Uroczyste ślubowanie klas pierwszych w Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach

15215.nsmed

Rok 2021 jest szczególny i wyjątkowy dla całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Jest to rok Jubileuszu 100- lecia szkolnictwa zawodowego.

W dniu 24 września 2021r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, wpisując się w 100- letnią tradycję szkoły. W roku szkolnym 2021/ 22 ślubowali uczniowie z sześciu klas:

1 TBS- technik budownictwa i technik spedytor (wych. Joanna Bigda- Olesińska)

 

1 TCI- technik informatyk i technik mechatronik (wych. Grzegorz Lech)

1 TEM- technik elektryk i technik mechanik (wych. Anna Rozwadowska)

1 TI- technik informatyk (wych. Marta Zacharska)

1 TL- technik logistyk (wych. Andrzej Surowiecki)

1 TR- technik reklamy (wych. Dorota Prostak)

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.  W obecności dyrekcji szkoły, uczniów, wychowawców i nauczycieli wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Po hymnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Grażyna Małecka, która pogratulowała pierwszoklasistom wyboru szkoły dobrze przygotowującej do zawodu technika i dorosłego życia. Przywołała sylwetkę patrona szkoły Eugeniusza Kwiatkowskiego, męża stanu, wicepremiera ale nade wszystko skromnego i pracowitego człowieka, potrafiącego inspirować i motywować do wspólnego wysiłku. Takich ludzi potrzebuje dzisiejsza, nowoczesna gospodarka, dzięki wiedzy i pracowitości można osiągnąć życiowy sukces.

Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie klas pierwszych przystąpili do uroczystej przysięgi ślubując żyć godnie, być odpowiedzialnym za siebie i innych, dobrze przygotowywać się do dorosłego życia w demokratycznej Ojczyźnie, dążyć wytrwale do pełnego poznania siebie i świata, szanować środowisko naturalne, każdym dniem uczniowskiej pracy tworzyć tradycję i historię szkoły.

Następnie głos zabrał p. Sławomir Gwardyś, który opowiedział pierwszoklasistom o ich kolegach, którzy w 1939 roku nie mogli się uczyć, stanęli do walki o Ojczyznę z hitlerowskim najeźdźcą. Nasi uczniowie zostali żołnierzami Trzeciej Kompanii Szturmowej ,,Starachowice”. Aby uczcić ich pamięć uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą znajdującą się na murach szkoły na Maja.

Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która życzyła młodszym koleżankom i kolegom sukcesów w nauce i wspaniałych chwil w nowej szkole. Zachęciła do pracy w Samorządzie Szkolnym i różnorodnych kołach zainteresowań. Samorząd Szkolny przekazał  torby ze słodkościami dla każdej klasy.

Prowadzący uroczystość konferansjerzy Maria Kosiarska z kl 2 TR i Tymon Margowniczy z kl 3 TM zapowiedzieli część artystyczną, która jest fragmentem programu artystycznego przygotowanego z okazji Jubileuszu 100- lecia szkolnictwa zawodowego. Program przygotowały p. Justyna Kaczmarczyk i p. Iwona Myszka przy pomocy p. Grzegorza Lecha.

Uczniowie zaśpiewali piosenkę „Sofia” w języku hiszpańskim oraz zaprezentowali układ taneczny. Karolina Grudzień z kl 4 TR wspólnie z Wiktorem Pięcińskim z 4 INT zaśpiewali ,,Dumkę na dwa serca”. Część artystyczną zakończyło wykonanie klasycznego utworu szanty. W występie artystycznym wzięli udział uczniowie: Oliwia Stawiarska, Julia Wolańska, Wiktoria Kucharska, Sandra Rynio, Jakub Szcześniak, Martyna Turek, Oliwia Asenov, Cyprian Kosmala, Jakub Życiński, Jakub Dróżdż, Krzysztof Wrona, Maciej Jankowski, Kacper Krzemiński, Magdalena Szczygieł, Hubert Janiak, Jakub Walkiewicz, Jan Wiecha.

GALERIA ZDJĘĆ [kliknij]

Opracował: Grzegorz Lech

Komunikat prasowy: ZSZ nr 2

RemondisReklama

Dodane: 30.09.21 | Odsłony: 413

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie