« 1 2 3 4 5 »

Odpowie za handel narkotykami

W minioną środę kryminalni ze starachowickiej komendy podczas kontroli drogowej pojazdu marki BMW zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. W sprawie zatrzymany został 32-letni kierowca i jego 31-letni pasażer. Starszy odpowie za udzielania narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
3 marca br. na jednej ze starachowickich ulic policjanci przeprowadzili kontrolę pojazdu marki  BMW. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli w aucie  dwie torebki foliowe. Pierwsza z suszem roślinnym o wadze ponad 40 gramów oraz...

Dodano: 05.03.21 | komentarze (2) więcej »

87-latka przekazała oszustom ćwierć miliona złotych

Oszuści w dalszym ciągu próbują pozbawiać seniorów pieniędzy, które często są oszczędnościami ich całego życia. Wczoraj 25 lutego br. na terenie powiatu starachowickiego doszło do kilkunastu prób oszustwa metodą na tzw. „wypadek”. Jedna z tych prób była niestety skuteczna.
Wczoraj na terenie powiatu starachowickiego doszło do kilkunastu prób oszustwa metodą na tzw. „wypadek”. Niestety w jednym przypadku 87-letnia kobieta, mieszkanka powiatu starachowickiego  przekazała oszustom...

Dodano: 26.02.21 | komentarze (9) więcej »

Przebite opony na Osiedlu Żeromskiego

We wtorek 23 lutego br. rano do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił 63-latek z Osiedla ŻEROMSKIEGO zawiadomieniem, że ktoś przebił mu opony w samochodzie
„Mężczyzna zawiadomił policjantów, że na terenie przyblokowego parkingu, nieznany sprawca dokonał uszkodzenia 4 opon w jego pojeździe marki Ford. Mężczyzna oszacował wartość strat na kwotę blisko 1000 złotych.” - Czytamy w policyjnym komunikacie.    

Dodano: 24.02.21 | komentarze (4) więcej »

Chciała sprzedać kosmetyki, a podała nieznanemu kupującemu swoje dane do konta bankowego

W środę 17 lutego rano do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosiła się mieszkanka gminy Wąchock z zawiadomieniem, że podała nieznanej osobie dane do konta bankowego i w ten sposób straciła ponad 1800 złotych. Miało się to odbyć podstępem. 
Tak relacjonują to policjanci. Do KPP w Starachowicach zgłosiła się 29-latka z gminy Wąchock, która zawiadomiła, że 16 lutego zaraz po wystawieniu na jednym z portali ogłoszenia dotyczącego sprzedaży kosmetyków, skontaktowała się z nią nieznana osoba,...

Dodano: 18.02.21 | komentarze (2) więcej »

28-latkowi zabrakło po drodze paliwa i rozumu

Podczas wczorajszej służby starachowiccy policjanci zauważyli pojazd stojący na włączonych światłach awaryjnych przy jednym ze skrzyżowań w mieście. W trakcie udzielanej pomocy kierującemu, funkcjonariusze wyczuli od 28-latka alkohol. Dalsza kontrola wykazał 0,26 promila alkoholu w jego organizmie, brak uprawnień, przeglądu i polisy OC na kierowane auto. Teraz mężczyzna odpowie za wykroczenia przed sądem.
Starachowiccy policjanci patrolując wczoraj ulice miasta przy jednym ze skrzyżowań zauważyli francuskie auto z włączonymi światłami...

Dodano: 18.02.21 | komentarze (2) więcej »

Strażacy z powiatu starachowickiego transportowali osoby w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach z terenu powiatu starachowickiego już trzykrotnie pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogły dojechać we własnym zakresie.
Koordynatorzy gminni do spraw szczepień przekazują na bieżąco do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach potrzeby dostarczenia osób do punktu szczepień z terenu danej gminy.
Przypominamy, że najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat...

Dodano: 18.02.21 | komentarze (2) więcej »

Pechowe ogrodzenie?

Kolejne betonowe przęsła ogrodzenia ogródków działkowych „Relaks” znajdujących się przy łączniku ulicy Szkolnej z ulicą Batalionów Chłopskich w Starachowicach zostały uszkodzone. Na miejscu leżą plastikowe części samochodowe.
Może to kierowcy ze zbyt dużą prędkością wjeżdżają w ten zakręt i stąd połamane kolejne betonowe przęsła?Choć, gdyby ich nie było, mogłoby się okazać, że kilku kierowców zakończyłoby swoją trasę już na terenie ogródków działkowych. 
-...

Dodano: 15.02.21 | komentarze (5) więcej »

13-latek podejrzany o spowodowanie pożaru restauracji nad zalewem Rejów

Sąd rodzinny rozpatrzy zachowanie 13-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Młodzieniec podejrzany jest o spowodowanie pożaru restauracji nad zalewem Rejów. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Doszczętnie spłonęła jedna część kompleksu.
W poniedziałek około godziny 18 skarżyscy policjanci otrzymali informację o pożarze na terenie ośrodka wypoczynkowego nad zalewem Rejów. Na miejscu z ogniem walczyło 12 zastępów strażaków. Akcja gaśnicza przebiegła sprawnie, ale ogień niemal całkowicie...

Dodano: 03.02.21 | komentarze (5) więcej »

Tym razem udało się uniknąć tragedii

W poniedziałek 1 lutego 2021r. do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która zasłabła podczas kąpieli w budynku jednorodzinnym w miejscowości Krynki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że prawdopodobnie wskutek nieprawidłowego działania piecyka gazowego uwolnił się tlenek węgla doprowadzając do zasłabnięcia przebywającej w pomieszczeniu łazienki kobiety. 
Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy natychmiast ewakuowali...

Dodano: 02.02.21 więcej »

Strażacy ze Starachowic na Słowacji

Strażacy ze Starachowic uczestniczyli w misji poza granicami kraju, której celem było wykonanie testów na obecność Covid-19 wśród mieszkańców Słowacji.
W sobotę 23 stycznia grupa 20 ratowników z naszego województwa, w tym 2 pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wraz z kolegami z Małopolski i Podkarpacia wyruszyła na Słowację. 
U naszych południowych sąsiadów działało łącznie 66 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
Świętokrzyscy...

Dodano: 29.01.21 | komentarze (2) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie