Przemysław Cecherz trenerem Staru

18509.nsmed

W minioną środę, z powodów osobistych zakończył, swoją blisko dwuletnią pracę trener I drużyny Staru Starachowice Tadeusz Krawiec. W poniedziałek 22 kwietnia na konferencji prasowej został przedstawiony następca ostrowieckiego szkoleniowca – z dniem 22 kwietnia trenerem trzecioligowego zespołu seniorów Staru został Przemysław Cecherz.

Przemysław Cecherz, to znane nazwisko kibicom piłkarskim, nie tylko w naszym regionie.  W bogatym CV 51-letniego szkoleniowca możemy znaleźć takie marki jak Widzew Łódź, Wieczysta Kraków, Raków Częstochowa czy GKS Tychy. Do Starachowic 51-letni szkoleniowiec trafia po półtorarocznej pracy z grającą w III lidze grupie II Vinecie Wolin.

Jako piłkarz Przemysław Cecherz występował jako bramkarz. Podczas swojej kariery zawodniczej reprezentował barwy takich klubów jak KKS Koluszki, Bałtyk Gdynia a także polonijnych drużyn Wisły Chicago, AAA Eagles i Cracovii Chicago.

Pierwsze trenerskie szlify zbierał już na przełomie XX i XXI wieku. Swoją przygodę z trenerką rozpoczynał w swoim macierzystym klubie czyli KKS Koluszki. Pierwszą samodzielną pracę w roli pierwszego trenera w sezonie 2007/08 okrasił wywalczeniem awansu do II ligi z Hetmanem Zamość. W kolejnych latach prowadził m.in. podwarszawskie zespoły Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz Znicz Pruszków. Strzałem w dziesiątkę okazały się jednak przenosiny do niewielkich podkrakowskich Stróż. Zespół miejscowego Kolejarza nowy trener Staru prowadził blisko trzy lata – w sezonie 2011/12 zespół ze Stróż finiszował na 4 miejscu w I lidze, ustępując tylko Pogoni Szczecin, Piastowi Gliwice oraz Zawiszy Bydgoszcz.

Grupę IV trzeciej ligi nowy trener Staru zna od podszewki – urodzony w Łodzi trener w sezonie 2015/16 prowadził Poroniec Poronin (pracując wówczas m.in. z Maciejem Żurawskim) a później  dwukrotnie dowodził KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (w latach 2017/18 i w 2021 roku). W swoim pierwszym pobycie w Ostrowcu Świętokrzyskim Cecherz doprowadził hutniczą jedenastkę do 3 miejsca na finiszu sezonu oraz finału Okręgowego Pucharu Polski.  Ostatni awans świętował wraz z ruszającą z budową swojej potęgi Wieczystą Kraków – awans do IV ligi Małopolskiej osiągnął bez straty punktu. Ostatnie dwa lata trener Cecherz spędził w grupie II trzeciej ligi, doprowadzając Cartusię Kartuzy do 11 miejsca. W ostatnich miesiącach pracował w Vinecie Wolin, zeszły sezon zakończył na piętnastym miejscu – z Wikingami żegna się pozostawiając zespół na 7 miejscu w tabeli.

W roli trenera Staru Przemysław Cecherz zadebiutuje już w najbliższą sobotę w wyjazdowym meczu przeciwko Avii Świdnik. Nowemu trenerowi Staru Starachowice życzymy powodzenia oraz osiągania samych sukcesów w Zielono-Czarnych barwach. Umowa została podpisana do końca sezonu z opcją przedłużenia. Trenerze, witamy na pokładzie.

Art. Konrad Mazur

Źródło: star1926.pl

Dodane: 23.04.24 | Odsłony: 657 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

Xyz | 2024-04-23 09:51:27 napisał(a):

https://m.youtube.com/watch?v=qdlEct0ujnI&pp=ygUTY2VjaGVyeiBrb25mZXJlbmNqYQ%3D%3D. Znana postać w środowisku ^^

Seg | 2024-04-23 18:57:34 napisał(a):

Wspaniały trener? Tylko z jakiego powodu co roku zmienia klub. Dlaczego takiego fachowca nie chcą nigdzie zatrzymać na dłużej? Trener Krawiec udowodnił, że jest bardzo dobrym trenerem. Mimo zmieniającego się składu, drużyna znowu jest w czołówce, i w przyszłym roku byłaby szansa, żeby Star awansował do II ligi. Teraz prawdopodobnie Star będzie pikował. Czy do odejścia Pana Krawca nie przyczynił się jakiś pseudo działacz?

Ff | 2024-04-24 10:04:58 napisał(a):

Trener Krawiec zrezygnował podobno z powodów osobistych, zdrowotnych. A za chwilę obejmuje drużynę z Buska. Jestem ciekawy co tam się od....ło. czyzby prezesowi Staru znudziły się dobre wyniki drużyny?lepiej klepać ogony w okręgówce? Za chwilę będzie nowy stadion. Oby drużyna się nie rozsypała do tego czasu.

Do seg | 2024-04-24 10:08:33 napisał(a):

Jaka 2 liga, o czym ty w ogóle mówisz hahahaha

TST | 2024-04-24 10:31:24 napisał(a):

A ja proponuję na trenera jedną Panią. Jest ostatnio bardzo popularna,zmienia barwy chętnie a i pokazać potrafi jak wszystkich ograć i wykiwać!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie