Finał Open Dance.

325.th

W sobotę 18 kwietnia w Miejskiej Hali Sportowej, odbył się zainicjowany przez prezydenta miasta Wojciecha Bernatowicza, finał konkursu Open Dance. 
W finale zobaczyliśmy 15 solistów i 9 par, które wcześniej przeszły eliminacje. 
Uczestnicy popisywali się swoimi umiejętnościami tanecznymi przed zgromadzonym jury w składzie: Wojciech Bernatowicz, Ilona Tuźnik, Justyna Borkowska-Ciok, Tomasz Kordeusz. Jurorami specjalnymi byli profesjonalni tancerze: Izabela Janachowska oraz Żora Korolyov, który pełnił rolę przewodniczącego. 
Turniej rozpoczął i zakończył pokaz taneczny przybyłych gości. Pokazali oni dwa tańce jive i rumbę. 
Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej zaprezentowali się soliści, a w drugiej duety. W przerwach między występami można było zobaczyć układy choreograficzno-taneczne dwóch starachowickich grup tanecznych Mima i Plejady. 
Widać było, że część z uczestników od momentu eliminacji dokonała dużych postępów w technice tańca, zmieniając swój układ na bardziej skomplikowany, a to wszystko, żeby jak najlepiej wypaść przed jury. Wśród uczestników były widoczne również charakterystyczne stroje, dobrane do tematyki tańca, mające dopełnić całość przygotowanej choreografii. 

Hala, w której odbył się finał, zgromadziła liczną publiczność, żywo reagującą na tancerzy prezentujących swe układy. Atmosfera towarzysząca imprezie była bardzo gorąca, a układy choreograficzne tancerzy widowiskowe. 
Mimo radosnej atmosfery, nie obyło się od krytycznych komentarzy, co do tańca uczestników, a nawet ich zachowania. Można by przytoczyć moment, w którym to przewodniczący jury, zwrócił uwagę jednej z uczestniczek, iż powinna uważać na to, co on mówi i przyjąć jego słowa z pokorą, jeśli chce być w przyszłości dobra…
Chyba na sekundę szanownego jurora poniósł profesjonalizm i zapomniał, że podstawą konkursu, miało być zachęcenie młodych ludzi do tańca, ale przede wszystkim dobra zabawa.
Nie mniej jednak na twarzach uczestników widniało zadowolenie i satysfakcja z udziału w finale. 
 
W wyborze zwycięzców jury kierowało się techniką tańca, ekspresją, rytmiką, zaangażowaniem, doborem preparatu choreograficznego. Jak stwierdzili oceniający, wybór zwycięzców nie był łatwy, ale wszyscy z uczestników nie mają się czego wstydzić, bo poziom ich umiejętności jest wysoki. Jurorzy wśród biorących udział w konkursie zauważyli nawet kilka talentów, więc gorąco zachęcali do rozwijania swojego warsztatu tanecznego. 

Jury uhonorowało wszystkich uczestników konkursu pamiątkowymi dyplomami. Zostały przyznane również cztery wyróżnienia. Dwa dla solistów Kacpra Cieślika i Weroniki Kaczmarskiej oraz dwa w kategorii duety, dla Wiktorii Ciok i Katarzyny Gęborek oraz Adrianny Słyk i Magdaleny Bernatowicz. 
 
Nagrody główne otrzymali – soliści: 
I miejsce – Olga Dobrowolska
II miejsce – Dominika Wrzesiok
III miejsce – Agnieszka Białoń
Kategoria duety:
I miejsce – Agata Dziamka i Joanna Śliwa
II miejsce – Piotr Micigulski i Iwona Góra
III miejsce – Anna Biskupska i Bartłomiej Biskupski 

Nagrody ufundowane przez sponsorów to, miejsce pierwsze laptopy, drugie wieże stereo, trzecie Boomboxy.

Czy kolejna edycja konkursu Open Dance już za rok…? 

Zdjęcia oraz filmy z imprezy można zobaczyć w galerii redakcji portalu.  

Fot. Archiwum

Dodane: 20.04.09 | Odsłony: 2707 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

urka | 2009-04-20 10:22:44 napisał(a):

ja słyszałem że podobno był szał ciał i dzieciaki się dobrze bawiły. :)

Yoshida | 2009-04-20 11:16:23 napisał(a):

moim zdaniem cały konkurs trwał o drobinę za długo, Nie wygodnie było tyle czasu siedzieć na tych drewnianych ławkach. Ale ogólnie pomysł prezydenta świetny i na prawde ludzi było na full :)

atma | 2009-04-20 13:05:58 napisał(a):

W przyszłym roku może i powiat, a może nawet województwo ;)

varatron | 2009-04-20 16:46:56 napisał(a):

Jeśli są chętniu do brania udziału do tego typu imprez, a na zdjęciach widać że są to bardzo dobrze.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie