Zbliża się MANia Biegania

15140.nsmed

Po raz dziewiąty biegacze przemkną przez Starachowice i powiat starachowicki w ramach MANii Biegania 5 Półmaratonu Starachowickiego. Wydarzenie 19 września organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, a partnerem głównym jest firma MAN BUS Sp. z o.o. Trwają zapisy do udziału w biegu.

W tym roku start oraz meta, jak i biuro zawodów będą się znajdować w sąsiedztwie Placu pod Skałkami. Biuro zawodów będzie pracować przez dwa dni - 18 września (sobota) w godzinach 9:00 - 17:00 oraz 19 września (niedziela) w godzinach 7:00 - 9:00, skąd będzie można pobrać pakiet startowy (numer startowy, koszulka techniczna, baton - medal i butelka wody po ukończeniu biegu). Już o 9:45 uczestnicy będą mogli skorzystać z placu i obiektów sportowych takich między innymi: siłowni plenerowej czy Street Workout Parku do przeprowadzenia rozgrzewki przed biegowej. MANia Bieganie rozpocznie się o godzinie 10:00 z Placu pod Skałkami przy Al. Armii Krajowej. Trasa biegu będzie prowadzić przez Miasto Starachowice oraz Lipie - pojawia się drogi leśne, ale w stu procentach będą one asfaltowe.

Dystanse

Biegacze będą mogli spróbować swoich sił na kilku dystansach:

21,1 km - „Półmaraton”

10 km - „Dycha”

2 km - „Dwójka bez barier”

„Biegi dzieci”, dystanse- 50m, 200m, 400m, 800m.

Kto może wziąć udział w biegu?

Prawo startu w półmaratonie i na 10 km mają osoby, które w dniu biegu mają ukończony 16 rok życia, w biegu „Dwójka bez barier” mają wszyscy bez ograniczeń wiekowych. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w biegu, pod warunkiem podpisania oświadczenia (w Biurze Zawodów) przez rodzica/opiekuna prawnego o starcie dziecka na odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego. Ponadto wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów - uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie złożenie podpisu pod oświadczeniem o stanie zdrowia oraz o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność.

Jak wziąć udział w biegu?

Zapisy do udziału odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: //online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6397

Łączna pula nagród - 24 500zł.

Zachęcamy do udziału i dopingu zawodników podczas IX MANii Biegania 5 Półmaraton Starachowickiego. 

RemondisReklama

Komunikat prasowy: UM Starachowice

Dodane: 11.09.21 | Odsłony: 642

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie