« 1 2 3 4 5 »

Srebrna Maja Peryt

Reprezentantka KLKS Juventa Cerrad Starachowice dołożyła kolejny medal mistrzowski do swojej bogatej kolekcji trofeów. Podopieczna Dawida Kubca w sobotę sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. 
Maja Peryt już po raz trzeci w tym roku stanęła na podium zawodów Mistrzostw Polski. W lutym starachowiczanka zdobyła srebrny medal halowych Mistrzostw Polski juniorek.
Po sukcesie w Rzeszowie przyszedł czas na medal rozgrywanych latem Mistrzostw Polski.
W Radomiu Maja Peryt okazała się najlepsza w rywalizacji...

Dodano: 04.12.22 więcej »

W sobotę Turniej Sportów Gimnastycznych

Przed nami druga edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sportów Gimnastycznych START. Już w najbliższą sobotę Miejska Hala Sportowa w Starachowicach zamieni się w arenę zmagań młodych gimnastyków z całego kraju.
Organizatorem sobotnich zawodów w Starachowicach jest Klub Sportowy „AKRO STAR”, którego zawodnicy doskonale radzą sobie na zawodach ogólnopolskich i przywożą z nich medale oraz trofea mistrzowskie. Ich postawa cieszy kibiców gimnastyki sportowej w naszym mieście i jest powodem do dumy dla...

Dodano: 01.12.22 więcej »

AKRO STAR "wyskoczył" kolejne medale

Reprezentanci Klubu Sportowego „AKRO STAR” mają za sobą kolejne sukcesy. Nasi młodzi akrobaci rywalizowali tym razem w Chotomowie, gdzie 6-krotnie stawali na podium. Międzynarodowe zawody były również okazją do przygotowania swojej formy do zawodów w Starachowicach, które odbędą się w grudniu.
Już 3 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej na osiedlu Południe odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sportów Gimnastycznych START. Organizatorzy zapowiadają kilkugodzinną rywalizację z udziałem...

Dodano: 19.11.22 więcej »

Super Sprint na torze i pierwsze miejsce starachowiczan

W ostatni weekend na torze KARTODROMU-Radom odbyły się zawody samochodowe „SUPER SPRINT z okazji Święta Niepodległości”. Startowało 55 załóg. 
Świetnie spisała się załoga Automobilklubu Kieleckiego oddziału starachowickiego w składzie: Kierowca - Michał Niemiec, Pilot - Piotr Grudniewski zajmując I miejsce w klasie 4 oraz I miejsce w „generalce”. Należy nadmienić, że załoga uzyskała także najlepszy czas przejazdu.
Komunikat prasowy nadesłany

Dodano: 16.11.22 | komentarze (1) więcej »

Olech znów na podium

Jarosław Olech z kolejnym medalem Mistrzostw Świata w trójboju siłowym. 48-letni starachowiczanin w duńskim Viborgu wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 74 kg.
Starachowicki siłacz dołożył kolejny sukces do swojej sportowej kolekcji trofeów, medali i rekordów z najważniejszych imprez mistrzowskich. Jarosław Olech tym razem wystąpił na Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym rozgrywanych w Danii. W Viborgu Olech rywalizował w kategorii do 74 kg.
W tej kategorii o medal rywalizowało 9 zawodników....

Dodano: 16.11.22 więcej »

„Zielono-czarni” najlepsi w Polsce

Piłkarze Staru Starachowice zapewnili sobie tytuł Mistrza Jesieni czwartej ligi świętokrzyskiej. „Zielono-czarni” z 14 spotkań wygrali już 13 i pewnie prowadzą w ligowej tabeli. Nasza drużyna doskonale spisuje się w meczach wyjazdowych (bilans 8-0-0). Jak się okazuje to najlepszy bilans wyjazdowy w całej Polsce!
Podopieczni Tadeusza Krawca mają za sobą już 8 spotkań wyjazdowych w tym sezonie rozgrywkowym. W sierpniu na inaugurację ligi Star pokonał GKS Rudki 2:0. Kolejne 6 spotkań wyjazdowych również zakończyło się...

Dodano: 04.11.22 | komentarze (5) więcej »

Wielki powrót wychowanki Świtu

Katarzyna Klepacz zdobyła brązowy medal strzeleckich Mistrzostw Świata w konkurencji par mieszanych. 45-letnia wychowanka Świtu Starachowice w 2019 roku powróciła do strzelania po 16 latach przerwy. Powrót do wielkiego sportu zaznaczyła medalem najważniejszej imprezy mistrzowskiej.
W 1990 roku Katarzyna Klepacz zaczynała swoją niesamowitą przygodę ze strzelectwem. To właśnie wtedy Pani Kasia przyszła na pierwszy trening na starachowicką strzelnicę i rozpoczęła reprezentowanie barw Świtu Starachowice. Urodzona w 1977 roku...

Dodano: 31.10.22 więcej »

Maja Peryt pobiegła po złoto

Wiele czynników złożyło się na sukces i złoty medal starachowiczanki Mai Peryt w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Talent, plan treningowy, ciężka praca, dieta i wsparcie rodziców. Dzięki temu podopieczna Dawida Kubca z Juventy-Cerrad Starachowice po wspaniałym finiszu zdobyła w Radomiu mistrzostwo Polski juniorek w biegu na 2000 m z przeszkodami.
- Zawody były bardzo nieprzewidywalne pod względem pogody, taktyki i tego co się stanie w trakcie biegu, ale wyszły bardzo dobrze. Złoty medal jest mój. Wszystko się...

Dodano: 10.07.22 | komentarze (4) więcej »

Sandra Drabik w Starachowicach. ZAPROSZENIE na spotkanie

Na zaproszenie Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice 14-go czerwca nasze miasto odwiedzi Sandra Drabik - polska pięściarka, olimpijka z Tokio, medalistka mistrzostw Europy, igrzysk europejskich, multimedalistka mistrzostw Polski oraz mistrz Polski i świata w kickboxingu.
Olimpijka spotka się uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika oraz Liceum Sportowego przy ulicy Szkolnej. O godz. 16.00 odbędzie się trening otwarty na świetlicy sportowej przy ulicy Najświętszej Marii Panny 7 w Starachowicach. 
Familijny Klub Sportowy...

Dodano: 13.06.22 | komentarze (4) więcej »

Starachowicka Strzała znów zachwyciła kolarzy

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! Starachowicka Strzała 2022 w Starachowicach, organizowana przez Grzegorza Wajsa, ponownie okazała się fenomenalnym widowiskiem. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazły się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Starachowicka Strzała była inauguracją nowego cyklu szosowego Poland Bike Road, który obejmuje także Memoriał Stanisława Królaka (16 czerwca w Warszawie).
To był zarazem historyczny, bo pierwszy Rowerowy Weekend w Powiecie...

Dodano: 01.06.22 | komentarze (5) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie