Sobótki 2017 i XXV-lecie Animex Foods [video]

8722.nsmed

Zespoły Sound „n” Grace oraz BASTA wystąpiły w miniony weekend dla starachowickiej publiczności podczas dwudniowej imprezy Sobótki 2017 połączonej z XXV – leciem firmy Animex Foods. Koncertom towarzyszył zlot Food Trucków.

Starachowickie Sobótki to impreza, która na stałe trafiła do kalendarza lokalnych wydarzeń kulturalnych. W tym roku, ze względu na trwające remonty dróg w południowej części miasta, impreza odbyła się na placu rekreacyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Imprezą towarzyszącą starachowickim sobótkom było MOTOSERCE i ogólnopolska akcja zbiórki krwi dla chorych dzieci. Na stadionie miejskim najpierw odprawiona została polowa msza święta, następnie ulicami miasta przejechała parada motocykli. Podczas akcji w Starachowicach zarejestrowało się 31 osób, oddało krew 26 osób, zebrano łącznie 12 litrów krwi.

Sobótkowa zabawa rozpoczęła się w godzinach popołudniowych, przybyłych gości powitali organizatorzy czyli Prezydent Miasta Marek Materek oraz Andrzej Pawelczak przedstawiciel Zarządu Animex Foods i Grzegorz Warejko dyrektor ds. produkcji Zakładu Animex Foods w Starachowicach.

Następnie na scenie wystąpiły znane nam zespoły taneczne: TAKT, PLEJADA oraz młode wokalistki ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury. Między występami rozgrywano konkursy z udziałem publiczności, można było wygrać atrakcyjne nagrody, które wręczał wyjątkowy gość Starachowickich Sobótek Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017 sympatyczna i śliczna Karolina Majewska. Kolejny zespół, który prezentował się na scenie to REDS ze Starachowic.

Wieczorem na placu obok wiaty zapłonęło sobótkowe ognisko, rozpalone przez Zastępcę Prezydenta ds. Społecznych Jerzego Miśkiewcza. W rozpoczynającej lato zabawie uczestniczyła także Zastępca Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych Ewa Skiba.

Dużo działo się na sobótkowej scenie, ale nie mniej ciekawie było także poza nią. Dla uczestników zabawy przygotowano m.in. boisko do gry w siatkówkę plażową, plac zabaw dla najmłodszych, dla ochłody ustawiona została kurtyna wodna, było malowanie twarzy i kulinarne specjały serwowane z ustawionych wokół placu Food Trucków.

Wreszcie przyszedł czas na gwiazdę pierwszego dnia Starachowickich Sobótek, a mianowicie Sound „n” Grace. Zespół powstał 12 lat temu w Warszawie, jego założyciele to studenci Akademii Muzycznej Anna Żaczek i Kamil Mokrzycki. Sound „n” Grace wykonuje muzykę gospel, funk, soul, R&B. Podczas występu w Starachowicach chór wykonał m.in. swoje największe przeboje takie jak: „Dach”, „Możesz wszystko”, „Na pewno”.

Drugiego dnia na sobótkowej scenie już od południa rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury, zespołu Celibat, White Streaks. Taneczne show zaprezentował Zespół Tańca i Inscenizacji Plejada.

Po godz. 18.00 wystąpił zespół BASTA wykonujący muzykę disco polo. Zespół powstał w 2007 r. założycielką i liderką jest Eva, która swoją przygodę ze sceną zaczęła w formacji Viper następnie występowała u boku Zbyszka Perkowskiego, lidera zespołu Focus. Młoda i ambitna tancerka była także prowadząca "Boom Hit Music" i "Hity na zawsze". Zespół na swoim koncie posiada srebrny krążek o przewrotnym tytule ,,I Basta". Wylansował m.in. takie przeboje jak "Speed", "Zatrzymać czas", "To nie tak", "Zakazana", "Niepokorna i szalona". Jak się okazało w Starachowicach zespół ma wielu fanów, którzy doskonale znali słowa utworów i wspólnie z BASTĄ je wykonywali. Ogromnym powodzeniem cieszyły się płyty rozdawane pośród publiczności w trakcie trwania koncertu.

- Starachowickie Sobótki 2017 przeszły do historii. Zabawa na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęła wakacje w naszym mieście, które zakończymy Dniami Starachowic, już dziś wszystkich serdecznie zapraszam i życzę udanych wakacji. - Prezydent Miasta Marek Materek.

Więcej zdjęć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego [kliknij].

Info: UM Starachowice

Reklama

Dodane: 26.06.17 | Odsłony: 2892

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie