Stowarzyszenie chce pokazywać, jak wygląda sytuacja w Starachowicach z innej perspektywy niż prezydencka. Pytają, czy to jest destrukcyjne?

15226.nsmed

Obruszyli się członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic po tym jak na wrześniowej sesji Rady Miejskiej, mimo iż byli zaproszonymi gośćmi, dano im tylko przedstawić swoje stanowisko co do działalności prezesa Jarosława Warszawy i Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka”, a nie pozwolono wziąć udziału w dyskusji. Ponadto zostali nazwani donosicielami oraz grupą destrukcyjną i chcieli już wtedy odnieść się do tego, co im jednak uniemożliwiono. 

Tydzień po sesji członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic  (SIDS) zorganizowali konferencję prasową pt. „Starachowiczanka postscriptum”, na której odnieśli się do wypowiedzi prezydenta Materka, prezesa Warszawy oraz radnych Rady Miejskiej. Prelegentami byli Jarosław Łyczkowski oraz Piotr Capała. Zanim poruszyli ww. kwestie, chcąc uwiarygodnić, że nie wzięli się z nikąd, przedstawili swoją dotychczasową działalność. Jarosław Łyczkowski, samorządowiec, kiedyś pełnił kilka istotnych funkcji w Starachowicach, a Piotr Capała, to adwokat mający swoją prywatną praktykę.

- Zgłosiłem się do dyskusji, która odbyła się [na sesji Rady Miejskiej - przypis red].  Był pan prezydent, był pan Warszawa. Dyskutowali radni. Chciałem również zabrać głos w imieniu stowarzyszenia. Odmówiono. Ja jestem długoletnim samorządowcem. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, że zaproszonym gościom odmawia się udziału w dyskusji. Uważam to za karygodne postępowanie - powiedział Łyczkowski. 

Na wrześniowej sesji gremium zarzucono, że zamiast zgłaszać problemy  do magistratu, organizuje konferencje prasowe. Na co Łyczkowski pokazał dwa pisma, jedno z 2017 roku, drugie z 2019 roku, na dowód tego, że kontaktowali się z Urzędem Miejskim, ale bez efektów. 

Panowie chcąc obalić tezę, że stowarzyszenie „donosi” na gminę, przez co Urząd Miejski ma być ponadnormatywnie kontrolowany, poinformowali, że na dwadzieścia cztery  ostatnie kontrole, tylko jedna była na wniosek ich stowarzyszenia. 

W trakcie sesji Rady Miejskiej, prezes „Starachowiczanki” poddawał w wątpliwość pochodzenie próbek ziemi, które stowarzyszenie pobrało z cmentarza przy ul. Radomskiej i wysłało do badań. Na co członkowie SIDS pokazali zdjęcia z tej operacji. 

Stowarzyszenie chcąc uwyraźnić nieprawidłowości w funkcjonowaniu Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” pokazało kilka filmów oraz zdjęć, które ich zdaniem dosadnie obrazują to, że prezes Jarosław Warszawa ma źle zarządzać podległą mu jednostką. Kilkukrotnie w trakcie spotkania z dziennikarzami podkreślali, że nie mają żadnych zarzutów wobec pracowników „Starachowiczanki”, a jedynie wykazują błędy w jej zarządzaniu. 

W ostatnim punkcie dotyczącym „Starachowiczanki” pokazany został służbowy samochód prezesa Warszawy. 

- Zamiast kupować tego fajnego Amaroka, którym dzisiaj porusza się pan prezes wszędzie po Starachowicach, którego nikt nie pilnuje, czy on go używa do celów prywatnych czy do celów służbowych, bo często jest widziany  w różnych miejscach i z różnymi osobami, czy nie lepiej było, zamiast kupować taksówkę dla pana prezesa za ponad 100 tysięcy złotych, zainwestować w miejsca, w których odpady są gromadzone? - Dopytywał Łyczkowski. 

Piotr Capała po raz kolejny zwracał uwagę, że Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic prowadzi działalność „watchdog-ową”, czyli działalność związaną z kontrolą społeczną. 

- Taka działalność jest niezbędna w każdym demokratycznym państwie prawa. Również jeśli chodzi o społeczność lokalną. Nasza działalność jest ukierunkowana na to, aby dać dostęp do informacji mieszkańcom Starachowic. Tak, aby każdy mógł się z nią zapoznać, każdy mógł sam ocenić, kto mówi prawdę, a kto kłamie. Pokazać tą drugą stronę medalu, której nie zobaczy się w kanałach medialnych miasta Starachowice, czy też pana prezydenta Marka Materka - powiedział Capała i dodał, że stowarzyszenie chce dawać dostęp do informacji publicznej i walczyć o ten dostęp dla mieszkańców, by wiedzieli o tym, jak wygląda sytuacja z innej perspektywy niż prezydencka. - W jaki sposób ma działać to destrukcyjnie na miasto Starachowice? Nie wiem - mówił Capała. 

Na koniec konferencji pokazane zostało nagranie prezydenta miasta Marka Materka z kampanii wyborczej w 2014 roku, na którym ówczesny kandydat stojąc przed budynkiem krytej pływalni przekonywał, że: „Uczciwe konkursy na stanowiska w Urzędzie Miasta i placówkach podległych miastu to podstawa. Raz na zawsze skończę z kumoterstwem i nepotyzmem. W Starachowicach konkursy będą przeprowadzane w sposób uczciwy i transparentny. W mieście zarządzanym przeze mnie każdy aplikujący będzie traktowany w sposób równy i sprawiedliwy. Jako prezydent Starachowic poproszę radnych o wyznaczenie przedstawiciela do Komisji Rekrutacyjnych. Konkursy za mojej kadencji będą ogłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem. Rozmowy kwalifikacyjne będą rzetelne i merytoryczne. Przeprowadzane również przez zewnętrzne firmy. W granicach obowiązującego prawa, jawne będą także dokumenty aplikacyjne, jakie składać będą kandydaci.” - Mówi na nagraniu Materek.

-  Czy te zasady, o których mówił pan prezydent są dzisiaj stosowane? Stowarzyszenie rozpoczęło proces sprawdzania bardzo złych nawyków, które zaczynają funkcjonować w różnych samorządach, ale nam zależy przede wszystkim na Starachowicach. Zastanawialiśmy się nad nepotyzmem, o którym ludzie w Starachowicach zaczynają mówić. Będziemy ten temat drążyć. Będziemy chcieli ten temat pokazać. Chcemy pokazać, czy hasła  z kampanii wyborczej są aktualne? Może jest drugie dno? Może są inne hasła, jak nepotyzm, kolesiostwo, profity dla znajomych. My jako mieszkańcy Starachowic mamy prawo wiedzieć, bo my jesteśmy pracodawcami radnych Rady Miasta, prezydentów, jak również urzędników różnego szczebla i prezesów spółek. Sprawdzimy rodziny, kolegów, znajomych radnych, prezydenta i pokażemy państwu, jak to wygląda u nas w Starachowicach. Mamy prawo wiedzieć - mówił Łyczkowski.

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Dodane: 02.10.21 | Odsłony: 2080 | komentarze (61)

Komentarze użytkowników

Inicjatywa dla Starachowic | 2021-10-02 12:26:58 napisał(a):

Weźcie się do roboty, a nie szukacie Waszych wyimaginowanych problemów osobistych urażonych polityką miejską będąc w opozycji.

mały | 2021-10-02 12:43:41 napisał(a):

Brawo Panowie tak wygląda zarządzanie miastem przez materkowych fachowców. Ci pseudo fachowcy zarabiają po 10 tys złotych co miesiąc i nikt ich nie kontroluje. Te powiązania układziki to kumoterstwo w wydaniu tych ludzi jest niebywałe a nas mieszkańców mają w nosie i tylko jak są wybory to obiecają nam wszystko. Czekam gdy pokażecie te powiązania ,rodzinne układy -jeszcze raz wielki szacun za to co robicie

wyborca | 2021-10-02 12:51:04 napisał(a):

oj oj oby nie zaczęto was sprawdzać Panie Łyczkowski. Każdy kij ma dwa końce. Uważa Pan, że w swoim życiu jest ok . Oby nie cofnięto sie do lat kiedy był Pan na topie. Sięgacie do ohydnych bolszewickich metod. Nie neguje jeżeli jest jasny przekaz nieuczciwych powiązań to ok. Tak Starachowiczanka to dobry przykład. Ale tak pytając Pan, a Pan na jakiej zasadzie piastował wysokie stanowiska ???. Od tak ni z gruszki ni z pietruszki. Kto Pana desygnował na te funkcje ?????. A tak generalnie to obstawianie stanowisk swoimi ludźmi to taka nasza tradycja narodowa. Od samorządu do rządu. To czemu sie dziwić. Pan tez na takiej zasadzie funkcjonował.

do wyborca | 2021-10-02 13:04:31 napisał(a):

Z tego co wiem to Łyczkowski to ekonomista absolwent SGH w Warszawie i absolwent Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie odnośnie funduszy unijnych. Przecież mówił to na konferencji. To jedne z najlepszych uczelni w Polsce i jeżeli tak krytykujesz to porównaj sobie szkoły obecnych prezesów.

Do wyborca | 2021-10-02 13:06:02 napisał(a):

Czego by nie piastował, starego nie ustawił.

Adi | 2021-10-02 13:09:56 napisał(a):

Materek wygrał los na loterii mając taką opozycję.

Adi | 2021-10-02 13:12:55 napisał(a):

Materek wygrał los na loteri startujac w Starachowicach. Jego numery w PO szybko zauwazyli. Tylko ciemny wyborca łyka kazdy kit.

Do Inicjatywa | 2021-10-02 13:14:55 napisał(a):

A kim ty jestes, ze ktos cie poslucha, zazdrosny frustracie?

Wyborca | 2021-10-02 13:15:42 napisał(a):

Nie neguje wykształcenia Pana Łyczkowskiego. Ludziem mają różne wykształcenie renomowanych uczelni. Nie stanow to jednak mandatu do piastowania funkcji. Zawsze ktoś z tyłu jest. Widziałem konkursy, gdzie startowali ludzie po kierunku konkursu z doktoratami,a i tak wygrywał swój. Każda władza obstawia się swoimi. Tak jak napisałem nasze Polskie przyzwyczajenie. I kończe ten temat.

do wyborca | 2021-10-02 13:19:41 napisał(a):

Tu nie chodzi o to że powołuje się ludzi z kręgu Materka ale o to że to * i ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenie.
W swoim życiu nic nie potrafili robić tylko pracować w samorządzie. Widać po tych konferencjach że Warszawa sobie kompletnie nie radzi a dostaje jeszcze za to nagrody. Pocheć czy Miśkiewicz to są ludzie z przypadku i tylko dlatego że znaja materka.Ta krytyka stowarzyszenia jest zasadna i nie ma co tu udawać że jest inaczej.

Do Adi | 2021-10-02 13:23:21 napisał(a):

Zgadza się. Stara gwardia chce powrotu wpływów i władzy.

Do wyborca | 2021-10-02 13:23:55 napisał(a):

A jak tam zonka w sp 10? Podobno kolezanki bardzo nie lubia, smieja sue jak kariere sie robi hahahaha

Do do adi | 2021-10-02 13:29:52 napisał(a):

Oczywiście że to nie chodzi o dobro mieszkańców. Co to za inicjatywa jak jest tylko kontrola - krytyka - kontrola - krytyka. Kolejny stowarzyszeniowy twór przed wyborami. Pokażcie coś cennego dobrego dla ludzi.

Jolka | 2021-10-02 13:38:39 napisał(a):

Z Panem Jarkiem pracowałam na kabelkach, pracowaliśmy razem na motorach, na maszynach. Bardzo miły człowiek, fajnie się współpracowało.

@Do do | 2021-10-02 13:49:33 napisał(a):

Hahahaha "co to za ludzie, ktorzy kontroluja urzednikow" hahahaha a co, boli ze ci na rece patrza? Wystraszyles sie pajeczynki? Bardzo dobrze, ja czekam az stowarzyszenie pokaze mi jakie uklady sa w radzie o za co sie sprzedali hahahaha

Do adi | 2021-10-02 13:53:56 napisał(a):

A co ci Matetek dobrego zrobił przed wyborami w 2014? Krytykował poprzednikow za nepotyzm

Koryto 13 plus | 2021-10-02 13:57:15 napisał(a):

Sids dobrze trafiło ze sprawdzaniem radnych co widac po oburzeniu niektorych... przyzwoitych.. radnych..

Mieszkaniec | 2021-10-02 14:15:39 napisał(a):

Ta pajęczyna ciekawie się zapowiada.Mieszkańcy i wyborcy dowiedzą się dlaczego radni niezależnego komitetu milczą,a jak już się odezwą to wychwalają pod niebiosa prezydenta.Ciekawe dlaczego tak się dzieje?

Ciekawski | 2021-10-02 14:39:32 napisał(a):

Ten Piotr Capała to jest jakaś rodzina z Tomaszem Jarosławem Capałą ?

@jolka | 2021-10-02 14:42:07 napisał(a):

Bardzo wykształcony za co szacun a jak widać bez poparcia kariera prysła. Trzeba było być zawiadowcą stacji paliw BP. Io o czym tu mówić. Trzeba było Panu Jarkowi do POS się przyłączyć to by prezesował w Eko mediach lub został dyrektorem WORD.

@Do do adi | 2021-10-02 15:00:12 napisał(a):

A przepraszam-czy Materek o ile dobrze pamiętam przed swoją pierwszą kadencją w 2014 nie latał i nie fotografował kupki piasku i rozebranej kostki na chodniku ulicy Radomskiej i nie wstawiał z opisem "ch**, d**a i kamieni kupa"? To jemu było wolno, a teraz jak został włodarzem, to jego niedotrzymanych obietnic nie wolno ukazywać coniektórym przekonanym, że jest tak świetnie w mieście?

do @jolka | 2021-10-02 15:04:27 napisał(a):

A Ty co? Zazdrościsz, że ktoś jest wykształcony. Nie Ty tam pokazywałeś w 2010 roku, jak się pizzę robi w Grubym Benku na Youtubie ...

Do przedmowcy | 2021-10-02 15:42:47 napisał(a):

Smieszny jest Materek i jego klan fachowcow. Bardzo fajnie obserwowac jak sie wiją i miotają. Ziólka na prace jelit i cholesterol nie pomogły, dalej skręca ze złosci śmiesznych ludków

ZIBI | 2021-10-02 15:43:31 napisał(a):

Ale tu nie chodzi o wykształcenie kogokolwiek ale o ten cały syf który robi starachowiczanka pod wodzą Warszawy i o kłamanie w tej sprawie.

do do jolka | 2021-10-02 15:48:45 napisał(a):

Z tego co wiem to nie jednej ale dwóch i jeszcze pensjonatu w Zakopanem.

Do Adi | 2021-10-02 15:51:52 napisał(a):

A od kiedy to Warszawa Pocheć i Sowula to nowa gwardia.Przecież wszyscy to byłe SLD i nawet z tamtąd ich wywalili za knucie.

Znajomy z Żeromskiego | 2021-10-02 15:54:44 napisał(a):

Jarek i Sylwek w jednym grodzie stali.
Sylwek na górze, a Jarek na dole... . Jarek był członkiem(lub współpracownikiem) kilku partii: UPR, Unia Wolności, SLD, Samoobrona i chyba jeszcze jakieś. Nie pamiętam dokładnie.
Zna mechanizmy awansów od podszewki.
Wydaje mi się, że główne jego awanse przypadały na czasy, kiedy prezydentem był Sylwek Kwiecień.
Jak powyższy stracił urząd, Jarosław zaczął pracować podobno fizycznie m.in. z panią Jolą. Szczęście do Jarosława znowu się uśmiechnęło jak Sylwek wskoczył na fotel prezydenta za Berniego. Wtedy BP dostało zgodę na wybudowanie stacji przy ul. Iłżeckiej, i kierownikiem został ... Jarek.
Dodatkowo okazało się, że trafił do rady nadzorczej MZK.
Niech żyje lewicowy Sylwek!
-Gdzie są chłopcy z tamtych lat.- znowu zaśpiewa Sława Przybylska.
Tropią różne nadużycia, pani Sławo.
I dobrze, że to robią.
Władzy zawsze należy patrzeć na ręce!

Ewa | 2021-10-02 16:09:21 napisał(a):

Brawo dla inicjatywy dla Starachowic. Tak trzymac. Zachowanie rady miasta i materka pokazuje tylko, ze miasto ma jakiegos trupa w szafie, ktory predzej czy pozniej wypadnie.

13 groszy tylko nie płacz proszę | 2021-10-02 16:09:58 napisał(a):

Widze ze Materek z kumplami ma nowego wroga. Oczywiscie ta przyzwoita ekipa, ktora buduje zgode, jak zwykle wykazała sie klasą i pluje jadem. Wystarczyło wspomniec o ukladzie i zaczeło sie obrzucanie gównem. Miejsko-wiejska ośmiorniczka poczuła sie urazona. Korytko miłe, żal ogromny. Tylko jednego nie ogarniam, jak tacy cacy, to skąd taki wściekły atak? A moze jednak wstyd, ze honoru brak?

TuSK | 2021-10-02 16:22:22 napisał(a):

Dobra Łyczkowski ... i już to całe stowarzyszenie jest wiarygodne jak sam Materek.
Obrzydliwe miasto układów cały czas te same mordy na stanowiskach.

Do ha ha | 2021-10-02 17:05:46 napisał(a):

Ciekaw jestem bardzo jakie studia kończył Materek Warszawa Pochećbracia Sowulowie i Miśkiewicz bo na pewno są wśród dyskutujących.

Nie do hahaha tylko TuSk | 2021-10-02 17:09:38 napisał(a):

miało być

Wezyr | 2021-10-02 18:52:50 napisał(a):

Kluczowym punktem konferencji było przedstawienie dowodów, że na sesji rady miejskiej prezes Warszawa kłamał. Do tego przedstawiono dowody na korzystanie z najdroższego samochodu służbowego w powiecie starachowickim a może i w całym województwie w celach prywatnych przez prezesa Warszawę .
Za to powinna Rada Nadzorcza bez dwóch zdań przyjąć rezygnację prezesa Warszawy.

do Wezyr | 2021-10-02 21:03:51 napisał(a):

O czym ty mówisz odwłać Warszawę÷ a kto przypilnuje podczas kampanii aby wszystkie reklamy na przystankach były tylko dla Materka.Przecież za świetne zarządzanie i wybitne osiągnięcia w ochronie środowiska Warszawa dostał kolejną nagrodę od Materka

do Do ha ha | 2021-10-02 21:23:08 napisał(a):

Wymieniłeś elitę naszego miasta: "Materek Warszawa Pocheć bracia Sowulowie i Miśkiewicz", no tak, jakie miasto taka elita. Do tego dodałbym miejscowe autorytety, specjalistów w każdej branży: Ambroszczyk, Grunt, Tarnowski, Wójcik, Zieliński i tym podobni.

Mieszkanka | 2021-10-03 09:18:08 napisał(a):

Stowarzyszenie IDS i jeszcze parę innych osób, próbuje otwierać zmanipulowanemu i w dużej mierze przekupionemu społeczeństwu oczy jaka jest prawda. Jest to praca mozolna i niewdzięczna, bo układ wrzeszczy i kopie i oczywiście dalej manipuluje mając ku temu wszystkie narzędzia, a zwłaszcza naszą kasę z podatków. To miasto jest chore, w zasadzie nigdy nie było zbyt dobrze zarządzane, ale to co teraz się wyprawia bije na głowę wszystkie poprzednie władze razem wzięte. Nepotyzm, kolesiostwo, wykorzystywanie stanowisk dla własnych materialnych korzyści to norma, no i przede wszystkim porażająca amatorszczyzna. Ale jest nadzieja, że po następnych, ciekawych prezentacjach grono z otwartymi oczami znacznie się powiększy.

Rabe | 2021-10-03 11:42:51 napisał(a):

Układ w Starachowicach jest oczywisty. Dziesiątki stanowisk które rozdaje (zapomnijmy o konkursach) prezydent. Armia karierowiczów którzy kolei trzymają za mordę swoich podwładnych. Chcesz pracować w przedszkolu? Proszę bardzo, ale … Chcesz zostać prezesem ZECu? Nie ma problemu ale jeśli itd.

Do Rabe | 2021-10-03 14:11:20 napisał(a):

Więc to co mówili ludzie stowarzyszenia o drugim dnie komitetu Materka są prawdziwe.To nie dobro mieszkańców ale posady dla swoich stanowiło główne hasło tej zbieraniny obrotowych bezideowych mądrali. Mamona to jest to hasło!!

Derwisz | 2021-10-03 20:00:31 napisał(a):

Układy są wszędzie niestety, nawet w tych stowarzyszeniach gryzą się między sobą jak wściekłe psy.

Do Derwisz | 2021-10-03 20:29:09 napisał(a):

Taa jasne

gość | 2021-10-03 20:44:04 napisał(a):

Amarok i zatrudnianie syna, czy to na umowach, czy jako podwykonawcę, tego jeszcze nie wiem. Ale chcę wiedzieć ile zarabia, jakie ma stanowisko i dlaczego jezdzi autem służbowym i czy zgłosił to i ojciec i syn w skarbowym, to jest moje pytanie. Żona to wiadomo w ZEC po odejściu z banku, takie to oczywiste....

mieszkaniec TST | 2021-10-03 21:08:45 napisał(a):

Może by tak starachowickie media w końcu zajęły się chorymi układami i nepotyzmem w tym mieście? Chyba że..?

gość | 2021-10-03 21:10:18 napisał(a):

Ha ha, które niby ? ha

do gosc | 2021-10-04 09:30:12 napisał(a):

synek jedzi i bedzie jeżdził, Warszawa będzie płacił kary, żona w zecu nie bedzie nic robić!!!ta jest rzeczywistość naszego miasta!!!

Tito | 2021-10-04 18:53:26 napisał(a):

Starachowicka pajęczyna to będzie ciekawy temat. Pajęcza sieć Materka która obezwładniła miasto.

Hi hi hi | 2021-10-05 11:20:35 napisał(a):

Tak z ciekawości poszukałem w necie informacji o Jarku Ł. No i ciekawe artykuły. Za SLD jako człowiek SLD dyro szpitala, jakieś związki ???, odwałany przez Materka z rady nadzorczej MZK, a kto go tam powołał. I można by jeszcze szukać, ale po co. I ten ktoś śmie mówić o pajęczynie i nepotyźmie. Dobre.

Hihihihi | 2021-10-05 11:37:51 napisał(a):

O a teraz artykuł z wyborczej z 12 października 2003 raport NIK o nieprawidłowym wydawaniu pieniędzy. Coś takiego ???

autor | 2021-10-05 11:40:30 napisał(a):

gdzie znalężć konkurs na prezesa starachowiczanki, jakim to sposobem Warszawa kieruje społdzielnia?

Do hihihihi | 2021-10-05 11:47:24 napisał(a):

Hahahaha akurat odwołanie przez Materka to raczej atut hahahahaha no i przypominam super fachowcow z SLD, Sowule, Pochecia, Warszawę, chyba ze Łyczkowski tez wlasną żonę, albo syna zachaczył w szpitalu lub PWIK hahahahaha Kwiecien przy Materku to jest świety w kwestii nepotyzmu i kumoterstwa

Do hihi | 2021-10-05 11:53:26 napisał(a):

ty sie lepuej zainteresuj za co Sowula wyleciał ze szpitala, a nie za co Łyczkowski został. To jest temat ciekawy, tylko w Wyborczej nie przeczytasz. Ale przeczytasz jak rodzina Materkow pompowala kola w Pawlowie, zeby sie synalek z kolesiami mogł wybic

@hihihi | 2021-10-05 12:33:05 napisał(a):

Jarku Ł.? A co to za Ł? Boisz sie konsekwencji ze literkami piszesz? Jaja jak berety, odwazne towarzycho, XD

Do do hi hi hi | 2021-10-05 13:55:20 napisał(a):

Bardzo słusznie zauważyłeś że wszyscy Łyczkowski Sowula Pocheć Wrszawa wyrośli w ramach SLD pod patronatem grupy wodzowskiej. Jak widać pobrali dobrą szkołe z SLD i ich szefów jak się buduje układziki i układy. Czyli to po części napierdzielanka między dawnymi towarzyszami bo młodzi uczniowie przerośli mistrza ha ha ha i żal tyłeczek ściska

Do do. hihi | 2021-10-05 16:32:07 napisał(a):

A ty jaki masz cel? Tylko nie mow, ze, troski o miasto tak cie nosi po forum...

Do do hi hi hi | 2021-10-05 16:43:45 napisał(a):

Bardzo głeboka myśl. Bardzo. Szczegolnie ściskanie tyleczka duzo mowi o twej wiedzy i IQ XXD

do hi hi hi | 2021-10-05 22:08:29 napisał(a):

Jak tak szukasz w przeszłości z przed prawie 20 lat to znalazłeś uchwałę rady miasta Starachowice przygotowaną przez Jarka Ł o sprzedaży mieszkań komunalnych za 5 % ich wartości dla najemców. Dzięki tej uchwałę sprzedano ponad 4 tys mieszkańców komunalnych ich najemcom. Idąc dalej natrafiłeś na artykuły o zwolnieniu przez Jarka Ł 12 najgorszych ordynatorów szpitala jak Suwara Bernatowiczowa itp. I jeszcze jeden fakt 20 mln euro największy projekt, z największą dotacja z UE to też Jarek Ł. A teraz zacznij porównania do Sowuli,Pochecia i Warszawy.

hi hi hi | 2021-10-06 07:56:34 napisał(a):

wali mnie to szukanie tylko pokazuje, że nikt nie jest kryształowy i takie *, że my coś tam znajdziemy na kogoś to śmierdzi ubecją. Ludzie mają i zasługi i wpadki jest to ludzie . Od tak kogoś opluć łatwo co chciałem pokazać. Dlatego niech Pan Łyczkowski nie będzie taki kryształowy jak Banaś bo wyrośnie na miejscowego Kryształowego Łyczkowskiego, a jak widać nie zawsze tak jest.

Mały | 2021-10-06 14:54:56 napisał(a):

Znam Łyczkowskiego i porównywanie go z Pocheciem i Warszawą to chyba jakiś żart.

Do hi hi hi | 2021-10-06 15:56:02 napisał(a):

Czlowieku nacpałes sie czy cos? Nawet Materek pisal superlatywy o Łyczkowskim jak mu sie jego koncepcja konkursowa pwik podobała. Zreszta Pan Jaroslaw swoja prace z samorzadem wcale nie zaczynał jak piszesz z SLD, wiec zwyczajnie nie masz wiedzy o tym czlowieku i jego osiagnieciach. Tlumaczenia jeszcze gorsze, co chciales pokazac? Ze jestes idiotą na pewno, trollem i tchorzem rowniez. I ze nie jestes "Materkowy" tez, bo ci akurat dobrze znaja Ł i w zyciu na niego nic nie napisza. Jestes zwyklym zazdrosnikiem, ze ktos cos potrafi stworzyc, nawet stowarzyszenie, a ty dlalej anonimowo na forum. Sukces zycia XXD

autor | 2021-10-07 11:09:44 napisał(a):

jak skończyą sie sprawa Warszawy? czy przechodzi do ZEC-u

obserwator | 2021-10-07 11:15:57 napisał(a):

jak mi wiadoma Warszawa jest nie do zwolnienia!!! kto by sie zwolnił z takiej roboty??

Krzysiek | 2021-10-07 11:18:24 napisał(a):

na radzie Miasta była ustawka ze strony Warszawy i żebranie zostawcie mnie na tym stanowisku!!!powieniem po mandatach zwolnic się honorowo!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie