Rusza remont ul. Kilińskiego, będą zmiany w organizacji ruchu

14965.nsmed

Rusza remont nawierzchni ul. Kilińskiego w Starachowicach połączony z rozbudową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia. Po zakończeniu inwestycji zmianie ulegnie organizacja ruchu na ul. Kilińskiego na odcinku od ul. J. Słowackiego do ul. Wysokiej, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

W ramach tego przedsięwzięcia, jak informuje Prezydent Miasta Marek Materek, ekipy drogowców z Budromost – Starachowice wykonają: nową nawierzchnię z betonu asfaltowego i z kostki brukowej betonowej, zajmą się również budową kanału deszczowego, studni kanalizacyjnych, wpustów ulicznych oraz wykonaniem odwodnienia liniowego. Przy ulicy stanie 9 nowych słupów ulicznych z oprawami tylu LED. Planowany termin zakończenia prac to listopad br.

Nowa ulica doczeka się także nowej organizacji ruchu.

- Aby połączyć interesy różnych stron pieszych, rowerzystów, osób które chcą tu zaparkować aby skorzystać z punktów handlowych musieliśmy zdecydować o zmianie dotychczasowej organizacji ruchu – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Ulica Kilińskiego na odcinku od ul. Wysokiej do ul. Słowackiego będzie ulicą jednokierunkową, natomiast od ul. Słowackiego w górę, będzie to droga dwukierunkowa. W ciągu ulicy Kilińskiego powstanie ścieżka rowerowa, która będzie łączyć się ze szlakiem rowerowym, do budowy którego przygotowuje się miasto. Wyznaczone zostaną także miejsca postojowe dla aut. Aktualnie parkujące samochody uniemożliwają swobodne mijanie się pojazdów, a ich kierowcy otrzymują mandaty. Przed przygotowaniem projektu stałej organizacji ruchu dla ul. Kilińskiego Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obserwowała ruch pojazdów poruszających się ul. Kilińskiego na odcinku między ul. Słowackiego, a ul. Wysoką. Zdecydowana większość kierujących jeździ ul. Kilińskiego w dół, stąd propozycja, by właśnie w ten sposób poprowadzić ruch na tym odcinku.

Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 1,2 mln zł.

- 95 % kosztów pokryją dofinansowania uzyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z budżetu Gminy pochodzić będzie brakujące 5 % wartości przedsięwzięcia – dodaje prezydent.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 16.07.21 | Odsłony: 1188
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie