Kandydat na prezydenta Marek Materek o zniesieniu opłaty za parking przy targowisku miejskim

10510.nsmed

Robiący zakupy w galeriach handlowych nie płacą za parkowanie samochodu przy tych obiektach. Dlaczego osoby chcące zrobić zakupy na starachowickim targowisku muszą ponosić opłatę w kwocie 2 zł? Dlaczego miasto w żaden sposób nie reklamuje targowiska i nie zachęca starachowiczan do robienia zakupów m.in. u lokalnych sprzedawców? Z takimi pytania zwróciły się do naszej redakcji osoby od lat zajmujące się handlem na starachowickim targowisku.

Co na ten temat sądzi kandydat na prezydenta miasta Marek Materek.

Zapytaliśmy podczas wczorajszej [4.10.2018r.] konferencji prasowej.

- Mówi się, że kandydaci w kampanii wyborczej mogą wszystko obiecać i wszystko zrobić, natomiast my jako komitet wyborczy, który wystawia listy do Rady Miejskiej i do Rady Powiatu staramy się odpowiedzialnie podchodzić do wszystkich tych obietnic, które składamy w kampanii wyborczej, po to żeby w 100% je zrealizować. Na pewno moją obietnicą nie będzie zniesienie opłat na parkingu przy targowisku miejskim, dlatego że to jest zbyt pochopne, by w tej chwili decydować o takim rozwiązaniu. Przy czym nie uważam, że to jest pozbawione plusów, takie rozwiązanie, dlatego, że rzeczywiście przy wszystkich galeriach handlowych mamy parkingi nieodpłatne. W pewnym momencie możemy takie rozwiązanie brać pod uwagę, ale na pewno nie będzie to jeden z punktów mojego programu wyborczego. Mogę natomiast zadeklarować i jednoznacznie zagwarantować, że targowisko miejskie po tej mini rewitalizacji, którą wykonujemy, na pewno będzie przez miasto dodatkowo reklamowane. Mieszkańcy będą przez nas zachęcani do tego, żeby jeszcze częściej korzystać z możliwości zakupów na targowisku miejskim, jako miejscu, w którym możemy kupić płody rolne u rolników, jako miejsce, w którym możemy wspierać lokalną przedsiębiorczość, jako miejsce które warto odwiedzać – powiedział Marek Materek. 

Dodane: 05.10.18 | komentarze (14)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Gość | 2018-10-05 12:25:48 napisał(a):

Woooooow. Cóż za pomysł na rozwój miasta! Brawo materek! Naprawdę menadżer jestes pierwsza klasa.... Żenujące i populistyczne. Tak małe, że aż wstyd.

Mieszkanka | 2018-10-05 12:31:30 napisał(a):

To jest mini rewitalizacja, za 3 miliony ??? No,no, strach pomyśleć ile będzie kosztowała maxi rewitalizacja !!!

amica | 2018-10-05 12:39:24 napisał(a):

Dach postawcie dla ludzi niech to nie straszy z góry!

Jajca w tej pipidowie MM | 2018-10-05 13:16:29 napisał(a):

Materek poczytaj sobie coś o ustawach. Sam to sobie pensji nie zmiejszył, a tu łaskę robi, że MOZE za parking zniesie. https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/oplata-targowa-w-polsce-malo-ktory-samorzad-mial-odwage-aby-nie-likwidowac,85900.html

Do amica | 2018-10-05 13:41:39 napisał(a):

7 mln ma kosztować kładka nad torami. A tu trochę kostki ponad 4. Biznes jak na osadach.

muzzy | 2018-10-05 21:24:10 napisał(a):

a ja wam mowie ze po roku bedzie taki sam syf jaki byl do tej pory. wiekszosc handlowcow na targowicy rzuca smiecie byle gdzie pod siebie. resztki z owocow, warzyw, jedzenia itp. zobaczycie. oni nie szanuja cudzego tylko wynajmuja miejsce do handlu. pozdrawiam

obserwator | 2018-10-06 07:31:52 napisał(a):

A od czego jest administracja targowiska, za co pobiera opłaty? Ma posprzątać pięknie po każdym targu, a nie chrzanić, że ludzie brudzą. Zawsze brudzili i będą to robić, po to jest władza samorządowa, sowicie wynagradzana, żeby rozwiązywała przynajmniej takie proste sprawy jak sprzątanie targowiska, czy miasta.

Witek | 2018-10-06 07:43:49 napisał(a):

czy to jest targowisko? Kawałek placu bez ogrodzenia, bez dachu, kostkowa pustynia. To ma być ten swiatowy poziom, przecież wszyscy wiedzą jak wyglądają takie miejsca w Europie. Ludzie sami tam przychodzą, bez reklamy. Nie trzeba mieszkańców zachęcać, bo i taniej i większy wybór . Szkoda, że nadal kupujący i handlujący będa w złych warunkach

do muzzy | 2018-10-07 22:18:53 napisał(a):

Jedź pod koniec dnia na parking pod biedronką a zobaczysz podobny syf jak po targu - a tam przecież nikt na parkingu nie handluje, więc się chyba mylisz w ocenie. Natomiast miasto powinno znieść opłaty parkingowe i jest to" oczywista oczywistość" jak mówi klasyk, jeżeli rzeczywiście chce pomóc rodzimej przedsiębiorczości. Formułka że "będziemy reklamować targ " brzmi groteskowo. Gdy jednocześnie wielkie tablice reklamowe przy parkingu na targu reklamują dampingowe ceny w miejskich marketach.

amber | 2018-10-07 22:37:40 napisał(a):

A pewnie za te tablice miasto też bierze pieniądze - żenada. A potem chodzi jeden z drugim po targu i reklamują się przed wyborami. A może tak pod market - mamy tu ich pod dostatkiem - ale to chyba nie wypada bo to nie nasze, swojskie itd.

kljent | 2018-10-08 08:26:27 napisał(a):

Jak można reklamować największego bubla w kraju za zmarnowane 3 miliony bez pawilonów bez zadaszenia. Pisałem o targowicach w Ostrowcu, Szydłowcu, Radomiu czy Busku. Trzeba było spytać nas mieszkańców czego oczekują na targowicy. Tak marnuje pieniądze Materek z radnymi.

obserwator | 2018-10-08 09:20:32 napisał(a):

Demokracja kateringowa rozkwita.
W Mircu Malcówki, "najlepsi kandydaci" razem z kandydatem na prezydenta Starachowic nawet się nie kryli z alkoholem na stołach! Jest bogata fotorelacja z udziałem biesiadników. Na Iłżeckiej takie same akcję!

samotna | 2018-10-08 20:48:43 napisał(a):

materek nie osmieszaj sie juz nie mozna słuchac tego bełkotu

Ja | 2018-10-10 07:47:33 napisał(a):

Ciekawe kto te 3 mln za kostkę otrzymał ;) ktoś z bliskich znajomych? Ojciec bliskiej znajomej? Brat bliskiej znajomej? A może ten sam co za kolejne 5 wybudował cmentarz? Nieeee sorry on tylko wykopał trochę dołów ;) Ciekaweeee ;) ojjj służby są już w drodze....

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie