W Starachowicach powstanie Centrum Opiekuńczo Mieszkalne

15171.nsmed

2,7 mln zł dotacji otrzymały Starachowice na budowę Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. - W tym roku ogłosimy przetarg, w przyszłym rozpoczniemy budowę – zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek.

Starachowice znalazły się w gronie 29 samorządów w kraju, które na swoim terenie wybudują podobne placówki, dzięki rządowemu wsparciu. O utworzenie w Starachowicach Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego zabiegał Prezydent Miasta Marek Materek.

- Od lat obserwuję w naszym mieście trudną sytuację dorosłych osób z niepełnosprawnościami, które zostają często same, gdy Ich rodzice umierają. Staramy się pomagać takim osobom między innymi poprzez działalność Środowiskowego Domu Samopomocy. Tyle, że ośrodek działa w określonych godzinach, a niektóre osoby powinny być pod okiem opiekunów także przez resztę dnia. Dlatego zaprojektowaliśmy obok ŚDS nowy budynek, by powstało tam Centrum Opiekuńczo Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdować się w nim będą mieszkania chronione, sala rehabilitacji, sala zajęć artystycznych, aneks kuchenny, szatnia.

Koncepcję budowy ośrodka Prezydent Marek Materek zaprezentował Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlenie Maląg podczas czerwcowego spotkania w Środowiskowym Domu Samopomocy w Starachowicach. Zaprezentowana wówczas koncepcja zyskała akceptację pani minister, a dziś wiadomo, że także zyskała dotację z budżetu państwa.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 19.09.21 | Odsłony: 1061
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie