« 1 2 3 4 5 »

„Zimowy koncert” piosenek w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych „Solo i w zespole z Mrózkami”

Park Kultury serdecznie zaprasza na „Zimowy koncert” - koncert piosenek w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych „Solo i w zespole z Mrózkami”. 
Przez trwający pierwszy tydzień ferii dzieci uczestniczą w bezpłatnych zajęciach, gdzie szlifują nie tylko głos ale i emisję, uczą się ruchu i doboru odpowiedniego dla siebie repertuaru. Efekt pracy zaprezentują na wspólnym koncercie z prowadzącymi zajęcia instruktorami - dr Bożeną Magdaleną Mrózek i Piotrem Mrózkiem. 
Zapraszamy w...

Dodano: 15.02.24 więcej »

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorki - zapraszamy na eliminacje rejonowe!

Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz Park Kultury w Starachowicach zapraszają do udziału w rejonowych elimanacjach do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych.
Eliminacje odbędą się 22 marca (piątek) o godzinie12:00 w Parku Kultury, ul. Leśna 2, budynek Gimnazjum nr 3 - sala pomarańczowa II piętro
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ma długoletnią historię. Jego organizatorem jest działające od ponad 100 lat...

Dodano: 15.02.24 więcej »

Koncert Noworoczny i Janusz Radek w Starachowicach

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury zapraszają na Koncert Noworoczny: w najbliższą niedzielę, 7 stycznia 2024 o godzinie 17.00 w sali Olimpia w Starachowicach.
Gwiazdą wydarzenia będzie Janusz Radek – urodzony w Starachowicach autor, kompozytor i wokalista, ulubieniec publiczności. Artysta obecny od 30 lat na muzycznej scenie, dotychczas wydał dziewięć płyt, z czego trzy pokryły się złotem. Współpracował m.in. z: Zbigniewem Preisnerem, Leszkiem Możdżerem, Stanisławem Syrewiczem, Piotrem Zanderem, Piotrem...

Dodano: 04.01.24 więcej »

Koncert Noworoczny w Starachowicach. Wystąpi Janusz Radek!

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury zapraszają na Koncert Noworoczny. 
Nowy 2024 rok zainauguruje w Starachowicach Janusz Radek!
7 stycznia 2024 r. (niedziela) godz. 17.00
Urząd Miejski w Starachowicach, Sala Olimpia,
ul. Radomska 45
Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona (do wypełnienia sali)
Weź udział w wydarzeniu i bądź na bieżąco: Koncert Noworoczny w Starachowicach [kliknij].
Komunikat prasowy: Park Kultury 

Dodano: 26.12.23 więcej »

Ogłoszenie wyników oraz wernisaż XVII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”

Stowarzyszenie Promocji Talentów, Park Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach serdecznie zapraszają na ogłoszenie wyników oraz wernisaż XVII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje" im. Jerzego Orzechowskiego - 30 listopada 2023r. (czwartek) godzina 18.00 - sala wystaw MBP, ul. Kochanowskiego 1. 
Każdego roku zdjęcia nadesłane do konkursu czarują i zaskakują. Jakie zdjęcie w tym roku zauroczyło jury?
Nadesłane...

Dodano: 23.11.23 więcej »

„Wszyscy Święci, Starachowice i …My”. Spotkanie autorskie

Muzeum Przyrody i Techniki serdecznie zaprasza 1 grudnia 2023 r. na „Stalówkę, czyli muzealne spotkanie z książką”. Bohaterem kolejnej już „Stalówki, czyli muzealnego spotkania z książką” będzie Aleksander Łącki - autor wydanej właśnie publikacji pt. „Wszyscy Święci, Starachowice i …My” poświęconej kościołowi p.w. Wszystkich Świętych. Świątynia ta została konsekrowana dokładnie 100 lat temu.
Serdecznie zapraszamy w piątek 1 grudnia o godzinie 16.30 do muzealnego Kina Kotłownia....

Dodano: 21.11.23 więcej »

Niebawem 35-lecie Państwowego Ogniska Plastycznego

Działające w Starachowicach Państwowe Ognisko Plastyczne w lutym 2024 roku będzie obchodziło swoje 35-lecie. 
Ognisko Plastyczne jest miejscem, które oferuje dzieciom i młodzieży  w wieku od 6 do 25 lat  szeroką ofertę edukacyjną i daje  im możliwość wszechstronnego rozwoju artystycznego i warsztatowego. Uzdolniona młodzież z terenu całego powiatu jest tu przygotowywana do dalszego kształcenia na uczelniach artystycznych – gdzie wymagane są wysokie umiejętności artystyczne.
KRÓTKA HISTORIA PAŃSTWOWEGO...

Dodano: 14.11.23 | komentarze (1) więcej »

Bach Jazz Collective - Zaduszki klasyczno - jazzowe na zakończenie XXXIV Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej

Już w najbliższą niedzielę 12 listopada o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Al. Jana Pawła II) na zakończenie tegorocznej 34 edycji Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego wystąpi trio Bach Jazz Collective. 
Nowe interpretacje Bacha to pewnego rodzaju zabawa dwoma gatunkami. Opracowania otwartych form to hołd składany Bachowi i uznanie jego geniuszu. Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista. Pomiędzy barokowymi kompozycjami mistrza z...

Dodano: 07.11.23 więcej »

Koncert „Vivat wolność, vivat bohaterowie”

Park Kultury i Stowarzyszenie Promocji Talentów zapraszają w sobotę 11-go listopada 2023r. na Koncert „Vivat wolność, vivat bohaterowie”. Początek  - godz. 18.00, sala Olimpia Urzędu Miejskiego.
Występują:
Ewa Jach, Aleksandra Skiba, Patrycja Suwara, Elżbieta Tokarska, Kacper Hartung, Maciej Jagieło, Mateusz Wiaderek.
Rzecz dzieje się w latach 1916 – 2023.
Widowisko zostanie odegrane w całości bez skróceń z udziałem śpiewaków, orkiestry, baletu, chóru i kinematografu.
Kapela: Chłopcy z Parku...

Dodano: 07.11.23 | komentarze (2) więcej »

Muzeum na święta – edycja zimowa

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Strefa Wyobraźni i Aktywności SOWA zapraszają do zapoznania się z tegoroczną ofertą warsztatów świątecznych „Magia Świąt”.
Na zajęcia zapraszamy od 14 listopada do 20 grudnia 2023 r., od wtorku do piątku w godzinach pracy Muzeum (grupy max 25 os.). Zapisy grup pod numerem telefonu 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl
Rezerwacje odbywają się na minimum 5 dni przed planowanym terminem.
„Bombki”
Wykonywanie własnoręcznie ozdób...

Dodano: 05.11.23 | komentarze (1) więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie