Punktualność autobusów komunikacji miejskiej. Czy ktoś tego pilnuje?

15250.nsmed

„Jak prowadzony jest nadzór nad punktualnością autobusów komunikacji miejskiej?” - Zapytał w interpelacji do prezydenta miasta przewodniczący Rady Miejskiej radny Michał Walendzik? 

„Niejednokrotnie byłem świadkiem, że w momencie, gdy nikt nie wsiadał i nie wysiadał z autobusów kierowcy mijali przystanki bez zatrzymania. W ostatnią sobotę (pismo jest z 24 września 2021r. - [przypis red.) przypadkowo jechałem za autobusem, który nie zatrzymał się na trzech przystankach pod rząd. W związku z tym, proszę o wyjaśnienie, czy kontroluje te sprawy? Rozkład jazdy i tak został znacząco uszczuplony w ostatnich latach. Wypadałoby zatem, aby był przynajmniej przestrzegany” - czytamy w piśmie Walendzika do szefa miasta.

Odpowiedzi udzielił prezes ZEC Komunikacji Miejskiej Marcin Pocheć.

„Bezpośredni nadzór w czasie rzeczywistym sprawuje Dyspozytor zmianowy. Wszelkie odstępstwa od rozkładu jazdy są niezwłocznie zgłaszane przez pasażerów, co skutkuje natychmiastową reakcją ze strony dyspozytora. Takie sytuacje mogą się zdarzyć, ale są to odosobnione przypadki.

Obowiązkiem kierowcy jest realizacji rozkładu jazdy zgodnie z wydanym zezwoleniem. Opisana sytuacja wystąpiła, kiedy na żadnym z przystanków nie było pasażerów. Takie zdarzenia mogą mieć miejsce w przypadku znikomego natężenia pasażerów, co zdarza się w szczególności poza godzinami szczytu lub w weekendy. Wówczas kierowa autobusu, który jest na kolejnym przystanku przed czasem, zobowiązany jest odczekać odpowiedni czas, aby rozpocząć punktualnie odjazd z następnego przystanku.

Podobne sytuacje zostaną praktycznie wyeliminowane po wprowadzeniu systemu „Centrum Zarządzania Dyspozytorskiego”. - Czytamy w odpowiedzi prezesa Pochecia.     

RemondisReklama

Dodane: 09.10.21 | Odsłony: 1160 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

Kowal | 2021-10-09 12:15:08 napisał(a):

Autobusy wyjeżdżają z przystanków początkowych z opóźnieniem około 5 minut w trasę szczególnie na Bugaju. A później na trasie nadganiają. I na tym nikt nie ma kontroli

Czarny | 2021-10-09 14:22:59 napisał(a):

Panie Walendzik weź się za coś pożytecznego bo zabierasz Pan głos o rzeczach o których nie masz pojęcia. Już niedługo wszystkie mądrale będziecie mieć tą swoją punktualność nie mogę się doczekać:)

viki | 2021-10-09 14:31:52 napisał(a):

Ale zabłysnął.A dlaczego nie zabiera głosu na rozpasanie Materka, Warszawy i reszty darmozjadów ,którzy za pieniądze podatników "bawią się" naszym miastem.

Pasażerka | 2021-10-09 15:48:01 napisał(a):

Prośba o kontrolę w autobusach w sprawie maseczek. Na drzwiach wejściowych komunikat, że maseczka musi zakrywać usta i nos a gro pasażerów zakryte tylko usta. Zakażeń z każdym dniem coraz więcej.Niektórzy kierowcy proszą o założenie maseczki. Zuważyłam , że mlodzi maseczki zakładają prawidłowo.

do viki | 2021-10-09 19:14:08 napisał(a):

Żenujące są nieraz takie interpelacje wydłubane z nosa. To nie są największe problemy ani miasta , ani komunikacji miejskiej, z której pozostały tylko resztki i żadne centra dyspozytorskie ani myjnie za grube miliony tego nie zmienią.Tak na marginesie to mam pytanie :dlaczego Walendzik przedstawia projekty uchwał na sesji skoro powinien to robić prezydent, skarbnik lub merytorycznie odpowiedzialny pracownik UM ????

do Pasazerki | 2021-10-10 10:45:46 napisał(a):

A co cie interesuje czy ktos ma maseczke czy nie? jak sama zalozysz to przeciez chroni cie wiec w czym masz problem.daj innym zyc, i wez 3 dawke szczepionki, i po problmie.

STS | 2021-10-10 11:16:23 napisał(a):

Walendzik zajmuje się mało istotnymi sprawami niech się zajmie beznadziejnym rozkładem. Nie widzi jakiego kolejnego bubla szykuje Materek na zwężonej i wysadzonej ul. 3 Maja Kolejne zabetonowywanie miasta i utrudnienia w ruch. To są problemy prowadzące do upadłości miasta Walendzik otwórz oczy.

atos | 2021-10-11 08:44:59 napisał(a):

Jak autobus przyjedzie wcześniej, to nie jest źle..gorzej, jak jest kilkuminutowe opóźnienie i człowiek notorycznie spóźnia się do pracy! Autobusy są bardzo rzadko i nie ma czym innym dojechać. Telefony w tej sprawie nie pomagają!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie