Wykonawcy wiaduktu wybrani

17296.nsmed

Znamy już wykonawców inwestycji związanej z budową wiaduktu w Starachowicach. Będą to firmy: TRAKCJA S.A.z Warszawy i Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika. 

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach dokonał wyboru wykonawcy inwestycji pn. : „Poprawa warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach oraz nadzoru nad tą budową:

Do realizacji wybrano firmę :” TRAKCJA S.A. z Warszawy, która zaproponowała kwotę 70 045 086,31 zł, a do nadzoru - Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno – Inżynierskie PROSTA – PROJEKT z Chmielnika, które złożyła ofertę na kwotę 936 030,00 zł, jak poinformował starosta Piotr Ambroszczyk. 

- Pozostałym oferentom przysługuje 10 dni na ewentualne wniesienie odwołania. Jeżeli do 29 kwietnia br. nie wpłyną żadne odwołania, będziemy mogli podpisać umowy – zapowiedział starosta, dziękując całemu zespołowi Zarządu Dróg Powiatowych za sprawne przeprowadzenie postępowania. 

Szczególnie podziękowania kierował pod adresem dwóch pracownic – Martyny Niewczas i Małgorzaty Szczytukowicz – które zajmowały się osobiście postępowaniem. 

- To był ogrom pracy, tysiące stron dokumentów, które trzeba było wnikliwie przeanalizować i zweryfikować – mówił starosta, który dziękując ponownie rządowi za przyznane dofinansowania z Polskiego Ładu. To dzięki dotacji, jak przypomniał, Powiat może realizować tę inwestycję, która wpłynie znacząco na jego rozwój. 

Bez wątpienia będzie to najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie na terenie naszego powiatu, zarówno pod względem projektowym, technicznym, jak i wykonawczym, o czym mówił na konferencji Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek. 

- Inwestycja będzie przebiegać w najbardziej newralgicznym punkcie w mieście czyli w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Starachowice Zachodnie, w miejscu, gdzie obecnie jest budowane centrum komunikacyjne Starachowic, mamy linię kolejową nr 25, sieci kanalizacji deszczowej, gazowe, telekomunikacyjne, wodociągowe, ale też cały ciąg komunikacyjny, co powoduje że do ostatniego dnia będzie to bardzo trudne zadanie inwestycyjne – stwierdził J. Materek. - Liczymy się również z wystąpieniem pewnych trudności, które są przecież nieuniknione i które trudno przewidzieć na etapie projektowania. Jestem jednak przekonany, że uda się je pokonać i w niedługim czasie staniemy się użytkownikami tego wspaniałego wiaduktu, który połączy dwie części Starachowic – powiedział J. Materek. 

Będzie on perełką nie tylko naszego powiatu, ale i województwa, bo tego typu konstrukcji próżno szukać obecnie w naszym regionie. 

- Do tej pory w województwie nie było konstrukcji łukowej. Myślę, że będzie on elementem wielu pocztówek, ludzie będą przychodzić i robić sobie tu zdjęcia – uważa Andrzej Klimczak – dyrektor ZDP w Starachowicach. Sam wiadukt będzie podświetlony, a iluminacja - sterowana zdalnie. 

Na wykonanie prac wykonawca będzie miał maksymalnie 21 miesięcy od chwili podpisania umowy. Trzeba jednak pamięć, że wiadukt jest tylko częścią, wprawdzie największą, lecz nie jedyną tego zadania. W ramach inwestycji powstanie także parking na terenie SSE i układ odwodnienia deszczowego w Starachowicach Zachodnich. 

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

RemondisReklama

Dodane: 20.04.23 | Odsłony: 1997 | komentarze (17)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Łukasz | 2023-04-20 13:15:53 napisał(a):

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Inwestycja niewątpliwie mega potrzebna. Czeka nas komplety paraliż drogowy podczas budowy ale coś za coś.

ewa | 2023-04-20 14:07:45 napisał(a):

materek jak zwykle gada bzdury. Pomyslec ze dostaje grube pieniadze za "lanie wody".

Kra | 2023-04-20 15:09:43 napisał(a):

Nie ma takiego przystanku STARACHOWICE ZACHODNIE.

Eksperci | 2023-04-20 15:22:00 napisał(a):

To grono "ekspertów" ze zdjęcia bardzo źle wróży tej inwestycji. Technik rolnik zbuduje wiadukt. Niedorzeczna jest też kwota 70 mln za wykonanie tej inwestycji. To jest taka zagrywka aby podnosić potem koszty w miarę postępu robót i szantażować inwestora. Czarno to widzę . Lubianka jest najlepszym przykładem na nakręcanie kosztów..

Franz | 2023-04-20 15:36:40 napisał(a):

Ja tylko Jerzemu Materkowi to chcę przypomnieć ,że to Centrum Przesiadkowe jak to pięknie nazwał powinno być dawno skończone. I tak zbiegną się nam w czasie dwie potężne inwestycje a Dolnych , które całkowicie sparaliżują Starachowice. Porażające jest to że żadna podkreślam żadna inwestycja w Starachowicach nie został wykonana w terminie. I nie słychać ,żeby Gmina czy Starostwo chwaliło sie jakie to olbrzymie odsetki dostają z tytułu kar za niedotrzymanie umów. Co się dzieje ,że tak łatwo odpuszczamy dużą kasę. I nie miejmy złudzeń ten wiadukt nie powstanie w 21 miesięcy po podpisaniu umowy. Dobrze tylko że po tych Panach którzy rządzą obecnie pozostanie tylko niemiłe wspomnienie.

Łukasz | 2023-04-20 16:04:20 napisał(a):

No właśnie, dobrze że poruszony temat został. Co z karami za oświetlenie w mieście? Co z karami za porzucenie pracy na pasterniku? Kiedy będą skończone pracę z pseudo centrum przesiadkowym? Może redakcja mogła by zapytać w naszym imieniu? Redakcja ma większe przebicie w temacie.

Mieszkanka Sportowej | 2023-04-20 17:01:56 napisał(a):

Jako Mieszkanka ulicy Sportowej chcę się zapytać kiedy skończy się budowa tego bzdurnego parkingu oraz centrum autobusowego z którego nie będzie nic jeździło.
Czy przedstawiciele magistratu widzieli jakość wątpliwą wykonania chodników, ciągów pieszych przy ulicy Sportowej?
Czy inwestor widział jak jest krzywo, brzydko i że woda będzie stała na chodnikach?
Czy urząd Miasta wie iż ostatnio służby mundurowe kontrolowały alkomatem robotników tam działających?
Kiedy to się skończy, kiedy wróci normalność na Dolnych?
Przez te pseudo inwestycje parkingowe plus Wiadukt Dolne są dobijane.
Jak tak będzie dalej to nic tu nie będzie bo przedsiębiorcy pozamykają wszystko.
Za to będzie piękny betonowy pomnik śmierci Zachodnich czyli parking.

do Mieszkanki Sportowej | 2023-04-20 18:31:40 napisał(a):

Mamy ubezwłasnowolnioną Radę Miejską a właściwie komitet polityczny MM. Nikt tam nie odważy się wychylić z trudnymi pytaniami do Materka. Ten robi co mu się tylko podoba a smród po jego odejściu będzie ogromny...

Łukasz | 2023-04-21 09:31:08 napisał(a):

To są pytania niestety bez odpowiedzi. Teraz temat na tapecie to przywrócenie "zegarów" na FSC... To są tematy pilne i najważniejsze. Inne problemy to mzonki mieszkańców.

Zegary | 2023-04-21 09:43:49 napisał(a):

Przecież prezydent Matrek już kilka lat temu uruchamiał te zegary z opcją ranki,to co radny Orkisz zapomiał komu bił wówczas zegar.

bubu | 2023-04-21 10:19:29 napisał(a):

Logicznym jest prowadzenie budowy w zakresie utrudnień ruchu dopiero po zakończeniu budowy obwodnicy zachodniej. Ciekawe dlaczego nikt nie przedstawił takiego scenariusza. Logicznym byłoby także przedłużenie ulicy Hutniczej i połączenie z Piłsudskiego na wysokości potwora architektonicznego, czyli garaży naprzeciw huty. Ruszcie głowami urzędnicy. Płacimy wam za myślenie a nie za grzanie d...

Łukasz | 2023-04-21 14:58:45 napisał(a):

A kto ma tam myśleć? Jak tam nikt niezna się na rzeczy. Dawniej by się powiedziało że to beton partyjny ale dzisiaj to jest obraza.

Ej Jurek, Jurek | 2023-04-21 15:04:32 napisał(a):

Jurek mówi.... Gdzie Budowane jest centrum komunikacyjne Strachowic... Dobry żart

Jola | 2023-04-21 16:33:45 napisał(a):

Pan Jerzy to zapewne ma bardzo duże kompetencje, w budowie jak i rozbiórce wszelkich nieruchomości. To fachowiec z doświadczeniem.

Podwykonawca | 2023-04-21 18:39:52 napisał(a):

Czy była weryfikacja firm i powiązania właścicieli???

bubułubudu | 2023-04-21 19:45:03 napisał(a):

@bubu, Hutniczej? Nawet nie wiesz jak się ulice nazywają. A tak się tematem interesujesz, to powinieneś wiedzieć, że ta "Hutnicza" to będzie bardziej i dłużej rozkopana i zamknięta niż Piłudskiego. Wystarczy się zainteresować a nie "myśleć" bez znajomości tematu.

Fopa | 2023-04-22 07:21:40 napisał(a):

Bubu ma racje, tylko chodzi o Wielkopiecowa. Połączenie z Piłsudskiego jest możliwe technicznie.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie