Starachowice budują swoją markę

11126.nsmed

Prezydent Miasta Marek Materek powołał zarządzeniem zespół osób, które zajmą się opracowaniem oraz wdrażaniem strategii marki i wizerunku naszego miasta. Koordynatorem zespołu jest Adam Jarubas - Pełnomocnik Prezydenta. Do głównego składu zespołu weszli pracownicy Urzędu Miejskiego: Piotr Ambroszczyk - Sekretarz Zespołu, Aneta Nasternak, Wioletta Grosicka, Leszek Kowalski, a także osoby pełniące rolę konsultantów: Paweł Kołodziejski, Aneta Kordasiewicz - Dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury, Dominika Chmielewska - Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

Zespół zajmie się stworzeniem koncepcji marki miasta. W jej ramach przeprowadzane będą badania i analizy służące określeniu pozycji Starachowic na tle innych miast, czyli diagnoza kondycji marki. Działania zespołu związane będą z szeroko zakrojonymi konsultacjami społecznymi, prowadzeniem działań marketingowych związanych z promocją marki, organizacją konkursów.

- Wszystkie te działania planujemy konsultować z mieszkańcami, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi - podkreśla Koordynator Zespołu. Naszym celem jest promocja miasta i jego walorów, a także opracowanie spójnej koncepcji rozwoju miasta, dialog, promocja gospodarcza, wyszukiwanie i promowanie wartościowych dla regionu produktów. Zamierzamy zachęcić również mieszkańców do współtworzenia silnej marki Starachowic, wzmacniania poczucia przynależności i identyfikacji z regionem, poczucia odpowiedzialności za wizerunek i funkcjonowanie miasta oraz aktywne i kreatywne uczestnictwo w budowaniu jego tożsamości. Chcemy zjednoczyć siły aby stworzyć miasto przyjazne, atrakcyjne, bezpieczne, rozwijające się, istniejące w świadomości osób spoza regionu. Budowa marki miasta to bardzo złożone zadanie, przed nami duże wyzwanie - mówi Adam Jarubas.

Info: UM Starachowice, fot. FB Adam Jarubas

Dodane: 30.03.19 | Odsłony: 575 | komentarze (47)

Komentarze użytkowników

Czeski film | 2019-03-30 07:00:47 napisał(a):

kabaret, kabaret, kabaret, kabaret

wiosna | 2019-03-30 07:07:12 napisał(a):

Zacząć należy droga komisjo od generalnego posprzątania miasta, a następnie stałego, bieżącego, profesjonalnego utrzymania czystości. Przestańcie jeździć samochodami, pospacerujcie trochę, to może coś do was dotrze. Szerokość niektórych chodników już jest o połowę mniejsza z powodu nie dotykania ich ludzką ręką przez całe lata. Wszystkie miejskie urzadzenia i elementy małej architektury też domagają się natychmiastowej interwencji i stałej bieżącej opieki. Bez tych podstaw nikt nie zainteresuje się naszym zapyziałym miasteczkiem. I proszę słuchać co mówią mieszkańcy, a nie zwykłej ktyryki uznawać za hejt, wiadomo tak jest wygodniej i ambicja własna mniej cierpi, ale to droga do nikąd!!!

Do wiosna | 2019-03-30 07:29:35 napisał(a):

Bardzo celne wnioski.

ala | 2019-03-30 07:43:04 napisał(a):

Markę to nam budują zakłady pracy na które nie macie wpływy. Możecie grzecznie prosić. Zbudujcie pozytywny wizerunek miasta sprzątając je wreszcie. Wyszorujcie chodniki, bazgroły ze ścian pousuwajcie, zdejmijcie paskudne pseudoreklamy, koście trawniki, grabcie liście. Tylko tyle albo aż tyle...

Witek | 2019-03-30 08:07:05 napisał(a):

Zróbcie coś ze szpitalem,, reaktywujcie kliniki, jakoś nikt z władzy nie przyszedł na spotkanie w SSM. Władza boi sie mieszkańców

Waldi | 2019-03-30 08:10:30 napisał(a):

Zadowoleni mieszkańcy np. ze służby zdrowia- powrót PASK-u to będzie marka. A nie wymyślanie cudów nad Kamienną

Poldek | 2019-03-30 09:20:39 napisał(a):

Te mózgi powalają. To będzie niesamowite odkrycie.

hipokryzja | 2019-03-30 09:55:31 napisał(a):

Marek Materek - Transparentność na co dzień . „Szanowni Państwo, od lat jednym z największych problemów Starachowic jest tak zwane KOLESIOSTWO. Jako bezpartyjny Prezydent Starachowic raz na zawsze z tym skończę! O tym kto będzie pracował na danym stanowisku będą decydować wyłącznie jego kompetencje i doświadczenie. Konkursy na stanowiska wreszcie będą transparentne i uczciwe. Proszę o głos 16 listopada” 2014r.

Liliana | 2019-03-30 12:14:56 napisał(a):

Marką masta jest i będzie nepotyzm. Europejska sotolyca nepotyzmu.

mieszkaniec TST | 2019-03-30 13:13:53 napisał(a):

Przykre. Po czterech latach propagandy i promowania siebie przypomniał sobie, a raczej ktoś przypomniał o wizerunku naszego miasta.

Lulipop | 2019-03-30 15:57:40 napisał(a):

Pierdoly pijarowe z których nic nie wynika. Trzepanie piany. Co za bzdety!!!

gość | 2019-03-30 16:24:31 napisał(a):

Genialne!!! Ale jakieś zajęcie.

Mieszkanka | 2019-03-30 18:55:50 napisał(a):

A ja popieram całym sercem. Przynajmniej coś robią. Gorzej jakby siedzieli w gabinetach,prowadzili kampanie to parlamentu europejskiego,lub nic nie robili.

tk | 2019-03-30 19:05:58 napisał(a):

No właśnie to robią ha ha

tk | 2019-03-30 19:29:33 napisał(a):

Może prezydent bez zapytania na zasadzie dostępu do informacji publicznej powie jaką umowę ma pan pełnomocnik Adam Jarubas,o pracę ,dzieło czy zlecenia ? Kim on w ogóle jest i na jakiej zasadzie funkcjonuje w UM.

do Mieszkanka | 2019-03-30 19:58:37 napisał(a):

Tak właśnie robi się darmową reklamę kandydata do Parlamentu Europejskiego .Teraz właśnie zacznie się pokazywać , konferencję żeby tylko gęba się ludziom opatrzyła . A mówienie że dobrze że coś robią za te parę tysięcy na miesiąc ubliża ludziom charującym za grosze w tym zapyziałym mieście

Gosc | 2019-03-30 20:10:45 napisał(a):

No i się mieszkanka popisała. Proponuję t na wiadukcje zamiast napisu STARACHOWICE, postawić CIEMNOGROD. Oklepane, ale pasuje jak w mordę strzelił.

Starachowiczanka | 2019-03-30 21:49:54 napisał(a):

"Diagnoza kondycji marki" - co za koszmarny bełkot, już całkiem wam odbiło??? Marka Starachowice nie istnieje, została pogrzebana w ostatnich czterech latach, nie da się reanimować trupa!!!

Mieszkanka | 2019-03-31 13:10:39 napisał(a):

Nie zgadzam się.Panowie Jarubas oraz Materek to znane osoby w świecie polityki. Już sama ich obecność podnosi prestiż marki Starachowice. Ale przecież wam się nigdy nie dogodzi.Wy tylko ciągle narzekacie.

Do mieszkanka | 2019-03-31 13:28:27 napisał(a):

Adolfa też wszyscy znali.

do mieszkanka | 2019-03-31 14:01:52 napisał(a):

Jaki prestiż, jakiej marki Starachowice? Z czego są znani? Z utrzymywania syfu, kolesiostwa i propagandy sukcesu ?

do Mieszkanka | 2019-03-31 14:03:50 napisał(a):

Dogodzi się nam, wystarczy sprzątać miasto, odśnieżać je, kosić trawniki, usuwać śmieci, zwolnić stery kolesi od Materka i Jarubasa, zatrudnić kogoś, kto się zna, a będzie lepiej!!!!!!

Gość | 2019-03-31 14:11:08 napisał(a):

Prestiż miasta w którym jeden materek siedzi w gminie a drugi w powiecie. nepotyzm na skalę światową, fakt, na pewno podnosi to sławę miasta. niech się wszystkie imbecyle zastanowi, co by było gdyby to Kwiecien albo Bernatowicz zrobili taki deal. dopiero bysta darli japy.

do Mieszkanka | 2019-03-31 15:40:43 napisał(a):

Ciągle narzekamy, bo i Materek i wielu jego poprzedników robili i robią ciągle źle, utrzymują brud, syf, biedę, nepotyzm, kolesiostwo i inne problemy u nas!!!!!!!!

um | 2019-03-31 17:30:48 napisał(a):

Sława miasta jak sądzę będzie dużo większa i utrwali swoją normalną ,stałą markę.

gość | 2019-03-31 18:46:44 napisał(a):

Już zbudowały markę ,kiedy rodzice kończyli termomodernizację w Sp. 13. A teraz wieczny Gierek,czyn społeczny,sprzątanie miasta, a wszystkie podatki ,w tym na pensje tych,którzy powinni to robić to co ? Czy ktoś innym pomaga w ich pracy ?

artur | 2019-03-31 18:52:21 napisał(a):

Tak, młody Gierek to ten klimat,propaganda mega sukcesu.Tylko koniec był kiepski,internowany w 13 grudnia 1981 roku.

Mieszkaniec | 2019-03-31 20:53:38 napisał(a):

Posprzątać miasto bałagan za co urzędnicy biorą pieniądze. Urzednicy UM do mioteł dajcie przykład

@do mieszkanki | 2019-03-31 21:23:55 napisał(a):

Na pewno jesteś blondynką skoro tak rozumiesz realia. Przeczytaj wszystkie wpisy może Ci się rozjaśni. jeśli wszystcy krytykują to chyba mają racje. A teraz wracając do marki daremne trudy para w gwizdek. Przed wojną były zakłady zbrojeniowe a po wojnie rodzime samochody ze znaczkiem STAR i to była marka Starachowic. Ani MAN ani ANIMEX i inne drobne zakłady nie zbudują man marki a tym bardziej Pan Materek czy Jarubas.

Radny | 2019-04-01 10:30:29 napisał(a):

Panie Prezydencie, poprzedni Prezydenci co rok na wiosnę przedstawiali stan przygotowania miasta do letniego utrzymania czystości. Pan jakoś unika tego tematu. Niestety czas udawania, ze czystość miasta nie ma wpływu na nic, bezpowrotnie minął. Wieloletnie zaniedbania w tym względzie, zwłaszcza za Pana kadencji, doprowadziły do stanu tragicznego, o czym wie każdy realista. Pan na swoim publicznym profilu, i nie tylko, usiłuje wmówić mieszkańcom, że czystość miasta zależy wyłącznie od nich, jak będą brudzić, to będzie brudno i tyle. Mam nadzieję, że zna Pan ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i orientuje się Pan jakie są obowiązki wójta, burmistrza, prezydenta. Te obowiązki są od początku Pana urzędowania prawie całkowicie ignorowane. To gmina ma zorganizować profesjonalny i skuteczny system utrzymania czystości na swoim terenie. Ponadto wójt, burmistrz, prezydent ma obowiązek nadzoru nad przestrzeganiem obowiązków wynikających z tej ustawy przez inne niż gmina podmioty zlokalizowane na jej terenie. Nadzór ten polega na wydaniu decyzji administracyjnej zobowiązującej do wykonania np. oczyszczenia terenu. Jeżeli decyzja nie zostanie wykonana, to gmina ma obowiązek wykonać to zadanie, a następnie wyegzekwować poniesione koszty. Ciekawe ile takich decyzji zostało wydanych? Pan czasami mówi mieszkańcom, którzy narzekają na brud np. na drodze wojewódzkiej, to nie nasz teren, nic nam do tego, to nie jest prawda. Poza tym, żeby kogoś zobowiązać decyzją do właściwego utrzymania terenu wypadałoby swoje tereny mieć w porządku, a tak nie jest. Utworzył Pan spółdzielnię socjalną i zlecił jej Pan tyle zadań, że nie ma żadnych szans by z któregokolwiek właściwie się wywiązała. Z utrzymania czystości nie wywiązuje się absolutnie, jeżeli to się nie zmieni, żadne teoretyczne starania o markę miasta nic nie przyniosą. Teraz organizuje Pan akcję Czyste Starachowice i apeluje do mieszkańców o udział. Myślę, że chętnie wzięliby udział jako wsparcie dla sprawnie działającego systemu oczyszczania miasta zorganizowanego zgodnie z ustawowymi wymaganiami. Takiego systemu niestety brak, a akcyjność i wysługiwaniu się mieszkańcami w realizowaniu własnych obowiązków jest p prostu bardzo słabe.

Pet | 2019-04-01 12:00:52 napisał(a):

To są dopiero Himalaje pijaru. Prezydent, mimo, że jest to jego ustawowy obowiązek nic nie robi w sprawie utrzymania czystości miasta, a nastepnie staje na czele wielkiej akcji Czyste Starachowice, żeby ciemny lud bił pokłony i podziwiał wielką niezłomność, pracowitość i bezgraniczne oddanie miejskim sprawom!!! Uczcie się malutcy jak wielką klęskę można przekuć w WIELKI PLANOWANY SUKCES!!! Na szczęście suweren (może jeszcze nie cały) nie w ciemię bity i takie gierki rozpoznaje bez pudła!!!

Suchedniów wzywa | 2019-04-01 13:30:50 napisał(a):

Materek ty się z Suchedniowem nie zakładaj. Ty tam wróć, wtedy Suchedniów będzie miał co sprzątać. Zabierz tatę, serce go przestanie boleć, wszyscy będą szczęśliwi.

mieszkańcy | 2019-04-01 15:00:05 napisał(a):

Lokalne środki masowego przekazu, my mieszkańcy apelujemy do Was abyście zaprosili Pana Prezydenta na konferencję prasową pt." Przygotowanie miasta Starachowice do utrzymania czystości w 2019 roku". Biegacie na organizowane przez władzę konferencje, teraz Wy bądźcie organizatorem, najlepiej w plenerze. Weźmiemy chętnie udział, gdyż w tej kwestii mamy mnóstwo pytań do gospodarza miasta. Najlepiej, żeby się to odbyło przed prezydencką akcją "Czyste Starachowice", gdyż taka konferencja może znacząco wpłynąć na frekwencję.

Kamil Opozda | 2019-04-01 15:42:42 napisał(a):

To jest sytuacja, jak by jakąś panna, w pierwszej kolejności, myślała o makijażu zamiast zacząć od umyciu zębów...

obserwator | 2019-04-01 20:38:41 napisał(a):

Ponoć prezydent zwrócił się z apelem do stowarzyszeń ze Starachowice z prośbą o pomoc przy sprzątaniu miasta. wracamy do czynów społecznych, ale to nie te czasy.Niech sprząta " Starachowiczanka''

Do obserwator | 2019-04-01 20:49:37 napisał(a):

Materek niech przychodzi na spotkania stowarzyszeń, ostatnio olał nawet echoserce i paks. Myśli że stowarzyszenia są po to, żeby za tło mu robić i murzynow. Niech się naszykuje.

Danka | 2019-04-01 22:21:33 napisał(a):

Ale tupet, całe lata się nie sprząta, a teraz zrobi się wielki pijar rękami mieszkańców. Nie z nami te numery Bruner.

Do danka | 2019-04-02 07:10:21 napisał(a):

Żeby posprzątać miasto z brudu który wgryzl się już we wszystko nie wystarczą uczniowie. Tu jest potrzebny sprzęt

Yano | 2019-04-02 11:57:10 napisał(a):

Jak zwykle para idzie w gwizdek. Od samego powoływania komisji nic nam nie przybędzie. Jest człowiek odpowiedzialny za to czyli Pan Jarubas i niech się wykaże. Jak dotąd niewiele słychać o jego osiągnięciach na niwie starachowickiej. Przecież zarabia całkiem przyzwoite pieniądze jak na warunki Starachowic.

Żółć | 2019-04-02 15:41:44 napisał(a):

Najgorsze jest to jak z prostych rzeczy robi się programy z księżyca i wciska się ludziom kit jakie to trudne, złożone i skomplikowane! Wizerunek miasta panowie to kreują sami mieszkańcy! Tylko wy nie umiecie wypromować tych najzdolniejszych i pokazać im drogę rozwoju bo wam szkoda pieniędzy! Zdolni mieszkańcy, ci właściwi a nie ci z protekcji to największy skarb i jedyna droga to promocji i wizerunku miasta! Każda inna to droga fałszywa i na krótka metę, czyli wysiłek bez sensu i pod publiczkę!Kombinujecie jak koń pod górę!

Aż tyle i tylko tyle | 2019-04-02 15:57:02 napisał(a):

Jaka promocja! Jak "infrastruktury promocyjnej" totalny brak! Odbudujcie najpierw stadion, załóżcie jakiś porządny klub sportowy dla chcących uprawiać sport wyczynowy. zbudujcie salę wystaw z prawdziwego zdarzenia, w której mogliby prezentować swoje umiejętności ludzie twórczej pracy, zbudujcie jakiś amfiteatr i pomyślcie o jakimś cyklicznym festiwalu, który przyciągnął by Polaków z różnych stron Polski, dostosujcie Kamienną na odcinku Starachowice - Wąchock np.: do zapowiadanego wielokrotnie spływu kajakowego itd, itp.Jak takie coś zrobicie tzn, aż tyle i tylko tyle to możecie konkurować w wizerunku miasta np.: z Wąchockiem, bo na inne miasta i gminy świętokrzyskiego to zdecydowanie za mało!!!!!

Gosc | 2019-04-02 16:17:26 napisał(a):

Przede wszystkim to powinniśmy zadać pytanie - co wynika z zatrudnienia Jarubasa? Ludzie, ilu prywatnych przedsiębiorców przyjęłoby pracownika na dwa miesiące, wiedząc z góry że będzie szukał innej pracy? To jest skandal, publiczny pieniądz widać nie boli... Jeżeli Jarubas dostanie się do Europarlamentu co można sądzić o tym zatrudnieniu? Poczekalnia? Przechowalnia? WTF?

do przedmówcy | 2019-04-02 17:40:39 napisał(a):

A jak się nie dostanie, to jeszcze gorzej, bedzie doił nasz budżet kombinując z takimi gniotami jak w tytule!!! Całe nieszczęście polega na zatrudnieniu praktykanta do rządzenia miastem i ogólnym słabym rozgarnięciu dużej części elektoratu, który omamiony został uśmiechniętą facjatą i młodym wiekiem. Takie eksperymenty to wielkie ryzyko jak widać. Szkoda tego miasta, już niejednokrotnie upodlonego!!!

brukselka | 2019-04-02 17:45:05 napisał(a):

A ja tak sobie myślę, że jak się Jarubas dostanie do Brukseli, to może zabierze progresywnego na jakiegoś asystenta. To by było największe święto w dziejach naszego miasta!!! Wszyscy głosujemy na Jarubasa !!! Ha, ha, ha, ha, ha, ha.... kurtyna.

do brukselki | 2019-04-02 18:22:02 napisał(a):

Jasne,taki wuj jak Mańki noga,już lecę.

Kurka wodna | 2019-04-02 19:02:50 napisał(a):

Dlaczego przez długie lata nikt w tym mieście dochodząc do władzy nie jest w stanie zrozumieć bardzo prostej rzeczy! Promowaniem miasta, wizerunkiem miasta, jego promocją na zewnątrz,mogą się zajmować jedynie i jeszcze raz jedynie ludzie z odpowiednimi do tego predyspozycjami, czyli znający się na rzeczy animatorzy kultury w szerokim tego słowa znaczeniu, sportu, turystyki i innych dziedzin, Jeżeli ktoś o tym nie wie to znaczy,że się tym nie interesuje i ma to serdecznie gdzieś. Wystarczy trochę pojeździć po województwie i się trochę nauczyć, podpatrzyć jak się to robi gdzie indziej, czyli w innych gminach, innych miastach mniejszych lub większych i jednocześnie zobaczyć w jakim pięknym stylu zostajemy w tyle! Ale tam robią to nie "wyglancowani" lalusie a ludzie, którzy się na tym znają /choć wcale nie mają do dyspozycji większych pieniędzy/ ludzie z jajami i zapałem, których w Starachowicach również nie brakuje tylko ich trzeba poszukać!

Rybka | 2019-04-02 19:31:07 napisał(a):

Protekcja, protekcja, protekcja, cwaniactwo, cwaniactwo, cwaniactwo, lizusostwo, lizusostwo, lizusostwo, głupota,głupota,głupota, ciemnota,ciemnota, ciemnota, egocentryzm,egocentryzm,egocentryzm, drobnomieszczaństwo,drobnomieszczaństwo, drobnomieszczaństwo, chamstwo i wieśniactwo - i tak będzie jeszcze przez kilka pokoleń zanim wyjdziemy z komuny!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie