Remonty ulic. To najbardziej interesuje starachowiczan

15255.nsmed

Ponad godzinę trwała transmisja na żywo w mediach społeczniościowych z objazdu prezydenta Marka Materka gminnych inwestycji. Mieszkańcy mogli w między czasie zadawać pytania, a włodarz miasta odpowiadał. Kwestie, które najbardziej interesowały starachowiczan to remonty ulic. Poniżej wymieniamy te ulice, o które mieszkańcy pytali. 

Prezydent Materek objazd rozpoczął od ulicy Chopina.

- Staramy się pozyskać środki na remont tych ulic. W ramach funduszu tzw. powodziowego mieliśmy zagwarantowane 80% dofinansowanie. Zostały te wnioski zakwalifikowane. Od roku 2019 nie wypuszczono kolejnych środków w ramach tego programu, przez co tych ulic jeszcze nie zrealizowaliśmy. Niezależnie od tego składamy wnioski o dofinansowanie do innych programów. Jednak tam wymagana jest dokumentacja techniczna z pozwoleniem na budowę. Wybraliśmy już firmę, która wykona dokumentację techniczną przebudowy ulicy Chopina. Teraz staramy się o takiego samego wykonawcę dla przebudowy ulicy Pileckiego. 

Ulica Radoszewskiego

- Mieliśmy już dwa przetargi na wykonanie dokumentacji technicznej. W jednym z tych przetargów zgłosiła się jedna firma, którą wybraliśmy i która ostatecznie odmówiła podpisania umowy. W związku z czym ogłosiliśmy drugi przetarg i w tym przetargu niestety nie wystartowało żadne przedsiębiorstwo. Będziemy ogłaszali kolejny z dłuższym terminem wykonania. Liczę, że wtedy uda nam się wybrać wykonawcę prac.

Ulica Boczna

- W tej chwili szykujemy dokumentację techniczną do wykonania kanalizacji sanitarnej, po to żeby później przebudować także drogę. 

Ulica Partyzantów

- Cała ulica Partyzantów wraz z chodnikami wymaga remontu. W budżecie na 2022 rok zabezpieczamy środki na wykonanie dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy ul. Partyzantów, ul. 8-go Maja, Lipowej oraz Iglastej. Na wszystkich tych ulicach musimy wykonać rozdział kanalizacji sanitarnej od kanalizacji deszczowej i wykonać kanalizację deszczową, bo jej tam nie ma. Musimy zacząć od projektu, a dopiero później przystąpić do realizacji. 

Osiedle Trzech Krzyży

Będziemy w przyszłości  przebudowywać ulice na Osiedlu Trzech Krzyży, które wymagają generalnego remontu. Jest ich całkiem sporo. Większość z nich wymaga przebudowy. 

Ulica Słoneczna

- Remont ulicy Słonecznej mam nadzieję rozpocznie się w przyszłym roku. Złożyliśmy wnioski do dwóch różnych programów. Mam nadzieję, że chociaż w jednym z tych programów otrzymamy dofinansowanie i będziemy mogli ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac. Zgłoszenie remontu mamy dokonane. Jesteśmy przygotowani do tego, żeby ogłosić jak najszybciej postępowanie. Czekamy tylko na dofinansowanie i możemy zaczynać. 

Poprawa chodników przy Alei Armii Krajowej 

- Droga wojewódzka 744: Radomska, Kaczyńskiej, Bankowa, Armii Krajowej - udało mi się porozumieć z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, uzyskać 500 tysięcy złotych z Województwa Świętokrzyskiego na dokumentację techniczną dotyczącą przebudowy drogi wojewódzkiej na terenie naszego miasta. Pozostałe środki dołoży nasze miasto, po to żeby w kolejnych latach, już nasze miasto aplikowało o środki na przebudowę konkretnych fragmentów drogi wojewódzkiej przechodzącej przez Starachowice. Nie chciałem już czekać, żeby województwo wyremontowało tę drogę, bo wiem, że po tym jak powstanie północno-zachodnia obwodnica Starachowic, to województwo będzie chciało przekazać krok niżej czyli do powiatu drogi służące nam dotychczas, jako wojewódzkie. Żeby nie czekać w nieskończoność na remont, wykonamy tą dokumentację, tak żeby można było jak najszybciej normalnie przy niej funkcjonować.

RemondisReklama

ul. Gruntowa

- Zgłosiłem zapytanie do Referatu Inwestycji czy możemy rozszerzyć zakres robót firmie, która wygrała przetarg na budowę ulic: Zwierzynieckiej i Zacisze. Jeśli będzie to możliwe, to zlecimy. Jeśli nie to po uregulowaniu spraw własnościowych ogłosimy postępowanie dla ul. Gruntowej. 

Osiedle Lubianka 

- Gmina zgłosiła do Programu Inwestycji Strategicznych remonty kilku uliczek wzdłuż ul. Nurta. Jeśli uzyskamy dofinansowanie, to wszystkie te ulice zyskają nową nawierzchnię z kostki betonowej. Zgłoszono została także ulica Ustronie. Stary odcinek Moniuszki, zostanie wyremontowany przy okazji budowy ronda na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Nowowiejską i 6 Września w przyszłym roku. Ulica Strugowa - do końca 2023 roku zakończymy prace. Teraz robimy dokumentację techniczną ze ZRID-em. Mamy dokumentację na wykonanie parkingu, ale nie mieliśmy dla ulicy. Ulica Myśliwska - nie podaję terminów. Pamiętam o przebudowie ulicy Myśliwskiej. W budżecie na rok 2022 zabezpieczamy środki na wykonanie dokumentacji technicznej związanej z przebudową tej ulicy. Ulica Myśliwska w dużej mierze mieści się na terenach Lasów Państwowych. Teren jest nie nasz, a musimy płacić za dzierżawę po to, żeby można było z tej ulicy korzystać.  

Osiedle Orłowo

- W planach mamy remont ulicy Nowej, Duboisa, Mickiewicza i kilku innych ulic na Osiedlu Orłowo. Te prace są przed nami, ale w kolejnych latach. Nie będę na pewno określał terminu tych prac, ponieważ byłbym mocno nieodpowiedzialny. Już raz licząc na dofinansowanie powiedziałem, że będziemy realizowali w kolejnym roku prace m.in. na Słonecznej i Chopina,  to do dzisiaj jest mi to wypominane. Do dziś jestem o to krytykowany, do dziś mam suszoną głowę. Teraz jestem już dużo bardzie ostrożny w jakichkolwiek deklaracjach w zakresie podawania konkretnych terminów dla konkretnych ulic. 

Ulica Łazy

- Dalsza część ulicy Łazy jest przewidziana do realizacji dopiero w momencie kiedy wykonamy kanalizację sanitarną. W tej chwili PWiK zleciło wykonanie dokumentacji technicznej i uzyskanie  pozwolenia na budowę na wykonanie kanalizacji sanitarnej. Jak już będziemy mieli te dokumenty, będziemy aplikowali o wykonanie kanalizacji sanitarnej, jak również brakującego odcinka drogi.

Ulica Wysockiego

- Mamy przyobiecane środki w ramach tego programu, gdzie 80% dofinansowania jest przygotowane. To jest ten zakres ulic, które są w tym programie, a na które od prawie trzech lat nie są przekazywane środki. Mam nadzieję, że w pewnym momencie te środki zostaną uruchomione. Czekamy. 

Ulice Bursztynowa, Diamentowa, Rubinowa

- Wykonujemy aktualnie dokumentacje techniczne, po to żeby uzyskać pozwolenia i żeby można było wykonać nowe nawierzchnie tych ulic i chodników, częściowo kanalizacji deszczowej. Te prace będziemy wykonywali w przyszłym roku.

Droga osiedlowa przy ul. Górnej, wjazd od ul. Kościelnej 

- Nie tylko ten fragment, ale ogólnie chciałbym, żeby cała ulica Górna została przebudowana i nowa nawierzchnia położona. Teraz wykonujemy odcinek obok „Krówki i połówki”. Tam w tej chwili nowa nawierzchnia jest, ale pomiędzy blokami plus później sama ulica Górna - ta główna też powinna zyskać nową nawierzchnię. W kolejnych latach będziemy wykonywali dokumentację techniczną, żeby można było to zrobić. 

Dodane: 11.10.21 | Odsłony: 1545 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Gift | 2021-10-11 08:47:06 napisał(a):

Zastanawiające jest to że kiedy włodarz robił sobie wycieczkę ominął ul. Boczną, chyba bał się że urwie zawieszenie...i Nie jestem pewna czy Boczna będzie mieć tą kanalizację z jednej prostej przyczyny....Nie wszyscy zgodzili się na nią

Er43 | 2021-10-11 10:13:09 napisał(a):

A nieszczęsne, zadłużone miasto zakorkowane.

Mrzonki | 2021-10-11 10:14:46 napisał(a):

Co na to znajomy poseł, który chce nas wyprowadzić z UE? Nie będzie miał co odbierać!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie