« 1 2 3 4 5 »

Oszuści znów dzwonią do seniorów!

Oszuści dzwoniący do osób starszych i podający się za członków ich rodzin w dalszym ciągu próbują pozbawić ich pieniędzy. Do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło dzisiaj zgłoszenie, w którym do mieszkanki Starachowic zadzwoniła kobieta podająca się za córkę i potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, żeby w takich sytuacjach należy zweryfikować taką informację, najlepiej kontaktując się z własną rodziną. 
Nie dajmy się oszustom, którzy chcą wyłudzić nasze pieniądze. Najczęstsza formą...

Dodano: 09.07.20 więcej »

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Po południu na wiadukcie, dokładnie skrzyżowanie alei Kardynała Wyszyńskiego z ulicą Sadową w Starachowicach doszło do potrącenia pieszej. To już kolejne zdarzenie w tym roku w tym miejscu.
- Po godzinie 16.00 na przejściu dla pieszych została potrącona 76-letnia kobieta. Samochodem osobowym marki Ford jechał 76-letni mężczyzna. Kierowca poruszał się od strony Alei Niepodległości w kierunku Alei Armii Krajowej. Mężczyzna był trzeźwy. Poszkodowana została zabrana do szpitala - informuje rzecznik starachowickich policjantów sierżant...

Dodano: 01.07.20 | komentarze (4) więcej »

Zatrzymany za rozbój

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali w minioną sobotę 25-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o dokonanie rozboju oraz posiadanie środków odurzających. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 18 lat. 
W minioną sobotę do starachowickich policjantów wpłynęło zgłoszenie, dotyczące kradzieży roweru. 26-letni mieszkaniec Starachowic zgłosił, że w piątek wieczorem znany mu 25- latek, ukradł mu rower i dodatkowo groził, że użyje wobec niego gazu oraz go pobije. Starachowiccy mundurowi...

Dodano: 01.07.20 | komentarze (2) więcej »

Bójka i szybkie zatrzymanie 9 osób

Łącznie 9 osób zostało zatrzymanych przez mundurowych z Komisariatu Policji w Brodach i kryminalnych ze starachowickiej komendy. Nawet do 8 lat więzienia może grozić dwóm mężczyznom, a kolejnym siedmiu 3 lata w miejscu odosobnienia za udział w bójce na terenie gminy Brody. 
W minioną niedzielę kilka minut po północy do starachowickich policjantów wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że na terenie gminy Brody miało dojść do bójki. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że...

Dodano: 30.06.20 więcej »

Był agresywny, policjanci oddali strzały ostrzegawcze [VIDEO]

W piątek po godzinie 18.00 w jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Radomskiej w Starachowicach musiała interweniować policja, padły strzały ostrzegawcze.
- W piątek 26 czerwca po godzinie 18.00 policjanci udali się na interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Został on  obezwładniony i zatrzymany - powiedział wczoraj w rozmowie z portalem rzecznik starachowickich policjantów sierżant sztabowy Paweł Kusiak. Policja nie udzielała więcej informacji i odsyłała do prokuratury.
Na amatorskim nagraniu ze zdarzenia widać mężczyznę,...

Dodano: 27.06.20 | komentarze (2) więcej »

Policja oddała strzały ostrzegawcze

Dziś 26 czerwca, po godzinie 18.00 w jednym z lokali gastronomicznych przy ul. Radomskiej w Starachowicach doszło do groźnego incydentu. Interweniująca policja oddała trzy strzały ostrzegawcze wobec agresywnego mężczyzny, który w ręce trzymał najprawdopodobniej siekierę. 
- Dziś po godzinie 18.00 policjanci udali się na interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Został on  obezwładniony i zatrzymany - mówi w rozmowie z portalem rzecznik starachowickich policjantów sierżant sztabowy Paweł Kusiak. Policja nie udziela...

Dodano: 26.06.20 | komentarze (2) więcej »

Maszyny do gier hazardowych i narkotyki

We wtorek 23 czerwca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych. Mundurowi zatrzymali również dwie osoby, przy których zostały znalezione środki odurzające. 
We wtorek policjanci ze starachowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami celno –skarbowymi w jednym ze starachowickich lokali ujawnili i zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych. Ponadto mundurowi podczas czynności...

Dodano: 26.06.20 więcej »

Grozi mu 5 lat za znęcanie się nad psem

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali wczoraj 65 –letniego mieszkańca gminy, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad psem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W minioną niedziele około godziny 9:00 mężczyzna łowiący ryby w rzece Świślina w gminie Kunów zauważył w wodzie psa. Ponieważ zwierze nie reagowało na wołanie, wyciągnął je na brzeg. Wtedy okazało się że pies ma obrażenia głowy oraz...

Dodano: 23.06.20 | komentarze (6) więcej »

Do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło dzisiaj kilka zgłoszeń od mieszkańców

Komunikat prasowy: KPP w Starachowicach
Do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło dzisiaj kilka zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta dotyczących najprawdopodobniej usiłowania wyłudzenia danych osobowych. Dzwoniący mężczyzna przedstawiał się, jako funkcjonariusz Policji i tłumaczył, że posiada podrobiony dowód osobisty osoby z którą rozmawia. Fałszywy policjant dążył do uzyskania danych, aby mógł je zweryfikować z podrobionym dokumentem.
Dzisiaj po południu starachowiccy policjanci odnotowali kilka...

Dodano: 19.06.20 więcej »

Ludzkie zwłoki w lesie w okolicy Rzepina II

W lesie w okolicy miejscowości Rzepin II w gminie Pawłów, jeden z mieszkańców natknął się na ludzkie zwłoki. Zdarzenie miało miejsce wczoraj 16 czerwca 2020 r. po godzinie 16.00.
- Na obszarze leśnym w okolicy miejscowości Rzepin II jeden z mieszkańców natknął się na ludzkie zwłoki. Powiadomił służby. Na miejscu policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora w obecności biegłego w zakresie patomorfologii. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań - mówi w rozmowie z portalem rzecznik...

Dodano: 17.06.20 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie