wieczór wybrała się do Masłowa na pierwszy mecz finałowej rywalizacji o awans do trzeciej ligi. Pierwszy akcent finałowego starcia zakończył się po myśli...

Dodano: 06.03.18 więcej »

Szymek ze Starachowic zdobył pierwsze miejsce w zawodach narciarskich

W sobotę 3 marca 2018r. w Kielcach odbyły się zawody „BLIZZARD CUP” PUCHAR GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz Marszałka Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. 
W zawodach (narciarstwo alpejskie) wziął udział uczeń 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 13 Szymon Pokrywka i zrobił to w najlepszy sposób, jaki tylko można sobie wymarzyć. Szymon zajął I miejsce w kategorii chłopców do 12 lat. - Jeżdżę na nartach od 3 lat. Odkąd...

Dodano: 04.03.18 | komentarze (2) więcej »

Kolejny medal Mistrzostw Polski dla Tatiany Pluty

Tatiana Pluta zdobyła brązowy medal bokserskich Mistrzostw Polski juniorek. Zawodniczka Staru 1926 Starachowice stanęła na podium podczas turnieju rozgrywanego w Grudziądzu.
Tegoroczne Mistrzostwa Polski w boksie kobiet w kategorii seniorek i juniorek rozgrywane były w Grudziądzu. Ziemia kujawsko-pomorska była gospodarzem sportowej rywalizacji najlepszych pięściarek w naszym kraju. W gronie zawodniczek walczących o tytuły najlepszych w swoich kategoriach nie zabrakło reprezentantki Staru Starachowice.
Trzy walki Pluty
W Grudziądzu o medale...

Dodano: 27.02.18 | komentarze (1) więcej »

Kolizja na „światłach” koło komendy policji

Dzisiaj wieczorem dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej z ulicą Oświatową. Skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną obok komendy policji.
W jednym samochodzie uszkodzony był tył pojazdu, a w drugim przód. Na miejscu była policja.
Jak poinformowała w poniedziałek 12 lutego br. oficer prasowy KPP w Starachowicach podkomisarz Monika Kalinowska, 61-letni mężczyzna kierujący Oplem, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu marki Renault. Kierowca został ukarany         ...

Dodano: 11.02.18 | komentarze (1) więcej »

Siatkarze SMS Absolwenci Starachowice zagrają w finale

Siatkarze SMS Absolwenci Starachowice wykonali swoje zadanie i pokonali w drugim meczu półfinałowej rywalizacji Spartę Zagnańsk 3:0 zapewniając sobie awans do finału fazy playoff.
Starachowiczanie mają za sobą kolejną przeszkodę w drodze do awansu do trzeciej ligi. Absolwenci po raz drugi ograli bowiem drużynę Sparty Zagnańsk i zapewnili sobie udział w finale rozgrywek czwartej ligi. Rywalem naszego zespołu w pojedynku o awans będzie MSS Masłów lub Emeryk Nowa Słupia. Finałowa rywalizacja odbędzie się najprawdopodobniej w marcu....

Dodano: 06.02.18 więcej »

Agata Nowak i Dawid Gotszling ze stypendium sportowym Gminy Starachowice

Agata Nowak i Dawid Gotszling to dwójka reprezentantów starachowickich klubów sportowych, którzy w pierwszym półroczu 2018 roku otrzymywać będzie stypendium sportowe Gminy Starachowice.
Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał stypendia sportowe dwójce starachowickich sportowców. Zgodnie z obowiązującymi Uchwałami Rady Miejskiej w Starachowicach kryteria formalne i merytoryczne procedury przyznawania stypendium sportowego spełnili Agata Nowak i Dawid Gotszling.
Nowak to zawodniczka Klubu...

Dodano: 05.02.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie