Wiadukt nabiera konkretnych kształtów

18672.nsmed

Zakończył się kolejny ważny etap budowy wiaduktu - betonowanie płyty nośnej. Obiekt nabiera coraz bardziej konkretnych kształtów. Aktualne zaawansowanie robót wynosi około 60% procent kontraktu. Prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 r. 

Trwa budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, największej inwestycji drogowej w historii powiatu starachowickiego, realizowanej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, V edycji Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych. 

Jak dotąd wykonana została konstrukcja wiaduktu, wraz z najazdem od strony południowej. Obiekt będzie imponujący – o długości ok 1800 m, w technologii stalowo-łukowej z iluminacją świetlną, chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi, co sprawi że będzie nie tylko funkcjonalny, ale również przykuwający oko. 

Oprócz samego obiektu, wykonano także zbiorniki retencyjne, przebudowę sieci oraz jezdnie ulic: Radomskiej i Hutniczej. Powstał też parking przy ulicy Kwiatkowskiego w Starachowicach. 

Na budowie pracuje 45 maszyn i ponad 80 pracowników. 20 czerwca br. wykonany został kolejny ważny etap budowy tj. betonowanie płyty nośnej wiaduktu. Prace trwały nieprzerwanie 12 godzin.

Aktualnie budowany jest najazd od strony północnej i druga część ronda od strony ulicy Piłsudskiego.

Kolejny etap prac to wykonanie nawierzchni na rozbudowywanej ulicy Kanałowej w Starachowicach. 

- To największa inwestycja w historii naszego powiatu, która poprawi komunikację, a także przyczyni się do wzrostu atrakcyjności naszego regionu – mówi starosta Piotr Babicki. 

Prace mają zakończyć się w I kwartale 2025 i jak na razie idą zgodnie z planem.

24 czerwca br. otwarta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach, która ze względu na przebudowę i nowoprojektowany układ komunikacyjny została zamknięta w ub.r.  Od przyszłego poniedziałku znów można będzie nią jeździć, jak poinformował nas Wykonawca tj. Firma Trakcja S.A. To dobra wiadomość zarówno dla klientów sklepów Mrówka i Polbudrol, jak również odwiedzających muzeum, którzy dotychczas korzystali z dojazdu od strony garaży. Prosimy jednak o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.  

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe 

Dodane: 21.06.24 | Odsłony: 1121
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie