Zarząd Dróg Powiatowych ogłasza przetarg na budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich

16910.nsmed

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich ma przebiegać między dwoma budynkami widocznymi na zdjęciu. W zakresie budowy wiaduktu Powiat Starachowicki posiada kompletną dokumentację projektową i prawomocną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji budowy wiaduktu. 

Dzisiaj 29.12.2022r. zostało wysłane do Biuletynu Zamówień Publicznych Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na wyłonienie wykonawcy realizacji robót budowlanych. Publikacja ogłoszenia nastąpi 2 stycznia. 

- Postępowanie zostało ogłoszone na podstawie otrzymanej promesy wstępnej dot. otrzymania dofinansowania z Rządowego Programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 100 mln zł. dla zadania pn. „Poprawa warunków obsługi i rozwoju SSE w Starachowicach S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową  nr 25 w Starachowicach” - odpowiada na pytania portalu Starachowice-NET.pl dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych (ZDP) Andrzej Klimczak. 

Ostateczna wartość zadania będzie znana po zakończeniu postępowania i wyłonieniu wykonawcy robót.

O tym jak po wybudowaniu przejścia nad torami będzie wyglądała komunikacja w Starachowicach Zachodnich? Czy przejazd kolejowy pozostanie czynny? - Pisaliśmy tutaj [kliknij]. Budowa wiaduktu wiąże się również z wyburzeniami - o czym więcej tutaj [kliknij]. 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, radni wracali uwagę na organizację ruchu w trakcie budowy wiaduktu, m.in. zamykanie przejazdu kolejowego. 

- Tymczasowa organizacja ruchu na czas prowadzania robót będzie przedstawiona przez wykonawcę robót wraz z harmonogramem prac, przy uwzględnieniu wszystkich warunków jakie ZDP wymaga w tym m.in. zapewnieniu przejezdności i dostępu do wszystkich nieruchomości na obszarze prowadzenia prac budowlanych - odpowiada na pytania portalu dyrektor ZDP Andrzej Klimczak.

ARCHIWUM ARTYKUŁÓW [kliknij]

RemondisReklama 

Dodane: 29.12.22 | Odsłony: 2158 | komentarze (6)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Piotr | 2022-12-29 16:59:04 napisał(a):

I po co, chcą poznać koszty? Żeby potem napisać np. "poczekamy aż ustabilizują się ceny".

STS | 2022-12-29 19:25:08 napisał(a):

Skoro wiadukt wpisuje się między te budynki to wcale nie ma potrzeby wyburzanie budynku z sześcioma rodzinami, którym trzeba dać mieszkania, których brakuje w Starachowicach. Znowu nie przemyślana koncepcja.

2050 | 2022-12-30 14:16:29 napisał(a):

Z takim podejściem do budowy wiadukt wpisze się w palny mniej więcej 2050 roku. Starostwo nie ma dobrej ręki do inwestycji a ta wyraźnie przerasta jego możliwości . Może i jest koncepcja ale nadal nie wiadomo ile to będzie kosztowało i ile mieszkań potrzeba dla ludzi z wyburzanych budynków...Postanowiono zostawić budynek, który wiadukt ominie w odległości 20 metrów i jeszcze wydać dużą kasę na jego termomodernizację.... Powód jest jeden - brak mieszkań. Nieudolność w przygotowaniu tej inwestycji widać gołym okiem...

Śmichowice | 2022-12-31 11:21:35 napisał(a):

Jeśli budowa wiaduktu ma służyć obsłudze SSE to po co jest budowana północna, nie skomunikowana z dorogą nr 42 północna obwodnica miasta? Chyba po to aby wyprowadzać ciężarówki z miasta.Trudno zrozumieć rozrzutność kasy i brak logiki naszych włodarzy.

no no śmichu warte | 2023-01-01 22:02:48 napisał(a):

te Twoje wywody. Trzeci wiadukt to rozrzutność? Policz ile czasu tracą kierowcy stojąc codziennie przy zamkniętych szlabanach. Jak sądzisz ile jest wart ten czas i paliwo zużyte na postoju?

TST | 2023-01-08 13:03:12 napisał(a):

Pan Materek słusznie wyciszył ul. Konstytucji 3 Mają oraniczając ruch ciężkich pojazdów i budując ścieżki rowerowe.W tym kierunku powinno się działać w całym mieście aby oraniczać emisję spalin i hałas z dzielnic mieszkalnych.Stąd też północna obwodnica Starachowic to jest to.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie