VI Festiwal Blues pod Piecem

8674.nsmed

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w niezwykle malowniczym  i ciekawym  miejscu od kilku lat odbywają się koncerty wykonawców związanych z muzyką bluesową. Podczas kilku edycji  Festiwalu na starachowickiej scenie zagrało wiele znakomitych muzyków polskiej sceny bluesowe. Można wymieniać; Leszek Winder, Krzysztof Ścierański, Jan Kyks Skrzek, Grzegorz Kapołka, Adam Kulisz, Krzysztof Głuch, Sławomir Wierzcholski, Ireneusz Dudek  czy z młodszego pokolenia Ireneusz Głyk, Michał Kielak, Sebastian Riedel.

Na tegorocznym VI Festiwalu Blues pod Piecem zagrają:

CHEAP TOBACCO

Jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka. W ciągu 5 lat aktywności scenicznej zespół zagrał ponad 250 koncertów oraz wystąpił na najważniejszych festiwalach muzyki około-bluesowej i rockowej zarówno w kraju jak  i za granicą m.in Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Blues Na Świecie, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Bluesroads, Noc w muzeum (Bratysława), Bochum Total (Niemcy), Hard Rock Rising, Solo Życia w Lublinie, Juwenalia w Krakowie. Cheap Tobacco można było zobaczyć na jednej scenie z zespołami takimi jak HEY, Łąki Łan, Dżem, Ania Rusowicz, Happysad, Muchy, Cree, Organek, Lao Che.

Damian Luber & Jacek Szuła Band

Damian Luber  twórca muzyki blues, funky, z elementami jazzu oraz bossa novy,  to artysta o niebanalnej barwie głosu. Maluje muzyką, kreując poetyckie obrazy   w świadomościach swoich słuchaczy. Magia? Nie – to po prostu głos Damiana, który przenosi odbiorcę w inny wymiar i daje mu poczucie oderwania od rzeczywistości.Występował na takich festiwalach Motywy Bluesa, Galicja Blues Festival, Blues nad Bobrem, Blues Colours, Bluestracje. W swoim dorobku muzycznym grał m.in. z: Eleanor Ellis (USA), Stanem Breckenridge (USA), Dorotą Zaziąbło, Dawidem Wydrą, Piotrem Horeckim, Robertem Szewczugą, Krzysztofem Maciejowskim, Peterem Beets (NL), Ireneuszem Dudkiem, Janem Stachurą.Warsztat gitarowy szkolił u najlepszych m.in. u: Johna Gomm, Mike Dawes’a, czy Thomasa Leeb. Warsztat wokalowy szlifuje pod czujnym nadzorem Beaty Bednarz.

Koncert zespołu Macieja Lipiny  z utworami ze spektaklu „Skazany na bluesa”

Utwory z repertuaru grupy Dżem w wykonaniu Macieja Lipiny odtwórcy głównej roli w spektaklu „Skazany na Bluesa”, pierwszej w Polsce teatralnej adaptacji filmu Przemysława Angermana i Jana Kidawy Błońskiego, w reżyserii Arkadiusza Jakubika.

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia od 20 czerwca w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, ul. Marszałka Piłsudskiego 95.

Info: Ekomuzeum

Dodane: 13.06.17 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

bluesior | 2017-06-13 17:49:18 napisał(a):

Mega
https://www.youtube.com/watch?v=iSkUPHghGmA

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie