Spotkanie Klubu Filmowego STAR. „Gabinet doktora Caligari” reż. Robert Wiene (1920)

11313.nsmed

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na dziesiąte spotkanie Klubu Filmowego STAR. Spotkania odbywają się zwykle w pierwsze soboty miesiąca o godzinie 16:00 w sali klubowej (1 piętro).

Klub filmowy STAR jest hołdem skierowanym w stronę czarno - białej klasyki kina! Nasze spotkania są rewelacyjną okazją by obejrzeć kultowe produkcje filmowe. Repertuar jest starannie dobierany tak, by każde spotkanie zapewniło odpowiednie doznania estetyczne, dzięki czemu nasza grupa stale się rozrasta ale nie ukrywamy jednak tego, że spotkania maja kameralny charakter. Jeśli interesują Cię nietuzinkowe i edukacyjne seanse filmowe to Klub Filmowy STAR jest właśnie dla Ciebie!

1 czerwca o godzinie 16.00 wspólnie obejrzymy film „Gabinet doktora Caligari” reż. Robert Wiene (1920).

"Gabinet doktora Caligari" to prawdziwy artefakt jeśli chodzi o scenografię! Poza wyśmienitym scenariuszem grozy to właśnie ona zapewniła wysoką pozycje tego dzieła wśród innych ważnych klasyków filmowych. Film cechują dwa słowa - ekspresjonizm i groteskowość, dlatego wielokrotnie i chętnie brany jest na warsztat przez artystów tworzących muzykę na żywo. „abinet doktora Caligari” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dzieł okresu kina niemego bez którego nie mogłaby się obejść jakakolwiek edukacja filmowa. Przed seansem  krótka prelekcja zorganizowana przez Starachowickie Centrum Kultury. Dla głodnych klasyki kina nie zabraknie oczywiście kawy i czegoś na słodko.

Sala klubowa (I piętro) Czas filmu: 70 min.  

Wstęp na projekcje i spotkanie jest wolny.

Info: SCK

Dodane: 21.05.19 | Odsłony: 7106

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie