Umowa na doposażenie SOR podpisana

10526.nsmed

Ćwierć miliona złotych trafi do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego starachowickiego szpitala z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego. Umowa na dofinansowanie została dziś podpisana w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Sygnowali ją Minister Zdrowia Sławomir Gadomski, Wojewoda Agata Wojtyszek oraz Dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach Katarzyna Arent. 

Nasz podmiot leczniczy uzyskał 225 065,04 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 (OŚ priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego). Środki te pozwolą na doposażenie stanowisk wstępnej intensywnej terapii Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w defibrylator, respirator, aparat USG, 4 kardiomonitory, 2 aparaty do podgrzewania płynów infuzyjnych oraz 3 zestawy intubacyjne. 

Szacowany koszt całkowity zakupu sprzętu medycznego wynosi niemal 265 tys. zł., z czego 85% pokryje Unia Europejska.

Info: PZOZ

Dodane: 12.10.18 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

Pol | 2018-10-12 10:46:30 napisał(a):

Jeszcze parę tygodni i do rodzinnego Skarżyska -won !!! Gdzie reumatologia, naczyniówka , kardiologia rechabilitacja ? Panie Nowak czy wygrał Pan konkurs na vi-ce dyr ? Pielęgniarka ile trzeba czekać na SOR ? Sprzęt nowy ale kto będzie na nim pracował ? Nieudolni niegospodarni razem z zarządem powiatu ! Pani wojewodo ta pseudo dyrekcja nie zasługuje na takie prezenty!

pacjent | 2018-10-12 20:32:31 napisał(a):

Pani Wojewoda co może sciąga do miasta, a tu taki afront,nie ma dla Niej miejsca w budynku, tylko z dziennikarzami rozmawia przed starostwem.

gość | 2018-10-13 07:25:53 napisał(a):

I bardzo dobrze, PAKS nie zapomnimy my mieszkańcy.

ee | 2018-10-13 14:19:44 napisał(a):

Otrzymali 1/100 z pieniędzy zabranych z kontraktu PAKS. Cala reszta w Warszawiwie i Kielcach. Tyle ma dla Was drodzy Starachowiczanie wladza dojnej zmiany.

Pacjent | 2018-10-13 19:17:15 napisał(a):

Nasz szpital po części dziadostwo brud niekompetencja medyczna zacofanie techniczne.przerost zatrudnienia nomenklatury partyjnej kolesiów i innej maści protegowanych.Wymaga głębokiej reformy rozbicia sitwy lekarskiej na niektórych oddziałach rozkapryszonych niektórych pielęgniarek. Ale to nie z tym powiatem

do pacjenta również pacjent | 2018-10-15 17:33:12 napisał(a):

Jeżeli nasz szpital to dziadostwo, to wytłumacz mi dlaczego tak wielu chorych ludzi ze Starachowic i okolic(bliższych i dalszych)do niego trafia. Zawiścią i swoją głupotą ubliżasz ludziom, którzy tam pracują i oddają swoje serce chorym. Po twoim wpisie widać, że jesteś jakimś niespełnionym człowiekiem.Pamiętaj,że tylko ten kto jest nic nie wart, drugiemu uszanowania nie da.Ja zwyczajnie tym ludziom dziękuję.

gość | 2018-10-16 15:46:23 napisał(a):

Tak to w życiu bywa ze dobro pozostaje niezauważone .W szpitalu jest sporo osób oddanych pacjentom ale przeważająca większość to ludzie pozbawieni empatii nastawieni tylko na swój zysk i wygodę.Ludzie chorzy tam trafiają bo nie mają innej alternatywy a dosłownie rzecz ujmując odpowiedniej kasy aby leczyć się prywatnie lub w lepszych ośrodkach.I proszę mi nie mówić że pacjent ma jakiś wybór -otóż nie ma.Tak jak pisał "Pacjent"ten szpital wymaga głębokiej reformy począwszy od samej góry a skończywszy na samym dole.Jest takie powiedzenie że ryba psuje się od głowy-w naszym przypadku ta ryba jest cała śmierdząca.Pamiętam kilkanaście lat temu byli dyrektorzy którzy wymietli układy ze szpitala ale niestety na horyzoncie nie widać odważnych aby zrobić to teraz.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie