Starachowice Dolne czeka przebudowa, miasto poszukuje wykonawcy

15108.nsmed

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na przebudowę placu dworcowego wraz z budową parkingu dwupoziomowego w Starachowicach Dolnych. Będzie to pierwszy taki obiekt w Starachowicach Teren, który dotychczas nie stanowił najlepszej wizytówki dla miasta, przejdzie metamorfozę.

- To miejsce od wielu lat prosiło się o remont. Niestety kwestie własnościowe na to nie pozwalały, ale gdy tylko je uregulowaliśmy zabraliśmy się do pracy – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - W ramach inwestycji odmienimy plac dworca, wybudujemy parking dwupoziomowy wraz z oświetleniem, wykonamy stalowe zadaszenia peronu autobusowego oraz drogi dojazdowe do peronów autobusowych z minirondem i „zawrotką”. Starachowice Dolne zyskają ścieżkę rowerową wraz z parkingiem dla rowerów oraz nowe chodniki. Rozbudowę przejdzie odcinek ulicy Nadrzecznej. Powstanie rondo na skrzyżowaniu z ulicą Sportową. Sama ulica Sportowa również zostanie przebudowana oraz zostanie wykonana korekta skrzyżowania z ulicą Radomską.

Ponadto Starachowice Dolne zyskają wiaty przystankowe, parking zewnętrzny przy budynku dworca - miejsca postojowe dla: samochodów osobowych, taxi oraz typu kiss&ride. Nie obędzie się bez przebudowy i modernizacji kanalizacji deszczowej oraz sieci: elektroenergetycznej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej i gazowej. Całość uzupełnią elementy małej architektury.

Na oferty zainteresowanych firm czekamy do 30 września do godz. 10.00.

Dokumenty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą, w wyżej wymienionym terminie na adres Zamawiającego: Urząd Miejski w Starachowicach, Referat Realizacji Inwestycji, ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 01.09.21 | Odsłony: 1200
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie