« 1 2 3 4 5 »

Koncert w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Zespół MDRUMMER i promocja debiutanckiej płyty „Optymistycznie”

Dzisiaj 17 czerwca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego odbędzie się koncert zespołu MDRUMMER.
MDRUMMER, to solowy projekt perkusisty Mariusza Dzwonka muzyka pochodzącego ze Starachowic. Zespół powstał w połowie 2020 roku. Pomimo trudnego czasu związanego z pandemią zespół ma na koncie kilka zagranych koncertów m.in. „Drogowskaz Świadome Życie” pod patronatem Wojewody mazowieckiego. Koncert Charytatywny dla Patryka Niekłania, jak również dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie. Utwory...

Dodano: 17.06.22 więcej »

Koncertowe podsumowanie działalności Chóru Kameralnego „Portamento” oraz Zespołów

Jutro 15 czerwca o godz. 17.30 w sali klubowej Parku Kultury  koncert „Zapraszamy do śpiewania”!
Koncert będzie podsumowaniem działalności Chóru Kameralnego „Portamento” oraz Zespołów Wokalnych „Małe Portamento” i „Portamento” działających w ramach Szkoły Chóralnej Parku Kultury w roku szkolnym 2021/2022.
W imieniu Organizatorów zapraszamy serdecznie Rodziny oraz Znajomych i Przyjaciół Dziewcząt. Starachowickich melomanów i sympatyków śpiewu...

Dodano: 14.06.22 więcej »

Wernisaż wystawy prac Macieja Michalskiego „Moje Stary”

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na wernisaż wystawy pt: “Moje Stary” 15 czerwca 2022 r., o godzinie 17:30 w budynku Wieży Ciśnień.
Maciej Michalski absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. J. Korczaka w Gliwicach, w latach 1994-1997. W latach 2000-2017 uczęszczał na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudzie Sląskiej, gdzie rozwijał swoje zdolności plastyczno-malarskie. Ważniejsze wystawy to: wystawa autorska w galerii FRYNA w Rudzie Sląskiej ok. 2010 r., wystawa prac w hali ARENA w Gliwicach 24 maja 2022 oraz wystawa prac w Urzędzie...

Dodano: 13.06.22 więcej »

„Od nocy do nocy” - wyjątkowy koncert musicalowych i filmowych przebojów

12 czerwca o godzinie 20.30 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach wystąpi Joanna Aleksandrowicz - aktorka i wokalistka, która stworzyła projekt „Od Nocy do  Nocy” zawierający utwory z najbardziej znanych polskich filmów i musicali tj. Vabank, Noce i Dnie, Halo Szpicbródka oraz cykl tang Astora Piazzolli.
Koncerty „Od Nocy do Nocy” realizowane są przy wyjątkowych aranżacjach świetlnych, w towarzystwie klimatycznych abażurów. Wszystko nabiera niesamowitych kształtów przy zachodzie...

Dodano: 08.06.22 więcej »

Zaproszenie na wernisaż. Piotr Lorek i Kacper Pielaszek w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy prac rzeźbiarskich Piotra Lorka „VESSELS” oraz prac artystycznych studenta ASP Warszawa Kacpra Pieleszeka „ Maszyny – rzeźbiarska obserwacja w czasie i przestrzeni”, który odbędzie się 3 czerwca 2022 r., o godz. 17.00.
Wejście od ul. Marszałka Piłsudskiego 95 (budynek Recepcji) oraz od ul. Wielkopiecowej 1. Serdecznie zapraszamy!!!
Piotr Lorek  rzeźbiarz i ceramik  urodzony się w Warszawie . Obecnie jest doktorem , pracuje na...

Dodano: 31.05.22 więcej »

ZAPROSZENIE na wernisaż wystawy „KOLORY MUZYKI i nie tylko...” Zbigniewa Kopańskiego

Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza dzisiaj 24 maja br. na wernisaż wystawy fotograficznej „KOLORY MUZYKI i nie tylko...” Zbigniewa Kopańskiego w Sali Widowiskowej SDK, Starachowice, ul. Wojska Polskiego 9. Wystawa będzie czynna do końca lipca.
Autor od dawna zafascynowany jest technikami specjalnymi w fotografii takimi, jak: maska właściwa, solaryzacja, izohelia, a ostatnio fascynuje się „koloryzmem” malarskim i propaguje „fotografię malarską”, czego efektem jest obecna wystawa.
40 zdjęć na wystawie, to...

Dodano: 24.05.22 więcej »

Finał 7. StarAch Festiwalu

Park Kultury zaprasza serdecznie dzisiaj 22 maja na finał 7. StarAch Festiwalu 2022! Początek o godzinie 17.00 w budynku Parku Kultury przy ul. Radomskiej. Festiwal pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka. 
Oto lista uczestników, którzy biorą udział: 
I. kategoria wiekowa (0-IV)
1. Nina Płusa - „Wieczorny walczyk”
2. Dorota Szymczak – „Kolorowy świat”
3. Wiktoria Szlęzak - „Naprawię świat”
II. kategoria wiekowa...

Dodano: 22.05.22 więcej »

Park Kultury zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty

Już w najbliższy weekend Park Kultury w Starachowicach rozpoczyna sezon wydarzeń w Amfiteatrze Parku Miejskiego. 14 i 15 maja zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty.
„Dzieci o pokój w Ukrainie” - koncert młodych ukraińskich artystów z Winnicy.
14.05.2022r. o godz. 17.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego odbędzie się koncert młodych artystów z Winnicy pt.  „Dzieci o pokój w Ukrainie”.
W koncercie wystąpi zespół „Kontrabas Band” czyli młodzi ukraińscy artyści w wieku 11-14 lat,...

Dodano: 10.05.22 więcej »

20 lat Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Zaproszenie na wernisaż

Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w najbliższy piątek 13 maja na wernisaż z okazji 20-lecia istnienia.
Wernisaż odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kochanowskiego 5. Początek godz. 17.00. Oprawę muzyczną zapewnią wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach.
Natomiast dzień wcześniej organizatorzy zapraszają na prapremierę wernisażu, która odbędzie się w restauracji Pełna Kultura w Parku Miejskim. Początek godz. 17.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie...

Dodano: 10.05.22 więcej »

XI Noc Muzeów w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

Dla wszystkich, którzy tradycyjnie w maju, czekają na tą wyjątkową okazję wizyty w muzeum, zapraszamy już 14 maja na XI Noc Muzeów do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. 
W tym roku zapraszamy na  wędrówkę po stałych wystawach,  kuratorskie opowieści przyrodnicze, archiwalno - techniczne niespodzianki z głębi magazynów muzealnych oraz niezwykłe koncerty. Otwarty Teatr Perkusyjny w scenerii Wielkiego Pieca zaprosi zwiedzających do dialogu i integracji poprzez sztukę.  
Na Hali Lejniczej...

Dodano: 10.05.22 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie