Starachowiczanin Jarosław Olech mistrzem świata w trójboju siłowym po raz 17

10632.nsmed

Jarosław Olech zdobył w szwedzkim Halmstad kolejny tytuł Mistrza Świata w trójboju siłowym. 44-letni siłacz sięgnął po złoty medal już po raz 17. z rzędu.

Zawodnik starachowickiego Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking” znów powróci z imprezy mistrzowskiej ze złotym medalem. Jarosław Olech do swojej bogatej kolekcji medalowej dołożył przed kilkunastoma minutami kolejne złoto. Tym razem nasz dominator wygrał w Szwecji. Na pomoście w Halmstad Olech wygrał emocjonującą rywalizację w kategorii do 74 kg.

W Szwecji Olech bronił tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. Wówczas to w czeskim Pilznie starachowiczanin uzyskał łączny wynik 908 kg i ustanowił nowy rekord świata. W przysiadzie Olech miał 360 kg. Na ławeczce starachowiczanin wycisnął 220 kg, a w martwym ciągu uzyskał 328 kg.

We wtorkowe popołudnie Olech znów był najlepszy, ale łącznie nie przekroczył on 900 kg.

Tym razem było to 890 kg (przysiad – 370 kg, wyciskanie leżąc – 210 kg, martwy ciąg – 310 kg).

Losy złotego medalu dla Olecha ważyły się jednak do ostatniego podejścia Rosjanina Gaishinetsa, który w trzeciej serii atakował rekord świata w martwym ciągu. Gdyby Rosjanin zaliczył tę próbę zdobyłby złoto i odebrałby panowanie Jarosława Olecha w światowym trójboju siłowym.

Młodszy o 12 lat od Olecha Rosjanin nie dał rady i wywalczył srebro.

Złoty medal od lat należy do Mistrza Świata ze Starachowic. Dziś nikt nie wyobrażał sobie by mogło być inaczej w tym roku. Jarosław Olech wciąż dominuje na świecie ! Gratulacje !

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 06.11.18 | Odsłony: 1812