Starsza kobieta i jej córka zmanipulowane. Fałszywy policjant odebrał kilkadziesiąt tysięcy złotych

18711.nsmed

Pomimo wielu kampanii społecznych i licznych apeli, nadal odnotowujemy oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy często wykorzystują zaufanie społeczeństwa m.in. do służb mundurowych i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. We wtorek 88-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego straciła w ten sposób 60 000 złotych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosiła się kobieta, która we wtorkowe popołudnie wraz ze swoją matką miała rozmawiać z policjantem i prokuratorem. 66-latka relacjonowała, że do jej 88-letniej matki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W trakcie rozmowy „funkcjonariusz” przekazał, że wnuczek seniorki, a tym samym syn zgłaszającej, spowodował wypadek. Aby uratować go z opresji potrzebne były pieniądze na tzw. „kaucję”. Zgłaszająca dodawała, że weszła do domu seniorki już podczas trwania rozmowy z „policjantem” i kiedy dowiedziała się, że chodzi o jej syna przejęła słuchawkę. Niestety 66-latka także uwierzyła w historię opowiedzianą przez oszustów. Po tym jak przekazała swój numer telefonu, na który zadzwonili przestępcy, w telefonie usłyszała również głos kobiety przedstawiającej się jako prokurator. Przez cały czas połączenie trwało, aż do momentu kiedy rzekomy policjant przyszedł do domu i odebrał od kobiet przygotowane przez nich 60 000 złotych. Dopiero następnego dnia panie zorientowały się, że wypadek z udziałem ich wnuczka-syna nigdy nie miał miejsca. Niestety w tym momencie uświadomiły sobie, że zostały bezlitośnie oszukane. 

Kolejny raz apelujemy!

•         Nie przekazujmy gotówki obcym osobom!

•         Policjanci nigdy nie dzwonią i nie proszą o żadne pieniądze!

•         Nie informujmy nikogo o swoich oszczędnościach, które posiadamy!

•         Jeśli otrzymaliśmy tego typu telefon, jak najszybciej rozłącz się, zadzwoń do tej osoby i potwierdź tą informację. Jeśli to oszustwo zadzwoń pod numer alarmowy 112!

Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać!

Opr. PK

Źródło KPP w Starachowicach

Dodane: 04.07.24 | Odsłony: 1047 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

Głupota | 2024-07-04 18:28:50 napisał(a):

Głupota nie boli tylko kosztuje mnóstwo pieniędzy. Trudno zrozumieć jak można być aż tak naiwnym wiedząc jak wiele tego typu przestępstw jest popełnianych..

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie