« 1 2 3 4 5 »

Bondarowicz laureatem kolejnej nagrody Silver Prize na festiwalu

Marcin Bondarowicz otrzymał nagrodę Silver Prize na międzynarodowym festiwalu rysunkowym FreeCartoonWeb International organizowanym w Chinach.
Dla przypomnienia w poprzedniej edycji tego konkursu  Bondarowicz zdobył złoty medal. I choć festiwal w kolejnych edycjach: 18th FreeCartoonWeb International Cartoonet Festival i 19th FreeCartoonWeb International Cartoonet Festival ogłoszony był kolejno w 2019 i 2020 roku to ze względu na pandemie covid-19 oficjalne wyniki ogłoszone zostały dopiero w roku bieżącym. I tak wyniki obu edycji festiwalu...

Dodano: 30.03.23 więcej »

„FigUry i fiGury” LESZKA BARTKIEWICZA

Park Kultury w Starachowicach ma przyjemność zaprosić na przegląd prac artystycznych Leszka Bartkiewicza. Zaprezentowane zostaną prace z trzech różnych cykli starannie wybrane przez samego artystę-kuratora.  Wystawa będzie miała miejsce 23 marca 2023 roku w Restauracji Pełna Kultura (Starachowice, ul. Radomska 30A)
Godzina 18:00. Wstęp wolny.
Jak mówi sam twórca: „Pokażę zestaw obrazów i prac malarskich na papierze (które traktuję na równi z malarstwem olejnym) chyba najbardziej...

Dodano: 18.03.23 więcej »

Gala projektu „Kobieta. 23” - ZAPROSZENIE

Już w najbliższą sobotę poznamy nazwiska niezwykłych kobiet, zaangażowanych i pełnych pasji, które za swą działalność otrzymają wyróżnienie „Laur Kobieta.23”. Na wyjątkową uroczystość zapraszamy do Hotelu Europa, gwiazdą wieczoru będzie Kasia Cerekwicka. Wstęp wolny. 
Po raz drugi w Starachowicach odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy finalistki projektu „Kobieta.23”. Poprzedzą ją warsztaty z Dominiką Chorosińską, na które można się zapisać dzwoniąc pod nr ...

Dodano: 08.03.23 | komentarze (4) więcej »

Zaproszenie na spotkanie autorskie Krzysztofa i Marcina Lorków w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie Krzysztofa i Marcina Lorków, które odbędzie się 17 marca 2023 roku (piątek), o godzinie 17.00 w budynku „Kino Kotłownia”.
Tematem przewodnim spotkania będą pocztówki, jakie zostały wydane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze,  związane z regionem świętokrzyskim. Zawarte one zostały w katalogu pt. „Ziemia Kielecka na pocztówkach PTTK”. Dziś pocztówka zastępowana jest nowoczesnymi formami...

Dodano: 08.03.23 więcej »

Marcin Bondarowicz laureatem festiwalu FreeCartonWeb w Chinach

Marcin Bondarowicz otrzymał nagrodę Gold Prize na prestiżowym festiwalu rysunkowym w Chinach. Co interesujące konkurs: 18th FreeCartoonWeb International Cartoonet Festival został ogłoszony w 2019 a ze względu na pandemie Covid-19 został rozstrzygnięty dopiero w lutym tego roku.
Organizatorem festiwalu rysunkowego jest jeden z największych międzynarodowych portali internetowych dedykowanych rysunkowi FreeCartoonWeb. W tegorocznej edycji w kategorii rysunek pojawiły się dwa tematy główne: sztuczna inteligencja oraz Era 5G. I właśnie w tej...

Dodano: 21.02.23 | komentarze (1) więcej »

Koncert „Navigare necesse Est” poświęcony wybitnemu starachowiczaninowi - Władysławowi Wagnerowi

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury w Starachowicach serdecznie zapraszają na koncert „Navigare necesse Est” poświęcony wybitnemu  starachowiczaninowi, Władysławowi Wagnerowi, który przeszło 90 lat temu wypłynął w rejs dookoła świata na jachcie żaglowym. 
Rada Miejska w Starachowicach postanowiła upamiętnić to wydarzenie ogłaszając miniony rok 2022 „Rokiem Władysława Wagnera”. Na przestrzeni zeszłego roku odbyło się wiele wydarzeń przybliżających zwłaszcza młodemu...

Dodano: 17.01.23 | komentarze (1) więcej »

Wernisaż wystawy pt. „Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż pierwszej w tym roku wystawy czasowej pt. „Porządek i Zagłada. Policja w nazistowskich Niemczech”.
Jest to opowieść o tym jak doskonale zorganizowany aparat państwa przekształcił się w doskonale zorganizowany aparat zbrodni.
Zapraszamy w imieniu organizatorów w czwartek 19 stycznia o godzinie 12.00 do muzealnego Kina Kotłownia. Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.
 
Partnerem wystawy jest Niemiecki Konsulat Generalny w Krakowie.
Komunikat prasowy: MPiT

Dodano: 14.01.23 | komentarze (3) więcej »

Koncert noworoczny w Starachowicach

Gary Guthman, amerykański trębacz i muzyk jazzowy będzie gwiazdą Koncertu Noworocznego w Starachowicach. Na niezapomniane muzyczne doznania - 8 stycznia zapraszają Prezydent Miasta Marek Materek oraz Park Kultury. Wstęp wolny.
To wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych w naszym mieście. Koncert niezwykłego muzyka jazzowego odbędzie się 8 stycznia w sali Olimpia Urzędu Miejskiego o godz. 17.00. Ilość miejsc ograniczona.
Muzykowi podczas występu towarzyszyć będzie Quartet Swing Celebrations, który tworzą Mateusz Kaszuba...

Dodano: 02.01.23 | komentarze (4) więcej »

Muzeum wyróżnione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wśród wyróżnionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa za organizację wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. 
Przypomnijmy, że od 2008 roku w naszym Muzeum odbywa się festyn historyczny „Od Prasłowian do Polaków”, a od 2013 roku dodatkowo festyn „Mnisi i Hutnicy” organizowany wspólnie z Opactwo Cysterskie w Wąchocku. 
- Cieszymy się bardzo z wyróżnienia i gratulujemy pozostałym laureatom oraz koordynatorom wojewódzkim -...

Dodano: 14.12.22 więcej »

Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” z ogólnopolskimi sukcesami!

13 listopada b.r. Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” działający od lat w Parku Kultury (wcześniej w SCK) wytańczył 3 miejsce w kategorii ,,Taniec współczesny Show dance Formacje 16-26 lat Open” podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej VIVERSO'2022 w Kielcach.
Ubiegły weekend to kolejne świetne wyniki dla naszej „Plejady” i miejsca w czołówce. Podczas XVI Ogólnopolskiego Turnieju "Taneczne Pejzaże" w Górze Kalwarii wytańczyli następujące...

Dodano: 23.11.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie