Wiosną ruszy budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich

17112.nsmed

W ciągu dwóch lat w Starachowicach Zachodnich powstanie bezkolizyjny przejazd drogowy  nad linią kolejową nr 25. Zapewniano o tym dzisiaj 23 lutego br. podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe, po tym jak wczoraj nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu. 

- Wyłonienie wykonawcy powinno potrwać około 7 tygodni. Po tym terminie najprawdopodobniej wyłonimy wykonawcę i nic już nie będzie stało na przeszkodzie, żeby roboty budowlane zaczęły się jeszcze wiosną tego roku - powiedział na wstępie starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk. 

W konferencji udział brali starosta Piotr Ambroszczyk, członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, parlamentarzyści Krzysztof Lipiec oraz Agata Wojtyszek, prezydent miasta Marek Materek, prezes SSE Starachowice Marcin Perz, radni Rady Powiatu: Agnieszka Kuś, Danuta Krępa, Krzysztof Serwicki oraz radny Rady Miejskiej Rafał Lipiec. 

W ramach Programu Inwestycji Strategicznych do powiatu starachowickiego zostało skierowane 100 milionów złotych i wszystko wskazuje na to, że zadanie zostanie zrealizowane, ponieważ w przetargu wpłynęło 5 ofert i każda mieści się w założonym budżecie. Dokumenty zostaną teraz sprawdzone pod kątem formalno-prawnym i w ciągu kilku tygodni Zarząd Dróg Powiatowych powinien wyłonić wykonawcę. Od momentu podpisania umowy firma będzie miała 21 miesięcy na realizację zadania. W ramach projektu wybudowany zostanie wiadukt, parking na terenie SSE Starachowice i zbiorniki retencyjne w Dolnych Starachowicach.  

Polityczne komentarze 

- Zgromadziliśmy się w miejscu, gdzie za kilka miesięcy wjadą koparki, zaczną się prace przy budowie nowego wiaduktu. Ale, żeby do tego doszło musiało zadziać się wiele spraw na różnych szczeblach: parlamentarnych, samorządowych i Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz państwu parlamentarzystom za zaangażowanie w pozyskanie środków - powiedział starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk. 

- Wiadukt w Starachowicach Dolnych, to inwestycja najdłużej wyczekiwana przez mieszkańców miasta i także najbardziej potrzebna. Serdecznie dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przyznanie środków w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Państwu parlamentarzystom serdecznie dziękuję za współpracę w tym zakresie - powiedział prezydent miasta Marek Materek i dodał, że gmina przekazała grunty i nieruchomości o wartości ponad 7 milionów złotych na potrzeby tej inwestycji. 

- Dzięki trójporozumieniu, którego inicjatorem był pan poseł Krzysztof Lipiec udało się pozyskać ponad 100 milionów złotych dla Starachowic. Współpraca buduje i ponad podziałami pokazuje, że dla dobra mieszkańców jesteśmy skuteczni. Starachowice są sercem gospodarczym województwa świętokrzyskiego - powiedział prezes SSE Starachowice Marcin Perz. 

- To kolejna inwestycja tak długo wyczekiwana przez mieszkańców i może być realizowana dzięki rządowym środkom. 100 milionów złotych, to naprawdę ogromne pieniądze. Dziś symboliczny czek zamienia się w realizację inwestycji, na którą wszyscy bardzo czekaliśmy. Cieszę się bardzo, że kolejne środki rządowe pozwalają na rozwój naszego miasta - powiedziała poseł Agata Wojtyszek.

- Wcześniej o ważnych inwestycjach związanych z infrastrukturą komunikacyjną tylko mówiono, nic nie czyniono. Te środki finansowe, które pozyskał powiat starachowicki i czego bardzo serdecznie gratuluję, to były trudne pieniądze. Wnioskodawców było bardzo dużo. Z województwa świętokrzyskiego tylko dwa zadania zostały dofinansowane. Ta inwestycja będzie naszym - starachowiczan wspólnym sukcesem. Chciałem przekazać również pozdrowienia od pana premiera Mateusza Morawieckiego. Pan premier Mateusz Morawiecki osobiście się tym interesuje, jak ta inwestycja będzie wyglądała. I na pewno w trakcie trwającego procesu inwestycyjnego tutaj do Starachowic przyjedzie. Ja mam taką nadzieję, że na to właśnie symboliczne wbicie łopaty, kiedy plac budowy będzie oddawany przyszłemu wykonawcy - powiedział poseł Krzysztof Lipiec. 

- Podziękowania dla wszystkich tych osób, które począwszy od koncepcji budowy wiaduktu, poprzez żmudny etap projektowania pracowały każdego dnia nad tym, abyśmy mogli ogłosić postępowanie przetargowe. Abyśmy mogli rozstrzygnąć niebawem przetarg. Szczególnie dziękuję panu dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych Andrzejowi Klimczakowi oraz Jarosławowi Trzebińskiemu. Dziękuje także za ogromny wkład pracy architektowi miejskiemu Marcinowi Bednarczykowi - powiedział członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek i dodał, że powiat ma gwarancję finansową zrealizowania tej inwestycji. 

- To jest bardzo dobra informacja, że wystarczy tych środków przyznanych przez rząd. Ja życzyłbym tego, aby wybrać ofertę, która pozwoli dobrze to zadanie zrealizować, a żeby była w miarę jak najtańsza, ponieważ intencją rządu pana premiera Mateusza Morawickiego jest to, aby zaoszczędzone środki finansowe przy realizacji inwestycji, zostały nadal w samorządzie, żeby ich nie zwracać. Więc być może uda się jeszcze zrealizować w ramach tych środków i inne zadania, a wiem, że o takowe było wnioskowanie - dodał na koniec poseł Krzysztof Lipiec.

RemondisReklama

O inwestycji 

- Sam przejazd - most -wiadukt będzie w konstrukcji łukowej, stalowej. Łączna długość dojazdów dróg wyniesie około 1800 metrów. Część mostowa tj. 300 metrów z dojazdami. Szerokość jezdni na wiadukcie to będzie około 6 metrów. Cały obiekt jest zaprojektowany tak, żeby wykonać jezdnię, ścieżki rowerowe oraz chodniki. W ramach tego zadania będziemy porządkować sprawy gospodarki ściekowej i deszczowej, które są tu dużym problemem. Będzie przebudowany układ parkingowy. Rondo koło parku, jego oś będzie przesunięta i dostosowana do osi wiaduktu. Budynek przy ul. Hutniczej 13 zostanie wyburzony. Zjazd po stronie marketu budowlanego będzie przebiegał częściowo na terenie, gdzie obecnie są ogródki działkowe - powiedział pokrótce dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Klimczak.

Tymczasowe utrudnienia i tymczasowa organizacja ruchu drogowego 

To co powinno na najbliższy czas interesować mieszkańców, to tymczasowa organizacja ruchu. Remonty czy budowy infrastruktury drogowej, to niejednokrotnie duże utrudnienie dojazdu/dojścia klientów do firm prowadzących działalność w sąsiedztwie powstających inwestycji.

- Wykonawca, którego wyłonimy - on jest zobowiązany przedstawić nam organizację ruchu na czas prowadzenia prac, którą my zaakceptujemy oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, które my narzucamy. To będzie sukcesywnie wprowadzane, starając się mieszkańcom nie utrudniać komunikacji i dostępu do nieruchomości czy sklepów i firm, które tutaj prowadzą swoją działalność - dodał Klimczak

Przejazd kolejowy  

- Jeśli PKP nie będą partycypowały, a najprawdopodobniej nie będą, ponieważ pieniędzy wystarczy, więc pewnie będziemy jeszcze z PKP rozmawiali, ale póki co nie mamy formalnej potrzeby zamykania przejazdu kolejowego - odpowiedział na pytanie Starachowice-NET.pl starosta Ambroszczyk.

Zobacz NAGRANIE z konferencji [kliknij]

Więcej o budowie wiaduktu, organizacji ruchu i planowanych wyburzeniach w ramach tego zadania piszemy tutaj [kliknij]. 

Informacja z otwarcia ofert:

Dodane: 23.02.23 | Odsłony: 2963 | komentarze (22)
Tagi:

Komentarze użytkowników

arti | 2023-02-23 18:24:10 napisał(a):

ile to fotek będzie można zrobić!!!!!!!

TsT | 2023-02-23 18:46:04 napisał(a):

Pan prezydent ,,dzieciak ,, jak to radny z jego opcji powiedzial. Stał przy Pisowcach nie wierze tak jedzie, wymadrza sie itd. fakt jest taki że bez PIS by nic nie zrobil. Juz mu nosa przytarli. Ale co ze Szpitalem z tymi aferami!!! Dot afer kadrowych, zmian dyrektorów, bo Ambroszczyk nie chcial odp i Materek na pytania. Nawet dzis na sesji pytali a Ambroszczyk ze swita RM i Radnym ktory sie nagrał Nowakiem. Twierdza że jest cacy!! To że ryczałtu nie wyrobili i sa najgorsi w województwie i jedni z najgorszych w Polsce tez wina wszystkich tylko nie ich!!!
Mam nadzieje ze kiedys pokaza ja RD rzadzi jak zadluzyl Szpital ze starosta

Zachwycony | 2023-02-23 18:57:56 napisał(a):

Niemożliwe staje się możliwe! :)

do Zachwycony | 2023-02-23 19:14:30 napisał(a):

Tym państwu z tego zdjęcia powyżej już dziękujemy .Wystarczająco dużo bałaganu narobiliście w mieście i powiecie.

Fotka | 2023-02-23 19:36:34 napisał(a):

Ta fotka świadczy o zakłamaniu władzy. Najpierw publicznie się oskarżają o utrudnianie inwestycji a teraz wspólnie udają ojców sukcesu ... To dopiero przetarg i to jeszcze nie rozstrzygnięty. Zaraz zaczną się problemy z dokumentacją i własnością gruntu. Trudno sobie wyobrazić bałagan podczas tej budowy. Ci ludzie nie dorośli do prowadzenia takich inwestycji.Najlepiej wychodzą im konferencje prasowe ...

Może ktoś wie... | 2023-02-23 19:40:40 napisał(a):

...po jakiego diabła oni się tam spotkali ? Co mieli ustalić ???

neo | 2023-02-23 19:45:49 napisał(a):

Utraprawicowa posłanka Wojtyszek - wróg kobiet i nauczyciel marzy żeby się znowu załapać.

Do tst | 2023-02-23 19:48:30 napisał(a):

Nie dość żeś gamoń to jeszcze analfabeta

Jonas S. | 2023-02-23 20:05:12 napisał(a):

Jerzy Materek jest wszędzie. Ledwo pozował do zdjęcia na Długiej, a już pręży się do fotki koło Mrówki, która chyba symbolizuje jego tytaniczną i... mrówczą pracę na rzecz mieszkańców Starachowic. Niech ktoś nie myśli, że 8 tysięcy złotych miesięcznie bierze za friko, siedząc przy biurku i ziewając. To nie w jego stylu, on dużo haruje
w terenie, co widać na zdjęciach, bo wie, że najcięższej roboty, nikt się nie podejmie, bo nie ma takiego, który wykona ją lepiej od pana Jerzego.
To skromny człowiek, stoi spokojnie obok posła Lipca, który przecież zdobył mniej głosów od niego w wyborach do sejmu, co często przypomina syn Jerzego - Marek,
jako niesprawiedliwość dziejową, a jednak główny doradca i powiernik starosty,
nie czuje do posła żalu. Zachowuje się z klasą, i wspiera syna (na pierwszym planie w brązowej kapocie) w jego trudnej walce z nepotyzmem. Również praca w terenie nie jest łatwa, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia z ulicy Długiej, gdzie
w czasie sesji pewien podejrzany osobnik wypiął brzuch do przodu, i skutecznie zasłonił nim Jerzego, co skutkowało tym, że na trzech fotkach jest niewidoczny,
i ktoś może pomyśleć, że Jerzy obijał się w ważnej naradzie, ale to nieprawda,
stał wytrwale za brzuchem. Być może był to sabotaż, a właściciel pokaźnego brzucha
został tam wysłany przez innego brzuchatego jegomościa.
Powyższa fotografia już stała się historyczną, i powinna być matrycą do przyszłego pomnika na cześć Ludzi Dobrej Roboty. Na zdjęciu: (po prawej) Materek i Syn oraz przyjaciółka rodziny, (po lewej) brygada posła z mniejszą ilością głosów, a w środku
mediator zwaśnionych grup - starosta Ambroszczyk, znany społecznik i znakomity łucznik. Chwała tym ludziom! Bez nich nic by nie było.
Pogonić tylko tych z wielkimi brzuchami.

tomasz | 2023-02-23 20:19:43 napisał(a):

Świetne zdjęcie trzeba je pokazywać do znudzenia , może w końcu do ludzi dotrze kogo trzeba wykopać w wyborach parlamentarnych i samorządowych.

to masz | 2023-02-23 20:48:53 napisał(a):

za to trzeba pokazywać zdjęcia osób tych co nic nie zrobili a mają chęć na koryto. tomasz kogo polecasz?

yyyy | 2023-02-23 21:01:38 napisał(a):

Jak na razie to od tygodnia na Leśnej nie świeci żadna latarnia niech * się wezmą za nie właściwie zrealizowane inwestycje zanim ktoś zginie w tych czeluściach.

TsT. Do tst | 2023-02-23 22:22:50 napisał(a):

Boli prawda??? Szpital leży- a afera kadrowa to nie przeze mnie zrobiona sztucznych 60osób zatrudnionych w Szpitalu. Boli Kto rządzi w Powiecie ten odpowiada a rzadzi Ruch Materka + PSL + Radny Nowak z Porozumienia ktory juz koło utworzył z PSL
Dla koryta wszystko!

xyz | 2023-02-24 07:00:20 napisał(a):

Weźcie w końcu już odświeżcie te wasze zamglone umysły. Dla was najlepiej to byłoby to miasto zostawić na pastwę losu. Niech te wasze wieczne pretensje do Prezydenta Materka już wygasną, bo na jego miejsce przyjdzie kto inny i narobi takiego syfu że w ogóle będziecie płakać jak dzieci. Tyle się w mieście zrobiło przez ostatnie parę lat, a wam ciągle cos nie pasuje. Taka to już niestety mentalność ludzi, w których głowach tkwi albo komuna jeszcze albo znaczy to jak dzicy i zacofani są niektórzy mieszkańcy takich średniej wielkości miast.

Do xyz | 2023-02-24 07:22:34 napisał(a):

Czytając te kocopoły od razu widać, słychać i czuć członka Ruchu, który merytorycznie jest cienki jak stringi w *, ale nadrabia wizją znanych nam wszystkim obietnic Materka. Człowieku przestań się wygłupiać i tak was wszystkich kojarzą na mieście, głównie z powodu niskiego IQ. Czyli najważniejszego powodu żeby zaistnieć w otoczeniu Narcyza.

do yyy | 2023-02-24 08:02:19 napisał(a):

Kto by się w Urzędzie przejmował brakiem oświetlenia czy skopanymi inwestycjami. Kasa wypłacona , odpowiedzialnych brak. Teraz nie ma już prezydenta tylko szef komitetu politycznego więc nie zawracajcie mu głowy bzdurami...

Pablo | 2023-02-24 09:40:42 napisał(a):

Panie, a kto teraz robi porzadnie, trzeba sie cieszyc, ze w ogole robia xD

Skip | 2023-02-24 10:41:22 napisał(a):

A co tam na zdj. robi m. in. Pani Kuś, która ma spinę z Prezydentem i pozwała go do sądu? Jaki jest jest bezpośredni wkład w powstawanie tego wiaduktu? A co tam robi ojciec Prezydenta? Czyli już rozpoczynamy kampanię wyborczą i przypisujemy sobie nie swoje sukcesy? Osobiście jeszcze dodam, że jeżeli chcą się do czegoś przyczynić - to proszę o wybudowanie przed wjazdem na moje podwórko ronda, bo czasem ciężko mi wyjechać. Może być takie, jak na Orłowie, bo raczej zawracać na nim nie będę :D

do xyz | 2023-02-24 13:02:15 napisał(a):

A ja mam dość takiego gadania ile to narobił Materek.Bo rzeczywiście narobił 80 mln długów. Kilka ulic zwężonych,ponasadzane kwiatki, knajpy za dziesiątki milionów w Parku i na Lubiance , betonowanie Lubianki za 20 mln no i oczywiście utopione bakterie na Pasterniku za 17 mln.Już o beznadziejnym centrum przesiadkowym nad stawem razem z parkingiem chyba dla gołębi nie wspomnę. Czy wy ludzie nie widzicie tego marnotrawienia milionów złoty na bezsensowne inwestycje? Czy wy nie widzicie tej katastrofy która buduje nam Materek w postaci spalarni śmieci i innych głupich pomysłów? Odłóżcie facebooka i zacznijcie chociaż trochę myśleć póki nie jest za póżno.

Do skip | 2023-02-24 13:34:15 napisał(a):

A ty zazdrościsz i tyle. No ale anonimowo kariery nie zrobisz

Oj | 2023-02-27 09:43:42 napisał(a):

Widzę głownie pioswców na tym zdjęciu! Czyżby "dobry pan" zapomniał o swoich ludziach z komitetu MM ??

Adu | 2023-04-14 20:40:27 napisał(a):

Wiosna w pełni a tu o wiadukcie cicho sza...
Czyżby sprawa się rypła xd

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie