Trzy medale i bilet do Włoch. Sukces LKB „Rudnik”

9810.nsmed

Wielkim sukcesem Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” był udział w  Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim, które odbyły się 14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych. Na bieszczadzkich trasach, brązowy medal wywalczył Bartosz Bernaciak, który ponadto uzyskał awans do prestiżowej imprezy jaką jest Puchar Świata w Biegach Górskich we włoskiej Lanzadzie.

Srebrny medal w kategorii weteranów zdobył Sylwester Dudek – założyciel LKB „Rudnik”. Trzecie miejsce w kategorii seniorów zajął Sylwester Lepiarz. Do ostatnich metrów trasy, rywalizował z nim Piotr Jaśtal, który ostatecznie zajął czwartą pozycję. Determinacja opłaciła się bo obaj zakwalifikowali się do udziału w Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich w Skopje. Do Macedonii pojedzie także ich trener – Sylwester Dudek. Nie spoczywamy na laurach i szykujemy się do najważniejszego startu tego roku – powiedział Sylwester Dudek, szkoleniowiec klubu. Biegi odbywały się w wysokiej jak na tę porę temperaturze: ok. 24 stopni. Podbiegi były bardzo strome. Drużynowo, biegacze „Rudnika” zajęli 12 miejsce.

Wyniki zawodników LKB Rudnik w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim w Ustrzykach Dolnych 14.04.2018r: