Uratowano cztery ludzkie istnienia!

18624.nsmed

W Starachowickim szpitalu dokonano poboru narządów do przeszczepienia od zmarłego dawcy. Serce, wątroba oraz dwie nerki trafiły do czterech różnych biorców ratując im życie. 

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Koordynatora Transplantacyjnego Katarzyny Kępy oraz załogi Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z kierownikiem Markiem Myśliwskim na czele, a także personelu Bloku Operacyjnego pod kierownictwem Ewy Obary. Starachowicki zespół specjalistów nie tylko doprowadził do skutecznego zgłoszenia dawcy, ale także objął go opieką i zorganizował pobranie narządów.

Serce zostało przeszczepione 49-letniemu mężczyźnie z województwa świętokrzyskiego, a wątrobę otrzymał 46-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Jedna z pobranych nerek trafiła do 46-letniego mężczyzny z województwa zachodniopomorskiego, a druga została przeszczepiona 49-letniemu mężczyźnie z województwa pomorskiego.

Przeszczepione organy podjęły swoje funkcje, a biorcy czują się coraz lepiej i mają nadzieję, że będą mogli cieszyć się cieszyć życiem bez dolegliwości związanych z niewydolnością własnych narządów.

Dyrekcje Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM w Warszawie składają wyrazy głębokiego uznania zespołowi Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego, Koordynator Transplantacyjnej oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w proces pobrania narządów do przeszczepienia, a rodzinie dawcy podziękowania za zrozumienie idei dawstwa i transplantacji narządów.

Komunikat prasowy: PZOZ 

Dodane: 04.06.24 | Odsłony: 1230 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

czytelnik | 2024-06-04 19:21:38 napisał(a):

Czy rodzina dawcy wyraziła zgodę czy uczyniono to na zasadzie zgody domniemanej wbrew wszystkim?

muzzy do czytelnik | 2024-06-05 22:12:25 napisał(a):

A co to ma do tego. Zmarły mógł wypełnić za życia kwitek, że ewentualnie po jego śmierci jego narządy mają być wykorzystane do przeszczepów.Po co pisać takie bzdury. Przecież nie sprzedali tych narządów na czarnym rynku tylko pobrali je żeby uratować komuś innemu życie. Co komu przyniesie gnijące ciało w trumnie. Tak na marginesie, czy może wiesz na kim przyszli studenci medycyny czy patomorfolodzy uczą się swojego zawodu? Jak nie wiesz to poczytaj u wujka googla. Pozdrawiam i życzę wyjścia z jaskini:):)

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie