« 1 2 3 4 5 »

Piwnice Artystyczne „Alter Ego Cafe” zapraszają na koncert. Wstęp wolny

Piwnice Artystyczne „Alter Ego Cafe” zapraszają: Gwiazdy „MUST BE THE MUSIC” na jedynym koncercie w Starachowicach już w sobotę 1 listopada. Najważniejsze wydarzenie  muzyczne tej jesieni na kulturalnej mapie Starachowic !!!
W najbliższą sobotę 1 XI obierz kierunek na swojej busoli na ul. Jana Kochanowskiego 5, do najstarszego lokalu w mieście – „Alter Ego Cafe” na muzyczne święto. 
Tego wieczora o godz. 20.00 rozpocznie się koncert projektu muzycznego pod nazwą LIMBO.
Duet powstał w 2007 roku, a...

Dodano: 29.10.14 więcej »

Inauguracja roku kulturalnego w Starachowicach. Koncert Piotra Salaty z zespołem w Starachowickim Centrum Kultury

Początek października  to bez wątpienia znak że w Starachowicach rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych - inauguracja roku kulturalnego 2014/2015 i jubileuszowa XXV odsłona Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. 
Podczas uroczystości, która odbędzie się w sobotę 4 października b. r. o godzinie 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury zostaną wręczone nagrody prezydenta miasta w dziedzinie kultury oraz Jupitery i Jupiterki - nagrody i wyróżnienia dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury....

Dodano: 26.09.14 więcej »

Brązowa Miotła dla Plejady ze Starachowickiego Centrum Kultury

31 maja 2014 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, odbył się XIV Ogólnopolski Sabat Taneczny Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych o „Złotą Miotłę Baby-Jagi”. 
Wystąpiło 31 zespołów tanecznych z całej Polski. W kategorii wiekowej powyżej 16 lat wystartowało 6 zespołów. 
Plejada ze Starachowickiego Centrum Kultury zaprezentowała nowy układ taneczny „Książę Presji: piosenki czasu” zdobywając tym układem zaszczytną Brązową Miotłę. 
Info: SCK

Dodano: 05.06.14 | komentarze (2) więcej »

Wokalistki Studia Piosenki SCK w Finale 19 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”

Kasia Gęborek i Agnieszka Werens – wokalistki Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury w Finale 19 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”.
W niedzielę, 11 maja w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury odbyły się eliminacje regionalne 19. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, którego celem jest popularyzacja śpiewu wśród solistów, samokształcenie muzyczne oraz promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.
Zaprezentowało się ponad...

Dodano: 17.05.14 więcej »

Zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w okresie letnim

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki.
Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim (1 kwietnia – 31 października) odbywać się będzie w godzinach:
8.00 – 17.00 (wtorek, środa, piątek)
8.00 – 18.00 (czwartek)
11.00 – 18.00 (sobota, niedziela)
Wejścia odbywają się o pełnych godzinach od ulicy Piłsudskiego 95.  Jedna grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie na godzinę przed zamknięciem Muzeum. 
Czas zwiedzania to  2 godziny. 
W ramach...

Dodano: 29.03.14 więcej »

Uroczyste otwarcie Kina Kultura (zdjęcia)

Od wczoraj 16 marca b.r. Kino Miejskie w Starachowickim Centrum Kultury istnieje pod nową nazwą Kino Kultura. Podczas uroczystej gali, w której wzięli udział ludzie czynnie działający w starachowickiej kulturze, przedstawiciele stowarzyszeń, politycy, przedsiębiorcy wspierający działalność SCK, dyrektor SCK Tomasz Kordeusz podziękował tym którzy przyczynili się do modernizacji kina, tym którzy pracowali przy tym projekcie... Od firm wykonujących poszczególne etapy modernizacji po pracowników SCK. Ksiądz Henryk...

Dodano: 17.03.14 | komentarze (26) więcej »

Sukces młodych wokalistek Studia Piosenki SCK

W miniony weekend na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Kwietnik 2013” w Kutnie zespół wokalny „Majowe Malinki „ze Studia Piosenki SCK wyśpiewał III miejsce i zaproszenie na Międzynarodowe Festiwale Piosenki w Bułgarii i we Włoszech.Festiwal „Piosenki Kwiatowej Kwietnik” jest organizowany z okazji tradycyjnego Święta Róży w Kutnie. W tym roku była to jego V edycja. Po wstępnych eliminacjach zostało zakwalifikowanych 56 wykonawców z całego kraju w kilku kategoriach wiekowych. Nasze miasto w...

Dodano: 13.09.13 | komentarze (2) więcej »

PechaKucha Night w Starachowicach

PechaKucha, czyli wyjątkowe japońskie „pogawędki” czy „dźwięki rozmowy” to kreatywne spotkania, podczas których w prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów, po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund, uczestnicy opowiadają o swoich pasjach, hobby czy codziennych zajęciach. W trwającej 6 minut 40 sekund prezentacji, prelegenci muszą w ciekawy sposób skomentować to co pojawia się w obrazach.
W piątek 10 maja br. w sali klubowej Starachowickiego Centrum Kultury odbyła się...

Dodano: 13.05.13 | komentarze (2) więcej »

Wystawa malarstwa Tomasza Jędrzejczyka pt. „Akwarela świętokrzyska” w starachowickim Ekomuzeum

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach zaprasza wszystkich chętnych na pierwszą w tym sezonie wystawę organizowaną w Galerii „W Wieży”.Muzealna galeria rozpocznie swoją tegoroczną działalność od wystawy malarstwa Tomasza Jędrzejczyka pt. „Akwarela świętokrzyska”. Wszystkich miłośników naszych rodzimych pejzaży a także delikatnego i subtelnego malarstwa zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 17.30 . Wystawa udostępniona będzie do zwiedzania...

Dodano: 15.04.13 więcej »

Marta Stanisławska laureatką Świętokrzyskiego Konkursu

Wyróżnienie w Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek dla solistki Studia Piosenki SCK, Marty Stanisławskiej. Starachowiczanka pokonała w swojej kategorii – „soliści” cztery osoby i wykonując trzy utwory w innowacyjnej aranżacji, nie dała szans poważnej konkurencji.W niedzielę 27 stycznia 2013 r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się po raz 20 Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 77 wykonawców w 4...

Dodano: 03.02.13 | komentarze (6) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie