« 1 2 3 4 5 »

Włamania i kradzieże

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do wielu włamań na terenie powiatu starachowickiego informuje w komunikatach zespół prasowy KWP w Kielcach. 
W Wąchocku, w nocy z niezamkniętego budynku gospodarczego nieznany sprawca dokonał kradzieży około 150 litrów oleju napędowego o wartości 660 zł i podkaszarki spalinowej o wartości 300 zł na szkodę 56-letniej kobiety. 
W Starachowicach w nocy nieznany sprawca dostał się do wnętrza garażu i dokonał kradzieży pilarki spalinowej o wartości 500 zł wraz z bańkami i pojemnikami...

Dodano: 18.03.18 więcej »

Nastąpił zapowiadany pogodowy armagedon

Od godzin popołudniowych wszystkie służby mają wiele pracy w powiecie starachowickim. Na wielu drogach ze względu na intensywne opady śniegu przejazd był/jest utrudniony. Samochody ciężarowe w wielu miejscach miały problem z podjechaniem pod górę.
Około godziny 14.00 doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 42 w Wielkiej Wsi. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.
Również około godziny 14.00 na wiadukcie w Starachowicach doszło do zderzenia samochodu osobowego i...

Dodano: 16.03.18 | komentarze (8) więcej »

Złodziej okradł warsztat na prawie 8000 zł

W nocy, nieznany sprawca dostał się do wnętrza warsztatu w Starachowicach, skąd dokonał kradzieży narzędzi oraz elektronarzędzi. Ponadto z samochodu VW Passat dokonał kradzieży radia samochodowego. Złodziej dostał się także do stolarni, skąd dokonał kradzieży takera. 
Ogólna wartość strat to kwota 7910 zł na szkodę 35-letniego mężczyzny informuje zespół prasowy KWP w Kielcach.
 
                                     ...

Dodano: 15.03.18 | komentarze (2) więcej »

Straż Miejska: Mandat za wygodnictwo

Ustępująca zima sprawiła, że na większości terenów zielonych grunt jest podmokły wskutek topnienia lodu i śniegu. Niestety w wielu miejscach szanse, że trawniki znów będą zielone są niewielkie i nie jest temu winna sroga zima, lecz kierowcy, którzy parkując na nich swoje samochody powodują, iż podmokły trawnik jest niszczony. Koła samochodów wyrządzają wówczas spore szkody.
Rewirowy Straż Miejskiej patrolujący teren osiedla Wzgórze zauważył jadący po trawniku pojazd, którego kierowca...

Dodano: 14.03.18 | komentarze (3) więcej »

Dwie osoby ranne w wypadku drogowym przy ul. Iłżeckiej w Starachowicach

W niedzielę 11 marca 2018 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał  zgłoszenie o wypadku drogowym w Starachowicach przy ul. Iłżeckiej.
Po dojeździe zastępów Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby dorosłe i jedno dziecko uderzył w element ogrodzenia posesji.
Wszystkie osoby podróżujące samochodem opuściły pojazd przed przyjazdem zastępów Straży Pożarnej. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego,...

Dodano: 12.03.18 więcej »

29-letni kierowca BMW i 3 promile alkoholu

W sobotę 10 marca br. wieczorem około godziny 18.30 na Alei Niepodległości w Starachowicach doszło do wypadku z udziałem pijanego kierowcy.
Jak informuje naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Aleksy Hamera, kierujący samochodem marki BMW 29-letni kierowca ze Starachowic najechał na tył Mercedesa, którego kierowca, jadąc prawidłowo, próbował skręcić z Alei Niepodległości w ul. Łysogórską. 63-letni starachowiczanin, kierujący Mercedesem doznał obrażeń ciała oraz potłuczeń. Został zabrany do szpitala, skąd po wstępnej...

Dodano: 11.03.18 więcej »

Sami chcieli wymierzyć sprawiedliwość

Spore kłopoty zgotowali sobie dwaj 25- latkowie zatrzymani przez stróżów prawa z Bodzentyna. Rówieśnicy są podejrzewani o pobicie 59- latka, bo ten nie zamknął swoich psów w kojcu. Zatrzymanym grozi teraz kara do 3 lat więzienia. 
Zdarzenie miało miejsce w nocy z czwartku na piątek, na terenie jednej z miejscowości w gminie Bodzentyn. Wówczas to do dwóch mężczyzn idących ulicą podbiegły psy. Widzący całą sytuację 59- letni właściciel wyszedł z budynku i zamknął zwierzęta. Między mężczyznami...

Dodano: 09.03.18 | komentarze (3) więcej »

30-latek z promilami i dachowanie

Około godziny 11.30 stanowisko kierowania otrzymało informację o dachowaniu samochodu na leśnym odcinku drogi między Adamowem i Starachowicami.
- Kierujący Audi A4 30-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, wypadł z drogi po czym dachował. Wstępne badanie trzeźwości ujawniło, że mężczyzna mógł mieć ponad 2 promile w wydychanym powietrzu – mówi naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Aleksy Hamera.
Na miejscu obecna była także Straż Pożarna....

Dodano: 09.03.18 | komentarze (1) więcej »

Straż Pożarna o nietypowym zdarzeniu w okolicach ulicy Staropolskiej

8 marca br. około godz. 14.20 oficer dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu w okolicach ulicy Staropolskiej - na terenie zamarzniętego leśnego rozlewiska. W trakcie spaceru mieszkanki Starachowic ze swoim czworonożnym pupilem, pod biegającym po rozlewisku psem załamał się lód.
Z pomocą psu pospieszyła jego właścicielka, która w konsekwencji również znalazła się w rozlewisku. Na szczęście woda w tym miejscu sięgała tylko do kolan. Strażacy z uwagi na brak możliwości dojazdu do miejsca...

Dodano: 09.03.18 | komentarze (1) więcej »

Ujawniono kolejne urządzenia do gier hazardowych

W środę 7 marca 2018 r., w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Ministerstwa Finansów oraz Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego dokonali przeszukania dwóch lokali w Starachowicach.
W lokalach (przy ul. Radomskiej i Piłsudskiego - przypis red.) ujawniono urządzenia do gier hazardowych w ilości 6 szt. (po trzy szt. w każdym). Ponadto w trakcie czynności procesowych ujawniono również...

Dodano: 08.03.18 | komentarze (2) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie