Sobotni wieczór z operetką

18714.nsmed

Wszystkich melomanów oraz miłośników operetek i musicali zapraszamy na sobotnią galę muzyczną do Parku Miejskiego. Niezwykły koncert rozpocznie się w parkowym Amfiteatrze o godzinie 19-ej. 

Starachowicki Amfiteatr Parku Miejskiego to jedno z miejsc na kulturalnej mapie naszego regionu, gdzie odbywają się wydarzenia w ramach XXX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Gala operetkowo-musicalowa odbędzie się już w sobotę (6 lipca) o godzinie 19-ej. Sopranistka Marzena Trzebińska, baryton Jakub Milewski i zespół Strauss Ensemble to gwiazdy muzycznego wydarzenia organizowanego w parkowej przestrzeni. To będzie prawdziwa uczta dla miłośników operetki i musicali.

W ubiegłą sobotę w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Jubileuszowa odsłona festiwalu poświęconego pamięci Krystyny Jamroz to jak zwykle uczta dla melomanów. Przypominamy, iż Pani Krystyna Jamroz to pochodząca z Buska Zdroju, jedna z najwybitniejszych śpiewaczek w powojennych dziejach polskiego teatru. Festiwal jest organizowany od 1995 roku i jest hołdem dla zmarłej w 1986 roku cenionej śpiewaczki.

6 lipca 2024 (sobota), godz. 19.00, Amfiteatr Parku Miejskiego w Starachowicach, wstęp wolny.

Podczas muzycznej uczty usłyszymy wykonanie najlepszych standardów z musicali oraz utwory operetkowe, a zaśpiewają je: Marzena Trzebńska i Ja Jakub Milewski w towarzystwie zespołu Strauss Ensemble. Prowadzenie koncertu Artur Jaroń.

Publiczność będzie mogła usłyszeć między innymi arie z operetek „Cygańska miłość”, „Wesoła wdówka” czy „Hrabina Marica”. Miłośnicy muzyki zapewne doskonale rozpoznają również utwory z filmu „Ziemia obiecana”, „Czar Cyganerii” czy polskiego serialu „Na kłopoty Bednarski”. Na koniec sobotniego koncertu usłyszymy słynne „Usta milczą, dusza śpiewa”, czyli duet z operetki „Wesoła wdówka”

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki.

Dodane: 05.07.24 | Odsłony: 466 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Maria | 2024-07-05 12:26:32 napisał(a):

Bardzo żałuję, że tego typu wydarzenia organizowane są w soboty:( To jest wydarzenie kulturalne i lepiej by było w niedzielę zrobić - sobota to raczej dzień na innego typu rozrywki;)

filutek | 2024-07-05 12:37:29 napisał(a):

...i znów żle,co by zrobić nic nie pasuje

Mieszkanka | 2024-07-05 14:26:01 napisał(a):

Bardzo dobrze, że coś drgnęło w tym temacie. Bo kultury w naszym mieście tyle co na lekarstwo.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie