Setny jubileusz urodzin Pani Anny Rędziak

15237.nsmed

Piękny, setny jubileusz urodzin obchodziła pani Anna Rędziak ze Starachowic. Jubilatkę z koszem słodkości odwiedził Prezydent Miasta Marek Materek, który złożył na ręce pani Anny gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku.

Niedawno odwiedzałem pana Władysława Listka w Zakładzie Opieki „Anna” w Skarżysku Kościelnym – wspomina Pan Prezydent. Dzięki temu poznałem także starachowiczankę panią Annę Rędziak, która skończyła w tym roku 100 lat. Obiecałem, że wrócę z prezentem i życzeniami i tak też się stało. Pani Ani życzę kolejnych lat w dobrym zdrowiu i pogody ducha.

Pani Anna Rędziak urodziła się w 1921 roku w Koluszkach. Ojciec Pani Anny, Piotr Miazga i matka Apolonia byli uciekinierami z Wołynia. Ojciec nie przeżył ucieczki, został pobity przez sowietów i zmarł w szpitalu w Krakowie. Matka Pani Anny, Apolonia pracowała jako akuszerka.

Pani Anna podczas okupacji pracowała w Starachowickich Zakładach. W 1945 roku wyszła za mąż i zamieszkała w Starachowicach, tutaj urodziła 6-cioro dzieci, niestety troje z nich zmarło. Mąż Pani Anny, Wacław, na skutek wypadku samochodowego zmarł w 1976 roku razem zdążyli wybudować dom przy ul. Iłżeckiej. Pani Anna ma siedmioro wnuków i trzynaścioro prawnuków.

Pani Anna na skutek niefortunnych wypadków, które spowodowały urazy głowy i kręgosłupa od kwietnia 2018 roku do chwili obecnej przebywa w Zakładzie Opieki Długoterminowej „Anna” w Skarżysku Kościelnym. Pani Anna na co dzień korzysta ze wsparcia rehabilitantów i fachowej opieki ze strony specjalistów.

Komunikat prasowy: UM Starachowice

RemondisReklama

Dodane: 05.10.21 | Odsłony: 747

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie