STBS przystępuje do realizacji inwestycji w ramach programu MIESZKANIE +

10527.nsmed

Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom” przy udziale Gminy Starachowice i Zakładu Energetyki Cieplnej przystępuje do realizacji inwestycji w ramach programu MIESZKANIE +. Wybudowane zostaną trzy bloki, łącznie 60 mieszkań czynszowych z najmem długoterminowym na czas nieokreślony (bez możliwości wykupienia).  

W Starachowicach jest ogromne zapotrzebowanie na mieszkania. Kto o takie mieszkanie będzie mógł się starać wyjaśnia prezes STBS Igor Gajewski.

- Aktualny regulamin przyjęty w Starachowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, na podstawie, którego wynajmowane są mieszkania, faworyzuje kolejność składania wniosków. Przyszli mieszkańcy muszą spełniać określone kryteria dochodowe, tzn. muszą one się mieścić w granicach określonych przez ustawę. Informacje można uzyskać na bieżąco w sekretariacie spółki, w budynku Urzędu Miejskiego. Na dzień dzisiejszy przyjmujemy w trybie ciągłym wnioski o najem lokali mieszkalnych. Jest ich około 30 na dzień dzisiejszy. Te wnioski trzeba aktualizować co pół roku, żebyśmy mieli pełny obraz zainteresowania przyszłych mieszkańców daną lokalizacją. Ten regulamin, który jest aktualnie, będzie jeszcze weryfikowany przed zakończeniem tej inwestycji. Wszystkie propozycje, które zostaną opracowane będą na pewno przekazywane do wiadomości. Czy to będą rodziny z dziećmi faworyzowane czy osoby niepełnosprawne. Te ostateczne regulacje, jak się tylko pojawią, przekażemy je do wiadomości – powiedział Igor Gajewski.

Prezydent Marek Materek dodał, że jednym z kryteriów ma być zameldowanie w Starachowicach, tak aby potencjalni najemcy, to w Starachowicach płacili podatki, czy do starachowickich szkół zapisali swoje dzieci. 

- Gmina Starachowice przekazała do STBS niezbudowaną działkę przy ul. Piłsudskiego w Starachowicach oraz zapewnia wniesienie środków niezbędnych na wkład własny. Dzięki dobrej współpracy z Zakładem Energetyki Cieplnej  uzyskaliśmy zapewnienie przyszłego dostawcy energii cieplnej, o wykonaniu na własny koszt przyłącza wysokoparametrowego oraz węzłów cieplnych dla projektowanych budynków - powiedział prezydent Marek Materek. 

Działka o pow. 0,5526 ha, na której ma być zlokalizowana inwestycja położona obok wjazdu do Ekomuzeum a wjazdem do firmy Graficom wzdłuż ul. M. Piłsudskiego. Zakończenie prac projektowych planowane jest na koniec lutego 2019 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi po wyłonieniu wykonawcy w drugiej połowie 2019 roku. W ramach zamierzenia budowlanego powstaną 3 budynki mieszkalne, w których łącznie znajdzie się 60 wykończonych lokali mieszkalnych wyposażonych w kuchenki elektryczne, biały montaż oraz okładziny ścienne i podłogowe. Wszystkie lokale będą posiadały balkony, piwnice i miejsce parkingowe. Łączna powierzchnia użytkowa projektowanych mieszkań wyniesie blisko 3000 m2. W każdym z trzech budynków będą znajdowały się 4 lokale o pow. 34,22 m2; 8 lokali o pow. 47,45 m2 oraz 8 lokali o pow. 55,94 m2.

- Zapraszamy do składania wniosków o najem lokali w zasobie STBS „Wspólny Dom”. Proces naboru jest ciągły zaś wnioski zainteresowanych osób przyjmowane są w siedzibie STBS „Wspólny Dom” (budynek Urzędu Miejskiego ul. Radomska 45 pokój nr 20). Przyszli najemcy muszą spełniać kryteria określone w Ustawie o niektórych formach popierania budownictwa. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy przyjmujący wnioski o najem lokali mieszkalnych - dodał Materek. 

VIDEO [kliknij]

Dodane: 12.10.18 | komentarze (13)

Komentarze użytkowników

Kaka demona | 2018-10-12 11:44:57 napisał(a):

Jeszcze Maciek w **** już mu kasze studzą. Najpierw wybudujcie te budynki to będziecie rozdzielać mieszkania!!! Szczyt żeby do kampanii wyborczej wykorzystywać temat mieszkań i trudnych warunków kudzi.

no i to jest HIT | 2018-10-12 12:04:02 napisał(a):

super gratulacje dla M Materka

do Kaka demona | 2018-10-12 12:11:00 napisał(a):

Ale o tym się mówi od zeszłego roku.
I nie jest to tajemnicą. Od początku interesuję się tematem i wiem,że nie jest to kiełbasa przedwyborcza.

Mieszkaniec | 2018-10-12 12:46:55 napisał(a):

WYBORCZA KASZANA WIZJONERA

Gość | 2018-10-12 13:43:59 napisał(a):

No jak możecie mówić o kiełbasie wyborczej! Właśnie stoję przed pięknym blokiem socjalnym przy ul.Kościelnej, wybudowanym z wykorzystaniem 5-cio milionowej dotacji .
Jeżeli Wasza Wysokość / choć jak tak dalej pójdzie to Szerokość / Prezydent MM mówi, że zrobi to .....mija kadencja i nadal mówi.

TST mieszkaniec | 2018-10-12 14:10:03 napisał(a):

Dzięki dobrej współpracy z Zakładem Energetyki Cieplnej uzyskaliśmy zapewnienie przyszłego dostawcy energii cieplnej, o wykonaniu na własny koszt przyłącza wysokoparametrowego oraz węzłów cieplnych dla projektowanych budynków - powiedział prezydent Marek Materek. DOBRE i tak zapłacą za to odbiorcy

gość | 2018-10-12 14:18:22 napisał(a):

Czyli ciemnote nadal nam próbuje wciskać...MOŻNA? MOŻNA!!

Drugi raz na niego nie zagłosuje!

zainteresowana | 2018-10-12 15:50:49 napisał(a):

Dlaczego nie będzie możliwości wykupienia danych lokali?

obserwator | 2018-10-12 16:05:10 napisał(a):

Dzięki dobrej współpracy z ZEC, a czyjże jest ten ZEC, przecież to spółka gminna i jego obowiązkiem jest dostarczenie ciepła.Proszę ludzi nie mamić panie Materek.

Obywatel | 2018-10-12 16:35:06 napisał(a):

* PIS zrobił 5 letnie kadencje a nie w drugą strone wybory powinny być co dwa lata to by miasta kwitły. Prosze zpbaczyć jaki za......l na mieście ile pomysłów inwestycji

Ja | 2018-10-12 20:44:46 napisał(a):

Od 2014r aktualizujemy z Małżonką potrzebe socjalnego mieszkania.co tu skladac wnioski predzej ten co za zlomem lata i wali wina dostanie mieszkanie niz Mlode malzenstwa z dziecmi. Zenada

gość | 2018-10-13 07:23:47 napisał(a):

Budynek obok Ekomuzeum ha a może w muzeum budujcie...fatalna i głupia lokalizacja.Ale na szczęście patrząc na ta kadencję to ta inwestycja powstanie tylko na facebooku. Po wyborach zapomną pewnie.

obserwator | 2018-10-13 08:02:15 napisał(a):

Chodników w tej kadencji się nie sprząta, jak to drzewiej bywało, tylko kosi !!! Nic Ci to już nie da progresywny na tydzień przed wyborami, mieszkańcy nie są idiotami i pamiętają wszystko.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie