W Centrum Galardia stanęła cyfrowa puszka na datki na cele charytatywne

15220.nsmed

Chcesz wesprzeć wybraną przez siebie fundację? Nic prostszego! W Centrum Galardia jest już dostępny terminal płatniczy, dzięki któremu bezgotówkowo przelejesz pieniądze bezpośrednio na jej konto.  

Dożywianie dzieci, rehabilitacja seniorów, a może pomoc humanitarna czy specjalistyczna opieka nad zwierzętami w schronisku – potrzeb wokół nas jest bardzo wiele i równie dużo organizacji, które na co dzień niosą pomoc potrzebującym. Chcąc wspomóc którąś z nich, już nie musimy borykać się ze skomplikowanymi formalnościami. Wystarczy przyjść do Centrum Galardia i skorzystać ze specjalnej cyfrowej „puszki” Donateo. 

Jak to działa? Na początek należy ściągnąć aplikację płatniczą, która w przejrzysty i intuicyjny sposób prowadzi darczyńcę przez cały proces przekazania datku, potem wybrać organizację non-profit, której chce się pomóc, określić kwotę i za pomocą terminala zapłacić zbliżeniowo kartą lub Blikiem. Pieniądze od razu trafiają na konto danej fundacji.

W aplikacji znajduje się baza zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych fundacji oraz organizacji non-profit, które działają w sześciu różnych obszarach wsparcia: rodzina i pomoc społeczna, ochrona zdrowia, dzieci, zwierzęta, pomoc humanitarna oraz wsparcie medyków (COVID-19).   

„Wśród naszych klientów jest z pewnością wiele osób, które chciałyby wspomóc potrzebujących, a nie wiedzą, jak to zrobić. Dzięki puszcze Donateo będą mogły przekazać datek w niezwykle prosty sposób i w każdym dogodnym momencie. To sprawdzony i wiarygodny system. Cenny jest każdy, nawet drobny gest” – mówi Joanna Zdyb, Shopping Center Manager, Centrum Galardia w Starachowicach.

Sieć cyfrowych „puszek” do zbierania datków na cele dobroczynne to autorski projekt firmy Donateo. Terminale są już dostępne w centrach handlowych. Zgodnie z założeniem będą montowane w miejscach generujących duży przepływ osób, jak placówki medyczne, banki czy stacje benzynowe.      

W Centrum Galardia terminal Donateo został zamontowany przy wejściu głównym (od strony Rossmann i Euro-Apteki), zaraz obok automatu do dezynfekcji rąk. 

Komunikat prasowy: Centrum Galardia

RemondisReklama

Dodane: 30.09.21 | Odsłony: 542 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Pomysl | 2021-09-30 17:44:12 napisał(a):

Fatalny pomysł szczególnie dla osób starszych, którym proponuje się obsługę aplikacji. To jest chore. Ponadto, dlaczego ludzie mają wyręczać nieudolny rząd w sprawach pomocy społecznej? Miliardy złotych zmarnowane w Warszawie a tu puszki na datki dla potrzebujących...

Wezyr | 2021-09-30 19:45:32 napisał(a):

Pomysł dobry, wykonanie słabe.
Galardia powinna wykupić własny terminal.
Samemu zdecydować jakie lokalne organizacje wesprzeć po weryfikacji ich statutów.
A tak zainstalowano rozwiązanie biznesowe, które z pomaganiem potrzebującym może mieć tyle wspólnego co Materek z transparentnością.
Po prostu w terminalu znajdziemy możliwość przelania pieniędzy do fundacji, które w statucie mają zapisane, że na cele statutowe będzie przekazana nie mniejsza kwota niż 3% środków w trafiających na konto fundacji. Takich wyłudzaczy mamy pod marketami, stoją z puszką, zdjęciem potrzebującego dziecka, plakietką z nazwiskiem i zdjęciem wolontariusza i na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku. Jednak jak sprawdzimy fundację w internecie to dowiemy się jak jesteśmy naiwni a inni bezwzględnie żerują na chorobie dzieci.

do Wezyr | 2021-09-30 20:26:39 napisał(a):

Namawiam aby nie korzystać z tego podejrzanego urządzenia . Nie mamy żadnej kontroli nad tym , co stanie się z naszymi pieniędzmi po wpłacie. Mamy prawdziwy wysyp tzw. fundacji, które liczą na łatwe pieniądze od naiwnych ludzi. Są inne , bezpieczne formy pomocy za pośrednictwem wolontariuszy a akcji charytatywnych przecież nie brakuje...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie