« 1 2 3 4 5 »

„Starachowianie” ogłaszają nabór do zespołu!

24 października (środa) o godzinie 19.00 w sali baletowej Starachowickiego Centrum Kultury  (III piętro, ul. Radomska 21) odbędzie się nabór do nowo tworzącej się grupy miłośników tańca i muzyki.
Grupa docelowo będzie spotykać się dwa razy w tygodniu. Obecny skład Teatru Muzycznego nad Kamienną - „Starachowianie” będzie w pełni wspierał nowych członków, by Ci mogli opanować złożone choreografie (przygotowane przed laty przez najlepszych choreografów w Polsce). Nad nowo powstała grupą będzie...

Dodano: 19.10.18 więcej »

Zaduszki Jazzowe „Michał Zduniak in Memoriam”

Projekt „Michał Zduniak in Memoriam” ma na celu przybliżenie postaci i dorobku artystycznego zmarłego 5 maja 2009 roku Michała Zduniaka – warszawskiego twórcy, który w latach 90-tych XX w. osiadł w Wąchocku. Był jedną z najważniejszych postaci awangardowej sceny muzycznej i teatralnej. Współtworzył wiele wydarzeń ważnych dla rozwoju muzyki improwizowanej, nadających impet wydarzeniom i kreacjom wpływającym na często burzliwy rozwój języka sztuki. Prezentował swój talent na najważniejszych...

Dodano: 19.10.18 więcej »

Kabaret SMILE wystąpi w Starachowicach. Ostatnie wolne miejsca

Kabaret SMILE wystąpi w Starachowicach w najnowszym programie „To się nadaje do kabaretu.”
24.10.2018 Starachowice, godz. 20:30. Starachowickie Centrum Kultury, ul. Radomska 21
„To się nadaje do kabaretu.” - najnowszy program Kabaretu SMILE. W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE. 
Cały program to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które...

Dodano: 17.10.18 więcej »

76 rocznica likwidacji żydowskiego getta w Wierzbniku

W 76 rocznicę  likwidacji żydowskiego getta w Wierzbniku  w  Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach  od 26 do 28  października będziemy gościć projekt objazdowego przeglądu filmów o tematyce żydowskiej „Przestrzeń Obrazu: Lokalnie”. Projekt realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja, finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury.
W programie:
26.10.2018 godz. 17.00 – wernisaż wystawy „Wszystkie drogi…” – historie Żydów ocalonych z Zagłady....

Dodano: 15.10.18 więcej »

A kuku. Tu folk’n’roll. ZAPROSZENIE na koncert

Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Fundacja Kukułeczka zapraszają na koncert „A ku ku: folk’n’roll”. Koncert będzie artystycznym podsumowaniem wspólnej pracy zespołów rockowych z MDK i kapeli ludowej zespołu folklorystycznego „Kukułeczka”. Odbędzie się w niedzielę 14 października o godzinie 17.00 w Starachowickim Centrum Kultury. Wstęp wolny. 
Projekt „A ku ku: folk’n’roll” to cykl wspólnych warsztatów muzycznych członków młodzieżowej...

Dodano: 12.10.18 więcej »

„Dziadek do orzechów” w wykonaniu artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu w grudniu w SCK

„Dziadek do orzechów” w wykonaniu artystów NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALETU IM. SALOMEI KRUSZELNICKIEJ - ROYAL LVIV BALLET już w grudniu w SCK!
8 grudnia o godzinie 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury wydarzenie jakiego bardzo dawno nie było w naszym mieście, a o które dopytywało wiele osób.  Na scenie Centrum Kultury wystąpią artyści NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALETU IM. SALOMEI KRUSZELNICKIEJ - ROYAL LVIV BALLET w sztuce „Dziadek do orzechów”.
„Dziadek do...

Dodano: 10.10.18 więcej »

Wernisaż wystawy pt. „Piękno niejedno ma imię”. ZAPROSZENIE

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej  pt. „Piękno niejedno ma imię” w dniu 28 września o godz. 18.00 w Galerii w wieży - Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Autorami 40 fotografii prezentowanych na wystawie są pochodzący ze Starachowic  - Anna Wiączek i Mieczysław Szczepański.   
Anna Wiączek: Lubię łazikować z aparatem po okolicy, zwłaszcza w złotej godzinie, próbując uchwycić szybko przemijające piękno przyrody, dlatego zdecydowana większość...

Dodano: 25.09.18 więcej »

Michał Bajor w Starachowicach

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku. 
Nadchodząca kolekcja „Od Kofty... do...

Dodano: 11.09.18 więcej »

8 Noce teatralne

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie ze Starachowickim Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1, Hufcem ZHP Starachowice  i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach zapraszają 8 Noce teatralne. 
14  września (piątek) 2018r. od godziny 19.00 - Hala spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wstęp wolny
PROGRAM: 
19.00 – rozpoczęcie imprezy 
19.15 - Teatr improwizacji Close Enough –...

Dodano: 09.09.18 więcej »

X Festyn Historyczny „Od Prasłowian do Polaków”

W dniu 10 września 2018 r. na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się X festyn historyczny „Od Prasłowian do Polaków”.
Impreza zorganizowana została w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Info: Ekomuzeum

Dodano: 06.09.18 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie