Igor Wargas z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 osiągnął ogromny sukces

18507.nsmed

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku uczeń Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Igor Wargas, z klasy 3- technik informatyk wziął udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o  III RP. 

Opiekunem olimpijczyka z „Maja” był Pan Sławomir Gwardyś. Organizatorem Olimpiady jest białostockie stowarzyszenie COPTIOSH i Uniwersytet w Białymstoku. 

Celem głównym Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy na temat współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej– między innymi jej konstytucji, ustroju, systemu politycznego, samorządu terytorialnego, organów władzy publicznej, prawa, społeczeństwa, przestrzegania praw człowieka, polityki zagranicznej czy członkostwa w organizacjach międzynarodowych, promocja takich wartości jak demokracja, tolerancja, patriotyzm i szacunek do własnej Ojczyzny.

Zawody odbywały się  na Wydziale Matematycznym Uniwersytetu w  Białymstoku i były one trójstopniowe. Wszystkich uczestników było 60.  Igor osiągnął ogromny sukces uzyskując tytuł finalisty Olimpiady o III RP, który to tytuł zapewnia mu możliwość wstępu na szereg uczelni wyższych w całym kraju. W oczekiwaniu na wyniki Igor wraz z opiekunem  zwiedzali też poszczególne wydziały kampusu uniwersyteckiego, między innymi biologiczny.

Komunikat prasowy: ZSZ nr 2

Dodane: 23.04.24 | Odsłony: 809

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie