« 1 2 3 4 5 »

Kolarskie emocje - Europa Starachowice Race

Przed nami kolejne emocje kolarskie w Starachowicach. Już 25 września (sobota) na ulicach naszego miasta i powiatu zostaną rozegrane finałowe zawody cyklu TCE Classic Race.
Europa Starachowice Race w Starachowicach to Finałowy wyścig kolarski dla amatorów prestiżowego cyklu TCE Classic Race, którego organizatorem jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events.
- Trasy poprowadzone po malowniczych i interwałowych terenach wokół Starachowic oraz doskonała i bogata baza jaką zapewnia przyjazny osobom aktywnym Hotel Europa w Starachowicach...

Dodano: 15.09.21 | komentarze (4) więcej »

VII Starachowicki Dzień Seniora

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z organizatorami: Centrum Usług Społecznych w Starachowicach oraz Starachowicką Radą Seniorów zaprasza na obchody VII Starachowickiego Dnia Seniora - 19 września 2021 r.
W programie:
Przemarsz Barwnego Korowodu Seniorów ulicami miasta. START: godz. 14.00 z parkingu przy Galerii Handlowej „Skałka”.
Od godz. 15.00 występy na scenie Amfiteatru Parku Miejskiego.
Od godz. 17.00 koncert zespołu Chłopcy z Parku pt. „Przeboje dawnych lat”.
Szczegóły na...

Dodano: 14.09.21 | komentarze (6) więcej »

Duże zainteresowanie 7. Legendą Stara

Już ponad setka pojazdów zgłoszona została na 7. Legendę STARa -zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Wśród uczestników jest m.in. najstarszy jeżdżący w Polsce STAR tj. STAR 20 z 1955 r. w wersji pożarniczej. 
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników...

Dodano: 23.08.21 | komentarze (2) więcej »

Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. ZAPROSZENIE

W miejscowości Rudnik za Starachowicami Katarzyna i Artur Spytkowscy prowadzą schronisko. Obecnie przebywa w nim ponad 100 psów. Schronisko ma nieustające potrzeby. Karma, opieka weterynaryjna, leki, bieżące naprawy. Na wszystko potrzebne są pieniądze. 
Los pokrzywdzonych przez życie, często niechcianych psów nie jest obcy dwóm młodym starachowiczankom - Karolinie Szydełko i Magdzie Kopyś, które w ramach wolontariatu postanowiły zorganizować Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w...

Dodano: 16.08.21 | komentarze (4) więcej »

Rodzinny Rajd Rowerowy - zapraszamy w niedzielę

Jutro w niedzielę 25 lipca, po raz kolejny Prezydent Starachowic Marek Materek zaprasza do aktywnego wypoczynku. Wystarczy rower i dużo pozytywnej energii. Wspólna wycieczka zakończy się przy ognisku.
- Zapraszam serdecznie na kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy. Ruszamy w najbliższą niedzielę, o godz. 10:00 z końcówki ulicy Myśliwskiej u zbiegu z ul. Szydłowskiego stamtąd ruszymy do Mostek - informuje prezydent - Podczas ostatniego rajdu jechało nas około 70 osób, liczę, na to że teraz frekwencja będzie podobna. Wszystkich...

Dodano: 24.07.21 więcej »

Centrum Galardia eksploduje kolorami!

To będzie prawdziwa kumulacja radości i kolorów! Już w najbliższą sobotę, 24 lipca, na polanie przy Centrum Galardia odbędzie się Kolor Fest, czyli szaleństwo kolorowych proszków holi, a także Festiwal Baniek Mydlanych – zabawa, z której nigdy się nie wyrasta!  
Najmłodsi i ci trochę starsi uwielbiają puszczanie baniek, zwłaszcza latem i pod gołym niebem. Mydlane kształty zachwycają kolorami, dostarczają radości i uśmiechu. Organizatorzy festiwalu przygotowali wiele litrów darmowego płynu i...

Dodano: 21.07.21 | komentarze (1) więcej »

I Rodzinny Rajd Rowerowy 2021

W imieniu organizatorów, zapraszamy miłośników jednośladów na pierwszy w tym roku „Rodzinny Rajd Rowerowy”, w najbliższą niedzielę 11 lipca. 
Start rajdu zaplanowany jest o godzinie 10.00 z parkingu przed Krytą Pływalnią przy ul. Szkolnej 14. Trasa liczy około 18 km i prowadzi przez Lipie, aż do zalewu w Wąchocku, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział we wspólnym ognisku.
Komunikat prasowy: MOSiR

Dodano: 07.07.21 | komentarze (4) więcej »

Food Truck Festival Starachowice 2021. LISTA wystawców

Wspólnie z Parkiem Kultury zapraszamy na kolejną edycję Street Food Polska Festivalu w Starachowicach!  
Już od 9 do 11 lipca na Placu Na Szlakowisku zaparkują najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata! Będą potrawy kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, węgierskiej czy azjatyckiej. Dania mięsne i wegetariańskie. Coś na słodko i słono. Każdy znajdzie coś pysznego dla siebie! Najwyższa jakość gwarantowana przez Street Food Polska. Atrakcje dla dzieci, muzyka na żywo i fantastyczna atmosfera!
Już dziś...

Dodano: 01.07.21 | komentarze (5) więcej »

IV Fiesta Balonowa Wąchock i Starachowice

W najbliższy weekend znów na niebie nad Starachowicami i Wąchockiem będzie można zobaczyć balony. W imieniu organizatorów zapraszamy na czwartą edycją balonowej imprezy.
„Nauczeni doświadczeniem z lat poprzednich nie podajemy od razu harmonogramu wydarzenia, ponieważ wszystko zależy od pogody. Loty balonami mogą się odbywać do 2-3 godzin po wschodzie i przed zachodem słońca, zatem wtedy spodziewajcie się Państwo balonów na niebie. Zrobimy co w naszej mocy, aby pokazy odbyły się w Wąchocku i w Starachowicach w jeszcze...

Dodano: 22.06.21 | komentarze (2) więcej »

Dzień Dziecka 2021

W sobotę 29 maja Park Kultury zaprasza na wesołe, kolorowe i sportowe spędzenie wspólnie Dnia Dziecka 2021! 
Na placu rekreacyjnym przy ul. Na Szlakowisku (w razie deszczowej pogody w budynku Parku Kultury - ul. Radomska 21) będzie można bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji. Dzieciaki w przede dniu swojego święta obejrzą rewelacyjny interaktywny spektakl „Piraci z Karaibów” (godz.11.00), a następnie będą mogły uczestniczyć w sportowych warsztatach (m.in. taneczne,  joga dla dzieci, krav maga i inne). Nie...

Dodano: 25.05.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie