Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. ZAPROSZENIE

15054.nsmed

W miejscowości Rudnik za Starachowicami Katarzyna i Artur Spytkowscy prowadzą schronisko. Obecnie przebywa w nim ponad 100 psów. Schronisko ma nieustające potrzeby. Karma, opieka weterynaryjna, leki, bieżące naprawy. Na wszystko potrzebne są pieniądze. 

Los pokrzywdzonych przez życie, często niechcianych psów nie jest obcy dwóm młodym starachowiczankom - Karolinie Szydełko i Magdzie Kopyś, które w ramach wolontariatu postanowiły zorganizować Rodzinny Piknik Charytatywny na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku i zapraszają w najbliższą niedzielę 22 sierpnia od godziny 15.00 na Plac pod Skałkami przy Al. Armii Krajowej w Starachowicach, gdzie będzie czekało mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska oraz zbiórka karmy dla psów. 

Atrakcje 

- Trudno policzyć ile wykonałyśmy telefonów, napisałyśmy wiadomości czy odbyłyśmy spotkań. Jednak, co najważniejsze „kilka” osób uwierzyło w nas i to dzięki nim impreza dojdzie do skutku. Zależało nam, żeby atrakcje dostępne były za wpłaty do puszki i tak się stanie. W programie m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, kolorowe włosy, tatuaże, malowanie twarzy. Prezentacja straży pożarnej wraz z konkursami dla dzieci. Będą animatorzy z Fundacji dr Clown. Koncerty. Wystąpią: Aleksandra Glina, Julia Dudek, Zuzia Bednarczyk, Konrad Truchlewski, Hubert Podgórski i Maciej Maciejczak oraz zespół ALICETEA, jako gwiazda wieczoru. Będzie stoisko z ciastami i kawą. Ponadto na Placu pod Skałkami rozstawiona zostanie strzelnica. Odbędzie się prezentacja psów ze schroniska. Gastronomia przygotowana przez Restaurację Merkury, która zgodziła się część dochodu ze sprzedaży przekazać na rzecz schroniska. A na zakończenie rewelacyjny pokaz tańca z ogniem - mówią Karolina i Magda. 

Darczyńcy

- Dziękuję wszystkim darczyńcom za zaufanie i wsparcie naszego pomysłu. Każdy dołożył coś od siebie i jedyne co nam jest teraz potrzebne, to słoneczna pogoda i frekwencja mieszkańców. Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w imprezie i wpłat na rzecz schroniska. Naszym celem jest nie tylko pomoc jak największej liczbie zwierząt ale również promocja adopcji. Na miejscu prowadzona także będzie zbiórka karmy dla psów - mówią Magda i Karolina - pomysłodawczynie i organizatorki rodzinnego pikniku. 

Nie kupuj, adoptuj

Schronisko z Rudnika na swojej stronie internetowej ogłasza psy, które są do adopcji. Jeśli chcesz zaadoptować zwierzę, umów się telefonicznie na wizytę 535 361 111. Schronisko może prosić o wypełnienie ankiety, czy przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej, by sprawdzić, w jakich warunkach będzie mieszkało zwierzę. Będzie chciało wiedzieć, jakie masz doświadczenia ze zwierzętami i jaki styl życia prowadzisz. Jeśli masz już swojego psa, dobrze byłoby przyjechać z nim do schroniska, lub spotkać się w innym miejscu, na zapoznanie z nowym pupilem. Po pozytywnym rozpatrzeniu prośby o adopcję spisuje się umowę. Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, legitymująca się dowodem tożsamości. W przypadku adopcji psa musisz mieć ze sobą smycz i obrożę.

Psy do adopcji [kliknij] 

RemondisReklama

Dodane: 16.08.21 | Odsłony: 965 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

Wezyr | 2021-08-16 09:03:46 napisał(a):

To już kolejna akcja dla schroniska w Rudniku. I bardzo fajnie, że spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym. Ale co z schroniskiem w Janiku w którym udziałowcem jest nasze miasto? Czy tamtejsze zwierzęta mają wszystko? Pytam, bo kiedyś te warunki były fatalne i były problemy z wodą, którą trzeba było dowozić.

gość | 2021-08-16 09:24:30 napisał(a):

Do Janika dołożono kilkaset tysięcy m.in. w związku z poprawą działalności schroniska. Mamy tam w radzie nadzorczej prezesa ZEC Marcina Pochecia, to może kilka słów o schronisku i o tej swojej działalności w radzie by powiedział.

Ewa | 2021-08-16 10:45:14 napisał(a):

Trzeba wprowadzić podatek od posiadania psa. Czesc z tych pieniedzy gmina moglaby przeznaczyc na schronisko a reszta na sprzatanie psich kup oraz wylapywanie bezpanskich psow.

Wystarczyło.. | 2021-08-16 11:49:42 napisał(a):

..zrezygnować z jednej zbędnej inwestycji w mieście ( a takich jest wiele) i wspomóc schronisko dla zwierząt. Taki jarmark byłby wtedy niepotrzebny. to mi przypomina sytuację, gdzie rodzice chorych dzieci muszą zbierać sami pieniądze na operacje , bo rząd ma inne "pilne " czyli bzdurne wydatki. W takiej rzeczywistości żyjemy...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie