« 1 2 3 4 5 »

Wernisaż artystki Ewy Wiśniewskiej – Zduniak: „Portretowanie” oraz „Pastele”

Wernisaż dwóch wystaw znakomitej artystki Ewy Wiśniewskiej - Zduniak „Portretowanie” oraz „Pastele” odbędzie się 20 grudnia o godzinie 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury (foyer/Galeria na schodach).
Ewa Wiśniewska - Zduniak - urodzona 13 września 1962 roku w Nowogardzie woj. zachodniopomorskie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, specjalność wystawiennictwo. Studia ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, (wydział Form Przemysłowych oraz Grafiki). Ukończyła też Akademię...

Dodano: 12.12.17 więcej »

Julia Dudek bezkonkurencyjna

Julia Dudek na XIV Ogólnopolskim Festiwalu „Nutka Poliglotka 2017” zajęła 1 miejsce! Wokalistka Studia Piosenki SCK zaśpiewała piosenkę Lary Fabian 
„Je t'aime” i brawurowe wykonanie tego utworu okazało się bezkonkurencyjne. 
Julia otrzymała również Nagrodę Specjalną od organizacji Eurofestiwale - zaproszenie na MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI „F&F” Festiwal Fazisi 2018 - Poti GRUZJA - była to jedyna nominacja na ten niezwykle prestiżowy Festiwal.
Festiwal „Nutka Poliglotka”...

Dodano: 25.11.17 więcej »

Starachowickie Muzeum docenione za promowanie lokalnego dziedzictwa

Podczas uroczystej gali 17 listopada w Opolu przyznano wyróżnienia dla organizatorów wydarzeń w ramach jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Temat przewodni tegorocznych EDD – „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.
W województwie świętokrzyskim lista zwycięzców wygląda następująco:
1. Opactwo Cysterskie w Wąchocku,
2. Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach,
3. Archiwum Państwowe w Kielcach,
4. Gminne Towarzystwo Sportowe w...

Dodano: 20.11.17 więcej »

Złote Komplety w MDK. Zaproszenie

W sobotę 21 października zapraszamy do MDK (ul. Gliniana 10A – budynek III LO) wszystkich w KOMPLECIE: dzieci i młodzież z rodzicami, dziadkami, starszym i młodszym rodzeństwem, ciociami, wujkami, opiekunami, sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi...
na pierwsze z cyklu spotkań pod hasłem:
„KOMPLETY”. 
W sobotę 21. 10.2017 r. w godz. 10.00 - 13.00 warsztaty pod hasłem „Złoto” a na nich: 
„Złote runo” - warsztaty plastyczne poprowadzi Olga Garbacz – Kosior – godz. 10.00 –...

Dodano: 17.10.17 więcej »

Poranek Teatralny dla dzieci w Starachowickim Centrum Kultury

Spektakl teatralny "DWA ŚWIATY" T. Barana to właściwie lekcja teatralna czyli 45 minutowe spotkanie z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat. Ideą przyświecającą powstaniu tekstu, jak również całego wydarzenia, jest chęć przybliżenia ich praw zgodnie z Deklaracją Praw Dziecka. Łączy ono wartości artystyczne z wartościami poznawczo – wychowawczymi.
Pierwsza część spotkania to około 25 minutowe przedstawienie teatralne, podczas którego dzieci poznają "dwa światy", dwa przykładowe domy. Pierwszy, to dom, w którym dziecko,...

Dodano: 13.10.17 więcej »

Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” otwarta dla zwiedzających. Wstęp bezpłatny

W piątek 6 października br. w budynku „Filtrów Theisena” w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki odbył się wernisaż wystawy  „Od Wierzbnika do Starachowic”. Na otwarcie wystawy przyszło kilkadziesiąt osób. Najpierw było wystąpienie kustosza wystawy, dyrektora muzeum Pawła Kołodziejskiego, następnie zwiedzanie wystawy a na koniec poczęstunek. Do 27 października br. wstęp na wystawę jest bezpłatny. 
Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” poświęcona jest historii naszego miasta od...

Dodano: 07.10.17 więcej »

Wystawa fotografii pt. „Napięcie powierzchniowe. Pejzaże z wodą w tle”

Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na wystawę fotografii Jacka Patrzykonta pt. „Napięcie powierzchniowe. Pejzaże z wodą w tle”.
Wystawa czynna jest od dzisiaj 2 października do 25 listopada w godzinach od 8.00 do 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 9 w Starachowicach. Wstęp wolny.
Wernisaż wystawy odbędzie się 9 listopada 2017r. o godz. 18.00
 
Info: SDK 
Reklama

Dodano: 02.10.17 więcej »

Wernisaż wystawy fotograficznej „Leśne… Bajkowe Widzenia”. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach oraz Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż XXVI wystawy fotografii Zbigniewa Kopańskiego pt. „Leśne… Bajkowe Widzenia”.
Wernisaż odbędzie się w czwartek 5 października br. o godz. 17.00 w sali wystaw „Reflex” Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach.
Informacja nadesłana

Dodano: 01.10.17 więcej »

Festiwal Filmowy Patrz Więcej ODWOŁANY

Starachowickie Centrum Kultury informuje, że z powodu bardzo małego zainteresowania Festiwalem Filmowym „Patrz więcej”, wydarzenie zostało odwołane. 
Wszystkich, którzy już zakupili karnety i bilety zapraszamy po zwrot pieniędzy do kasy Kina Kultura (codziennie od godziny 15.00).
Info: SCK

Dodano: 26.09.17 | komentarze (4) więcej »

Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza 6 października 2017 r. na wernisaż wystawy „Od Wierzbnika do Starachowic”. Wernisaż odbędzie się o godz. 17:00 w budynku Filtrów Theissena.
Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” poświęcona jest historii naszego miasta od momentu jego założenia przez benedyktynów Świętokrzyskich w latach 1624-1657, aż do włączenia w jego granice osady fabrycznej Starachowice oraz ostatecznej zmiany nazwy miasta na obecną w 1949 roku. Wystawa jest chronologiczną wycieczką...

Dodano: 25.09.17 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie