Udane strzelanie Agaty Nowak

9785.nsmed

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dwa finały międzynarodowych zawodów strzeleckich we Wrocławiu to dorobek Agaty Nowak. Zawodniczka Świtu Starachowice sukcesy odnosiła w pistolecie sportowym.

Jednym ze starachowickich sportowców, których zabrakło podczas ostatniej Starachowickiej Gali Sportu była zawodniczka Świtu Starachowice – Agata Nowak. Podopieczna Marka Ratajskiego swoją nieobecność na spotkaniu usprawiedliwiła jednak udziałem w międzynarodowych zawodach strzeleckich.

Nowak rywalizowała w tym czasie we Wrocławiu na 9. edycji Grand Prix Wrocławia i Dolnego Śląska w pistolecie. Zawody te odbywały się na obiektach miejscowego Śląska i potrwały od 5 do 8 kwietnia.

Starachowiczanka rywalizowała w tym czasie czterech konkurencjach strzeleckich.

Finały Agaty

Pierwszego dnia zawodniczki rywalizowały w pistolecie sportowym, a nasza zawodniczka była jedną z 24 uczestniczek konkurencji. Eliminacyjne strzelanie wygrała Niemka Monika Karsch (586 punktów), a Nowak zajęła szóste miejsce. Agata ustrzeliła wynik 580 punktów, który zapewnił jej awans do finału. Co ciekawe do finału zakwalifikowały się jedynie reprezentantki dwóch krajów. W najlepszej ósemce znalazło się miejsce dla czterech Niemek i czterech biało-czerwonych.

W finale zawodniczka Świtu zajęła drugie miejsce w wewnętrznej rywalizacji Polek, ale dało jej to dopiero szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Znakomicie spisały się bowiem Niemki, które w komplecie zajęły trzy miejsca na podium. Wygrała najlepsza w eliminacjach Karsch.

Nazajutrz zawodniczki znów rywalizowały w pistolecie sportowym i runda eliminacyjna kolejny raz zakończyła się sukcesem Agaty Nowak. Starachowiczanka zdobyła tym razem tylko 573 punkty, ale wystarczyło to do awansu do finału. Nowak awansowała do walki o zwycięstwo z piątym wynikiem. Najlepsza była Niemka Sandra Reitz (580).

W finałowej ósemce tym razem znalazły się tylko dwie Polki. Poza naszą Agatą Nowak w finale biało-czerwonych barw broniła jeszcze doświadczona Sławomira Szpek. I to właśnie ona okazała się najlepsza w stawce ośmiu zawodniczek. Szpek wyprzedziła dwie Niemki: Karsch oraz Skeries. Nowak zajęła w finale ósme miejsce.

Eliminacyjne strzelanie

W sobotniej rywalizacji pistoletu pneumatycznego (60 strzałów) Nowak walczyła zaciekle o awans do finałowej rozgrywki. Zdobyła ostatecznie 562 punkty i niestety zabrakło jej pięciu oczek. Agata uplasowała się na 12. miejscu. Eliminacje zdominowały inne reprezentantki Polski. Wygrała Beata Bartków-Kwiatkowska.

W ostatnim dniu Grand Prix zawodniczka Świtu Starachowice rywalizowała w konkurencji par mieszanych. Agata Nowak w parze z Jerzym Pietrzakiem zdobyła łącznie 752 punkty i zajęła 13. miejsce. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się pięć najlepszych par.

Dodane: 14.04.18 | Odsłony: 682