Rondo na Hutniczej do przesunięcia, budynek obok do wyburzenia… Władze planują nowy przejazd na torami w Starachowicach Zachodnich [video]

9460.nsmed

Planowany przez Zarząd Powiatu nowy przejazd nad torami w Starachowicach Zachodnich ma usprawnić ruch komunikacyjny i zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz pieszym. Mówiła o tym dzisiaj 25 stycznia br. na konferencji prasowej starosta starachowicki Danuta Krępa. W spotkaniu z dziennikarzami towarzyszyli jej wicestarosta Marek Pawłowski, członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Leszek Śmigas.

- Jest to bardzo kosztowna i bardzo poważna inwestycja, która poprawi starachowicką komunikację. Do końca marca 2018 oczekujemy na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o uwarunkowaniach środowiskowych. Następnie do końca maja moglibyśmy już ogłaszać przetarg na roboty budowlane. W styczniu 2019 roku planujemy uzyskać decyzję na tzw. ZRID, na zgodę na realizację inwestycji drogowej. I sama realizacja inwestycji przebiegałaby już od marca 2019 roku, a zakończenie w roku 2020, z końcem czerwca – powiedziała starosta starachowicki Danuta Krępa.  

- Nie możemy jeszcze sprecyzować czy koszty wyniosą 20 czy 30 milionów złotych. Zależy jaka będzie koncepcja przyjęta, szczególnie co do wybudowania część mostowej. Całość inwestycji tj. 1480 metrów zjazdów, rozjazdów, przejazdów plus przebudowa ronda przy ul. Hutniczej. Będziemy się starali pozyskać 50% dofinansowania zewnętrznego – powiedział wicestarosta Marek Pawłowski.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Leszek Śmigas wyjaśnił, że przetarg zostanie ogłoszony w systemie „Zaprojektuj i Zbuduj” i dopiero wtedy będzie można mówić o konkretnych kwotach.

Na załączonym poniżej video Leszek Śmigas mówi o tym co miałoby zostać wyburzone, gdzie będzie część mostowa, gdzie wyjedziemy zjeżdżając z planowanego przejazdu na torami. 

Ponadto jak mówili członkowie Zarządu Powiatu, równolegle prowadzone są rozmowy z PKP, aby obecny przejazd kolejowy nie został zamknięty na stałe, w momencie kiedy powstanie nowy przejazd nad torami.

Dodane: 25.01.18 | Odsłony: 2184 | komentarze (6)
Tagi:

Komentarze użytkowników

TST | 2018-01-25 14:40:35 napisał(a):

Proszę jacy planerzy się nagle przed wyborami wyłonili.

:) | 2018-01-25 16:23:12 napisał(a):

Ta to ma "fazę" z tymi kołnierzami he he

Tom | 2018-01-25 19:24:21 napisał(a):

To jest bardzo smutne, rondo przy iglastej itd, itd ......

gość | 2018-01-25 21:16:22 napisał(a):

Inwestycja został zaplanowana przez poprzedniego Starostę i Zarząd Powiatu w 2016r., którzy zdecydowali się zlecić opracowanie racjonalnej koncepcji budowy bezkolizyjnego skrzyżowania drogi powiatowej z torami. Wtedy jeden z obecnie rządzących radnych (wówczas w opozycji) na sesji krytykował to działanie nazywając inwestycję "papierową". Dziś zmiana frontu - jest sukces. Krytykanta na zdjęciu nie ma. Prawdopodobnie zaplątał się w "papierach".

MAŁY | 2018-01-26 09:49:25 napisał(a):

Już nie mogę słuchać tego paplania o nowych inwestycjach itd-wszystko będzie kiedyś-jak Materek .A teraz burdel w szpitalu ,aparatura
sie rozpada ,kardiologia nie istnieje a tu prosze jaki uśmiech na ustach pani staraościny.Fajnie jest przytulać kilkA tysięcy złotych co miesiąc i ********* o niczym

Obtel | 2018-01-26 10:31:02 napisał(a):

A może taniej będzie przesunąć staw i rzekę ;)

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie