Wymień elektrodpady na ekologiczne prezenty

14979.nsmed

6. edycja Cycling Recycling startuje w Starachowicach już 23 lipca. To tutaj ruszy eko-peleton rowerzystek i rowerzystów, który przemierzy szlak Parków Narodowych, aby je posprzątać z elektroodpadów. To bez wątpienia najlepsza recyklingowo-rowerowa edukacyjna akcja w Polsce. Przed nami cudowne Parki Narodowe: Świętokrzyski, Ojcowski, Babiogórski, Pieniński i Gorczański, które zwiedzimy na naszych rowerach, oraz posprzątamy z elektrośmieci - mówi wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski, organizator i lider eko-peletonu.

23 lipca, w piątek o godzinie 10.00 rozpoczyna się wielka zbiórka elektroodpadów właśnie w Starachowicach.

- Specjalny samochód będzie czekał na elektrośmieci na placu rekreacyjnym przy ul. Na Szlakowisku w godzinach od 10.00 do 14.00. Będziemy zbierać np. stare, zepsute, niepotrzebne: lodówki, pralki, telewizory, komputery, ale i małe sprzęty i zużyte baterie - czyli wszystkie sprzęty (IT, AGD, RTV ... .) na prąd - informuje Dominik Dobrowolski -  A za przyniesione sprzęty rozdajemy ekologiczne prezenty, m.in ekologiczne torby wielokrotnego użycia i ceramiczne kubki, wszystko ozdobione oryginalnymi rysunkami ""Andrzej Rysuje". Akcji towarzyszy ekologiczna maskotka "Smarti", która będzie namawiać mieszkańców do selektywnej zbiórki i recyklingu.

Dzięki REMONDIS Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku wszystkie zebrane elektroodpady zostaną poddane recyklingowi i nie trafią na wysypiska. Akcja organizowana jest przy poparciu ze strony Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Patronat nad akcją sprawuje Prezydent Miasta Starachowice.

- Po zakończonej akcji, nasz ekopeleton rusza w trasę. To bez wątpienia najlepsza recyklingowo-rowerowa edukacyjna akcja w Polsce - informuje organiztaor - Przed nami cudowne Parki Narodowe: Świętokrzyski, Ojcowski, Babiogórski, Tatrzański, Pieniński i Gorczański, które zwiedzimy na naszych rowerach, oraz posprzątamy z elektrośmieci. A to wszystko w ramach kolejnej wyprawy EkoRowerowe Parki Narodowe. #CyclingRecycling.

A jak wyglądała wyprawa w zeszłym roku można zobaczyć na filmie:

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 21.07.21 | Odsłony: 1227
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie