Sukces starachowickiej „Plejady”.

956.th

Działający przy Starachowickim Centrum Kultury Zespół Tańca i Inscenizacji PLEJADA zajął trzecie miejsce w „Tanecznych Pejzażach” - III Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Góra Kalwaria – Brzeście 2009. 
Plejada została nagrodzona w kategorii inscenizacje taneczne za układ „Puszka Pandory”.
W turnieju wzięły udział najlepsze zespoły z całej Polski, w kategorii inscenizacje taneczne zaprezentowało się 9 formacji tanecznych.
Występ „Plejady” tak spodobał się organizatorom oraz publiczności, że zespół został zaproszony do udziału w przyszłorocznej edycji turnieju.

SCK informuje również o możliwości przyłączenia się do Studia Piosenki, przeznaczone jest ono dla tych wszystkich osób, które posiadają potencjał wokalny, słuch muzyczny, jednak wymagają „doszlifowania” umiejętności, dla osób pragnących zdobyć wiedzę ogólną z zakresu pracy scenicznej, a przede wszystkim dla tych, dla których śpiew i muzyka są pasją.
Podczas zajęć, szczególny nacisk kładziemy na emisję głosu, dykcję, interpretacje piosenek, pracę z mikrofonem oraz pracę na estradzie (m.in. ruch sceniczny). Uczestnicy naszych zajęć pracują na znanych piosenkach, zarówno polskich jak i zagranicznych, przy czym repertuar obejmuje różne gatunki muzyczne – od popu po blues, soul, jazz oraz zdobywają podstawową wiedzę z zakresu zasad muzyki. Po opanowaniu podstawowych technik wokalno-estradowych, uczestnicy otrzymają indywidualnie skomponowany utwór (utwory), dopasowany do własnych predyspozycji wokalnych, wrażliwości i temperamentu. Ponadto wyróżniającym się zapewniamy udział w przeglądach i festiwalach piosenki oraz warsztatach wokalnych. Uczestnicy Studia Piosenki SCK występują z powodzeniem tworząc oprawę muzyczną bardzo wielu imprez lokalnych czy to kameralnych czy dużych plenerowych koncertów i festynów.
Nabór do Studia Piosenki prowadzimy przez cały rok. Na przesłuchaniu należy zaprezentować piosenkę a cappella lub z półplaybackiem CD. Serdecznie zapraszamy:-)
Wszystkie wieści na temat działalności Studia Piosenki i innych form muzycznych istniejących w SCK można znaleźć na
www.sck.org.pl

Informacja SCK Starachowice.

Dodane: 28.10.09 | Odsłony: 287

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie