Finał remontu Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

968.th

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Starachowicach już wkrótce zostanie w całości wyremontowany. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Remont, o który placówka upraszała się wiele lat mógł dojść do skutku kosztem ponad miliona złotych. 
Prace budowlane objęły wiele elementów wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, łącznie z przyległym terenem.
Między innymi wymieniono okna, wyremontowano elewację, odnowiono 10 sal lekcyjnych, wybudowano szyb windy i zainstalowano w nim dźwig, służący przemieszczaniu się w ośrodku 15 niepełnosprawnym ruchowo osobom. Ponadto wybudowano toaletę z przystosowaniem jej również dla osób niepełnosprawnych. Zwiększono także bezpieczeństwo poprzez przebudowę wyjść ewakuacyjnych. Na zewnątrz przearanżowano boisko, wyrównano teren, odnowiono ogrodzenie oraz schody zewnętrzne.

Od 1989 roku w budynku przeprowadzano jedynie bieżące remonty, a teraz gruntowne odnowienie placówki ma zapewnić jej wychowankom funkcjonowanie w bardziej bezpiecznych i komfortowych warunkach. W tej chwili w ośrodku mieści się kilka szkół, m.in. szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła zawodowa. Uczęszcza do nich ponad 140 uczniów. Dlatego remont był tak bardzo ważny. Jego finał cieszy dyrekcję, jak i samych uczniów.

Fot. Red 

Dodane: 31.10.09 | Odsłony: 335

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie