Wizualizacja planowanego wiaduktu

9934.nsmed

Gotowa jest już koncepcja przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich. Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w środę, 16 maja br. władze powiatu zaprezentowały wizualizację tej inwestycji, jaka została stworzona na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.

Budowa przejścia nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich będzie jednym z największych przedsięwzięć drogowych realizowanych przez Powiat Starachowicki o strategicznym znaczeniu dla usprawnienia komunikacji i bezpieczeństwa w mieście. Do końca tego miesiąca ogłoszony ma zostać przetarg na wykonanie tego zadania. Póki co władze powiatu zaprezentowały jego wizualizację, wykonaną przez firmę FotomediaArt.pl na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych.

Starosta Danuta Krępa podkreśliła, że realizacja tej inwestycji ma pomóc w usprawnieniu komunikacji i zwiększyć bezpieczeństwo ruchu samochodowego i pieszych.

- Jest już wydana decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o uwarunkowaniach środowiskowych. Do końca maja br., zostanie ogłoszony przetarg w systemie „zaprojektuj-wybuduj”. W styczniu 2019 planujemy uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej czyli tzw. ZRID. Sama realizacja tego zadania przebiegać by miała od marca 2019 r. do końca czerwca 2020 r. – powiedziała na konferencji starosta, , nie ukrywając że będzie to bardzo kosztowne zadanie.

- O tym, jakie dokładnie będą to koszty, będziemy wiedzieli dopiero po otrzymaniu dokumentacji projektowo – kosztorysowej – powiedziała starosta.

Powiat będzie się starał o środki z subwencji rezerwy ogólnej budżetu państwa. Niezależnie od tego oczekuje też wsparcia finansowego od Gminy Starachowice.

- Sami najprawdopodobniej nie udźwigniemy tak dużej inwestycji. Będziemy musieli podpisać w tej sprawie porozumienie z Gminą Starachowice – powiedział wicestarosta Marek Pawłowski.

Całość tej inwestycji obejmować będzie prawie 1,5 km zjazdów, rozjazdów oraz przejazdów, włączając w to przebudowę ronda. Powiat prowadzi rozmowy z władzami kolei w sprawie zachowania dotychczasowego przejazdu. Obowiązujące obecnie przepisy (Rozporządzenie w sprawie skrzyżowań i linii kolejowych z drogami) mówią o konieczności jego zlikwidowania w przypadku wybudowania wiaduktu, są jednak możliwe od tego odstępstwa, w przypadku wyrażenia zgody przez władze kolei, a później Ministra Infrastruktury. Rozmowy w tej sprawie trwają.

Źródło: powiat.starachowice.pl

Dodane: 17.05.18 | Odsłony: 2779 | komentarze (17)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Szok | 2018-05-17 13:05:21 napisał(a):

Kolejny bubel. I co to straszydlo zmieni? Przecież tak dalej korki będą, tylko że teraz samochody będą stać w korkach na wiadukcie

mieszkaniec | 2018-05-17 13:12:16 napisał(a):

proszę nie ******** głupot tylko źle i źle. Dobry pomysł proste rozwiązanie faktycznie jeżeli na kieleckiej nie zrobi się ronda a zostaną światła korki będą na wiadukcie i będą korkować to istniejące obecnie rondo.

Dokładnie | 2018-05-17 13:18:49 napisał(a):

W 2008 czy 2009 roku zostala zrobiona w urzędzie miasta normalna i porządna koncepcja wiaduktu na dolnych tylko później nieudacznicy to zmarnowali

niewirtualny mieszkaniec | 2018-05-17 13:19:20 napisał(a):

Usprawnienie komunikacji w Starachowicach Zachodnich to kolejna wizualizacyjna ściema. Zrobić, dopiero się chwalić ! Wizualizacyjne Starachowice są niezwykle piękne, czyste i nowoczesne. Myślicie, że macie do czynienia z idiotami, rozliczymy was i wasze wizualizacje już niebawem ! Już można wirtualnie pospacerować po zrewitalizowanym parku miejskim, odpocząć nad zrewitalizowanym zalewem Lubianka, poobserwować ptactwo na stawie z wirtualnej wieży obserwacyjnej, odpocząć w wygodnych fotelach i napić się wirtualnej kawusi na przepięknym dworcu PKP, przejść się bez strachu po zrewitalizowanym slamsie na ulicy Robotniczej i odetchnąć przy wirtualnej fontannie obok zasyfionego całkiem niewirtualnie SCK-u. Może jakieś Angeliki przebywające za granicą nabiorą się na te "cuda", ale mieszkaniec z krwi i kości obserwujący te tańce Wita, nigdy, przenigdy. Już więcej nie popełnimy błędu sprzed czterech lat, kiedy to postawiliśmy na młodego, bez układów, obiecującego kryształową transparentność, która pękła jak bańka mydlana. Tym razem postawimy na prawdziwego gospodarza, z odpowiednim życiowym doświadczeniem, który fizycznie wyjdzie do ludzi i zobaczy prawdziwe potrzeby mieszkańców, a nie będzie bujał w wirtualnych oparach absurdu !!!

Mieszkaniec | 2018-05-17 14:31:50 napisał(a):

Tak była wcześniejsza koncepcja ale koszty jej realizacji byłby olbrzymie . Obejowały mase wywłaszczeń. Ta jest mniej kosztowna i sensowana. Ale tak jak wspomniałem do całości kluczem jest rondo na Kieleckiej przy stawie. Jak by już było ruch by szedł płynniej. Jeżeli powstał by ten wiadukt plus północna obwodnica mamy rozwiązany problem w mieście

SWM | 2018-05-17 15:10:19 napisał(a):

Właśni trzeba ludziom przedstawić obydwie koncepcje i przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne. Zaznaczam, że przeprawa to zadanie powiatu, ale P Materek właśnie powinien przeprowadzić za powiat konsultacje bo oni nawet nie rozumieją co to są konsultacje społeczne i jak się to powinno robić na temat "rozkorkowania" miasta powiatowego.

Moim zdaniem | 2018-05-17 15:32:47 napisał(a):

Moim zdaniem ta pierwsza koncepcja jest o wiele lepsza niż ta. Co do pieniędzy? Mieliśmy już tyle obietnic i wywiadów, że pieniądze będą na tyle rzeczy, czy to od materka czy lipca, że korzystając z tych wypowiedzi czas wreszcie coś zrobić dla miasta a nie tylko wirtualnie.

Realista | 2018-05-17 16:02:29 napisał(a):

W tej dziurze łącznik i malutkie rondo buduje się rok. Ten wiadukt zrobią jak się... Dobrze ktoś napisał, nabieranie idiotow. Pod wybory.

Ejtam | 2018-05-17 17:54:41 napisał(a):

Jeśli wywłaszczą i usuną ten wstrętny plac z materiałami budowlanymi, jestem za. Jeśli ten syf zostanie...jestem przeciw

muzzy do Ejtam | 2018-05-17 21:47:15 napisał(a):

Czyżby konkurent twój. Jak nie umiesz walczyć z konkurencją to zamknij biznes. Żałosny jesteś.

@muzzy | 2018-05-18 06:57:53 napisał(a):

Może trudno ci to sobie wyobrazić ale są ludzie którzy mają poczucie estetyki i potrzebę porządku

artur | 2018-05-18 07:18:57 napisał(a):

pomysł na plus, mam jednak uwagę, wg mnie to na wizualizacji wygląda nie najgorzej ale wielkość zjazdów i drogi nie wiele ma wspólnego z zaspokojeniem potrzeb, ale może się mylę OBY!!!!!

obiektywny | 2018-05-18 08:48:29 napisał(a):

Pomysł dobry tyle tylko, że powstał za Starosty Dąbrowskiego i poprzedniego Zarządu Powiatu. Obecna ekipa zrobiła tylko wizualizację.

Do bani | 2018-05-18 12:59:55 napisał(a):

Ta wersja wiaduktu jest bez sensu. Zmarnowany czas i pieniądze. Tak samo jak ze szpitalem. I czy to ten zarząd czy poprzedni. Zmarnowany czas i pieniądze.

@obiektywny | 2018-05-18 13:02:04 napisał(a):

Czy to takie ważne kiedy powstał i kto tego dokonał!

agnieszka | 2018-05-19 15:19:04 napisał(a):

fajnie tylko ciekawa jestem kiedy wykarczuja korzeń i posadza młode drzewko na ul Niskiej

ini | 2018-05-21 11:53:36 napisał(a):

Jak nie zrobią po dwa pasy dojazdowe do ronda ks. Popiełuszki i tego przed torami, to będzie okropna kaszana komunikacyjna! Wystarczy, że zamkną przejazd i auta zablokują przejazd przez oba ronda. Kierowcy, czy to z przyzwyczajenia czy z innych wiadomych im celów, ciągle będą się kierować w stronę przejazdu, dworca i innych miejsc.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie