Starachowicki Szpital wciąż liderem TOP10 w Polsce

18508.nsmed

Starachowicki Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Salą Porodową nie schodzi z pierwszego miejsca na podium rankingu „Rodzić po Ludzku” przez cały pierwszy kwartał 2024 roku. Zadecydował o tym #GłosMatek, czyli wynik ogólnopolskiej ankiety prowadzonej wśród rodzących przez Fundację Rodzić po Ludzku.

Najwyższa pozycja starachowickiego Szpitala w styczniu, lutym i marcu tego roku świadczy o wysokim poziomie opieki okołoporodowej udzielanej w starachowickim Szpitalu zgodnie ze standardami i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, poszanowaniu praw rodzących i ich dzieci.

Punktacja szpitala jest wyliczana zgodnie z metodologią opracowaną przez Zespół Fundacji i specjalistów w zakresie: opieki okołoporodowej, socjologii, psychologii, prawa, badań rynkowych i informatyki. Punkty są przydzielane na podstawie odpowiedzi kobiet na temat opieki w danym szpitalu udzielonych za pomocą ankiety „Głos matek” w 10 obszarach:

1. Realizacja planu porodu.

2. Swoboda rodzenia.

3. Kontakt z dzieckiem po narodzinach.

4. Opieka podczas cięcia cesarskiego.

5. Pomoc w opiece nad dzieckiem.

6. Wsparcie w karmieniu piersią.

7. Realizacja praw pacjenta.

8. Warunki w szpitalu.

9. Ocena postawy personelu.

10. Zadowolenie z opieki.

W każdym z obszarów szpital może uzyskać od 0 do 100%. Należy podkreślić, że poszczególnym odpowiedziom z ankiety w ramach obszarów opieki przyporządkowano zróżnicowaną wagę. Pytania zawarte w ankiecie w różnym stopniu pozwalają na odzwierciedlenie poszanowania praw rodzących i jakości opieki. Ponadto, w obliczeniach uwzględnione są także odpowiedzi na pytania dotyczące subiektywnych odczuć kobiet i doświadczenia opieki. Ranking Szpitali oparty na wynikach ankiet dostępny jest na portalu gdzierodzic.info i  jest pomocny w świadomym wyborze miejsca porodu. Nasz Szpital po raz kolejny zdobył pierwsze miejsce osiągając najwyższą punktację w kraju tj. 86%.

My oczywiście zgadzamy się z „Głosem Matek” i rekomendujemy starachowicki Oddział Położniczo-Ginekologiczny, jako najlepszy w Polsce.

Komunikat prasowy: PZOZ

Dodane: 23.04.24 | Odsłony: 602 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Katarzyna | 2024-04-23 11:23:18 napisał(a):

Rodziłam w ubiegłym roku.
Wszystko ok tylko to koszmarne jedzenie.
Bleee

Mieszkaniec | 2024-04-23 14:10:05 napisał(a):

Może ginekologia jest ok. Ale kilka oddziałów to nie ma szału. Najgorszy syf to na chirurgi.

Anka | 2024-04-24 17:43:22 napisał(a):

O Matko ale te pochwały są akurat za to, że pracują tak jak powinni pracować i za to te wielkie laury ? Śmiech na sali, niech się wypowiedzą ci co chociaż 1 raz leżeli na innym oddziale lub z konieczności odwiedzili SOR. Tu raczej nie ma co komentować, najpierw trzeba wyleczyć chorą służbę zdrowia inaczej poziom zgonów wyraźnie w górę

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie