Skatepark, wodny plac zabaw, tężnia solankowa. Na jakim etapie są te projekty?

18634.nsmed

Są takie zadania, które miasto planowało zrealizować czy to z inicjatywy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, czy z własnej, a które wciąż są tylko na papierze i to od kilku lat. Budowa skateparku ciągnie się od 2020 roku, tak samo projekt tężni solankowej. O wodny plac zabaw prezydent miasta Marek Materek pytał swoich obserwatorów w mediach społecznościowych trzy lata temu. 

Na jakim etapie są te inwestycje i kiedy nastąpi ich realizacja? 

Jak wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego Leszek Kowalski dokumentacja, która powstała dla skateparku wedle wniosku zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, mogła zostać wykonana dopiero po uchwaleniu nowego Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przetarg na skatepark ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie. Docelowo inwestycja będzie realizowana przy alei Armii Krajowej na placu pod skałkami, pomiędzy przystankiem komunikacji miejskiej, a placem zabaw Nivea. W budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 900 tysięcy złotych. 

Wodny plac zabaw ma powstać również przy al. Armii Krajowej, mniej więcej na terenie zielonym obok plenerowej siłowni pod skałkami. Inwestycja jest w trakcie projektowania. Firma ma czas na wykonanie dokumentacji do połowy listopada 2024 roku. W planach jest wodny plac zabaw z maszynownią jak do fontann, toaleta i mały plac zabaw. Koszty mogą wynieść od 1 do 3 milionów złotych, co będzie przedmiotem analizy na etapie projektowania. Zabezpieczenie pieniędzy planowane jest na 2025 rok z próbą pozyskania dofinansowania. 

Budowa tężni solankowej, to projekt z Budżetu Obywatelskiego. Ma powstać w okolicy Ogrodu im. Tadeusza Bilicza przy Parku Kultury i jest w trakcie projektowania. Nie ma jeszcze informacji, kiedy prace rozpoczną się w terenie. 

Dodane: 07.06.24 | Odsłony: 1168 | komentarze (14)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Plany | 2024-06-07 17:27:57 napisał(a):

Chcemy budować wodny plac zabaw a nie potrafimy ogarnąć odkrytych basenów letnich.Nie będą czynne w lecie bynajmniej nie z powodu braku zainteresowania. Radni powinni przyjrzeć się bliżej temu tematowi..

Wezyr | 2024-06-07 19:43:17 napisał(a):

Zarówno lokalizacja wodnego placu zabaw pod Skałkami jak i skateparku w tym miejscu jest nieporozumieniem.
Instalacja wodnego placu zabaw to maksymalnie 50 dni w roku, pozostały czas instalacja będzie narażona na działanie wandali I będzie poprostu szpecić ten teren. Wielokrotnie pisałem,że najlepsza lokalizacją jest teren przy letnich basenach( tylko to też trzeba z głową rozplanować tak aby teren ten mógł nadal służyć jako teren do organizacji dużych miejskich imprez) Skatepark też powinien zostać wbudowany na terenie MOSiR np za boiskiem Sahara( hałas nie będzie nikomu przeszkadzał). Na marginesie przypomnę,że nasz celebryta obiecał porzadny Skatepark na Lubiance( powstało coś chyba rażąco różniącego od zapowiedzi i projektu) po,niej celebryta obiecał porzadny Skatepark na północnej linii Pasternika( też powstało nie wiadomo co :)

Zawiedziony! | 2024-06-07 20:26:31 napisał(a):

Co się tyczy TĘŻNI SOLANKOWEJ, która miała być wybudowana z B.Ob.(projekt jest opracowany) przy ul. Zakładowej, została przeniesiona (jej budowa)do Parku i projektuje się już 4-ry lata i w/g wypowiedzi rzecznika jest w obłokach - nawet dokumentacji nie MA? Szanujmy mieszkańców którzy na ten projekt w B.Ob. głosowali i CO? Przypuszczam że z stąd m.in. jest małe zainteresowanie wnioskami do B.Ob.

Wezyr | 2024-06-07 21:14:32 napisał(a):

Radni powinni zapytać kto projektuje ta tężnię i na jakiej podstawie,bo nie kojarzę aby był ogłoszony przetarg na jej zaprojektowane.

Tężnia powinna zostać ogłoszona w przetargu zaprojektuj i wybuduj.
I powinna być wybudowana w innym miejscu. Lokalizacji widziałbym kilka -Lubianka,Pasternik,plac Rynku,Park Miejski, lecz najlepszą wydaje się plac pod Skałkami.

Kojot | 2024-06-07 21:34:26 napisał(a):

Ja poproszę jeszcze myszkę Miki i kaczora Donalda pod skałkami. Na$racie tam bylejakością a to takie ładne miejsce. Powinno być eksponowane bez żadnej pstrokacizny. Nivea znalazła sobie sposób na darmową reklamę a owieczki się cieszą.

zadanie | 2024-06-08 07:44:40 napisał(a):

Najważniejszym zadaniem włodarza wydaje się maksymalne oszpecenie miasta .. To się udaje znakomicie. Wszystko bez ładu i składu i tylko uśmiechnięte fotki świadczą o samozadowoleniu...

Mieszkanka | 2024-06-08 08:36:10 napisał(a):

I ceny za media , podatki takie jak w stolicy. Dziękuję za takie zbytki, z których tylko nieliczna grupa ludzi korzysta. Zbyt chyba drogo kosztuje to nas mieszkańców. Wystarczy zadbać profesjonalnie o istniejącą infrastrukturę miejską , na którą zawsze brakuję nakładów finansowych.

do zadanie | 2024-06-08 11:00:33 napisał(a):

Bo to człowiek o totalnym bezguściu, niestety nie ma kto zastopować tej bardzo drogiej, bezsensownej, radosnej twórczości.

Sławek Moćko | 2024-06-08 11:19:14 napisał(a):

Czy to będzie wybudowane za pieniądze z dzierżawy miejsc parkingowych na oś.Żeromskiego?
To oczywiście żart , ale mieszkańcom oś.Żeromskiego nie jest do śmiechu.Co na to RADNI z tego okręgu.Proszę ich o zabranie głosu.

Mieszkaniec | 2024-06-08 19:48:09 napisał(a):

Wodny plac zabaw powinien powstać na szlakowisku lub na terenie MOSiR a nie w centrum miasta. Żadne poważne miasto nie wstawia takich rzeczy do centrum. Będzie to wyglądać beznadziejnie i kiczowato.

Mieszkanka | 2024-06-09 10:06:42 napisał(a):

Serio? I co jeszcze? Dlaczego to miasto ma takiego pecha do rządzących? Wodny plac zabaw gdy baseny letnie nieczynne. Kolejne bezsensowne wydawanie pieniędzy. A co z miejską winnicą, która zdaje się, też jest pod Skałkami? Co z miejską pasieką? Gdzie ona teraz jest? Ile pieniędzy na to poszło, skąd były te pieniądze? Kaczkomat, butelkomat..
Tężnia solankowa wygrała w BO to znaczy, że były na nią zaplanowane pieniądze. Co się stało z pieniędzmi, które były zaplanowane na projekty z BO? Czy wszystkie projekty z BO zostały zrealizowane w ostatnich 10 latach?
To pewnie dlaczego UM chce dzierżawić miejsca parkingowe, kasa potrzebna. Może ktoś z radnych wreszcie zainteresuje się zasadnością wydatków z UM.

popieram Mieszkanka | 2024-06-10 07:52:43 napisał(a):

w pełni popieram, to co się tu wyprawia to kpina z ludzi, każą zgłaszać wnioski obywatelskie, głosować a potem ...lipa. jak z tężnią! szkoda nawet pytać o miejską winniczkę i pasiekę - ważne, że zostało odtrąbione w mediach (nawet tvp), tak buduje się popularność:( a co do parku wodnego -po co kolejna zabawka na chwilę? kto to potem ogarnie? jak teraz nawet fontanny miejskie nie działają bo ciągle coś...żenada!

mieszkanka peryferii | 2024-06-10 09:25:40 napisał(a):

cyt. "W planach jest wodny plac zabaw z maszynownią jak do fontann, toaleta i mały plac zabaw. Koszty mogą wynieść od 1 do 3 milionów złotych" - A te pieniądze można by było przeznaczyć na walkę z niską emisją i przyłączanie chętnych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Też były obiecanki w mediach, a teraz pieniędzy na to nie ma...ale na fontanny jest

Obserwator | 2024-06-10 11:01:32 napisał(a):

Czy jest ktoś kto może powstrzymać realizację tych chorych drogich pomysłów? Tym bardziej, że pieniądze można wykorzystać w bardziej racjonalny sposób. Czy nie może pozostać kawałek pasa zieleni pod skałkami?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie