« 1 2 3 4 5 »

Wernisaż wystawy „Leśne… Bajkowe Widzenia”

Spółdzielczy Dom Kultury oraz Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Kopańskiego „Leśne… Bajkowe Widzenia”, która odbędzie się we wtorek 19 czerwca 2018r. o godzinie 18.00 w sali wystaw SDK w Starachowicach, ul. Wojska Polskiego 9.
Info: SDK

Dodano: 15.06.18 więcej »

Kino Kobiet w gangsterskim klimacie

13 czerwca 2018, godz. 18:30 – zapraszamy na kolejne wydanie Kina Kobiet – zabierz przyjaciółkę, siostrę, mamę, teściową, synową i baw się razem z nami. W czerwcowym repertuarze doskonała komedia „Ocean’s 8” – Nadszedł czas na nową część serii Ocean’s, która zapowiada duże zmiany - tym razem osiem kobiet planuje napad w Nowym Jorku.
Zaznacz tę datę w kalendarzu, kup bilet i spotkaj się z nami 13 czerwca! 
MOTYW WIECZORU
Skoro w czerwcu zagramy film o gangsterkach, to zapraszamy w...

Dodano: 07.06.18 więcej »

Prawa człowieka w filmie. Ruszył festiwal w Starachowicach [zdjęcia]

Od wczoraj 5 czerwca po raz trzeci w Starachowicach odbywa się festiwal WATCH DOCS, czyli w skrócie „prawa człowieka w filmie”. Do soboty w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki można obejrzeć ciekawe filmy, posłuchać dobrej muzyki czy wziąć udział w dyskusjach. Gościem specjalnym będzie aktor Jan Nowicki. Dyrektorem festiwalu jest Mirosław Gęborek. Organizatorem lokalnym Stowarzyszenie Lokalni.pl
W ramach festiwalu został także zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Mały i  duży”...

Dodano: 06.06.18 więcej »

Portamento zaśpiewa w Bułgarii

Starachowicki Chór Portamento działający przy Młodzieżowym Domu Kultury już jutro rozpoczyna swój udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Czarnomorski zvutsi – Czarnomorski dźwięk”. Festiwal odbywa się w Bułgarii.
Starachowickie „Portamento” jest jednym z 20 chórów biorących udział w festiwalu. Na liście uczestników konkursowej rywalizacji znajduje się 20 zespołów z 10 krajów europejskich.
Nasz chór jest jedynym zaproszonym przez organizatorów...

Dodano: 05.06.18 więcej »

Filmy, koncerty, warsztaty. Ruszył Starachowicki Festiwal Sztuki

Od dzisiaj w Starachowicach Starachowicki Festiwal Sztuki.
Starachowicki Festiwal Sztuki kieruję się ideą rodzinnych spotkań ze sztuką. Zaproszeni goście to osoby wywodzące się z rodzin artystycznych.  Mamy nadzieję, że odbiorcami będą rodziny, mieszkańcy Starachowic oraz turyści. Jesteśmy przekonani, że ze sztuką wysoką można obcować nie tylko dużych ośrodkach miejskich, czy kurortach turystycznych, gdzie odbywa się większość festiwali.
Głównym wydarzeniem pierwszej edycji Starachowickiego Festiwalu Sztuki  jest...

Dodano: 01.06.18 więcej »

Tomasz Kordeusz pełniącym obowiązki dyrektora w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki

Zarząd Powiatu Starachowickiego podjął dzisiaj 14 maja br. decyzję, że pełniącym obowiązki dyrektora w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach będzie Tomasz Kordeusz – były dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury.
Przypomnijmy, że wczoraj dobiegła końca kadencja dyrektora Pawła Kołodziejskiego i  Zarząd Powiatu zdecydował o organizacji konkursu na to stanowisko. Tymczasem obowiązki dyrektora będzie pełnił Tomasz Kordeusz.  - Bardziej transparentnym rozwiązaniem jest zorganizowanie konkursu. Czekamy na dwóch...

Dodano: 14.05.18 więcej »

VII Noc Muzeów

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do udziału w VII Nocy Muzeów która odbędzie się 19 maja 2018 r. pod hasłem „Niepodległa”.
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów odbędzie się finał konkursu „Niepodległa – Tak ją czuje” w budynku Hali Lejniczej.
Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
Info: MPiT

Dodano: 03.05.18 więcej »

Sztuka „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Niedziela 29 kwietnia – WSTĘP WOLNY

SZTUKA „MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ” NA PODSTAWIE SCENARIUSZA IZABELI DEGÓRSKIEJ, to ciąg absurdalnych wydarzeń, które śmieszą i zaskakują. Jednak mimo komediowej formy spektaklu, zawiera on mnóstwo prawdy o tym jacy jesteśmy naprawdę  i jaki jest świat, w którym żyjemy.
Niezwykle śmieszna czarna komedia, w której sprytna żona Zofia, by przejąć majątek męża (a szczególnie dostać po nim emeryturę), próbuje różnych sposobów, aby skutecznie wyeliminować go ze...

Dodano: 25.04.18 więcej »

Starachowickie muzeum zaprasza na wystawę

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza do zwiedzenia wystawy „Ostatnie gąski. Pięćdziesiąta rocznica wygaszenia Wielkiego Pieca w Starachowicach”.
Wystawa będzie czynna do 8 kwietnia br. Wstęp jest bezpłatny. Do obejrzenia są zdjęcia wydrukowane na dużych formatach opowiadające czasy kiedy muzeum było zakładem pracy. W piątek odbył się wernisaż wystawy. Niektórzy zwiedzający znaleźli na zdjęciach kogoś z rodziny. Były miłe wspomnienia o autorze zdjęć, a w gablotach np. 43 numer gazety BUDUJEMY SAMOCHODY z...

Dodano: 17.03.18 więcej »

Ornery Broad z okazji Dnia Kobiet zagrały w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach [zdjęcia, video]

Na „Babiniec Cafe” z okazji Dnia Kobiet Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprosiło Ornery Broad, czyli trzy żywiołowe „trudne baby”, które w klimatycznych wnętrzach Kina Kotłownia dały świetny, ponad godzinny koncert. Widać było, że publiczność bardzo dobrze się bawiła, wokalistki także. Było trochę o relacjach damsko-męskich, trochę gry na „bas-kontrze”, bardzo dużo śmiechu, a najwięcej - doskonałych głosów wokalistek i wspaniałej muzyki. 
Ornery Broad wystąpiły w...

Dodano: 11.03.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie