« 1 2 3 4 5 »

Dwa rajdy nietrzeźwych kierujących

Pomimo zaostrzenia kar dla kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie” oraz wielu apeli, nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę znajdując się pod wpływem alkoholu. Podczas minionego weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich miało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy odpowiedzą przed sądem.
W sobotę przed godziną 13:00 na terenie Starachowic kierujący Audi, poruszając się...

Dodano: 05.12.22 więcej »

79-latek stracił ponad ćwierć miliona złotych

Jak to możliwe, że takie historie się zdarzają? W piątek 2 grudnia do Komendy Policji w Starachowicach zgłosił się 79-latek z informacją, że padł ofiarą oszustwa i stracił ponad ćwierć miliona złotych. 
Mężczyzna powiadomił funkcjonariusz policji, że w czasie od września 2022 roku do 23.11.2022 roku poprzez inwestowanie swoich pieniędzy udostępnił nieznanemu sprawcy dostęp do swoich kont bankowych w wyniku czego stracił pieniądze w kwocie 271 500 zł.

Dodano: 03.12.22 więcej »

Osobówką w radiowóz

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7.00 rano na Alei Niepodległości w Starachowicach. Kobieta prowadząca samochód osobowy zderzyła się z więźniarką przewożącą kilka osób. Do szpitala trafiły dwie osoby, w tym zatrzymany mężczyzna, którego konwojowali policjanci.
- Kierujący Volkswagenem (nieoznakowanym pojazdem policji) 47-letni mężczyzna zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i wtedy w tył pojazdu uderzyła kierująca osobowym Renault 42-letnia kobieta. Dwie osoby zostały poszkodowane, kobieta kierująca autem...

Dodano: 30.11.22 więcej »

Odpowiedzą za posiadanie

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których w trakcie czynności zostały ujawnione środki odurzające. 24-latkowi oraz 30-latkowi może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
W piątkowe przedpołudnie na terenie gminy Mirzec policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli kierującego samochodem. W trakcie czynności okazało się, że 24-latek posiada przy sobie dwa woreczki z zapięciem strunowym. W jednym znajdowała się biała sproszkowana substancja, a  w drugim susz...

Dodano: 30.11.22 więcej »

Dachowania samochodów na drogach dojazdowych do Starachowic

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu starachowickiego brzmiało od wczoraj, że w naszym rejonie dojdzie do intensywnych opadów śniegu. Prognozy się sprawdziły. Niestety pierwsze opady śniegu w tym roku, spowodowały utrudnienia w ruchu, doszło także do dwóch wypadków na drogach dojazdowych do Starachowic.
Rano na trasie Starachowice-Lubienia dachował osobowy Volkswagen, którym podróżowały dwie kobiety. Pomocy udzielili im na miejscu medycy z zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowane zostały zabrane do szpitala....

Dodano: 24.11.22 więcej »

Zatrzymani za rozbój. Troje 17-latków

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić trójce 17-latków, którzy w miniony czwartek na jednej z ulic w Starachowicach doprowadzili 75-letnią mieszkankę Starachowic do stanu bezbronności ukradli jej torebkę z dokumentami. Cała trójka usłyszała już zarzuty.
Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na jednej z ulic w Starachowicach. Pokrzywdzoną była 75-letnia kobieta, która w trakcie powrotu do domu, została zaczepiona przez trzy osoby, które dorowadziły ją do stanu bezbronności, a następnie zabrały...

Dodano: 23.11.22 więcej »

Miniony weekend na drogach powiatu starachowickiego

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki pilnie czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu. Funkcjonariusze w tym czasie wielokrotnie reagowali na wykroczenia kierujących, które realnie zagrażały uczestnikom ruchu. Zatrzymanych zostało dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu, a w niedzielne popołudnie policjanci w trakcie kilku godzin zatrzymali do kontroli czternastu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.
Policjanci podczas pełnienia...

Dodano: 21.11.22 więcej »

Gorzkie konsekwencje kradzieży rozbójniczej

Nawet do 10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą może grozić 28-latkowi ze Starachowic, który został zatrzymany we wtorek 8 listopada br. przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Policjanci ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej po kradzieży czekolady zaatakował pracownika w jednym ze sklepów w Starachowicach.
Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Dyżurny starachowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów nieznany wówczas mężczyzna wziął z półki...

Dodano: 10.11.22 więcej »

Straż Miejska: „W październiku z terenu miasta usunięto 8 wraków”

Brudne, z powybijanymi szybami, bez powietrza w oponach, z urwanymi bocznymi lusterkami, ze zniszczonym wnętrzem, niezabezpieczone pozostałości aut, nie tylko szpecą nasze miasto, ale i denerwują kierowców szukających miejsca do zaparkowania. 
O tym, iż działania rewirowych Straży Miejskiej w zakresie porzuconych wraków pojazdów, nie są jednorazowe, świadczą kolejne usuwane pojazdy z terenu miasta. Część właścicieli wraków, zamiast na własny koszt odstawić pojazd na złomowisko, odkręca tablice rejestracyjne i...

Dodano: 09.11.22 więcej »

Z promilami za kierownicą autobusu

Niemałe kłopoty czekają 47-latka, który wczoraj wieczorem kierując autobusem na „podwójnym gazie” przekroczył dopuszczalną prędkość o 40 km/h w miejscowości Małyszyn Górny w powiecie starachowickim. Nieodpowiedzialny kierowca miał w swoim organizmie blisko pół promila alkoholu, a w pojeździe przewoził kilku pasażerów.
Wczoraj przed godziną 22 w miejscowości Małyszyn Górny policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy wzięła na celownik laserowego miernika prędkości...

Dodano: 03.11.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie