« 1 2 3 4 5 »

V edycja Nocy Muzeów. W Starachowicach pod nazwą „Rytmy kultury”

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na V edycję Nocy Muzeów pn. „Rytmy kultury”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest muzyka i jej różne odmiany. Imprezę rozpoczynamy w sobotę 14 maja 2016 r. o godz. 19:00. Na ten wyjątkowy wieczór zaplanowano szereg atrakcji.
Noc Muzeów rozpoczniemy od koncertu na Hali Spustowej gdzie zaprezentuje się lokalny artysta Wojciech Gąsowski. Przeniesie nas w świat elektronicznych dźwięków z dziedziny ambient, space i industrial. Około godziny 21:00 zapraszamy na koncert...

Dodano: 04.05.16 więcej »

Kabaret Skeczów Męczących w Starachowicach

Po niezwykle udanym roku 2015 Kabaret Skeczów Męczących wraca „Pod prądem”. Wraca  ze zdwojoną kabaretową mocą. W najnowszym spektaklu nie zabraknie niczego, z czego zna i ceni ich każdy kabaretowy widz w kraju. Będą megawaty energii płynącej ze sceny, będą uwielbiane przez publiczność, nietuzinkowe postacie, grane przez Jarosława Sadzę, a przede wszystkim nowe, nie emitowane w tv skecze.
To największa dotychczasowa produkcja kabaretu. Pod prądem ma być też trochę pod prąd, nie zabraknie więc odważnych treści i...

Dodano: 29.02.16 więcej »

Finał Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Starachowicach

Finał XXVI Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. S. Ratusińskiego w Starachowicach. „Ojciec Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny” - koncerty z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Dobiega końca tegoroczna odsłona Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej, które odbywały się w naszym mieście już po raz XXVI. W tym roku mogliśmy wysłuchać wirtuoza organów Tomasza Orlowa, który genialnie improwizował wybitne dzieła muzyczne, „Muzyczną modlitwę” w...

Dodano: 06.11.15 więcej »

Chopinowskie impresje w Spółdzielczym Domu Kultury

28 października 2015 r o godzinie 17:00 odbył się wernisaż wystawy fotografii Danuty Duszyńskiej i Magdaleny Gorzkowskiej pt. „Zainspirowane Chopina Jesienią”. 
Wystawa to efekt podróży autorek do Żelazowej Woli - miejsca gdzie muzyka Chopina rozbrzmiewa wyjątkowo. Ponad trzydzieści fotografii prezentowanych na wystawie oddaje klimat uroczych zakątków Żelazowej Woli, piękno natury w bujnej i niepowtarzalnej jesiennej scenerii. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i poddania się czarodziejskiemu klimatowi fotografii i...

Dodano: 03.11.15 więcej »

Spektakl „Rewolucja balonowa” w SCK. Od 25.09 do 1.10.2015 przerwa techniczna w kinie

Projekt TEATR POLSKA jedziemy z teatrem – spektakl „Rewolucja balonowa” już 27 września w Starachowickim Centrum Kultury.
27 września  o godzinie 19.00 (sala widowiskowa Starachowickiego Centrum Kultury) zapraszamy na kolejną odsłonę projektu TEATR POLSKA jedziemy z teatrem. Tym razem  będziemy mieli szansę obejrzeć rewelacyjny spektakl „Rewolucja balonowa” w reżyserii Sławomira Batyra.
Program TEATR POLSKA został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez...

Dodano: 17.09.15 więcej »

Jesień Kulturalna w Starachowicach

Lato niewątpliwie dobiegło końca o czym świadczy nie tylko zmiana temperatury na dworze ale również ciekawa oferta wydarzeń kulturalnych, które są sygnałem do inauguracji Jesieni Kulturalnej w Starachowicach.
Już  19 września (sobota)o  godzinie 19.00 zapraszamy na koncert inaugurujący Jesień Kulturalną w Starachowicach. W sali widowiskowej SCK wystąpi młody utalentowany pianista Łukasz Mikołajczyk.
Łukasz Mikołajczyk urodził się w 1993 roku w Siemianowicach Śląskich. Ukończył z wyróżnieniem Państwową...

Dodano: 11.09.15 więcej »

Wernisaż prac malarskich

12 września o godz. 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż prac malarskich autorstwa Grzegorza Łodeja.
Artysta jest studentem piątego roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W Starachowicach można podziwiać murale jego autorstwa m.in. ma budynku ciepłowni przy ul. Pustowójtówny i przy ul Miedzianej. Wystawę będzie można oglądać do 25 września. Honorowy patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Zapraszamy.
Info: UM Starachowice
Reklama

Dodano: 09.09.15 więcej »

Wernisaż wystawy „Kamienne paprocie”

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na wernisaż wystawy „Kamienne paprocie”, który odbędzie się 21 sierpnia 2015 r. o godz. 17:30 w Wieży Ciśnień.
Wystawa przyrodnicza „Kamienne paprocie” przybliża skamieniały świat roślin , które zapisały się na trwałe w „kronice” dziejów Ziemi pod postacią skamieniałości. Ekspozycja może stać się początkiem fascynującej podróży po świecie „reliktów” roślinnych i zachęcić do odkrywania tajników paleobotaniki, zwanej...

Dodano: 20.08.15 więcej »

Kulturalne wyróżnienia

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek nagrodzi twórców i animatorów kultury. Kandydatów do dorocznych wyróżnień można zgłaszać do 31 sierpnia informuje Leszek Kowalski ze starachowickiego Urzędu Miasta.
Doroczne nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są zgodnie z Uchwałą nr II/12/06 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 27 marca 2006 roku regulującą zasady i tryb ich przyznawania.
Nagrody i wyróżnienia...

Dodano: 03.08.15 więcej »

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na wernisaż wystawy „Akt i portret” Mieczysława Szczepańskiego

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na wernisaż wystawy „Akt i portret” pana Mieczysława Szczepańskiego, który odbędzie się 24 lipca 2015 r. o godz. 18:00 w muzealnej Wieży Ciśnień.
„Wystawa fotograficzna Mieczysława Szczepańskiego „Akt i portret” to wystawa jakiej jeszcze nie było w naszym mieście. Pokazuje ciało kobiety na różnych etapach życia – od aksamitu skóry młodej dziewczyny, doskonałych kształtów w pełni rozkwitu, poprzez oczekiwanie największego cudu życia, do dumnych...

Dodano: 20.07.15 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie