Rewitalizacja Rynku – zmiany w projekcie

1616.th

Do Urzędu Miasta wpłynęły zmienione plany rewitalizacji Rynku przygotowane przez biuro architektoniczne z Krakowa. Prawdopodobnie będą już one ostateczne i niedługo będzie można przystąpić do wyłaniania firm, które rozpoczną budowę. W pierwszej kolejności ma zostać przebudowany szalet miejski znajdujący się zachodniej części placu Rynek. Ponadto miasto zostało przy decyzji o bezwzględnym zakazie parkowania pojazdów w Rynku, dlatego samochody będzie można zostawić, na parkingu przy targowicy, na powiększonym parkingu koło kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy oraz na mającym powstać parkingu obok dworca PKP (około 60 miejsc parkingowych).

Znaczącą zmianą w stosunku do pierwszego projektu rewitalizacji jest zrezygnowanie ze sceny estradowej, na której miałyby odbywać się miejskie imprezy kulturalno-rozrywkowe. Budowa tego elementu nie dojdzie do skutku ze względu na protesty Starachowiczan, postulujących, iż plac Rynek był świadkiem tragicznych wydarzeń z życia obywateli miasta, dlatego należy to uszanować i zrezygnować z urządzania hucznych przedstawień w tym miejscu.
W projekcie scenę, która miała stanąć przed obecnym postojem taksówek zastąpiono miejscem, w którym będą przedstawiane ekspozycje plenerowe związane z kulturą i sztuką, m.in. wernisaże czy wystawy.

Najważniejszy element rynkowego placu czyli pomnik ofiar hitleryzmu zostanie przesunięty na skraj północno-zachodniej części placu. Natomiast na płycie głównej zostanie zainstalowanych kilka niewielkich wodotrysków.

Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace przygotowawcze związane z przebudową centrum Rynku, a będą one zakładały nie tylko prace naziemne, ale również co bardzo ważne, prace podziemne związane z infrastrukturą wodociągową oraz energetyczną.

Projekt: UM Starachowice

Dodane: 07.05.10 | Odsłony: 7762 | komentarze (7)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Pilsudczyk | 2010-05-07 11:18:10 napisał(a):

"Najważniejszy element rynkowego placu czyli pomnik ofiar hitleryzmu zostanie przesunięty na skraj północno-zachodniej części placu"

Łomatko. Tek sorealistyczny koszmarny blok kamienny powinien być oddany na tłuczeń pod budowę dróg. na jego miejscu powinien stanąć piekny pomnik z brązu oddajacy hołd w postaci tablic z nazwiskami zamordowanych w tym miejscu Powstańcom Styczniowym, żołnierzom AK poległym podczas zamachu na gestapowca w 1944 czy powieszonym zakładnikom.

siny02 | 2010-05-07 11:36:14 napisał(a):

"Ponadto miasto zostało przy decyzji o bezwzględnym zakazie parkowania pojazdów w Rynku..." No to teraz czekamy na protesty kupców z Rynku :)

Obserwator | 2010-05-07 13:48:31 napisał(a):

Ogólnie rewitalizacja rynku jest potrzebna . A czy będą protesty kupców? Być może skoro będzie duży parking niedaleko Biedronki, to w biedronce właśnie większość ludzi będzie robiła zakupy, przynajmniej spożywcze na czym przecież stracą sklepiki w rynku

jarek | 2011-01-11 21:02:26 napisał(a):

wreszcie !!!, do tej pory nabardziej obrzydliwy /ohydny /brudny śmierdzący z podobnych miejsc w Polsce , sporo jezdzę
a mieszkańcy rynku wydumali sobie że to " łobywatele ". Typowy zydoski śmierdzący zaułek.

jacek | 2011-02-11 08:25:51 napisał(a):

do czasu rewitalizacjii mieszkańcy rynku nie macie wstydu za ten brud i syf / ktory zawszta tam był /wystarczy zamieść przed swoją "kamienicą "i wylać wiadro czystej wody. Panie Korus począwszy od Pana aż do Targowicy. Toć to nie afrykańska wieś Chyba? .Do roboty !!! brzuchy wam spadną .

do piłsudczyka | 2011-04-15 19:23:38 napisał(a):

a masz chociarz wąsy ?

do Jarka i Jacka w jednej osobie | 2012-05-14 01:12:47 napisał(a):

Ty chyba z pachnącego bloku jesteś, albo z willi w Adamowie...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie