« 1 2 3 4 5 »

„Lato z kulturą” oraz „Wakacje off-line” z Parkiem Kultury

Poniżej informacja Parku Kultury na temat wydarzeń oraz zajęć planowanych w Starachowicach w trakcie wakacji. 
Nareszcie wakacje! Jesteśmy pewni, że mali i duzi znajdą u nas coś co ich zainteresuje i sprawi, że te wakacje będą niezapomniane:). Zapraszamy do zapoznania się z letnim rozkładem kulturalnej jazdy, do zapisywania się na zajęcia i zanurzenia się z nami w świat kreatywnych wakacji!
LATO z kulturą: kino na leżakach, pchli targ, "Od operetki do musicalu", retro wieczór "Na pierwszy znak", koncert NOYA i goście, pejzaż z...

Dodano: 26.06.22 więcej »

Zlot Pojazdów MOTO LEGENDY PL w niedzielę w Starachowicach

13. Ogólnopolski Zlot Pojazdów MOTO LEGENDY PL będzie finiszował w tym roku w Starachowicach. Uczestnicy wyjadą z Gorlic. Mają do pokonania około 190 km i w niedzielę będzie można podziwiać motoryzacyjne perełki na placu Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. 
Program: 
9:00 – 12:00: rejestracja uczestników - Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
12:00: Oficjalne powitanie uczestników
15:00: Zakończenie prezentacji i zlotu.
Reklama 

Dodano: 24.06.22 więcej »

Piknik sobótkowy na rozpoczęcie wakacji 2022

W najbliższą niedzielę 26 czerwca w imieniu organizatorów zapraszamy do Parku Miejskiego w Starachowicach, gdzie o godzinie 16.00 wystartuje Piknik sobótkowy na rozpoczęcie wakacji 2022. 
Dla młodszych i starszych, którzy na 2 miesiące żegnają się ze szkołą i rozpoczynają długo wyczekiwany letni odpoczynek, Park Kultury przygotował mnóstwo atrakcji: pokazy strażackie, warsztaty żeglarskie, rękodzielnicze, zero waste, wicia wianków, strefę aktywności sportowej, zabawy z harcerzami, do tego prezentacje...

Dodano: 23.06.22 więcej »

Kolarskie emocje - Europa Starachowice Race

Przed nami kolejne emocje kolarskie w Starachowicach. Już 25 września (sobota) na ulicach naszego miasta i powiatu zostaną rozegrane finałowe zawody cyklu TCE Classic Race.
Europa Starachowice Race w Starachowicach to Finałowy wyścig kolarski dla amatorów prestiżowego cyklu TCE Classic Race, którego organizatorem jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events.
- Trasy poprowadzone po malowniczych i interwałowych terenach wokół Starachowic oraz doskonała i bogata baza jaką zapewnia przyjazny osobom aktywnym Hotel Europa w Starachowicach...

Dodano: 15.09.21 więcej »

VII Starachowicki Dzień Seniora

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz z organizatorami: Centrum Usług Społecznych w Starachowicach oraz Starachowicką Radą Seniorów zaprasza na obchody VII Starachowickiego Dnia Seniora - 19 września 2021 r.
W programie:
Przemarsz Barwnego Korowodu Seniorów ulicami miasta. START: godz. 14.00 z parkingu przy Galerii Handlowej „Skałka”.
Od godz. 15.00 występy na scenie Amfiteatru Parku Miejskiego.
Od godz. 17.00 koncert zespołu Chłopcy z Parku pt. „Przeboje dawnych lat”.
Szczegóły na...

Dodano: 14.09.21 więcej »

Duże zainteresowanie 7. Legendą Stara

Już ponad setka pojazdów zgłoszona została na 7. Legendę STARa -zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Powiat Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, starachowickiej delegatury Kieleckiego Automobilklubu oraz kieleckiego Stowarzyszenia SHL Historia i Fakty. Wśród uczestników jest m.in. najstarszy jeżdżący w Polsce STAR tj. STAR 20 z 1955 r. w wersji pożarniczej. 
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników...

Dodano: 23.08.21 więcej »

Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. ZAPROSZENIE

W miejscowości Rudnik za Starachowicami Katarzyna i Artur Spytkowscy prowadzą schronisko. Obecnie przebywa w nim ponad 100 psów. Schronisko ma nieustające potrzeby. Karma, opieka weterynaryjna, leki, bieżące naprawy. Na wszystko potrzebne są pieniądze. 
Los pokrzywdzonych przez życie, często niechcianych psów nie jest obcy dwóm młodym starachowiczankom - Karolinie Szydełko i Magdzie Kopyś, które w ramach wolontariatu postanowiły zorganizować Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w...

Dodano: 16.08.21 więcej »

Rodzinny Rajd Rowerowy - zapraszamy w niedzielę

Jutro w niedzielę 25 lipca, po raz kolejny Prezydent Starachowic Marek Materek zaprasza do aktywnego wypoczynku. Wystarczy rower i dużo pozytywnej energii. Wspólna wycieczka zakończy się przy ognisku.
- Zapraszam serdecznie na kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy. Ruszamy w najbliższą niedzielę, o godz. 10:00 z końcówki ulicy Myśliwskiej u zbiegu z ul. Szydłowskiego stamtąd ruszymy do Mostek - informuje prezydent - Podczas ostatniego rajdu jechało nas około 70 osób, liczę, na to że teraz frekwencja będzie podobna. Wszystkich...

Dodano: 24.07.21 więcej »

Centrum Galardia eksploduje kolorami!

To będzie prawdziwa kumulacja radości i kolorów! Już w najbliższą sobotę, 24 lipca, na polanie przy Centrum Galardia odbędzie się Kolor Fest, czyli szaleństwo kolorowych proszków holi, a także Festiwal Baniek Mydlanych – zabawa, z której nigdy się nie wyrasta!  
Najmłodsi i ci trochę starsi uwielbiają puszczanie baniek, zwłaszcza latem i pod gołym niebem. Mydlane kształty zachwycają kolorami, dostarczają radości i uśmiechu. Organizatorzy festiwalu przygotowali wiele litrów darmowego płynu i...

Dodano: 21.07.21 więcej »

I Rodzinny Rajd Rowerowy 2021

W imieniu organizatorów, zapraszamy miłośników jednośladów na pierwszy w tym roku „Rodzinny Rajd Rowerowy”, w najbliższą niedzielę 11 lipca. 
Start rajdu zaplanowany jest o godzinie 10.00 z parkingu przed Krytą Pływalnią przy ul. Szkolnej 14. Trasa liczy około 18 km i prowadzi przez Lipie, aż do zalewu w Wąchocku, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział we wspólnym ognisku.
Komunikat prasowy: MOSiR

Dodano: 07.07.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie