Złota Zuzanna

13898.nsmed

Podwarszawska Zielonka okazała się szczęśliwym miejscem dla reprezentantki Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin „Senshi”. Zuzanna Pacek wzbogaciła swoją kolekcję tytułów mistrzowskich o złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek. Starachowiczanka okazała się najlepsza w rywalizacji kata juniorek.

Pomimo czasów pandemii kibice sportu w Starachowicach nie mogą narzekać na brak sukcesów sportowych. Nasi reprezentanci zdobywają medale na najważniejszych imprezach mistrzowskich. W ostatnim czasie sukcesy odnosiły między innymi Agata Nowak, Tatiana Pluta, Weronika Wojnar czy Maria Pytel. Teraz do grona utytułowanych starachowickich sportsmenek dołączyła Zuzanna Pacek.

Zawodniczka SKKK Senshi wygrała rywalizację w kata podczas rozgrywanych w Zielonce Mistrzostw Polski Karate. Pacek rywalizowała w kategorii juniorek U17 i w pięknym stylu sięgnęła po złoty medal tej imprezy. Gratulacje dla zawodniczki oraz jej klubowego trenera Sebastiana Kozieła!

Przypomnijmy, iż kata to japońskie słowo oznaczające wysoce sformalizowany rodzaj ćwiczeń stosowanych w wielu tradycyjnych sztukach i sportach walki. W zależności od ustaleń przyjętych dla danej sztuki, czy sportu walki, kata wykonuje się samemu lub w parach. W kata wykonywanych pojedynczo zaleca się wizualizację ataku przeciwnika (przeciwników) oraz własnej, zalecanej właśnie do tego rodzaju ataku, obrony.

Autor: Leszek Kowalski

Komunikat prasowy: UM Starachowice

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 09.11.20 | Odsłony: 2124

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie