« 1 2 3 4 5 »

Muzeum Przyrody i Techniki zaprasza na liczne wydarzenia

Muzeum przyrody i Techniki zaprasza w najbliższym czasie na wydarzenia:
Wieczór Autorski Pawła Kołodziejskiego - 25 czerwca 2021 r. o godz. 18:00
Wieczór autorski Pawła Kołodziejskiego, promujący Jego trzeci tomik poezji pt. „Koniec sezonu”. W programie wieczoru zaplanowano, prezentację wybranych wierszy w interpretacji aktora Sławomira Hollanda oraz recital barda Piotra Kędziory. 
Data wydarzenia: 25 czerwca - godz. 18.00 - budynek Hali Spustowej - Wstęp wolny
Wernisaż wystawy „Włóż to w ramki” -...

Dodano: 22.06.21 więcej »

Wystawa prac członków klubu Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. ZAPROSZENIE na wernisaż

Klub „Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach, ul. Kochanowskiego 5, zapraszają na coroczną wystawę „FOTOREFLEKSJE 2020”. Wernisaż wystawy odbędzie w 24 czerwca 2021 r. o godzinie 17.00 w Sali wystaw „Reflex”.
„Coroczna wystawa prac członków klubu Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego (STF) prezentuje najrozmaitsze widzenia fotograficzne autorów. Od reportażu ulicznego, portretów, zdjęć przyrodniczych do...

Dodano: 21.06.21 więcej »

Wystawa niezwykłych fotografii i spotkanie autorskie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską

RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA. CO ROBIĄ KOBIETY ŻEBY SIĘ PODOBAĆ- wystawa niezwykłych fotografii i spotkanie autorskie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską w Amfiteatrze Parku Miejskiego.
Od 15 do 30 czerwca w Amfiteatrze Parku Miejskiego można podziwiać przepiękne fotografie podróżniczki i reporterki Elżbiety Dzikowskiej, która przez lata wraz ze swym partnerem Tonym Halikiem współtworzyła legendarny program telewizyjny pt. „Pieprz i wanilia”. Program z zapartym tchem śledziły całe pokolenia Polaków,...

Dodano: 16.06.21 więcej »

Koncert inaugurujący otwarcie Amfiteatru w Parku Miejskim

18 czerwca odbędzie się wyjątkowy koncert chórów na terenie Muzeum Przyrody i Techniki [więcej informacji], a dwa dni później-20 czerwca (niedziela) o godzinie 17.00 Park Kultury kontynuuje serwowanie dobrej muzyki i zaprasza na koncert chopinowski inaugurujący sezon artystyczny w  Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach. 
Z koncertem  „Chopin w Parku” wystąpi trójka wybitnych solistów: Ludmiła Worobec-Witek skrzypce, Artur Jaroń- fortepian i prowadzenie, Eryk Parchański-fortepian. W...

Dodano: 14.06.21 więcej »

Koncert muzyki chóralnej „Muzyczna mozaika” w Muzeum Przyrody i Techniki

Park Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert zatytułowany „Muzyczna mozaika”, który odbędzie się 18 czerwca (piątek) o godz. 18.00 w gościnnych progach Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura w Starachowicach. 
W koncercie, który swoimi patronatami objęli Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki zobaczymy i usłyszymy wykonawców ze Szkoły Chóralnej Parku Kultury w Starachowicach: Zespół Wokalny „Małe Portamento”, Zespół Wokalny...

Dodano: 13.06.21 więcej »

Park Kultury ogłasza nabór do Szkoły Chóralnej

Park Kultury ogłasza nabór do Szkoły Chóralnej w sekcjach:
• Chór Kameralny „Portamento” działający w dwóch grupach wiekowych:
- Zespół Wokalny „Małe Portamento” – dziewczynki w wieku od trzeciej do szóstej klasy szkoły podstawowej – zajęcia odbywają  się w środy w godz. 15:45 – 17:15 oraz w soboty w godz. 10:00 – 12:00
- Zespół Wokalny „Portamento” – dziewczęta w wieku od siódmej klasy szkoły podstawowej do drugiej...

Dodano: 09.06.21 więcej »

Park Kultury beneficjentem programu Kultura Interwencje 2021

Park Kultury w Starachowicach po raz drugi z rzędu został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Projekt „Kultura. Wzmocnienia pozytywne” został wysoko oceniony,  zdobył 85 punktów i otrzymał kwotę dofinansowania w wysokości 20 000 zł. 
„Kultura. Wzmocnienia pozytywne”  to cykl warsztatów artystycznych: piosenki kabaretowej, tańca, teatru komediowego oraz improwizacji kabaretowej, które skierowane będą do różnorodnych grup mieszkańców...

Dodano: 08.06.21 więcej »

Pchli Targ powraca!

Ruszają zapisy do pierwszej w tym roku odsłony Pchlego Targu! Park Kultury powraca do wydarzenia, które w zeszłym roku okazało się strzałem w dziesiątkę!
Zapraszamy już 26 czerwca (sobota) na starachowicki Rynek. Od godziny 10.00 do ostatniego klienta (jednak nie dłużej niż do 16.00) będzie można bezpłatnie skorzystać z miejsca wystawienniczego-jeśli masz jakieś rzeczy, które chcesz oddać, sprzedać lub się wymienić to jest to świetna okazja!
Zgłoszenia na Pchli Targ prosimy przesyłać na adres mailowy:...

Dodano: 08.06.21 więcej »

Wernisaż wystawy fotograficznej „Goniąc marzenia”. Starachowickie Muzeum zaprasza

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wyprawę po krainie marzeń, wspólnie z autorką wystawy fotograficznej Anną Wiączek. 
Wernisaż wystawy zatytułowanej „Goniąc marzenia” odbędzie się  4 czerwca o godz. 17.00 w Galerii Wieży - Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wstęp wolny. 
Wejście od ul. Marszałka Piłsudskiego 95 (budynek Recepcji) oraz od ul. Wielkopiecowej 1. Serdecznie zapraszamy.
 
Komunikat prasowy: MPiT

Dodano: 30.05.21 więcej »

Korzenie i skrzydła - rozmowa z Agnieszką Białoń

Agnieszka Białoń - starachowiczanka, tancerka, mistrzyni Europy w pochodzącym z Jamajki tańcu DanceHall Queen będzie gościem Grzegorza Sajóra w kolejnym odcinku videobloga „Korzenie i skrzydła”. 
Zapraszamy na stronę parkkultury.starachowice.eu oraz na FB Parku Kultury w czwartek 27 maja o godz. 17.00. 
Komunikat prasowy: Park Kultury 

Dodano: 25.05.21 więcej »
« 1 2 3 4 5 »

Ostatnie komentarze w serwisie