« 1 2 3 4 5 »

15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS - Starachowice 2017 zakończony

Można mówić: to się nie uda, po co?, kogo to obchodzi?, chce ci się?.... Można, ale po co?.:)
Lepiej zacząć działać, chcieć a potem cieszyć się z każdego dnia , który pokazuje, że są tacy , których to obchodzi, że są ci , dla których to ważne. Najlepszym tego dowodem jest właśnie zakończona druga , starachowicka edycja Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie.
Festiwal zorganizowało stowarzyszenie Lokalni.pl przy współpracy Muzeum Przyrody i Techniki oraz kilku wolontariuszy ,...

Dodano: 20.06.17 więcej »

VI Festiwal Blues pod Piecem

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w niezwykle malowniczym  i ciekawym  miejscu od kilku lat odbywają się koncerty wykonawców związanych z muzyką bluesową. Podczas kilku edycji  Festiwalu na starachowickiej scenie zagrało wiele znakomitych muzyków polskiej sceny bluesowe. Można wymieniać; Leszek Winder, Krzysztof Ścierański, Jan Kyks Skrzek, Grzegorz Kapołka, Adam Kulisz, Krzysztof Głuch, Sławomir Wierzcholski, Ireneusz Dudek  czy z młodszego pokolenia Ireneusz Głyk, Michał Kielak, Sebastian Riedel.
Na...

Dodano: 13.06.17 | komentarze (1) więcej »

Kinior Reggae Sound „Projekt Nalepa” w Starachowickim Centrum Kultury

7 czerwca (środa) o godzinie 19.00  Starachowickie Centrum Kultury na parę godzin muzycznie zaczaruje Włodek Kinior Kiniorski ze swoim nowym projektem z muzyką Tadeusza Nalepy, a towarzyszyć mu w tym będą wyśmienici goście.
Włodka Kiniorskiego fanom dobrej muzyki nie trzeba zbytnio przedstawiać. Szerszej publiczności znany z formacji Izrael, Brygada Kryzys, Tiebreak ale też współpracujący ze Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Grażyną Szapołowską czy Trebunie Tutkami. Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie...

Dodano: 18.05.17 więcej »

Wystawa malarstwa w SDK

Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Elżbiety Jabłońskiej i Anny Tokarczyk.
Wernisaż: 12.05.2017 godz. 18.00.
Wystawa czynna od 12.05.2017 do 25.06.2017.
Wstęp wolny!
Spółdzielczy Dom Kultury, Starachowice, ul. Wojska Polskiego 9
Info: SDK

Dodano: 09.05.17 więcej »

Selfie.com.pl – Spektakl w reż. Marii Seweryn. 12 maja w SCK

Filip Bobek, Julia Kamińska, Dorota Pomykała i Mirosław Baka – to obsada spektaklu Selfie.com.pl w reżyserii Marii Seweryn, który zostanie wystawiony na scenie Starachowickiego Centrum Kultury, 12 maja o godzinie 17:00. Sztuka na czasie, opowiadająca w sposób humorystyczny o nawiązywaniu relacji za pośrednictwem Internetu, perypetiach miłosnych z nimi związanych oraz o tym, jak niektórzy rodzice próbują na siłę ułożyć życie swoim dzieciom.
W małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Brygida, przebojowa,...

Dodano: 04.05.17 więcej »

III StarAch! Festiwal za nami

Oliwia Rakowska (SP 11), Maria Woźniak (SP 12), Paulina Herman (Gimnazjum nr 2), Martyna Senderowska (Gimnazjum nr 4) i Katarzyna Głowacka (III LO) – to zwyciężczynie III Młodzieżowego StarAch! Festiwalu, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach. Starosta Danuta Krępa, pod patronatem której, odbywała się ta impreza gratulowała artystom umiejętności oraz talentu.
W tegorocznym StarACH Festiwalu wystąpiło 18 wokalistów ze starachowickich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół...

Dodano: 28.04.17 więcej »

Niech żyje bal - wspaniały koncert z piosenkami Osieckiej w SCK

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na wspaniały koncert z piosenkami niezapomnianej Agnieszki Osieckiej - 26.05.2017, godzina 19:00, Sala Widowiskowa SCK. Cena biletu 50 zł. Zachęcamy do zakupu biletów dla pracowników Państwa firm i instytucji - możliwość zakupu biletów zbiorowych i negocjacji ceny.
Specjalny koncert z okazji 80. rocznicy urodzin wybitnej poetki, a także 20. rocznicy jej śmierci. Piosenki – na nowo zaaranżowane przez pochodzącego ze Starachowic Leszka Kołodziejskiego – zaśpiewa Iza Połońska....

Dodano: 26.04.17 | komentarze (1) więcej »

Poranek Teatralny dla Dzieci - 30 kwietnia godz. 11.00 w SCK

Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom.
Tak jest i tym razem, w bajce „O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I...

Dodano: 23.04.17 więcej »

Nabór do Teatru Amatorskiego TEAM

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza wszystkich odważnych, śmiałych i tych trochę mniej, tych których żywiołem jest scena i tych, którzy lubią stać z boku niej.
Jeśli lubisz teatr, film, dobrą książkę, taniec, muzykę, a przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem przyjdź do SCK (Sala Klubowa, 1 piętro) 25 marca (sobota) o godzinie 12.00. 
Będziemy w tym dniu prowadzić nabór do Teatru Amatorskiego TEAM. Należy przygotować wiersz, fragment prozy czy piosenki (wystąpienie nie dłuższe niż 3 - 4 minuty). ...

Dodano: 12.03.17 więcej »

Stare Dobre Małżeństwo w SCK

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Blues dla Małej) po najnowsze, które ukazały się na najnowszej płycie zespołu.
Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na...

Dodano: 08.03.17 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie