Wiadukt w Dolnych Starachowicach. Znamy koszty budowy

16235.nsmed

Tak, jak przewidywano oferty firm chętnych wybudować wiadukt w Starachowicach Zachodnich, opiewają na wyższe kwoty, niż powiat starachowicki ma założone. Wpłynęło 6 ofert, które jak informuje członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek zostaną teraz zostaną poddane analizie merytorycznej i rachunkowej. 

Najkorzystniejsza oferta cenowa, która wpłynęła wynosi blisko 66 milionów złotych, złożyła ją firma Himmel i Papesch z Opola. Najdroższa wynosi blisko 89 milionów złotych i została złożona przez Mostostal Kielce. 

- Powiat na realizację tego zadania zabezpieczył na dzień ogłoszenia przetargu 55 milionów złotych. Biorąc pod uwagę najkorzystniejszą ofertę cenowo dzisiaj, to brakuje nam jeszcze do tego, żeby wybrać wykonawcę około 11 milionów złotych - powiedział dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Klimczak i dodał, że powiat starachowicki będzie chciał pozyskać dodatkowe pieniądze z kolejnej tury rządowego programu inwestycji strategicznych. 

Całe zamierzenie inwestycyjne obejmuje zmianę układu drogowego w Dolnych Starachowicach. Rondo w ulicach Radomska / Piłsudskiego ma być przesunięte i rozbudowane do wersji turbinowej. Droga będzie przebiegać pomiędzy dwoma budynkami przy ulicy Hutniczej na drugą stronę linii kolejowej nr 25 i tam wchodzić w ulicę Kanałową i łączyć się dalej z ulicą Radomską. Łączna długość części drogowej tj. około 1800 metrów. W ramach inwestycji zaplanowane jest wykonanie części drogowej, przebudowa skrzyżowań, chodniki, ścieżka rowerowa, ale również wykonanie całej zmiany infrastruktury czyli kanalizacji deszczowej, sanitarnej, gazowej i telekomunikacyjnej. 

Termin realizacji przewidywany jest do końca 2024 roku. 

Powiat nie będzie korzystał ze wsparcia przez PKP, bo byłoby możliwe dopiero w przyszłym roku, a żeby nie stracić rządowej promesy na 30 milionów złotych, Zarząd Dróg Powiatowych musi wyłonić wykonawcę jeszcze w tym roku. 

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

RemondisReklama

Na mapie zaznaczone na czerwono obiekty do wyburzenia:

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich ma przebiegać między dwoma budynkami widocznymi na zdjęciu:

Dodane: 08.07.22 | Odsłony: 2704 | komentarze (8)
Tagi:

Komentarze użytkowników

tomasz | 2022-07-08 17:51:25 napisał(a):

Niech wezmą Budromost jako wykonawcę to budowa potrwa 10 lat.
I koniecznie musi być ścieżka rowerowa , ale widzę tatusia na zdjęciu to przypilnuje.

brak wyobraźni | 2022-07-08 19:28:42 napisał(a):

Należało dużo wcześniej starać się o dodatkowe środki a nie ogłaszać przetargu z nierealną ceną. Czas leci a 11 milionów nie spadnie z nieba a raczej nie będzie ich w ogóle.. Wszystko wskazuje na to, że budowa miała wielu ojców ale porażka będzie sierotą... Pan Lipiec jest za krótki aby uzyskać takie pieniądze , bo mniejszych na PAKS nie potrafił załatwić...

Pablo | 2022-07-08 21:21:32 napisał(a):

Tak, sciezka musi byc przy kazdej nowo budowanej drodze, czy bedzie rzadził ten "tatuś" czy inny, zeby za 20 lat dalo sie tu normalnie jezdzic rowerem, zeby kazdy mogl z jednej czesci miasta dojechac do drugiej do pracy nie bedac wyprzedzany przez tiry czy osobówki 20cm obok roweru, bez zajezdzania drogi, bez wymuszania pierwszenstwa bo to tylko rower, etc...

Mieszkaniec | 2022-07-08 22:57:35 napisał(a):

Bardzo jestem ciekawy, czy wielcy eksperci czyli tatuś, Materek, Ambroszczyk wzięli pod uwagę odszkodowania jakie trzeba będzie zapłacić za uszkodzenia spowodowane przez ciężki sprzęt wbijający mocowania pod wiadukt. Czy jak zwykle odbędzie się dziecinada na poważnej inwestycji

Mieszkaniec | 2022-07-09 07:41:18 napisał(a):

Ciekawe ile jeszcze zostanie wydojone miasto na ten cel bo robi się to bez opamiętania tylko Orkisz w radzie miejskiej przeciwstawia się dojeniu miasta przez powiat.

Kolejorz | 2022-07-09 17:26:04 napisał(a):

Zapytam nie śmiało. Czy powiat wkalkulował w koszty budowy wiaduktu rekompensaty dla gminy i ewentualnie innych właścicieli nieruchomości za zajęcia pod budowany obiekt? To może być nawet kilkanaście milionów, tak na oko.

tomasz | 2022-07-09 20:15:18 napisał(a):

Cóż tu gdybać o wiadukcie , za rok wybory.
Odpłynie Lipiec z PIS-em , Materek ze swoimi ludźmi i będzie jak w powieści Agathy Christie.
I nie było już nikogo.

Do kolejatz | 2022-07-10 14:27:27 napisał(a):

W sprawie rekompensat powiatu za wyburzonne gminne budynki szczególnie blok rekompensat nie będzie. Plotka niesie że gmina się zrzeknie rekompensaty. Ale to będzie decyzja rady a tam to nie ma problemu klepną

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie