Starachowicka Strzała, szosowy klasyk w belgijskim stylu

14793.nsmed

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! V Starachowicka Strzała 2021 w Starachowicach, organizowana przez Grzegorza Wajsa, znów okazała się fenomenalnym widowiskiem. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazły się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Tegoroczny limit uczestników – 250 osób – został wypełniony w całości, a chętnych do startu było znacznie więcej.

Starachowicka Strzała tradycyjnie była skierowana do kolarzy z licencjami Masters oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2021, a najlepsi także nagrody finansowe. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach 61 km i 83 km, a każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic nad Zalew Brodzki w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora. 

- To był piękny, kolarski klasyk w belgijskim stylu w Starachowicach z maksymalną frekwencją i bardzo mocną obsadą - mówi organizator i pomysłodawca Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - Przygotowaliśmy jeszcze bardziej atrakcyjną trasę, mocno pofałdowaną, pełną podjazdów i zjazdów. Strzałem w dziesiątkę okazały się nasze nowości – premia górska na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premia lotna w Adamowie w Gminie Brody.

Na trasie MINI (61 km) zwyciężył Patryk Burda, finiszując przed swoim bratem Mateuszem Burdą (obaj z STS Jordan Wola Mała) i Dominikiem Siwcem (Cyclo Centrum 42Sports). Wśród kobiet wygrała Monika Węgrzyn (Buff The North Face Team Poland), przed Moniką Mazur (BSK Miód Kozacki) i Agatą Miękinią (Lech-Pol 4x4 Cycling). Na trasie MAX (83 km) najszybszy był Michał Ładosz (Mayday Lublin), który wyprzedził Mateusza Muchę (7R Rowmix Team) i Michała Przybysza (Team Varso), a w gronie kobiet triumfowała Katarzyna Wełna (7R Rowmix Team), przed Kamilą Wójcikiewicz (Agrochest Team) i Malwiną Łączyńską (Eroe RC).

- Cieszą bardzo dobre opinie kolarzy z całej Polski, którzy na wymagającej i technicznej trasie w Starachowicach poradzili sobie doskonale – dodał Grzegorz Wajs. - Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących charakterystyki wytyczonej trasy, zabezpieczenia i poziomu organizacji imprezy. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

V Starachowicka Strzała 2021 została zorganizowana przez Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/

Komunikat prasowy nadesłany

RemondisReklama 

Dodane: 01.06.21 | Odsłony: 1130 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

poziom | 2021-06-01 07:24:24 napisał(a):

Poziom sportowy mizerny. Przejazd honorowy przez miasto to porażka i zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg...

gość | 2021-06-01 07:41:51 napisał(a):

Cienizna jak ta władza i masakra, wyrzucone dla Wajsa pieniądze.

Mieszkaniec | 2021-06-01 08:06:14 napisał(a):

Niszowa impreza której już nikt nie chce poza organizatorem, który nabija sobie kasę kosztem samorządów. Niektórzy dawno to zrozumieli i ich spławili, bo co dała ta impreza dla miasta poza zyskiem dla hotelu. Żadnych atrakcji dla mieszkańców poza torem przeszkód jakim było zamknięciem dróg poprzewracanymi barierkami :)

VW | 2021-06-01 08:24:33 napisał(a):

Zrezygnujcie z tego cyrku towarzyszu Materek

Do Mieszkaniec | 2021-06-01 08:33:15 napisał(a):

Torem przeszkód i chamówą ze strony zamykających drogę *, nie można dojechać do domu nawet 100 m bo będą jechać "sportowcy" najgorsi to ci ze SM, znalazł się szeryf

Wezyr | 2021-06-01 08:47:25 napisał(a):

Przejażdżka przez miasto za kilkaset tysięcy.
Materek daj te pieniądze lokalnym klubom sportowym, one je spozytkuja miliard razy lepiej.

gość | 2021-06-01 10:27:05 napisał(a):

Hotelowe zawracanie gitary.

Obserwator | 2021-06-01 19:06:03 napisał(a):

A gdzie te Starachowickie bohatery z lat ubiegłych???

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie