XVIII edycja Warsztatów Archeologicznych „Żelazne Korzenie”

18625.nsmed

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego wraz z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, serdecznie zapraszają w  dniu 7 czerwca 2024 roku na kolejną już edycję Warsztatów Archeologicznych pn.” Żelazne Korzenie”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Ideą wydarzenia jest zaprezentowanie w formie pokazów i warsztatów życia codziennego mieszkańców Gór Świętokrzyskich w okresie wpływów rzymskich, czyli w pierwszych wiekach  naszej ery. Na specjalnie wydzielonym terenie muzealnego Archeoparku pokażemy wzajemne wpływy kulturowe ludów Barbaricum i Imperium Romanum. Istotnym elementem warsztatów jest pokaz produkcji żelaza metodą starożytną w piecach dymarskich. Całość wzbogacona o fachowy komentarz podany w przystępnej formie pozwoli nie tylko na wspaniałą zabawę ale cenną naukę o życiu naszych przodków przed dwoma tysiącami lat oraz początkach hutnictwa żelaza, które na kolejne dwa tysiąclecia zdeterminowało życie i zajęcia mieszkańców naszego regionu. W programie znajduje się również zwiedzanie ekspozycji muzealnych. „Żelazne Korzenie” jest przedsięwzięciem edukacyjnym przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dla przedszkolaków.

Warsztaty i pokazy odbędą się godzinach: 09:00-13:00. W celu skorzystania z oferty zajęć warto zarezerwować sobie ok. 3 godzin na udział w wydarzeniu. Cena biletu wstępu wynosi: 12zł./osobę. (Opiekunowie grup uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie). Rezerwację i sprzedaż biletów prowadzi Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. 

W celu rezerwacji prosimy o kontakt pod nr tel. 783-730-094 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl. Grupę można zapisać na wydarzenie również osobiście w budynku Recepcji Muzeum ul. Piłsudskiego 95.

Z ogromną przyjemnością chcemy zaprosić Państwa na kolejną XVIII edycję Warsztatów Archeologicznych „Żelazne Korzenie”.

Komunikat prasowy: MPiT

Dodane: 04.06.24 | Odsłony: 379 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

A. | 2024-06-05 07:50:18 napisał(a):

Szkoda, że ta impreza znowu odbywa się w dzień powszedni w godzinach dopołudniowych i jest niedostępna dla osób pracujących:(

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie