Starachowickie szkółki piłkarskie z certyfikatami PZPN. Akademia Piłkarska STARu z najwyższą – złotą odznaką

12085.nsmed

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych.

Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. ( źródło: www.laczynaspilka.pl )

Akademia Piłkarska SKS STAR Starachowice jako jeden z trzech klubów w województwie świętokrzyskim (obok Galacticos Ostrowiec oraz AP Champions Końskie) otrzymała najwyższe – złote odznaczenie Polskiego Związku piłki Nożnej w związku z prowadzonym przez PZPN programem certyfikacji szkółek piłkarskich. W programie bierze udział także Starachowicka Juventa. Do Katolickiego Klubu Sportowego trafiła srebrna odznaka. Warto dodać, że w pierwszej edycji z 694 przyznanych certyfikatów 62% stanowiły odznaki brązowe, 21 % Srebrne, 17% złote.

„To bardzo prestiżowe wyróżnienie, cieszymy się że realizacja projektu Akademia Piłkarska SKS STAR Starachowice została oceniona najwyższym stopniem, a zaangażowanie trenerów, zawodników i rodziców docenione. To duży sukces całej społeczności STARu Starachowice, który daje duży zastrzyk motywacji do jeszcze cięższej pracy. Działania Akademii są już zaplanowane w celu realizacji zadań programu certyfikacji, zgodnie z określonymi przez PZPN kryteriami i wymogami. Program Certyfikacji to świetna inicjatywa, dzięki której poziom szkolenia piłkarskiego w Polsce zdecydowanie się podniesie. Podziękowania dla włodarzy Miasta i Powiatu Starachowickiego, Gmin: Mirzec, Pawłów, Wąchock, a także sponsorów Pan Michał Dudek (STALTEX2) Pan Paweł Pater (STAR SAN DUO) oraz firm wspierających : ZEC Starachowice, Hotel Senator, Picars, AUTO-MAX, TURBOMAX, HALLSYSTEM, MILLENIUM INVEST” - Podsumował Waldemar Rak - Prezes Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice.

Informacja nadesłana: Akademia Piłkarska STAR

Dodane: 04.12.19 | Odsłony: 1664 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

Integracyjna Akademia Piłkarska | 2019-12-04 08:54:39 napisał(a):

Star złota odznaka?????!!!!!buuuuaaaahhhhhaaaaa

Plis | 2019-12-04 14:17:53 napisał(a):

No niezłe jaja. Papier wszystko przyjmie (jak to jest super i wogóle).

Obiektywnie | 2019-12-05 07:38:58 napisał(a):

Gwiazdki PZPN przyznawane są według pewnych kryteriów m.in. wymogiem złotej gwiazdki jest zatrudnianie na umowę o pracę przez Klub lekarza medycyny sportowej i fizjoterapeuty, czy Prezes Akademii może podać do informacji publicznej nazwiska ty osób? Klub odznaczony złota gwiazdką PZPN nie może połączyć i prowadzić równocześnie treningu w 4 rocznikach - 2006,2005,2004,2003 tak jak ma to miejsce w Akademii. Klub powinien być zgłoszony do rozgrywek ligowych w każdym roczniku - w Akademii zgłoszony jest rocznik 2003 - w którym graja chłopcy z roczników 2006,2005,2004 - dodam że nie jest to grupa licencyjna :) Pozostaje poczekać na weryfikację PZPN tej jak że elitarnej Akademii Piłkarskiej :)

Lustrator | 2019-12-05 09:40:42 napisał(a):

W momencie przyjęcia do programu wszystkie informacje są jawne i można sobie poprzeglądać:
https://www.laczynaspilka.pl/certyfikacja
Z zamieszczonych informacji wynika że w oznaczonej złotą odznaką Akademii trenują dzieci z 7 roczników (2007-2013) w liczbie niespełna 90 zawodników. Trenerem w 3 z 5 wymienionych grup jest sam Prezes Akademii.. bez komentarza

STARuń | 2019-12-05 09:52:44 napisał(a):

Widać, że komuś bardzo żal d... ściska. Brawa dla Akademii SKS znów będzie wielki! Dla siejących zamęt i wypisujących bzdury w komentarzach, może zacznijmy od tego, że proces certyfikacji obejmuje jedynie grupy 2013-2007, w przepisach nie ma również słowa o tym co pisze "Obiektywnie" - mianowicie kwestia zgłoszenia drużyn.

Ministranci | 2019-12-05 09:57:53 napisał(a):

Po komentarzach już widac,ze judenta tu była :))) takie dzialania tylko pokazuja jak nisko katolickie stowarzyszenie upadlo i zamiast skupic sie na sobie,poprawie fukncjonowania wola wylewac swoje smuty dotyczace decyzji PZPN w anonimowych komentarzach na internecie.
Gratulację dla Akademii !!!

Kibic | 2019-12-05 10:06:31 napisał(a):

Star się odbudował już dawno dzięki Emilowi i ludziom, którym zależy na dobru piłki. Akurat Akademia z seniorskim Starem ma tyle wspólnego ile Juventa z Juventusem Turyn. Ot podobne nazwy...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie