« 1 2 3 4 5 »

Święto Patrona Szkoły w III LO

III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego obchodziło uroczystość – Dzień Patrona Szkoły. Od kilku lat, w dniu urodzin poety, społeczność szkolna wspomina młodego twórcę. Baczyński to wielki Polak, patriota, bohater Powstania Warszawskiego, który poległ śmiercią żołnierza w wieku 23 lat w dniu 4 sierpnie 1944r.
Na kartach literatury polskiej pozostaje jako jeden z największych meteorów poetyckich.
Młodzież uczestniczyła w uroczystym apelu, na którym przypomniano życie i twórczość...

Dodano: 12.02.15 więcej »

SCK zaprasza na koncert topowej gwiazdy SMOOTTH JAZZ’U prosto z Los Angeles ERICA MARIENTHALA

Starachowickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert ERICA MARIENTHALA, topowej gwiazdy SMOOTTH JAZZ’U  prosto z Los Angeles, USA oraz  big – bandu „eMBand”.  
Koncert odbędzie się 7 grudnia (niedziela) 2014 r. o godz. 18.00 na sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 40 zł  można nabyć w kasie kina Starachowickiego Centrum Kultury  od godz. 15.00  a także online na stronie: www.sck.org.pl  
Eric Marienthal to legendarny amerykański saksofonista nurtu Smooth Jazz,...

Dodano: 26.11.14 | komentarze (2) więcej »

„Minerały i skały ozdobne Polski”. Wystawa w starachowickim muzeum

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy „Minerały i skały ozdobne Polski” ze zbiorów Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. 
Na wystawie zaprezentowane zostaną minerały, skały i kamienie ozdobne występujące na terenie naszego kraju, m.in. krzemień pasiasty z okolic Iłży, kwarc różowy z Gór Izerskich, agat, jaspis, chryzopraz. Prócz odpowiednio dobranych, reprezentatywnych okazów minerałów i skał, będzie można zobaczyć także przedmioty wykonane z kamieni –...

Dodano: 23.11.14 | komentarze (4) więcej »

Spotkanie z Krzysztofem Kowalewskim i Juliuszem Ćwieluchem

Z okazji dnia świętego Mikołaja, 6 grudnia o godz. 17:00, zapraszamy do Muzeum Przyrody i Techniki na wyjątkowe spotkanie z Krzysztofem Kowalewskim i Juliuszem Ćwieluchem, czyli bohaterem i autorem książki „Taka zabawna historia”. 
„Taka zabawna historia” to pierwszy wywiad rzeka ze znanym i lubianym aktorem, w którym artysta opowiada nie tylko o życiu zawodowym – szkole aktorskiej, pierwszych rolach, rozkwicie kariery teatralnej i filmowej, ale także mnóstwo historii z życia prywatnego: o dzieciństwie w...

Dodano: 22.11.14 | komentarze (3) więcej »

Spektakl teatralny w SCK pt. „Caryca Katarzyna”. Wstęp bezpłatny

Starachowickie Centrum Kultury  serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. „Caryca Katarzyna”, który odbędzie się  w dniu 17.11.2014r. tj. poniedziałek  o godz. 18.00  w sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury. Spektakl wystawiony będzie przez Teatr im. Stefana Żeromskiego z Kielc.
Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Bezpośrednio po spektaklu serdecznie zapraszamy chętnych widzów na warsztaty.  Będą one prowadzone przez dwójkę aktorów. Czas...

Dodano: 05.11.14 | komentarze (5) więcej »

Inauguracja roku kulturalnego w Starachowicach. Koncert Piotra Salaty z zespołem w Starachowickim Centrum Kultury

Początek października  to bez wątpienia znak że w Starachowicach rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych - inauguracja roku kulturalnego 2014/2015 i jubileuszowa XXV odsłona Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. 
Podczas uroczystości, która odbędzie się w sobotę 4 października b. r. o godzinie 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury zostaną wręczone nagrody prezydenta miasta w dziedzinie kultury oraz Jupitery i Jupiterki - nagrody i wyróżnienia dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury....

Dodano: 26.09.14 więcej »

Brązowa Miotła dla Plejady ze Starachowickiego Centrum Kultury

31 maja 2014 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, odbył się XIV Ogólnopolski Sabat Taneczny Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych o „Złotą Miotłę Baby-Jagi”. 
Wystąpiło 31 zespołów tanecznych z całej Polski. W kategorii wiekowej powyżej 16 lat wystartowało 6 zespołów. 
Plejada ze Starachowickiego Centrum Kultury zaprezentowała nowy układ taneczny „Książę Presji: piosenki czasu” zdobywając tym układem zaszczytną Brązową Miotłę. 
Info: SCK

Dodano: 05.06.14 | komentarze (4) więcej »

Wokalistki Studia Piosenki SCK w Finale 19 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”

Kasia Gęborek i Agnieszka Werens – wokalistki Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury w Finale 19 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”.
W niedzielę, 11 maja w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury odbyły się eliminacje regionalne 19. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, którego celem jest popularyzacja śpiewu wśród solistów, samokształcenie muzyczne oraz promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.
Zaprezentowało się ponad...

Dodano: 17.05.14 więcej »

Zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w okresie letnim

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki.
Zwiedzanie Muzeum w sezonie letnim (1 kwietnia – 31 października) odbywać się będzie w godzinach:
8.00 – 17.00 (wtorek, środa, piątek)
8.00 – 18.00 (czwartek)
11.00 – 18.00 (sobota, niedziela)
Wejścia odbywają się o pełnych godzinach od ulicy Piłsudskiego 95.  Jedna grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób. Ostatnia grupa rozpoczyna zwiedzanie na godzinę przed zamknięciem Muzeum. 
Czas zwiedzania to  2 godziny. 
W ramach...

Dodano: 29.03.14 więcej »

Uroczyste otwarcie Kina Kultura (zdjęcia)

Od wczoraj 16 marca b.r. Kino Miejskie w Starachowickim Centrum Kultury istnieje pod nową nazwą Kino Kultura. Podczas uroczystej gali, w której wzięli udział ludzie czynnie działający w starachowickiej kulturze, przedstawiciele stowarzyszeń, politycy, przedsiębiorcy wspierający działalność SCK, dyrektor SCK Tomasz Kordeusz podziękował tym którzy przyczynili się do modernizacji kina, tym którzy pracowali przy tym projekcie... Od firm wykonujących poszczególne etapy modernizacji po pracowników SCK. Ksiądz Henryk...

Dodano: 17.03.14 | komentarze (26) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie